Kuidas jälgida sotsiaalmeedia analüüsi WordPressiga

Sotsiaalmeedia analüüsi jälgimine WordPressi abil

Sotsiaalmeedia jälgimise põhjus on väga lihtne. Tahame teada saada, mis töötab ja mis mitte. On ülioluline mõista, millised sotsiaalmeedia kanalid, kampaaniad ja sisu on edukad ja mõjutavad teie ettevõtet. Ja millised mitte. Selle teabe abil saate oma sotsiaalmeedia strateegiat vastavalt kohandada.


Kuid sotsiaalmeedia mõõdikute jälgimine, tulemuste tõlgendamine ja õpitu rakendamine oma sotsiaalmeedia kanalites võib olla keeruline. Selles artiklis uurime, kuidas saate Google Analyticsi abil oma sotsiaalmeedia toimivust jälgida, et aidata oma saidil selle eesmärkide saavutamiseks teisendada.

Põhiline sotsiaalmeedia analüüs

Twitteri analüütikud

Paljud sotsiaalse analüüsi tööriistad näitavad peamisi sotsiaalse meedia mõõdikuid. Nende hulka võib kuuluda mitu uut jälgimist teil sel kuul on olnud, milline sisu on kõige rohkem meeldinud ja jaganud ning kui palju inimesi on teie profiili vaadanud. See on kogu kasulik teave ja kui te olete just selline, siis soovitaksin kasutada iga sotsiaalmeedia kanali pakutavaid mõõdikute aruandeid.

Facebook, Twitter, Instagrami äri, Pinteresti äri, ja paljud teised suured sotsiaalmeedia kanalid pakuvad teie konto toimivusest suurepäraseid jaotusi. See annab teile hea ülevaate, kuidas teie jälgijad teie profiilidega suhtlevad. Ja mis sisule nad reageerivad hästi.

Kui soovite aga veebisaidi konversioonide osas põhjalikumaid aruandeid, mis keskenduvad sotsiaalmeedia analüütikale, peaksite kaaluma Google Analyticsi kasutamist.

Miks peaksite kasutama Google Analyticsit??

Google Analytics

Google Analytics kasutatakse laialdaselt kohapealsete mõõdikute jälgimiseks. Sellele terviklikule tööriistale jäetakse sotsiaalmeedia reportaažides aga sageli tähelepanuta, mis on suur viga.

Google Analytics on äärmiselt väärtuslik lahendus, kuna see võimaldab teil mõõta sotsiaalmeedia kanalite mõju teie WordPressi veebisaidile. See saab kindlaks teha, millised sotsiaalmeedia kanalid ja sotsiaalne sisu teie saidile liiklust saadavad ja millises koguses. Seejärel saate seada eesmärgid, et mõõta, kuidas teie sotsiaalmeedia toimivus mõjutab teie saidi konversioone.

Näiteks saate seada eesmärke jälgida täpselt, kui palju müügivihjeid olete sotsiaalmeedia liiklusest genereerinud, kui palju sotsiaalmeediast tulnud inimesi on teie saidilt tooteid ostnud ja teie sotsiaalsete jälgijate rahalist väärtust. Vaatame nüüd lähemalt, kuidas Google Analyticsit üles seada, kasutada ja analüüsida …

Google Analyticsi alustamine

Google Analyticsit on väga lihtne seadistada ja sellega alustada. Lihtsalt registreeruge ja registreerige oma WordPressi veebisait. Kui Google Analytics on tööle hakanud, võite hakata jälgima oma saidi analüütikat.

Omandamise ülevaade

Kõige lihtsamal tasemel saate jälgida, kust teie WordPressi veebisaidile liiklus saabub. Jaotises „Omandamine> Ülevaade” näete, kui palju inimesi on teie saiti sotsiaalmeedia kanalite kaudu külastanud, võrreldes teiste allikatega. Samuti saate paremini mõista külastajate käitumist oma saidil.

Omandamise ülevaade 2

Kui klõpsate otse suvandil „Sotsiaalne”, saate üksikasjaliku jaotuse selle kohta, kui palju liiklust on igast sotsiaalmeedia kanalist tulnud. Siin näete teie veebisaidile jõudnud inimeste arvu, seda, kui kaua nad teie saidil viibisid, ja iga sotsiaalmeedia kanali konversioonimäära.

Google Analyticsi parimate võimaluste kasutamiseks peate siiski jälgima oma WordPressi veebisaidiga seotud üksikuid eesmärke. See võimaldab teil näha, kas teie veebisait on oma eesmärkide saavutamiseks vastu võtmas. Ja kui konkreetselt sotsiaalmeedia aitab neil neid konversioone saavutada.

Kuidas seadistada eesmärkide jälgimist Google Analyticsis

Oma veebisaidil eesmärkide jälgimise lubamiseks peate kõigepealt lisama Google Tag Manager oma WordPressi veebisaidile. See hõlmab mõne koodi lisamist oma veebisaidi igale lehele, et Google Analytics saaks jälgida teie saidi kasutajate käitumist ja konversioone.

Selle kohta on olemas selged juhised Google’i tugi. Kui teil pole aga oma WordPressi veebisaidile koodi lisamise kogemust, võib see vajada abi.

Kui Google Tag Manager on üles seatud, peate Google Analyticsis looma oma isikupärastatud saidi eesmärgid. Need võimaldavad teil jälgida, kuidas teie sotsiaalmeedia kanalid teie saidi edusse aitavad.

Oma WordPressi veebisaidile eesmärkide loomine

Google Analyticsis eesmärkide jälgimise seadistamine on väga lihtne protsess Google’i tugi pakub üksikasjalikku teavet selle kohta, kuidas seda teha.

Alustamiseks klõpsake vasakus alanurgas oleval ikoonil „Administraator”. Valige „Eesmärgid> Lisa uus” ja järgige lihtsalt oma eesmärkide loomiseks vajalikke samme.

Eesmärkide seadmine

Valida on arvukate eesmärkide vahel, kuid teie loodavad eesmärgid peaksid olema otseselt seotud teie WordPressi veebisaidi eesmärkidega. Näiteks kui müüte tooteid, siis vajate eesmärki oma saidi veebimaksete jälgimiseks. Sellele eesmärgile saate lisada ka rahalise väärtuse, mis võimaldab teil täpselt jälgida, kui palju tulu teie sotsiaalmeedia liiklus teie ettevõttele loob.

Muud eesmärgid, mida saate jälgida, hõlmavad saidil osalemist, teie teenuste uurimist, tehtud broneeringute või kohtumiste broneeringute arvu ja palju muud. Ettevõtte saidid peaksid alati töötama arvukate eesmärkide poole samaaegselt, nii et looge oma eesmärgid vastavalt.

Milliseid sotsiaalseid analüüse saate Google Analyticsi abil jälgida?

Kui teie eesmärgid on seatud, saate juurde pääseda üksikasjalikele kontodele selle kohta, kuidas teie sotsiaalmeedia kanalid aitavad teie WordPressi veebisaidil selle eesmärkide saavutamiseks teisendada. Vaatame kõige olulisemaid sotsiaalmeedia analüütika aruandeid, mida Google Analytics saab genereerida …

Sotsiaalne ülevaade

Sotsiaalne ülevaade

Oma sotsiaalmeedia analüütika ülevaate kuvamiseks valige „Omandamine> Sotsiaalne> Ülevaade”. Siin näete, kui palju konversioone on teie sait teie seatud eesmärkide saavutamiseks saavutanud. Oluline on see, et ülevaade jaotab, kui palju konversioone on tulnud sotsiaalmeediast ja mis kanalitest.

Võrgu viited

Võrgu viited

Jaotises „Sotsiaalne> Võrgu viited” leiate jaotuse selle kohta, kui palju liiklust iga sotsiaalmeedia kanal teie veebisaidile edastab. Samuti saate üksikasju kasutajate käitumise kohta. See hõlmab andmeid lehe vaatamiste arvu, keskmise seansi kestuse ja muu kohta. See aitab teil mõista, millised võrgud teie sisu hästi haaravad ja millised on mahajäänud.

Konversioonid

Konversioonid

„Sotsiaalse> konversioonide” aruanne aitab teil mõõta oma sotsiaalmeedia kanalite täpset edu ja väärtust teie veebisaidi eesmärkide osas. Saate tuvastada, millised sotsiaalsed võrgustikud annavad kõige rohkem konversioone, millistele konversioonidele nad panustavad ja millise rahalise väärtuse nad teie ettevõttele lisavad.

Kasutajate voog

Kasutajate voog

Aruanne ‘Kasutajate voog’ on tõesti huvitav, kuna see näitab teid, mida sotsiaalmeedia külastajad teie saidil on käinud. Näete, kuhu inimesed teie saidile sisenesid, milliste lehtedega nad tegelesid ja kuhu lahkusid. See aitab suurepäraselt mõista teekonda, mille teie sotsiaalmeedia vaatajaskond teie WordPressi veebisaidil viib. Samuti saate ülevaate sellest, millist sisu teie külastajad eriti huvitavad.

Kuidas lisada oma Goggle Analyticsi juhtpaneeli WordPressi

Google Analytics WordPressile

Nüüd, kui teate kõike Google Analyticsi kohta, on lihtne analüüsi aruannete integreerimiseks oma WordPressi installimisviise. Siin on vaid mõned meie lemmik pluginad, et Google Analyticsi WordPressile lisada.

Google Analyticsi juhtpaneel WordPressi jaoks (tasuta): Üks meie lemmik pluginaid meile Google Analyticsi juhtpaneel WordPressile. See hõlpsasti kasutatav pistikprogramm lisab WordPressile aruandeid teie liikluse, lehevaatamiste, põrkete ja muu õiguse kohta. Ja kui vajate pistikprogrammi seadistamisel abi, siis tutvuge meie juhendiga, kuidas integreerida Google Analytics WordPressiga.

MonsterInsights (Freemium): Teine suurepärane võimalus on MonsterInsights mis kasutab freemium mudelit. Google Analyticsi juhtpaneeli ja reaalajas statistika lisamiseks WordPressi laadige alla pistikprogrammi tasuta versioon. Tahad rohkem? Täpsema aruandluse jaoks minge üle premium-le.

Google Analytics JetPacki jaoks (Premium): Kui otsite lisatasu võimalust, JetPack Premium sisaldab integratsiooni Google Analyticsi jaoks. Jetpacki kõik-ühes armastamiseks on palju põhjuseid ning täpsema Google’i saidistatistika olemasolu sõrmeotste juures on lihtsalt koogi jäätumine.

Lõplikud mõtted sotsiaalmeedia analüüsist

Nagu analüütilise jälgimise puhul ikka, on peamine andmete tõlgendamine. Seejärel tehke vastavalt muudatused oma sotsiaalmeedia strateegias. Vaadake, millised sotsiaalmeedia kanalid on teie veebisaidi eesmärkide saavutamiseks kõige tõhusamad. Ja mis tüüpi sisu aitab seda edu saavutada. Samuti on sama oluline teada, millised ühiskondlikud platvormid ei toimi, nii et saate vajalikke parandusi teha.

Kuidas jälgite oma sotsiaalmeedia analüütikat? Palun jagage oma mõtteid allpool olevates kommentaarides …

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map