Kuidas ennast WordPressi kogukonnas esindada

Veebietikett on suur asi. See kehtib kõigi tööstusharude kohta, kuid kuna WordPressi blogijad ja arendajad elavad Internetis, on see midagi sellist tõesti vaja pöörata tähelepanu. Lõppude lõpuks võib see, kuidas te end avalikes foorumites käitute, mõjutada otseselt teie mainet ja teie võimet uusi kliente omandada.


Sellepärast tahtsin siin natuke aega rääkida, kuidas ennast muidugi veebis üldiselt õigesti esindada, kuid pöörates erilist rõhku sellele, mida peate WordPressi arendaja ja / või kasutajana meeles pidama.

Blogi kommentaaridega tegelemine

Üks parimaid kohti teiste inimestega suhtlemiseks on teie sait ise, ajaveebi kommentaaride sektsioon. See pole mitte ainult suurepärane võimalus oma isikupära natuke rohkem tutvustada, vaid on ka suurepärane näitamaks, et olete avatud tagasisidele ja soovite siiralt kuulda, mida teie lugejad ütlevad.

WordPress-kommentaarid-etikett

On mõned asjad, mida peate meeles pidama, mis on seotud inimestega, kes soovivad koguda WordPressi kogukonnas mainet:

 • Ole kindel, et tead oma asju. WordPressi kogukonnas osaledes on eeldus, et teate, millest räägite. Seetõttu on tõesti oluline ennast ja oma teadmiste taset täpselt esindada. Ja kui ütlete, et olete tagasisideks avatud, tähendab seda. Sest kui teete vea, kutsuvad inimesed teid üles. See juhtub.
 • Kui esitate küsimusi, oodake vastuseid. Ma kipun oma blogipostitused lõpetama küsimusega, mis õhutab kommentaaride osas arutelu. Teen seda, teades, et on võimalik, et saan negatiivseid kommentaare või kriitikat. Kui paned end veebis välja, on see lihtsalt mängu nimi, nii et peate selleks olema valmis.
 • Ole kriitika saamisel armuline. Jällegi juhtub see mingil hetkel, nii et veenduge selles positiivselt. Sind kritiseerides inimesed, kes ei kritiseeri sind, ei ühenda sind selle äri sõpradega – ega ka mitte ühegi äriga.
 • Vasta kõigile. Muidugi, ma ei räägi trollidest ega inimestest, kes üritavad su viha ilmselgelt üles ajada. Pigem peaksite vastama kommentaaridele, mille on jätnud igaüks, kes on siiras – isegi kui ta ütleb teie kirjutatu kohta midagi negatiivset. See on kahekordselt oluline, kui mõni lugeja osutab veale. WordPressi arendamisega seotud teemad on üsna tehnilised. Vead võivad põhjustada suuri probleeme, nii et reageerige tagasisidele ja tunnistage vajadusel viga.
 • Rämpsposti otsimine. Üldiselt on ajaveebides kasvav probleem botideta rämpspost. Botide loodud rämpsposti vastu võitlemiseks on palju pluginaid Akismet ja Jetpack. Kuid kasutaja loodud rämpsposti on automaatselt raskem filtreerida. Pöörake tähelepanelikult seda, mida inimesed ütlevad, ja võtke arvesse ainult neid kommentaare, mis tunduvad olevat 100% õigustatud.

Kaasamine sotsiaalmeedias

wordpress-social-ettiquette

Ükskõik, kas töötate WordPressi arendajana või kasutate oma saidi jaoks lihtsalt CMS-i, on oluline olla aktiivne sotsiaalmeedias. Miks? Kuna see on üks peamisi viise, kuidas oma saidile liiklust suunata. Kuid on mõned “reeglid”, mida peate käitumise osas järgima:

 • Valige sotsiaalse meedia haldamise tööriist. Ehkki see pole otseselt seotud käitumisega, muudab hea sotsiaalse meedia haldamise tööriista valimine teie jaoks palju hõlpsamaks näha, et saaksite kiiremini reageerida. Põhimõtteliselt hoiab see teie sotsiaalseid kontosid korrastatuna, nii et saate veeta rohkem aega inimestega vestlemiseks ja vähem aega vahelehtede hoidmiseks selle kohta, kus teie kohta käivad arutelud toimuvad.
 • Pöörduge ekspertide poole. Sotsiaalmeedias on palju WordPressi gurusid ja kui soovite oma haardeulatust laiendada, peate nendega otse suhtlema. Muidugi ei taha te olla ebaviisakas ega räige reklaamiga. Selle asemel jälgige, mida need eksperdid ütlevad, ja osalege arutelus. Ole inimene ja ainuüksi sellega jõuad sind üsna kaugele.
 • Jagage teiste inimeste sisu. See on sotsiaalmeedia turundusmeetod, mida nimetatakse sisu kureerimiseks ja see on tegelikult väga oluline nii enda ala asjatundjana asumiseks kui ka teiste ekspertide ja WordPressi vastu huvi tundvate inimeste tähelepanu köitmiseks.
 • Vältige avalikke kokkuvarisemisi. See kehtib igas tööstuses – kui just pole meelelahutust – ma arvan, et see on hea mõte hoida oma sotsiaalmeediakontod ilma avalike riketeta. See ei tähenda mitte ainult ebaprofessionaalset välimust, vaid võib pikaajaliselt kahjustada teie mainet, eriti kui teie kokkuvarisemine on seotud eelmise kliendi või mõne sellisega. Kui te ei soovi, et teie praegune klientide nimekiri midagi teaks, siis hoidke seda sotsiaalmeediast eemal. Loo lõpp.

Kogukonna etikett WordPress

WordPressi kogukonna foorumid

Ehkki kõik, mida ma seni arutasin, seostub otseselt kogu WordPressi kogukonnaga, on WordPressi kasutajatele ja arendajatele mõeldud tegelikult spetsiaalne ruum WordPress.org foorumid. Paljudel teistel seal asuvatel saitidel on tugifoorumid, kus inimesed saavad WordPressiga seotud küsimustele küsida ja neile vastata, ma tean, kuid arvan, et sel juhul on hea mõte minna allika juurde.

Kuna foorumeid külastab iga päev nii palju inimesi, on tõenäosus, et kellelgi on mõni sarnane küsimus, kui teil on mõni probleem. Ja kui soovite lihtsalt aidata, siis on palju WordPressi algajaid, kes otsivad teie teadmisi! Mõned näpunäited seal osalemiseks:

 • Ole autoriteetne. Kellegi küsimusele vastamine on üks asi, kuid kuna igaüks saab registreeruda ja postitada, on oluline veenduda, et teie märkused paistaksid silma. Ärge hajutage ega hallake oma teadmisi kellegi üle. Hinnatakse väikest alandlikkust. Märkige lihtsalt oma kogemus kontekstipõhiselt. Selle tulemusel võetakse teie postitusi tõsisemalt.
 • Tunnistage, kui olete valesti aru saanud. Teha viga? Pole probleemi. Vabandage, proovige probleem lahendada ja liikuge edasi.
 • Olema tänulik. Kui olete millegi otsa sattunud ja lahke inimene pakub abi, tänage teda kindlasti selle eest, et nad leidsid aega teie küsimusele vastata. Meeskonnamängijale meeldib igaüks ja kui soovite luua tugeva maine valdkonnas, võib järjekindel tänu ja tähelepanelik olemine teid kaugele viia..

WordPressiga seotud inimesed on kirglik kamp. Nad võtavad seda tõsiselt. Nii et kaasamõtlejate ja arendajatega suheldes peate seda meeles pidama. Emotsioonid võivad kõrgeks minna, kui tegeletakse asjaga, millest inimesed nii palju hoolivad. Lõppude lõpuks on WordPressi pakitud inimeste elatusvahendid. Isegi siis, kui saate kriitikat ja tunnete tungi tungida vaidlusse, pidage vastu! See ei tee midagi teie maine edendamiseks ja võib teile tegelikult haiget teha, kui te pole ettevaatlik.

Kõike seda öeldes on WordPressi kogukond suuresti külalislahke koht. Selle platvormi ümber, mida nad armastavad, karjuvad nii eksperdid kui ka algajad. Inimesed aitavad üksteist. Ja kuna see on avatud lähtekoodiga, on kogukonna liikmetel reaalne võimalus aidata platvormi kujundada selle tulevastes kehastustes. Mis – kui te minult küsite – on üsna lahe.

Niisiis, kas teil on mingeid erilisi reegleid, mida soovite WordPressi kogukonnaga suheldes järgida. Kas need reeglid erinevad teie jaoks, kui räägite selleks mõeldud foorumitel, ajaveebi kommentaarides või sotsiaalmeedias? Mulle meeldiks kuulda, mida te arvate!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map