Kuidas luua ja lisada WordPress Faviconi või saidi ikooni

Mis on Favicon? Ja kuidas Faviconeid WordPressi lisada

Favicon, millest lühike on „lemmiku ikoon”, võib nimetada ka saidi ikooniks. Kui vaatate oma brauseri lehte nüüd, kuvatakse enam kui tõenäoline arv faviconeid. Kuid võib-olla pole te kunagi teadlikult võlureid märganud, olge teadlikud sellest, mis nad on või mida nad teevad. Mis on favicon ja miks teie WordPressi veebisait seda vajab??


Selles artiklis selgitame täpselt, mis on favicon ja kuidas see võib teie ettevõttele või ajaveebile kasulik olla. Seejärel vaatame, kuidas saate selle kiiresti ja hõlpsalt oma WordPressi ajaveebile lisada.

Mis on Faviconi / saidi ikoon?

Faviconi ekraanipilt

Favicon on ikoon, mis kuvatakse brauseri vahekaardil veebisaidi lehe pealkirja kõrval. Favikoone võib veebisaidi nime kõrval näha ka järjehoidjaga tähistatud saitide loendis. Neid saab kasutada rakenduse ikoonidena ja WordPressis võidakse neid nimetada ka teie saidi ikooniks.

Faviconid teevad tavaliselt saidi logo pildi, mida nad esindavad. Kuid see võib olla ka pilt, mis on lingitud saidi kaubamärgi või stiiliga, kui see on sobivam. Kui favicon on valitud, ei tohiks seda muuta, välja arvatud juhul, kui teie ettevõte läbib uue kaubamärgi. Nii saavad teie veebisaidi vaatajad teie nägu tuttavaks ja tunnevad selle ära brauseri vahekaartide rivis.

Faviconi kasutamise olulisus

Faviconi kasutamise olulisus

Faviconite eesmärk on visuaalselt teie saidi külastajatele turundamine ja nendega ühenduse loomine. Faviconi lisamine võimaldab teie vaatajaskonnal alateadlikult ja koheselt tuvastada teie WordPressi veebisait rakenduste või veebilehtede meres.

See faviconi tundmine aitab teie publikul teid kiiresti ja hõlpsalt leida. See tuletab kasutajatele meelde ka teie saidi olemasolu, suurendades liiklust ja tagastades külastajaid. Viimaseks aitab favicon teie saidil konkurentide hulgast välja paistma ja loob teie saidi usaldusväärse allikana.

Nagu näete, on faviconi kasutamise eelised tohutud. Nii et vaatame nüüd välja, kuidas saate faviconi luua ja selle oma WordPressi veebisaidile lisada …

Faviconi loomine

Faviconi protsessi esimene samm on sobiva pildi loomine. Nagu mainitud, peaks favicon ideaaljuhul olema sama pilt kui teie veebisaidi logo, et külastajad saaksid selle kohe ära tunda.

Mõnikord võib keeruliste logode korral tulemuseks olla ebaselge või segane faikoon. Sel juhul peate oma logo lihtsustama või kasutama muud pilti. Valige kindlasti midagi, mis tähistab teie ettevõtet ja kajastab ilmselgelt teie brändi.

Faviconi pildi kujundamine või redigeerimine

Per WordPressi koodeks, faviconi kujutised peavad olema ruudukujulised ja mõõtmetega vähemalt 512 x 512 pikslit. Ehkki pilte saab WordPressis kärpida, soovitaksin redigeerida teie pilti eelnevalt redigeerimistarkvara abil.

Kui soovite uue pildi kujundada nullist või kui teie logo vajab tõsiseid muudatusi, on kõige parem kasutada professionaalset redigeerimisprogrammi. Photoshop või GIMP on suurepärased võimalused.

Canva kasutamine

Canva ikooni looja

Väiksema projekteerimiskogemusega inimeste jaoks on siiski lihtsam kasutada Lõuend. See tasuta graafilise disaini tööriista veebisait võimaldab teil pilti hõlpsalt redigeerida ja muuta see faviconi jaoks valmis. Muutke oma logo suurust või muutke värvi või läbipaistvust, et luua teie saidile sobiv favicon pilt.

Kui olete rahul pildiga, mida kavatsete kasutada oma faviconina, tuleb see salvestada kas gif-, png- või JPG-vormingus. Olete nüüd valmis oma favicon oma WordPressi veebisaidile üles laadima …

Kuidas lisada Favicon oma WordPressi saidile / ajaveebile?

Saidiikooni lisamine jäeti kõige paremini veebiarendajatele ja neile, kellel on põhjalikud kodeerimise teadmised. Õnneks muutus pärast WordPress 4.3 väljaandmist faviconi lisamine äärmiselt lihtsaks ja arusaadavaks.

WordPressi reaalajas kohandaja link

Avage oma WordPressi juhtpaneel ja valige menüüst Välimus> Kohanda. See avab reaalajas WordPressi kohandaja koos teie veebisaidi avalehe eelvaatega.

Valige Saidi identiteet. Siin näete kuvatud saidi pealkirja ja saidi ikooni.

WordPressi saidi identiteet

All Saidi ikoon saate oma faviconi lisada, muuta või eemaldada. Kliki Valige Pilt.

Valige WordPressi saidi ikooni pilt

Nüüd kuvatakse ekraanil teie WordPressi meediateek. Valige Faile üles laadima vahekaarti ja seejärel kastige oma faviconi pilt kasti või valige see oma arvutist.

Kontrollige oma meediumiteegis tagasi, kas teie pilt on linnukesega ja klõpsake siis nuppu Valige paremas alanurgas. WordPress küsib nüüd, kas soovite oma pilti kärpida. Kui olete juba oma pilti redigeerimisprogrammis redigeerinud, valige Jäta vahele kärpimine. Muidu kärpige ära.

Kohandaja saidi ikooni eelvaade

Kohandaja all Saidi ikoon, näete oma üleslaaditud pilti. Valige Salvestage ja avaldage kohandaja ülaosas ja seejärel värskendage lehte. Nüüd peaksite saama oma faviconi vaadata oma veebilehe brauseri vahekaardil.

URL Faviconi kuva

Kui soovite mingil hetkel oma nime muuta, siis all Saidi ikoon vali lihtsalt Muuda pilti. Nagu varem mainitud, ei soovitata seda teha, kui te ei vaheta kaubamärki. Kui muudate oma nägu pidevalt, ei suuda teie vaatajaskond brauseri vahelehti või rakendusi vaadates tuvastada, milline pilt teie veebisaiti tähistab.

Muud võimalused Faviconi lisamiseks oma WordPressi veebisaidile

Muidugi on WordPressi veebisaidile faviconi lisamiseks veel mitmeid muid võimalusi. Vaatame mõnda erinevat võimalust …

Favicon by RealFaviconGenerator

RealFaviconGenerator ribareklaam

Paljud inimesed eelistavad teema toetudes oma saidile funktsionaalsuse lisamiseks kasutada pistikprogramme. Favicon by RealFaviconGenerator on WordPressi plugin, mis on suurepärane võimalus, kui soovite oma veebisaidile faviconi lisada.

Installige pistikprogramm oma WordPressi veebisaidile ja seejärel lihtsalt osutage ja klõpsake pildi üleslaadimiseks ning lisage see faviconina. Seejärel genereerib RealFaviconGenerator kõik erinevate brauserite ja seadmete jaoks vajalikud ikoonid. See on lihtne pistikprogramm ning seda saab tasuta alla laadida ja kasutada.

Laadige üles oma teema valikute lehe kaudu

Teema Faviconi valikud kokku

Paljudel uutel teemadel on arvukalt funktsioone ja funktsioone, tänu millele on uute WordPress-veebisaitide seadistamine inimestel kiire ja hõlbus. Mõnel neist teemadest on nüüd võimalus teie jaoks favicon lisada. Kontrollige oma teema lehte Valikud, et näha, kas see on selle pakutav funktsioon. Näiteks sisaldab kogu WordPressi teema sisseehitatud teemapaneelil teie Faviconi (ja selle erineva suurusega seadme) valikuid..

Koodi kasutamine

Kui olete keegi, kes eelistab oma veebisaiti kodeerida, saate oma faviconi pildi oma saidi juurkataloogi üles laadida. Seejärel tuleb kood lisada oma päises.php faili. Selle protsessi kohta lisateabe saamiseks ning pildi salvestamiseks vajaliku pildi suuruse ja faili tüübi kohta vaadake jaotist WordPressi tugidokumentatsioon.

Lõplikud mõtted

Nagu näete, on faviconi üleslaadimine WordPressi veebisaidile väga lihtne protsess. Faviconi omamise eelised on muljetavaldavad – see on turundustaktika, mis võimaldab kasutajatel teie saidi tuvastada lihtsalt teie pilti märkides. Nii et tehke prioriteediks, kui leiate oma päevast pooletunnise varu ja seadke oma sait üles faviconiga.

Kas olete oma favooni veel üles seadnud ja käima saanud? Palun jagage allolevates kommentaarides kuidas te sattusite …

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map