Kuidas leida oma blogimisnišš WordPressi abil

Kuidas leida oma blogimisnišš WordPressi abil

Uue blogijana võite olla pisut ebakindel, kuidas alustada. Eriti kui soovite saada oma ajaveebist suurt vaatajaskonda või teenida tulu, võite hõlpsalt rabada tehtud otsuste arvu üle, näiteks mida kirjutada.


Enne oma esimese sisutüki loomist või ideaalse WordPressi teema valimist alustab iga edukas blogija oma blogi eesmärgi ja niši üle otsustamist. Määratletud teema omamine annab teie sisule selge fookuse ja aitab teil sihtida õiget sihtrühma.

Selles postituses räägime niši olulisusest ja visandame mõned viisid oma ajaveebi fookuse leidmiseks. Lõpuks tutvustame ka mõnda tööriista, mis aitavad teil oma ajaveebi nišile vinge sisu luua. Hüppame sisse!

Mis on teie ajaveebi nišš (ja miks see on oluline)?

Blogimisega seoses on teie nišš teie blogi fookus või peamine teema. See kirjeldab teie sisu sisu ja võib olla nii lai või konkreetne, kui soovite. Näiteks, Rõõmusta on ajaveeb, mis hõlmab üldisi retsepte, kulinaarseid ülevaateid ja uudiseid, meelelahutuslikke näpunäiteid ja palju muud:

ekraanipilt saidilt delish.com

Lihtne köögiviljaköök , teiselt poolt on ajaveeb, mis on keskendunud spetsiaalselt (peamiselt) taimepõhise dieedi keetmisele ja söömisele:

Lihtne köögiviljaköök

Mõlemad veebisaidid sobivad kindlalt toiduniššisse. Üks on aga väga lai (vahemik retseptidest kuulsuste toiduvalikuni) ja teine ​​keskendub üldise teema väiksemale aspektile.

Võimalik on luua mitme nišiga ajaveeb, kuid seda tüüpi saiti on keeruline hallata ja soovitame seda mitte kasutada, kui teil pole piisavalt ajaveebikogemust. Enamiku inimeste jaoks on ajaveebi kohta ühe niši juurde kleepimine palju nutikam strateegia, kuna see aitab teil meelitada järjepidevat vaatajaskonda, kes teie teemast hoolib. Sellega seoses räägime sellest, kuidas oma fookuse üle otsustada!

Võib-olla soovite teada, kuidas oma ajaveebi jaoks õige nišš valida. Õnneks on palli veerema saamiseks mõned lihtsad toimingud.

1. samm: küsige endalt, mille suhtes olete kirglik

Enne kui hakkate sisenema blogimisnišisse, mõelge oma kirglikkusele. Kuna vastutate selle teema kohta järjepideva sisu loomise eest, peaks see olema midagi, mis teid huvitab ja millel on palju öelda. Lisaks kõlavad teie ajaveebi postitused autentsematena ja vähem nagu müügipikkus, kui olete oma teema kirglik.

Seetõttu võite alustada oma kirgede, huvide ja hobide nimekirja koostamisega. Seejärel keskenduge neile, kelle kohta on teil midagi ainulaadset öelda ja millest arvate, et võite veel aastaid kirjutada. Sellel hetkel võiksite kaaluda ka oma eesmärke. Kui plaanite näiteks oma ajaveebi rahaks teha, peate olema kindel, et teie nišš on kasumlik (selle kohta saate hetkega rohkem teada). Teise võimalusena võiksite tõsta mõne teema teadlikkust või jagada haridusalast teavet. Mida iganes te blogimisest soovite, peaks teie nišš seda suutma pakkuda.

2. samm: alustage oma niši jaoks sisuideede genereerimist

Kui teil on potentsiaalne nišš meeles, on aeg teada saada, kas leiate selle jaoks kvaliteetse sisu. See samm aitab teil ka keskendumist kitsendada, eriti kui vaatate keerulist teemat. Mõne potentsiaalse sisuidee genereerimiseks kasutage oma olemasolevaid teadmisi ja veebiressursse. Siin on mõned näpunäited:

 • Lugege muid oma võimaliku teemaga seotud ajaveebe ja saite. Kui näete, kuidas teised teie kirge lähenevad, võite teid inspireerida ja võite leida uusi lähenemisviise, mida olemasolevad blogijad pole kaalunud.
 • Tehke märksõna uuringuid, et näha, mida inimesed otsimootorites otsivad. Kui inimesed ei otsi teie niši kohta teavet, on raske publikut meelitada. Kas pole kindel, kust alustada? Kasutage seda juhendit, kuidas mõelda välja suurepäraseid blogiideesid, et kommentaare, sotsiaalmeediat, märksõnu, ajurünnakuid ja muud kasutades suurepäraseid ideesid üles leida.
 • Leidke suurem nišš suuremal väljal või objektil. Ülaltoodud toidublogi näited näitavad, kuidas lai teema, näiteks toit, võib olla mõeldud väiksemale nišile. Kui teile huvitav teema tundub liiga mahukas, proovige leida väiksem teema, millele keskenduda.

Kui olete kindel, et teil on palju sisuideesid, millest ammutada, on aeg otsustada, kui kasulik on teie nišš.

3. samm: määrake oma niši teenimisvõimalused

Nagu varem mainisime, peate oma ajaveebi rahaks tegemise osas olema kindel, et teie nišil on teenimisvõimalusi. Selle teadasaamiseks on mitmeid viise. Iga kaalutava niši analüüsimiseks soovitame teil järgida neid samm-sammult juhiseid.

 1. Kasutage Google’i Märksõna planeerija avastada maht ja suundumused märksõnade jaoks. Pärast märksõnade hulgast otsimist kasutage statistika leidmiseks koos kuu keskmise otsinguga suvand „Hangi otsingumaht”. Samamoodi saate kasutada Google Trends samuti näha, kas teie märksõnad on praegu populaarsed.
 2. Otsige, kui populaarne on teie teema aktiivsed ajaveebid ja saidid. Mõelge blogidele, mida olete pidevalt külastanud, et lugeda oma lemmikteemasid. Kas nad ikka töötavad ja töötavad? Mõned ajaveebid avaldavad isegi kuu- või kvartaliaruandeid, nii et saate tegelikult teada, kas need teenivad kasumit.
 3. Peruse foorumid ja teie kirega seotud teadetetahvlid. Reddit on eriti suurepärane foorum, kuna neil on tahvlid peaaegu iga ettekujutatava teema jaoks. Kuid kui olete kirglik millegi suhtes, külastate tõenäoliselt juba asjakohaseid foorumeid (näiteks külastavad paljud WordPressi kasutajad regulaarselt) StackExchange ja Envato foorum).
 4. Kontrollima sotsiaalmeedia teie teemaga seotud räsimärgid ja fännilehed. Vaadake, kas inimesed on huvitatud ja räägivad aktiivselt teie niši ja / või märksõnu.
 5. Kõige tähtsam – kas on olemas sidusettevõtte potentsiaal? Üks kiiremaid viise oma ajaveebi raha teenimiseks on sidusettevõtete linkide lisamine postitustes mainitud soovitatud toodetele või teenustele. Registreerumine sellistele programmidele nagu ShareASale,CJ Affiliate ja isegi Amazon et leida sadu oma nišiga seotud toote- ja teenusepakkumisi (järgige kindlasti kõiki neid FTC juhised sidusreklaamide linkide kasutamisel).

Mida rohkem on neid positiivseid tulemusi pakkuvaid võimalusi, seda tõenäolisemalt teenite selle niši ajaveebi loomisega raha..

Kombineerides seda sammu kahe varasemaga, peaksite suutma asuda nišši, mille poole te olete pühendunud, mis pakub palju ruumi ainulaadse sisu jaoks ja millel on teatav teenimisvõimalus. Muidugi, see on alles algus. Nüüd, kui teil on nišš meeles, räägime sellest, kuidas selle jaoks vinge sisu luua.

Peamised tööriistad oma ajaveebi nišisisu optimeerimiseks

Kui soovite valitud nišis edu saavutada, peab teie sisu olema mõlemad väärtuslik lugejatele ja optimeeritud otsingumootoritele. Parim viis oma sisu optimeerimiseks on veenduda, et see on kvaliteetne, ja kasutada tõhusaid märksõnu. Õnneks on selles abiks mõned tööriistad.

Google'i märksõnade plaanija ekraanipilt

Google’i märksõnade plaanija, on näiteks tasuta tööriist, mis võimaldab teil otsida seotud märksõnu oma niši teema põhjal. Samuti kuvatakse otsingumaht, mis aitab teil kindlaks teha, millised teemad on populaarsed. Kõik, mida peate tegema, on sisestada oma nišiteema ja genereerida märksõnade loend.

Neid märksõnu kasutades saate hakata pakkuma ideesid, kasutades Hubspoti ajaveebide ideede generaator:

hubspoti ajaveebide generaatori ekraanipilt

See on veel üks tasuta tööriist, mis koos märksõnadega aitab teil optimeeritud postituste pealkirju luua. Sisestage lihtsalt märksõnad ja klõpsake siis nuppu Andke mulle ajaveebiideesid! potentsiaalsete pealkirjade genereerimiseks.

Muidugi on ka palju WordPressi pluginaid, mille eesmärk on aidata teil luua vinge sisu. Need tööriistad tagavad, et teie nišisisu on asjakohane, kasulik ja optimeeritud otsingumootoritele. Siin on mõned abistavad juhised.

 • Looge WordPressis toimetuskalender (ja kasutage seda tegelikult). Toimetuse kalender on suurepärane viis oma teemadega kursis püsimiseks ja erinevate autorite organiseerimiseks. Õnneks muudab WordPress nende fantastiliste kaustakalendri pistikprogrammide abil postituste loomise ja ajastamise lihtsaks..
 • Siit saate teada, kuidas oma WordPressi saidil sisu korraldada. Suurepärase sisu kirjutamine on vaid osa ajaveebi populaarsusest. Suurendage lugejaskonda ja seotust nende näpunäidete ja tööriistadega oma ajaveebi sisu korraldamiseks.
 • Hankige ja jagage oma WordPressi saidil asjakohast sisu koos kasulike tööriistadega. Sisu nullist nullimine on vaid üks viis oma veebisaidile lugejate jaoks väärtusliku teabe lisamiseks. Teine võimalus on kureerida ja jagada vinge sisu veebist ning nende kolme pistikprogrammi abil saate kiiresti ja hõlpsalt oma WordPressi toega saidile vooge lisada..

Kui olete uus blogija, on oluline, et alustaksite õige aluspõhjaga. Teie niši täpne teadmine aitab teil oma blogi üles ehitada, vaatajaskonda leida, asjakohast sisu genereerida ja oma saiti raha teenida (kui see on asjakohane)..

Kas teil on küsimusi oma uue ajaveebi jaoks niši leidmise kohta? Andke meile allpool kommentaaride osas teada!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map