Kuidas käivitada WordPressi äri

Kuidas alustada WordPressil põhinevat ettevõtet

Kas on täna võimalik WordPressi ümber edukat äri üles ehitada? Lühike vastus on jah. Aastal 2020 on miljoneid vabakutselisi, kes teenivad elatist veebis – ja paljudel neist on WordPressi ümber loodud ettevõtted. Sellel on kindlad põhjused:


 • WordPress kasvab jätkuvalt lihtsa ja mitmekülgse kirjastamisplatvormina ega näita mingeid aeglustumise märke. See tähendab, et platvorm meelitab jätkuvalt uusi kasutajaid, mis tähendab suurenenud nõudlust WordPressiga seotud teenuste järele.
 • Saate laiendada ja laiendada tarkvara põhifunktsioone, et pistikprogrammide, teemade ja kohandatud rakenduste abil saavutada kõik, mida soovite. See on palju enamat kui lihtne ajaveebiplatvorm. WordPressis saate luua mis tahes tüüpi veebisaite või keerukamaid veebirakendusi.
 • See pakub suhteliselt hõlpsat (ja tavaliselt odavamat) sisenemist veebist vabakutselistena blogimisest, et toetada WordPressi arendamist või mitut muud valdkonda. Mõne ettevõtte puhul võite alustada nii vähe kui 500 dollariga.
 • Seal on palju tasuta (ja esmaklassilisi) ressursse, mis aitavad teil oma äriideega kiiresti alustada.

Kõik need tegurid muudavad WordPressi atraktiivseks teeks isikutele, kes soovivad tegeleda vabakutselise äriga.

Kas see on tõesti Seda Lihtne?

Kui WordPressi ettevõtjana proovite minna, pole kõik roosiline. Tõsi, WordPressist saate teenida väga mugavat sissetulekut. Sajad ettevõtlikud inimesed teenivad mitmelt WordPressiga seotud ettevõttelt igal aastal tuhandeid dollareid, kuid selle edu saavutamiseks on vaja palju põnevat tööd ja pühendumust. Edukaimad WordPressi ettevõtjad on teinud palju tööd, et jõuda mugava sissetuleku tasemeni.

Tänane postitus on algaja juhend eduka WordPressil põhineva ettevõtte käivitamiseks. Muidugi on iga inimese tee selles äris edu saavutamiseni erinev, kuid te ei saa midagi märgata, kui näete paljude sarnasusi mõne kõige edukama WordPressi ettevõtja isiklike lugude vahel. Kaan mõned jaotistest „Ära tee” ja „Ära tee”. Kõigepealt on aga põhietapid:

1. Käivitage ettevõtte veebisait

Käivitage ettevõtte veebisait

Esimene samm WordPressi vabakutselises maailmas on ettevõtte veebisaidi loomine. See on koht, kus kavatsete teostada kogu oma äri, olgu siis toodete, teenuste müük, nõustamine või mõni teie valitud ärimudel..

Teie veebisait on ka teie ettevõtte peamine turundusvahend. Kõigi reklaamistrateegiate eesmärk on suunata potentsiaalsed kliendid teie veebisaidile, nii et veenduge, et see näeb välja osa ja on hõlpsasti kasutatav. Lõpptulemus on see, et teie veebisait peaks töötama ja sellel peaks olema kõik, mida teie potentsiaalsed kliendid otsivad.

Kuidas siis veebisaiti üles ehitada? Üldiselt vajate järgmist.

Hea hostimine

Valige oma ettevõttele sobiv hea hostimiskava. WPExploreri käitamiseks armastame ja kasutame isiklikult WP Engine hallatavat WordPressi hostimist. Meie arvates on hallatud hostimine teie parim valik – ehkki see maksab natuke rohkem kui tavaline jagatud hostimine (WP Engine algab meie lingiga 22,50 dollarit kuus) hoolitseb hostiettevõte teie serveripoolsete WordPressi optimeerimiste ja põhiliste värskenduste eest.

Kui aga tõesti jälgite, kuidas teie eelarve jagatud hostimine on, suurepärane valik. Näiteks Bluehost jagatud hostimine algab vaid 2,95 dollarist kuus. Pidage ainult meeles, et selle taskukohase hinnaga planeerimine ei saa sageli saialiikluse korraldamisega hakkama, kuid kuna olete alles alustanud, teeb see kindlasti tööd (ja saate hiljem oma plaani suurendada).

Asjakohane domeeninimi

Samuti peate valima hea domeeninime. Püsige ilmselge. Kui teil on ametlik ärinimi, kasutage seda (näiteks kuidas me lihtsalt WPExplorer.com-i kasutame). Või võite kasutada oma nime ja teenuse variatsiooni. Näiteks kui teie nimi on Jessica ja loote oma sisuloometeenuste jaoks veebisaiti, võiksite kasutada mõnda muud nagu „copywritingbyjessica” või „jessicawritesforyou” – saate idee.

Mõned võõrustajad pakuvad esimest aastat tasuta domeeninime (uue plaaniga). Kuid kui ostate oma domeeni eraldi, kasutage kindlasti lugupeetud registripidajat ja lisage privaatsuse kaitse (mis hoiab teie registreerimisteavet WHOIS-i andmebaasides privaatsena ja aitab ka spaa ära hoida). Meile meeldivad GoDaddy Domeenid, mis on uue domeeninime jaoks (meie lingiga) ainult 4,99 dollarit aastas ja tavalise privaatsuse eest 9,99 dollarit aastas.

Professionaalse WordPressi teema

Valige oma saidi kujunduse jaoks kindlasti paindlik ettevõtte WordPressi teema koos sisseehitatud stiilivalikutega, eelistatavalt väljakujunenud arendaja poolt (peamiselt tulevaste värskenduste tagamiseks). Kui teie eelarve on piiratud, ärge muretsege – veebisaidil on saadaval sadu tasuta teemasid WordPress.org. Valiku kitsendamiseks otsige lihtsalt terminit. Enamik tasuta teemasid on piiratud funktsionaalsusega ja soovivad, et funktsioonide avamiseks tasuksite.

Paremate funktsioonide ja toe saamiseks võite selle asemel valida esiteks premium-teema. Käed allapoole tundub, et meie esmaklassiline teema on parim. 40+ kiirkäivituse demoside, sisseehitatud kohandamisfunktsioonide, reaalajas pukseerimislehe koostaja, ühilduvuse populaarsete pistikprogrammide ja keeletõlgete toega – see on fantastiline teema peaaegu iga veebisaidi jaoks.

Põhilised pistikprogrammid

Millised pistikprogrammid installite, sõltub teie ettevõttest. Siiski on mõned olulised pistikprogrammid, mida enamik saite peaks installima. Näiteks:

 • Pärmi SEO (mis sisaldab riivsaite, saidiplaane jne)
 • Google Site Kit (analüütika jaoks)
 • MailChimpi uudiskiri (või muu infolehtede süsteem)
 • WordPressi turvalisus ja / või varundusplugin (kui see pole teie hostimise funktsioon)

Lisaks pluginatele, mida peame oluliseks, võiksite lisada veel mõned (jälle – sõltuvalt teie isiklikest vajadustest). Kui teie teema seda nõuab, peate võib-olla installima lehtede koostaja (näiteks teema Kogu sisaldab WP pagariäri ja tasuta Tere teema on mõeldud spetsiaalselt Elementorile). Või kui plaanite oma veebisaidile veebipoe lisada, on vaja e-poe pistikprogrammi (soovitame tungivalt täispoodide jaoks WooCommerce või Shopify, kui soovite pakkuda vaid ühte või kahte toodet).

Lihtsalt proovige mitte minna pluginatega üle parda ega installida dubleerivate funktsioonidega pluginaid (näiteks ei tohiks te installida kahte SEO pistikprogrammi). See võib põhjustada pistikprogrammide konflikte, mis põhjustavad teie saidil probleeme (või isegi rikuvad asjad täielikult).

Ja viimane – pidage meeles, et see on lihtsalt kiire ülevaade sammudest. Üksikasjalikemate juhiste saamiseks lugege meie häälestusjuhendit, mis hõlmab WordPressi põhiseadeid, teemade / pluginate installimist ja postituse loomist.

2. Tööriistade kogumine ja korrastamine

Koguge ja korraldage olulisi tööriistu

Vabakutselise töö lihtsustamiseks vajate paari põhitööriista. Milliseid tööriistu täpselt vajate, sõltub sellest, millise ettevõttega tegelete. Kuid üldiselt leian, et need tööriistad peavad olema igal WordPressi vabakutselisel, sõltumata spetsialiseerumisest:

Ükskõik, kas olete spetsialiseerunud teema arendusele või ettevõtlusnõustamisele, muudavad need tööriistad äriprotsesside sujuvamaks muutmise teie elu lihtsamaks.

Sõltuvalt teie ettevõtte erialast on kliendi töö tegemiseks vaja arvukalt muid tootlikkuse suurendamise tööriistu. Näiteks kui teil on hallatava laovaru, siis soovite kasutada tarkvara, mis on võimeline jälgima laos olevaid tooteid. Või kui pakute WordPressi hooldusteenuseid, on sellest suur abi WordPressi haldustööriist (nt MangeWP või InfiniteWP). Kuid nagu me juba mainisime – sõltub see tõesti teie ettevõttest.

3. Töötage välja töövoog

Töötage välja töövoog

Sujuv töövoog on produktiivse ja eduka vabakutselise alustala. Kui olete alles alustanud oma vabakutselise projektiga, siis teete peaaegu kõike ise:

 • Klientide hankimine
 • Oma ettevõtte reklaamimine
 • Projektide või ülesannete juhtimine ja jälgimine
 • Klientide arvete esitamine ja raamatupidamine
 • Lisaks kõik muud äriprotsessid

Nagu näete, on enamik neist haldustoimingud, mis võivad teid hõlpsalt rabada ja jätavad teile tegeliku klienditöö tegemiseks vähem aega. Seal on palju veebiriistu ja -teenuseid, mis saavad korduvate ülesannetega tõhusamalt hakkama, vabastades seega võimaluse keskenduda klienditööle. Ma räägin sellistest teenustest nagu Rahapaja arvete või maksete jälgimiseks ja projektijuhtimise tööriistadeks, nagu ülalmainitud Trello ja Asana.

Või võite kaaluda oma töövoo allhanke samme, et oma raha teenimiseks rohkem aega kulutada. Kui saate seda endale lubada, muudab äriülesannete allhange ka teie töökorralduse lihtsamaks ja hallatavamaks. See jätab teile piisavalt aega, et täita kliendi eesmärgid ja keskenduda oma ettevõtte kasvamisele. Vaadake oma töövoog iga paari nädala tagant üle, et tuvastada kitsaskohad ja neid parandada.

4. Reklaamige oma ettevõtet

Google'i reklaamid

Vabakutseliste maailmas on teie veebisait teie ettevõte, nii et oma veebisaidi reklaamimine on põhimõtteliselt teie ettevõtte reklaamimine. Pärast oma ettevõtte jaoks aluse panemist olete teie peab reklaamida seda.

Müüge oma oskusi, tooteid või teenuseid potentsiaalsetele klientidele, kasutades kõiki reklaamiriistu, mida saate koondada. Paljud neist on tasuta või äärmiselt madalad.

 • Teie oma veebisait: Kasutage oma saidi liiklust ära. Märguanderibadele või hüpikakendele lisamine on suurepärane viis liikluse suunamiseks oma saidi põhilehtedele – eriti teie toodete või teenuste sihtlehtedele.
 • Seotud ajaveebid: Proovige oma kätt külaliste postitamisel. See nõuab aega ja teadmisi konkreetses valdkonnas, kuid see on (sageli) tasuta viis saidile lingide loomiseks ja enda reklaamimiseks.
 • Sotsiaalmeedia: Sotsiaalmeedia turundus pakub teile veelgi laiemat vaatajaskonda, kelle reklaamimiseks seda soovite. Kasutage hashtagide eeliseid, kasutage näiteks tasuta tööriistu Tweetdeck või investeerige sotsiaalmeedia automatiseerimisvahendisse, näiteks Missinglettr. Need kõik muudavad teie ettevõtte sotsiaalse aspekti haldamise väga sirgjooneliseks.
 • Olemasolevad kontaktid: Hoidke ühendust praeguste / varasemate klientidega, kontaktidega, kellega kohtusite võrguüritustel, varasemate töökaaslastega – põhimõtteliselt igaühega, kelle võiksite oma LinkedIni profiilile lisada. Uurige neid otse (või kasutage segmenteeritud uudiskirja), et suurendada huvi oma pakkumiste vastu.
 • Tasulised reklaamid: Kui teil on eelarve, võiksite kaaluda ka tasulist reklaamimist otsingumootorite kaudu, nt Google’i reklaamid või Bingi reklaamid. Peate tegema natuke märksõna uurimist, kuid tasulised reklaamid võivad müügivihjete loomisel väga palju abi olla.

Kui teie kliendibaas kasvab ja saate end rohkem sisse seada, saate edutamist vähendada, kuid te ei lõpe kunagi. Enamik vabakutselisi on hakanud keskenduma meetoditele, mis kliente hoiavad, näiteks infolehed, pakkumised ja ajaveebipostitused.

5. Kasvatage oma ettevõtet

Kasvatage oma ettevõtet

Kui kõik põhitõed on paigas ja olete mõne kliendi kindlustanud, võite mõelda oma ettevõtte laiendamisele.

Esiteks on teie nimekirjas kasvav korduv sissetulek. Kui teil on iga kuu sissetulekuks määratud baasjoon, saate keskenduda uute tuluvoogude loomisele. Mõelge hoidjate teenusele, mida saate oma klientidele pakkuda. Või igakuine hooldusteenus tavapäraste teeninduskulude katmiseks. Ilma kindla rahavoota on teil raske kasvada.

Järgmiseks võib olla teie meeskonda liikmete lisamine. WordPressi töökohtade saite saate kasutada täistööajaga töötajate palkamiseks või vabakutseliste leidmiseks, et vajadusel käsi anda. Samuti on teie meeskonna haldamiseks palju pistikprogramme ja saate hõlpsalt WordPressi kasutajarolle kasutada, et piirata juurdepääsu oma saidi erinevatele osadele.

Ja pärast seda saate jätkuvalt otsida rohkem võimalusi oma ettevõtte laiendamiseks. Aja jooksul võite leida uusi nišše, kuhu hargneda.

Boonus: vähesed ettevõtted teevad ja ei tee

Ja nüüd vaid mõned kasulikud näpunäited, et alustada õiges suunas. Keskendume WordPressi ettevõtetele ja vabakutselistele, kuid need võivad tõesti kehtida mis tahes veebipõhise või väikesemahulise teenusega seotud ettevõtte kohta.

Ärge võtke kaasa tarbetuid partnerlusi

Pean siin silmas seda, et ärge otsige WordPressi vabakutselise ettevõtte alustamisel välisinvesteeringuid. WordPressi äri on üks lihtsamini käivitatavaid, kuna see on odav, hoolimata sellest, millist teenust soovite pakkuda. Nii et tegelikult pole vaja osa oma ettevõttest maha kirjutada.

Teie äritegevust toetav põhitarkvara on tasuta ja seda täiendatakse aktiivselt iga päev. Ja ehkki tasulised ressursid võivad teile rohkem väärtust pakkuda, võite alguses kasutada tasuta ressursse. Kui ettevõte hakkab raha teenima, saate seejärel asuda sammu võrra kõrgemale ja investeerida esmaklassilistesse tootlikkuse ressurssidesse.

Täitke lubadused

Laske distsipliinil tähtaegadest kinni pidada ja lubadustest kinni pidada. Olge tähtaegade määramisel realistlik, vastasel juhul võite kliente kaotada nii kiiresti, kui neid saate.

Ärge võtke rohkem tööd kui saate hakkama

Kui olete vabakutseliste algaja ja kui vajate sissetulekut, võib tekkida kiusatus öelda igale potentsiaalsele kliendile jah. See on aga riskantne, kuna teie ettevõtte maine võib kannatada, kui te ei suuda liiga suure töö tõttu kliendiprojekte lõpule viia. Võtke ette projekte, mida saate ilma probleemideta lõpule viia, ja kasvades kaasake sisseostetud tööjõu abi.

Kas omandada uusi oskusi

Vabakutseline töö on nõudlik ja konkurentsivõimeline ettevõtmine. Äärmise säilitamiseks jätkake oma oskuste täiendamist või uute lisamist. Veelgi enam, WordPressi värskendatakse alati, nii et peate ka nende arengutega kursis olema.


On hämmastav, kuidas WordPress on muutnud tuhandete inimeste elusid kogu maailmas ja teeb seda ka edaspidi. Loodetavasti leiate neist näpunäidetest kasulikke, kui plaanite asutada WordPressi ümbruses ettevõtte. Pidage meeles, et peate õppimist hoidma ja olema motiveeritud.

Tahaksin ka sinult õppida. Milline oli teie kogemus WordPressi ettevõtte asutamisel? Kas teil on nõuandeid lisamiseks või näpunäiteid jagamiseks? Jäta kommentaar allpool!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map