Kui pistikprogrammid põrkuvad: parimad tavad WordPressi pistikprogrammi konfliktide lahendamiseks

On peaaegu vältimatu, et teie WordPressi veebisaidi elu jooksul ilmneb teil suur pistikprogrammide konflikt.


Kui need konfliktid tekivad, pole kahe väiksema pistikprogrammi vahel kunagi probleeme. Võite peaaegu garanteerida, et see mõjutab otseselt teie saidi kõige olulisemat pistikprogrammi, viies kogu selle funktsionaalsuse teie ümber.

See väide on 50% paranoia ja 50% põhjus. Teie kasutatud kõige olulisemad pistikprogrammid satuvad nende keerukuse tõttu teistega konflikti. Ükskõik, kas teie saiti ümbritsetakse sündmuste haldamise pistikprogrammi, e-kaubanduse pistikprogrammi või millegi muuga, võite olla kindel, et see on kõigi tekkivate konfliktide peamine ohver.

Konfliktide täielikku vältimist on peaaegu võimatu, kui kasutate palju pistikprogramme. Pistikprogrammide konfliktide ja probleemide minimaalseks hoidmiseks on aga mõned meetodid.

Vältige aegunud pistikprogramme

Kui peate konkreetse funktsiooni jaoks kasutama pistikprogrammi, siis veenduge, et seda on hiljuti värskendatud ja see ühildub WordPressi uusima versiooniga.

Kui pistikprogrammi pole arendaja värskendanud enam kui kuue kuu jooksul, on tõenäoline, et see sisaldab aegunud koodi. Nüüd, kui WordPress üritab oma arendustsüklit lühendada, muutub see veelgi olulisemaks.

Varunda pluginad enne kui midagi värskendate

Pistikprogrammid-kaust

Enamik inimesi värskendab oma pistikprogramme ja veebisaiti ilma teise mõtlemiseta. Peaksite oma veebisaidil käitama tarkvara uusimaid versioone, kuid nende värskenduste tegemisel ei tohiks olla ettevaatlik.

Nagu ka WordPressi põhitarkvara värskendamisel, on hea tava, et enne oluliste muudatuste tegemist on kogu saidil täielik ja kasutatav varukoopia. Varundamiste abil saate taastada iga pistikprogrammi vanemad versioonid, kui midagi peaks valesti minema ja peate eelmise versiooni tagasi pöörduma.

On selliseid teenuseid nagu VaultPress mis võimaldab teil varundada kõike, ehkki saate lihtsalt alla laadida wp-sisu / pistikprogrammid kausta, kasutades FTP-programmi, näiteks FileZilla.

Looge oma saidi kohaliku arengu versioon

Kohalikus arvutis oma veebisaidi versiooni loomiseks kasutage rakendusi, näiteks MAMP või WAMP.

Seejärel saate kasutada oma saidi seda kohalikku versiooni testimiskeskkonnana iga installitud pistikprogrammi värskendamiseks. See võimaldab teil testida iga pistikprogrammi toimivuse värskendusi, põhjustamata sellega konflikte.

Kui ilmnevad konfliktid, ei juhtu neid teie saidi otseversioonis. Arendusversiooni pistikprogramme saate testida ja näpistada, kuni olete rahul, et kõik töötab.

Siis saate sellel hetkel oma reaalajas versiooni täiendada.

Pistikprogrammide värskendamine individuaalselt

Võib olla ahvatlev valida kõik pistikprogrammid ja lasta WordPressil neid samal ajal värskendada. Kui kõik kulgeb plaanipäraselt, on see kindlasti aja kokkuhoid.

Kui mõne värskendusega on pärast värskendust probleeme, on teil hea meel, et kulutasite paar minutit iga pistikprogrammi eraldi värskendamiseks. Selle meetodi kasutamine võimaldab teil täpselt näha, milline pistikprogramm konflikti põhjustas, ja siis taastada eelmine versioon varukoopiast kohe.

Neid kõiki samal ajal värskendades on oht, et peate kulutama märkimisväärse osa oma ajast vastuoluliste pistikprogrammide avastamisele.

Konflikti leidmine

Eelmine punkt on hea tava, kuid mitte midagi, mida enamik inimesi on nõus kulutama mõned lisaminutid. Kui olete kõiki oma pistikprogramme korraga värskendanud, on teil kaks võimalust ja soovite võimaluse korral neist teist vältida.

1. Taastage pistikprogrammid

Pistikprogrammid saate täielikult taastada varukoopiatest, mille te nendest vahetult enne värskendust tegite. Seejärel värskendage iga pistikprogrammi korraga, et leida konflikti põhjustav pistikprogramm.

Kui teie vastus punktile 1 oli „Oh jah. Pidin neid kõigepealt varundama. ” Mul on kahju, et olete vähendanud punkti 2 kasutamist.

2. Käsitsi töötlemine

Teil pole varukoopiaid. Uuendasite aja säästmiseks kõiki pistikprogramme korraga ja nüüd on midagi olulist katki. Nüüd on teil töömahukas ülesanne kontrollida iga pistikprogrammi käsitsi kontrolliga konflikti leidmiseks.

Selleks peate deaktiveerima kõik installitud pistikprogrammid.

Kui need kõik on desaktiveeritud, saate aktiveerida probleemiga esmast pistikprogrammi ja veenduda, et see töötab õigesti – on võimalik, et see on katkine pistikprogramm.

Seejärel peate iga pistikprogrammi ükshaaval aktiveerima ja kontrollima, kas konflikt on tekkinud. Kui teil on installitud palju pistikprogramme, võib see teid natuke aega võtta.

Olukorra halvendamiseks peate pärast selle konflikti leidmist teise pistikprogrammi desaktiveerima või proovima leida enne värskendust installitud versiooni – eeldades, et teadsite, mis on selle versiooni number.

Selle käsitsimeetodi valmimine võib võtta palju aega ja põhjustada teie saidil selle teostamise ajal suuri funktsionaalsusega seotud probleeme. Kõige parem on proovida seda stsenaariumi täielikult vältida, tegutsedes ennetavalt, võttes varukoopiaid ja tehes plaani oma veebisaidi värskendamiseks.

Konflikti lahendamiseks kasutage pistikprogrammi tugifoorumeid

Kui rikkuv pistikprogramm on leitud, on hea mõte minna selle tugifoorumisse. Need leiate tavaliselt plugina WordPress.org lehelt, kui see on vabalt saadaval, või plugina või arendaja veebisaidilt, kui see on premium-plugin.

Pluginate foorum

Võimalik, et te pole esimene inimene, kellel on konflikt. Kui olete selle probleemi õnnelik patsient, peaksite looma foorumi lõime või saatma selle arendajatele meili, et alustada probleemi uurimist.

Oma foorumi lõime käivitamiseks tuleb luua WordPress.org kui teil seda pole või kui logite sisse kontole, mille lõite premium-pistikprogrammi ostmise ajal.

Asendage väike pistikprogramm, kui eraldusvõime pole võimalik

Konfliktile ei pruugi olla lahendust. Võimalik, et teil ei jää muud võimalust, kui loobuda selle pistikprogrammi funktsioonidest. Vähemalt lühiajalise lahendusena.

Teile on saadaval muid pluginaid, mis täidavad sama funktsiooni. Veetke aega asenduspistikprogrammi otsimisel ja ärge kasutage lihtsalt esimest, mida leiate. Leidke see hea toega ja selle arendajad on seda hiljuti värskendanud.

Võib isegi väärt oma aega, et võtta ühendust uue pistikprogrammi arendajatega ja küsida neilt, kas nende eelmise pistikprogrammiga tekkinud konflikt on neile probleemiks.

Pidage meeles, et te pole seotud ühegi konkreetse pistikprogrammiga ja kui te ei leia ühtegi, mis teeb täpselt seda, mida soovite, võib olla mõte leida keegi, kes loob teie veebisaidile kohandatud koodi, mis eemaldab vajaduse plugina järele.


Ehkki saate pluginaid kasutada WordPressi praktiliselt kõige jaoks, ei pruugi see toimimine olla teie jaoks parim valik.

Kui kasutate pistikprogramme lihtsate toimingute tegemiseks, on palju nutikam võimalus õppida, kuidas neid kohandatud koodiga asendada. Võite ise õppida või paluda kellelgi kirjutada ülesande täitmiseks vajalik kood, et see oma teema juurde lisada.

Iga pistikprogramm, mida kasutate kiibid, on teie veebisaidi kontrolli all ja annab selle pikaajalise tervise kolmandate osapoolte arendajate kätte.

See arendaja ei pruugi olla võimeline pistikprogrammi täielikult ajakohasena hoidma. Nende kood võib olla räpane ning sellel võivad olla tahtmatud augud ja probleemid. See võib lihtsalt kasutada funktsiooni, mida juba kasutab mõni teie installitud pistikprogramm.

Ükskõik, milline probleem on, saab seda tavaliselt vältida, asendades pistikprogrammi kohandatud koodiga, mis kasutab vähem ressursse ja põhjustab vähem probleeme.

Kas olete oma veebisaidil kogenud suuremaid pistikprogrammide konflikte? Kuidas te need lahendasite? Meile meeldiks sellest kommentaarides kuulda.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector