Kuidas kohandada otsingulehtede tulemusi WordPressis

Kuidas kohandada otsingulehtede tulemusi WordPressis

Kui otsite tavalises otsingumootoris, näiteks Google’is, on väga ebatõenäoline, et te tulemusi ei anna (välja arvatud juhul, kui otsite midagi täiesti mõttetut, aga isegi siis …). Kuid WordPressi veebisaidi sisemise otsingu funktsiooni kasutamisel võib seda juhtuda sagedamini, kui võiks soovida.


Paljud teie veebisaidi külastajad soovivad leida teie, teie ettevõtte või toodete kohta lisateavet. Kui nad pärast päringu sisestamist teie otsinguribale tühja lehe satuvad, on tõenäoline, et nad lahkuvad teie saidilt. See kehtib eriti siis, kui nad on Google’i või sarnase otsimootoriga harjunud.

Interneti-kasutajad ootavad külastatud veebisaitidelt teatud funktsioone. On oluline, et otsimisel töötate nende ootustega. Kui teil on kohandatud otsinguleht, mis sisaldab üksusi, mille jaoks neid kasutatakse, aitab see neil teie sisu vastu huvi tunda ja sellest huvitatud olla.

Selles postituses räägime sellest, millised on otsingutulemuste lehed ja miks need on olulised. Seejärel toome välja, kuidas kohandada oma WordPressi tulemuste lehte nii, et see hõlmaks funktsioone, mida teie lugejad eeldavad nägevat. Alustame!

Mis on WordPressi otsingutulemite lehed (ja miks need olulised)

WordPressi otsingutulemite lehed

Näide otsingutulemusest otsingule

Kui üks lugejatest kirjutab teie WordPressi saidi otsingukasti sõna või fraasi, näevad nad lehte, mis sisaldab kogu sisu, mis vastab nende päringule. Seda nimetatakse otsingutulemite leheks. Muidugi on sisemine otsingutulemite leht erinev tulemustest, mida näeksite otsingumootoris nagu Google. Esiteks loetletakse siselehel ainult need üksused, mis on saadaval teie saidil, mitte kogu Internetis.

Sisemine otsingutulemite leht on oluline iga saidi jaoks, kus on tekstisisu ja millele pääseb juurde tavaliste otsingumootorite kaudu. Üldiselt juhtub üks kolmest asjast, kui keegi maandub teie saidil tavalise Interneti-otsingu kaudu. Nad leiavad kohe, mida nad otsivad, kasutavad teabe leidmiseks teie sisseehitatud otsingut või lahkuvad teie saidilt. Seetõttu sõltub teie võimalus oma saidil lugejaid hoida nende võimest leida kiiresti otsitav. Külastajate võimaldamine teie saidil tulemusi otsida ja tulemusi vaadata on üks lihtsamaid viise, kuidas neid kauem kasutada.

Miks peaksite oma WordPressi otsingutulemite lehti kohandama

Külastajad tulevad teie veebisaidile teatud ootustega. Ehkki nad ei otsi samu tulemusi, mida nad Google’ilt saaksid, võivad nad oodata sarnaseid funktsioone. See võib hõlmata soovitatud kirjapilte, sisusoovitusi nende esialgse otsingu põhjal ja palju muud.

Kohandatud otsingutulemite lehe olemasolu korral saate lugejaid teie saidi ja selle sisuga kursis hoida, isegi kui nende otsingud on kuiv. Lisaks pakute oma lugejatele kõike, mida nad tavapäraselt otsimootorilt ootavad. Populaarsete otsingumootorite matkimisega saate ka teha madalamad põrkemäärad oma saidil.

Kui see on õigesti tehtud, pakub kohandatud tulemuste leht mitmeid lisaeeliseid. See võib:

 • Aidake külastajatel leida seda, mida nad otsivad
 • Hoidke oma saidi külastajaid kauem
 • Pakkumisega seotud teabe otsijad ei pruukinud teada saada, mida nad vajavad
 • Näidake mõnda isiksust
 • Näidake, et hoolite pisiasjadest, sealhulgas olete abivalmid

Lõpuks loob WordPressi otsingutulemite kohandamine traditsioonilise otsingumootori täpsemaks jäljendamiseks väärtuse teile ja teie külastajatele. Mis kõige parem, saate seda pistikprogrammide abil hõlpsalt teostada!

Kuidas kohandada oma WordPressi otsingutulemite lehti

WordPressi mitmekülgsus võimaldab teil otsingutulemusi hõlpsalt kohandada. Koodi abil saate muuta otsing.php näiteks faili või võite kasutada pistikprogrammi. Soovitame viimast lähenemisviisi, kuna enamikul WordPressi kasutajatel on pistikprogramme lihtsam installida ja hooldada.

Sisemiste otsingutulemite lehtede kohandamiseks on mitu võimalust. Kuigi sa võiksid alati sukelduda otsing.php kood (kuigi see on kõige parem jätta PHP ja CSS-i kodeerimisega kogenud kasutajatele), on mitmeid pluginaid, mida saate kasutada simialr-muudatuste rakendamiseks. Parima funktsionaalsuse leidmine sõltub teist ja teie saidist. Väikestele isiklikele saitidele võib tasuta pistikprogrammidest kasu olla, samas kui suuremad saidid vajavad premium-lahendust.

Nagu alati, soovitame ka enne värskenduste või muudatuste tegemist oma WordPressi saidi varundada. Sukeldugem sisse!

1. Lisage või tõstke otsingutermin meelde kui algset otsingut

Otsige pistikprogrammi Kõik

Üks parimatest näpunäidetest, mida ma sisemiste saidi otsingutulemite lehtede kohta olen kunagi kuulnud, on mida parem, seda parem, kui näete neid tavaliste Google’i otsingutulemite lehtedel. Üks viis selleks on lisada otsingutulemite lehe ülaossa otsingusõna, mida teie külastaja otsis. See on lihtne viis külastajatele otsingu kuvamiseks tegi esineda isegi siis, kui see tuli tühjaks (ja võib-olla oli süüdlaseks kirjavead). See võimaldab ka teie lugejatel kaks korda kontrollida, kas nad on sisestanud õige fraasi ja kas nad on õigesti sõnad kirjutanud.

Otsi kõik on tasuta pistikprogramm, mis töötab koos WordPressi vaikimisi otsimisfunktsiooniga. See võimaldab kasutajatel otsida kõikidel teie saidi parooliga kaitsmata lehtedel. Lisaks pakub If funktsionaalsust, mis võimaldab esile tõsta otsingulehti otsingutulemite lehtedel, pakkudes teie kasutajatele väärtuslikku teavet.

Lisage otsingutermin otsingutulemite lehtedele

Käsitsi tegemiseks peate kõigepealt looma lapseteema (kui te pole kindel, kuidas seda teha, vaadake meie juhendit WordPressi alamateema loomiseks).

Järgmisena looge a otsing.php faili oma uhiuues lapseteemas ja kopeerige üle vanast teemast pärit koodi (selle leiate kas avades oma serveris teemafailid FTP kaudu või oma WordPressi juhtpaneelilt jaotise alt Välimus> Toimetaja> Search.php). Nüüd saate lapseteema vaikimisi pealkirja asendada otsing.php koos järgmisega:

leitud_postid; ?> : ""

Kuvatakse pealkiri koos leitud postituste arvuga, millele järgneb otsitud termin. Nii näeks see välja nagu „15 otsingutulemit leitud: minu otsingupäring”.

Tõstke tulemustes esile otsingutermin

Tõstke esile otsinguterminite pistikprogramm

Veel üks asi, mida võiksite teha, on otsingutermini otsingutulemustes esiletõstmine. Nii kuvatakse otsingutulemid teie saidi külastajatele üksikutes tulemustes. Pistikprogramm Esiletõstetud otsinguterminid täidab seda rolli hästi. See on lihtne, kuid võib aidata külastajaid suunata täpsemalt nende juurde, mida nad otsivad.

2. Lisage soovitatud kirjapildid kirjavigade korral

Relevanssi parema otsingu pistikprogramm

Tänu Google’i ja muude otsingumootorite populaarsusele eeldab enamik saidikülastajaid teie otsingufunktsiooniga suheldes õigekirja soovitusi. Selle funktsiooni lisamine tulemuste lehtedele parandab kasutajakogemust, aidates neil leida seda, mida nad otsivad, isegi kui nad ei tea, kuidas seda kirja panna.

Üle 100 000 aktiivse installimisega, Relevanssi on üks populaarsemaid WordPressi pistikprogramme otsinguks. Kuigi Otsige kõike töötab WordPressi vaikimisi funktsioonidega, asendab Relevanssi otsingufunktsiooni täielikult. Selle tasuta teenused sobivad ideaalselt väikestele või isiklikele saitidele, samas kui lisatasu versioon pakub hämmastavat funktsionaalsust suurtele ja mitme saidiga halduritele. Lisaks soovitatud õigekirjafunktsioonile pakub see pistikprogramm hulgaliselt valikuid, sealhulgas võimalust otsida silte, kommentaare ja kategooriaid.

3. Lisage oma saidi vastu huvi säilitamiseks soovitatud lehti

WPSOLR-i pistikprogrammi otsimine ja filtreerimine

Üks parimatest tulemuste lehtede kasutamise viisidest, lisaks otsitud teabe pakkumisele, on sisu, mis on sarnane sellele, mida kasutajad otsivad, esitamine. Kui olete kunagi otsinud Amazon mõne toote kohta olete selle otsingu põhjal tõenäoliselt näinud teiste toodete kohta soovitusi. See väärtusliku sisu külastajatele esitamise meetod võib suurendada teie saidil veedetud aega. Ja soovitades lugejatel külastada lehti – isegi kui see pole nende otsingupäringuga seotud – saate oma põrkeprotsendi vähendamiseks palju ära teha.

Kui otsite otsingufunktsioone, mis käituvad samamoodi nagu Amazon või eBay, soovitame WPSOLR-i pistikprogrammi. See võimaldab teil edastada seotud sisu otsijatele ja palju muud. WPSOLR on veel üks freemium plugin ja pakub ettevõtte tasemel funktsioone, mis paranevad ainult selle premium-versioonide ostmisel. Kuigi see pistikprogramm võib töötada enamiku saitide jaoks, võiksite kaaluda e-poe või eriti suurte saitide premium-versiooni.

Parema otsingu pistikprogramm

Teine lihtne võimalus selleks on parema otsingu pistikprogramm. Pärast installimist saate vidina kujul sisestada oma populaarsemate otsingute soojuskaardi. See tagab, et külastajatele pakutakse rohkesti võimalusi, kuhu edasi liikuda.

4. Lisage otsingukast

Lisage menüü pistikprogrammi otsing

Teine viis inimeste hoidmiseks oma saidil ja nende otsingutega tegelemiseks on otsingutulemite lehele otsingukasti lisamine, kui teie teemas seda juba pole. See on eriti kasulik siis, kui ühtegi tulemust ei tagastata ja soovite kasutajaid ärgitama teist otsingupäringut proovima. Antud moodi otsingukasti lisamiseks on tasuta pistikprogramm Lisa otsing menüüsse – installige ja kasutage pistikprogrammi sätteid, et kohandada oma otsinguvormi ja tulemusi.

Samuti saate otsingukasti lisada otse igale lehele (lapseteema kaudu, nagu eespool mainitud), kasutades põhiprotseduuri WordPress „get_search_form ();”.

See kuvab otsinguvormi, nagu see on määratletud otsinguvorm.php teemafail või kui seda pole, WordPress väljastab tavalise otsinguvormi HTML-i. Lisateavet saate aadressil CODEX.

See muudab asja nii, et teie külastajatel pole vabandust teie saidil teelt eemaldumiseks. Kui suunate neid alati õiges suunas, tagate, et annate oma panuse inimeste kogemuste suurendamiseks teie saidil. Ja võin teile kohe kinnitada, et selline detailide tähelepanu ei jää märkamatuks või alahinnatuks..

5. Ajax teie otsing

Ajax Search Lite'i pistikprogramm

Viimane võimalus, mida täna lugejatega teie saidiga kursis hoidmiseks mainime, on Ajaxi otsingutulemuste lisamine, et teie lugejad saaksid kasutada otsest otsingut. Ajax Search Lite’i tasuta pistikprogramm võimaldab kasutajatel otsida teie saidil tulemusi värskendatud nende sisestamise ajal. Pistikprogramm sisaldab kategooriafiltri, Google’i automaatse täitmise ja märksõnade soovituste lisavalikuid.

Täiendavate võimaluste saamiseks kaaluge ajakohastamist Ajax Search Pro-le. Plugina esmaklassiline versioon lisab tuge bbPressile, BuddyPressile, WooCommerce’ile ja JigoShopile, nii et kasutajad saavad otsida kõikidest teie kohandatud postitustüüpidest. Lisaks on olemas vahemällu salvestamise funktsioonid, kohandatud väljad, üle 100 kujundusteema, 4 paigutust ja palju muud.

Tööriistade otsing

Või kaaluge tööriistakasti otsingu kasutamist. Lisaks Ajaxi otsingutulemite toetusele lisab pistikprogramm hulgaliselt muid võimalusi filtriteks, kaardipõhisteks tulemusteks, ruudustiku ja loendi paigutuseks, lehekülje loomiseks ja muuks.

Järeldus

Ehkki paljud WordPressi kasutajad arvavad, et otsimisvidin tuleb lisada oma saitide külgribale, unustavad paljud ära, mis selliste otsingute väljundiks saab. Ja see on suur järelevalve.

Soovite veenduda, et teie saidi kõik lehed teevad teie nimel vaeva – isegi otsingutulemite lehed. Ehkki enamikku lugejaid võib teie avaleht või põhipakkumine huvitada, tulevad nad tõenäoliselt teie saidile midagi konkreetset otsima. Ehkki teie sait pole tõenäoliselt otsingumootor, on kõige parem pakkuda külastajatele harjunud abi ja funktsioone. Kunagi ei või teada, kuidas üks leht võib üksikuid kasutajaid mõjutada. Esitage õigele külastajale õigel ajal õige teave ja te seisate selle eest, et mitte ainult ei hoiaksite seda külastajat kauem oma saidil, vaid muudaksite ta ka püsikliendiks.

Kas olete oma otsingutulemite lehtedel midagi kohandanud? Kui jah, siis mis on teie jaoks parim? Mis on teie arvates kõige tõhusam lisand? Nagu alati, andke mulle kommentaarides teada.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map