Kuidas korraldada oma WordPressi veebisaidi sisu

Kuidas korraldada oma WordPressi saidi sisu, hoidke lugejaid oma blogis liimitud kujul

Kuigi oma ajaveebi jaoks kirjutatav sisu on oluline, on oluline ka selle korraldamise viis. Tegelikult, halb sisu korraldus võib teie blogis muu hulgas põhjustada lugejaskonna vähenemist ja lugejate vähest kaasatust.


Õnneks pole sisu õige struktureerimine sugugi nii keeruline. Tõenäoliselt nõuab see teie ajaveebi paar korrigeerimist, kuid paljusid neist muudatustest saab lahendada mõne minutiga. Leiate, et saate sel viisil oma lugejatele meeldivama kogemuse luua ilma higi purustamata.

Selles postituses räägime ajaveebi sisu korraldamise olulisusest. Seejärel pakume välja mõned näpunäited teie sisu struktureerimiseks ja mõned lihtsad viisid iga strateegia rakendamiseks. Alustame!

Miks on teie ajaveebi sisu korraldamine ülioluline?

Blogimisega seoses tähendab sisu korraldamine teie ajaveebi sisu tervikuna ülesehituse haldamist. Oluline on mõista, et organiseerimata ajaveeb võib külastajaid pettumuse tekitada ja neid tõenäoliselt eemale peletada (suurendades teie põrkemäära). Teie lugejad ei peaks teie saiti otsima soovitud sisu otsimiseks; see peaks olema juurdepääsetav ja hõlpsasti leitav.

Lisaks ülalnimetatud probleemide vältimisele võib organisatsioon pakkuda oma lugejatele ka nauditavamat kogemust. Korralik korraldus:

 • Hoiab oma ajaveebi kasutajasõbralikuna, edendades jätkuvat lugejaskonda.
 • Julgustab lugejaid uurima, võimaldades neil seda teha kogege rohkem oma sisust.
 • Muudab teie ajaveebi professionaalsemaks, pakkudes sellele usaldusväärsust ja autoriteeti.
 • Pakub tõuke teie WordPressi ajaveebi SEO-le, mis võib teie saidi liiklust parandada.

Lõppkokkuvõttes on teie ajaveeb korraldatud sama oluline kui teie pakutav sisu. Kui külastajad ei saa hõlpsalt navigeerida, siis tõenäoliselt külastajad ei kleepu ega jaga teie tööd teistega.

Õnneks on korraldusprotsess sirgjooneline, kui kasutate oma platvormina WordPressi. Vaid mõne muudatusega oma praegusesse seadistusse saate oma lugejad hõlpsalt kaasahaaravaks ja naasete veelgi. Vaatame kolme kõige olulisemat strateegiat, mida saate rakendada.

1. Kasutage kategooriaid ja silte tõhusalt

WPMU DEV ajaveebipostituse kategooriad

WPMU DEV kasutab oma ajaveebis kategooriaid ja silte ning sisaldab rippmenüüd, et lugejad saaksid kategooria järgi otsida.

Üks lihtsamaid viise oma ajaveebi sisu korraldamiseks on WordPressi sisseehitatud kategooriate ja siltide süsteemi kasutamine. Need tööriistad võimaldavad teil oma sisu loogiliselt struktureerida, mida teie lugejad peaksid hindama.

Lihtsamalt öeldes on kategooriad teie postituste jaoks üldine rühmitusvahend. Teisest küljest kasutatakse silte rohkem postitusindeksina. Näiteks kui juhite terviseblogi ja kirjutate postituse erinevatest treeningurutiinidest, võiks üldkategooria olla Fitness või Harjutus. Sildid varieeruvad laiemalt ja peaksid olema võimalikult täpsed. Kui meie näites ajaveebipostitus arutati jooga, Calistenhenics, ja südame rutiin, need teeksid kolm täiuslikku silti.

Kategooriate ja siltide tõhusa kasutamise alustamiseks peate silmas pidama kolme peamist reeglit:

 1. Kasutage kirjeldavaid nimesid. See kehtib nii teie kategooriate kui ka siltide kohta, kuna see suurendab tõenäosust, et lugejad leiavad teie ajaveebist soovitud sisu.
 2. Piirake ajaveebipostitusi igas kategoorias. See vähendab segadust ja hoiab teie organisatsiooniskeemi võimalikult lihtsana.
 3. Kasutage silte vabalt. Erinevalt kategooriatest peaks teie blogipostitustel olema mitmesuguseid silte. Need toimivad registrina ja edastavad iga postituse teema nii lugejatele kui ka otsimootoritele.

Kui teie ajaveebis on praegu palju postitusi, võib parima kategooriakomplekti väljatöötamine aega võtta. Kui teie süsteem on üles seatud, on seda edaspidigi lihtne rakendada.

2. Looge selged ja kasutajasõbralikud menüüd

Elegantsete kujunduste koduleht

Elegantsed teemad kasutab puhast ja otsest navigeerimismenüüd, et lugejatel oleks vajalikku hõlpsalt leida.

Kuigi sisu struktureerimine on oluline, tuleb korraldada ka seda, kuidas teie lugejad selle sisu leiavad. Selged ja kasutajasõbralikud menüüd on oluline esimene samm, kuna läbimõeldud menüüd tagavad, et lugejad saavad teie saidil hõlpsalt navigeerida. Kui lugejad kulutavad vähem aega teie saidi toimimise väljamõtlemisele, saavad nad veeta rohkem aega teie sisu lugemiseks ja sellega tegelemiseks.

Alustamiseks peate kõigepealt otsustama, kas kasutada oma teema menüüseaded või WordPressi vaikesuvandid. Enamik teemasid pakub kohandatud menüüfunktsioone. WordPressi häälestus on aga sama tõhus, seega on siin valik eelistamine.

Ükskõik, millist menüüsüsteemi otsustate kasutada, pidage oma menüü koostamisel meeles neid kahte näpunäidet:

 1. Kasutage ilmseid nimesid. Navigeerimisel on kõige parem hoiduda loovusest ja kinni pidada ilmsetest mõistetest (nt KoduVõtke ühendust, ja Blogi). See teeb navigeerimise lihtsamaks ja teie lugejad ei jää arvamiseks.
 2. Säilitage ühtlane mudel. Üllatuste vältimiseks aitab see kasutada sama navigeerimismudelit ühelt lehelt teisele. See tähendab ka menüüde paigutamist kogu veebisaidil ühtemoodi.

Menüüde loomisel on tark hoida need võimalikult lihtsana. Tahad, et uued külastajad leiaksid kohe ringi. Parim viis selleks on proovitud meetodite kasutamine, näiteks ülaltoodud strateegiad.

3. Paku seotud postitusi ja sisu

WPExploreriga seotud postitused

Lisateabe lugemiseks võite oma saidile lisada seotud postitusi, nagu näiteks siin WPExploreri näites

Teie ajaveebi kasvades on teil rohkem sisu, mida oma lugejatega jagada. Arusaadavatel põhjustel, mida rohkem sisu pakute, seda rohkem aega lugejad teie blogis veedavad. Ulatuslikud arhiivid võivad luua ka volitusi, tõendades oma teadmisi ja kogemusi oma nišis.

Et julgustada lugejaid kogu seda sisu kogema, saate kuvada neile huviga seotud postitusi. Muidugi peate kõigepealt olema kindel, et teie reklaamitav sisu on väärtuslik ja kvaliteetne. Kui teil on alampargilisi postitusi, on parem neid enne lugejatele pakkumist värskendada.

Kui olete valmis oma blogisse seotud postitusi kaasama, on siin kaks näpunäidet, et muuta protsess võimalikult lihtsaks:

 1. Kaasake oma uutele postitustele lingid seotud sisuga. Sisemine sidumine on SEO jaoks tohutu Seda saate teha, luues loomulikke seoseid oma kirjutiste teemade vahel.
 2. Kasutage seotud postituste pistikprogrammi või vidinat. Pluginad nagu Järjekordne seotud postituste pistikprogramm (YARPP) ja Jetpack võimaldage teil oma ajaveebi postituste ja veebilehtede lõpus sarnast sisu kuvada (kuid paljud premium-teemad, nagu näiteks Total, sisaldavad sisseehitatud seotud postituste valikuid, nii et lisatud pistikprogramme pole vaja).

Selle strateegia peamine eesmärk on hoida lugejaid teie blogis nii kaua kui võimalik. Seotud postituste ja sisu pakkumine hoiab lugejaid huvipakkuvatena ja pakub neile rohkem väärtust. See on lihtne viis suurendada oma veebisaidil veedetud aega, täites samal ajal ka oma lugejate vajadusi.


Blogijana soovite oma lugejaid õnnelikena ja kaasahaaravana hoida. Halvasti korraldatud sait võib aga nendest eesmärkidest eemale juhtida ja viia lugejaskonna vähenemiseni. Õnneks on võimalik oma ajaveebi hõlpsalt struktureerida viisil, mis parandab teie lugejate kogemusi.

Selles postituses oleme visandanud kolm tehnikat, mida saate kasutada oma sisu korraldamiseks ja lugejate ajaveebi külge hoidmiseks. Kas teil on küsimusi selle kohta, kuidas saaksite oma ajaveebi sisu kõige paremini korraldada, et lugejad oleksid õnnelikud? Või veel näpunäiteid meie loendisse reklaamimiseks? Andke meile allpool kommentaaride osas teada!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map