Kõik, mida peate teadma WordPress Blog Bio kirjutamise ja kuvamise kohta

Oma WordPressi saidil peab olema kindel bio- või umbes jaotis.


Pole tähtis, millises valdkonnas tegutsete – teil on vaja biograafiat, et inimesed teaksid, kes te olete, mida teete ja miks te seda teete. Isegi kui tegutsete ettevõttes (eriti kui tegutsete ettevõttes), peate inimestele natuke endast andma. Lõppude lõpuks on iga tehing päeva lõpus kahe inimese vahel, nii et mida rohkem saate end relalatiivsena esitada, seda parem.

Seetõttu oleme selle postituse kokku pannud, et vastata kõigile küsimustele, mis teil on kunagi olnud ajaveebi biograafia kirjutamise ja selle kohta, kuidas seda oma WordPressi saidil õigesti kuvada. Niisiis, tehke oma pliiatsid valmis ja valmistuge märkmete tegemiseks!

Mida tuleks lisada biograafiasse?

See, mida te oma ajaveebi biograafiasse lisate, sõltub palju sellest, millises valdkonnas tegutsete ja mis on teie ajaveebi eesmärk. Kui olete kinnisvaraga seotud, ütleb teie ajaveebi biograafia ilmselgelt midagi teistsugust ja keskendub erinevatele asjadele kui siis, kui ajate oma Etsy poe toetamiseks blogi.

Kõigepealt peaksite rõhutama oma asjatundlikkust. Need, kes klikivad teie elulookirjeldust lugedes, tahavad teada, miks te kõigepealt blogi ajate ja miks peaksid nad vaevama teie sõnu usaldama. Näite kasutamine muudab selle selgitamise ilmselt lihtsamaks.

Oletame, et müüte informatiivset toodet ja kasutate oma ajaveebi selle toetava platvormina. Teie elulugu peaks rääkima sellest, milline kogemus teil on, mis muudab teid asjatundjaks selles valdkonnas, mida teie informatiivne toode hõlmab. Peaksite rääkima sellest, mis koolitus teil on ja milliseid edusamme olete oma valdkonnas saavutanud.

Mõned “kohustuslikud” tooted (kui need kehtivad) hõlmavad järgmist:

 • Teie haridus
 • Seminarid, kursused või konverentsid, kus olete osalenud
 • Vastavad väljaanded
 • Austatud eakaaslaste kinnitused

Kui olete rääkinud oma kvalifikatsioonist eksperdina, saate hakata rääkima natuke isiklikust teabest. Mõni üldine taustteave on ka lugejate jaoks tore, sest see annab neile konteksti ja annab võimaluse vaadata, kes te väljaspool äri olete.

Räägi sellest, kus sa üles kasvasid. Räägi oma hobidest või huvidest. Rääkige sellest, kuidas sattusite valitud väljale. Kui palju või kui vähe isiklikku teavet kaasate, on teie enda otsustada, kuid see võib aidata lugeda mõnda oma ettevõtte teiste inimeste ajaveebide biosid. Mida nad teevad? Mida nad rõhutavad? Kasutage seda oma juhisena.

Samuti soovite veenduda, et teie biograafia heli vastab teie ajaveebi toonile, nii et kui teie postitustes on professionaalne hääl, peaks teie biograafia sellele truuks jääma. Ja kui teil on väga vestlusstiil, ärge muutuge äkki oma biograafias jäigaks. Järjepidevus on võtmetähtsusega.

Struktuurilised kaalutlused

Tõhusa ajaveebi biograafia kokku panemisel tuleb mõelda mõnele struktuurilisele asjale. Enne ühe sõna lehele laskmist peaksite otsustama, kas soovite kirjutada esimese või kolmanda isikuna.

Esimene inimene on palju otsesem ja võimaldab teil rääkida otse oma lugejatega: “Ma kasvasin üles ragbis” ja “Tom Ewer kasvas ragbis”. Natuke isiklikku puudutust saab teha palju selle nimel, et muuta teid oma lugejate nähtavaks.

Samuti peate mõtlema oma biograafia pikkusele. Sellel on jällegi palju pistmist teie tööstusega. Advokaat vajab palju pikemat biograafiat kui näiteks butiigiäri omanik. Kuid peate otsustama, kas soovite oma ajaveebi postituste all olevasse autorikasti lihtsalt väikest biograafiat – mida arutame lähemalt kohe – täielikku pühendatud lehte „About” või nende kahe kombinatsiooni. Otsige konkurentidelt juhiseid ja pidage meeles, et mõnikord on vähem rohkem.

Märkus. Isegi kui teie biograafia on suhteliselt lühike, soovite ikkagi kuvada postituste all vaid mõned read ja ülejäänud kuvada oma enda lehel. See on puhtam ja muudab lehe vähem segaseks.

Autorikast

Nagu me juba varem mainisime, on autorikast väike ruum, mida tavaliselt kuvatakse ajaveebi postituste all ja mis sisaldab kiireid fakte postituse autori kohta. See on eriti kasulik, kui teie blogis on mitu autorit.

Selle ülesande täitmiseks on saadaval palju nii tasuta kui ka lisatasu pluginaid. Siin on vaid käputäis, millest oleme leidnud kasu ja mida võiksite kaaluda:

Fanciest autorikast

Fanciest autorikast

Thematosoupi loodud Fanciest Author Boxi pistikprogramm on isiklik lemmik, kuna see teeb absoluutselt kõike, mida soovite autorikarbi teha (vaadake minu täielikku Fanciest Author Box WordPressi pistikprogrammi ülevaadet). Saate seda kohandada, et saavutada kõike, mida soovite, alates tavalisest biokastist kuni keerukama. Saate lisada või eemaldada vahelehti üle autoriboksi ülaosa, et kuvada teie kohta rohkem teavet, nagu teie sotsiaalmeedia profiilid, uusimad ajaveebi postitused ja palju muud. Me kasutame tegelikult Fanciesti autorikasti kohandatud versiooni siin WPExploreris – vaadake allpool minu autori biovälja.

Sellega on kaasas ka sisseehitatud Google’i autoriõiguse integreerimine ja CSS-i saate hõlpsalt kohandada, et see sobiks su ajaveebi teemaga sujuvalt. Fanciest Author Box maksab 10 dollarit, kuid seal on ka salenenud tasuta versioon nimega Fännide autoriboks kui soovite sellele enne mis tahes rahaliste kohustuste võtmist proovida.

Autorikast uuesti laaditud

Autorikast uuesti laaditud

Kui otsite midagi tõeliselt lihtsat, mis kuvab kogu teie teabe stiililisel viisil, siis Autorikast uuesti laaditud pistikprogramm on teie jaoks hea valik.

Teie autori foto ja lühike biograafia kuvatakse lihtsalt ja maitsekalt iga teie ajaveebi postituse all. Sotsiaalmeedia ikoonide lisamiseks peate alla laadima laienduse Autor Box Reloaded, kuid see võib mõne jaoks puuduseks olla.

See on jällegi väga lihtne võimalus, kuid kui te ei vaja midagi kindlat, on see hea ja tasuta viis oma biograafia kuvamiseks ning inimeste kaasamiseks, kes te olete ja mida teete.

Kohandatud autor

Kohandatud autor

Kohandatud autor pistikprogramm on huvitav, kuna see on üks väheseid seal pakutavaid, mis ei nõua individuaalsete kasutajakontode loomist. Tavaliselt peate autoriboksi tõhusaks toimimiseks seadistama erinevad kasutajaprofiilid, millel kõigil on oma õigused. See pistikprogramm võimaldab teil aga WordPressi juhtpaneelil endal seadistada kohandatud profiilid ainult pistikprogrammiga kasutamiseks.

Võite oma biograafiat selles pistikprogrammis kuvada, kui soovite, HTML-i ja kõigi soovitud sotsiaalmeedia linkidega. See on tasuta ja veel üks lihtne viis oma biograafia kuvamiseks.


Oma WordPressi saidile on köitva eluloo kirjutamine keeruline. Raske on kogu teie asjakohane kogemus lühikeseks kokku võtta. Ja raske on teha ka otsuseid selle kohta, kuidas soovite seda teavet kuvada. Kuid loodetavasti on teil nüüd kindel teave selle kohta, kuidas kirjutada ja tutvustada oma “Minust” teavet, ning saate enesekindlalt edasi liikuda..

Mis on teie ajaveebi biograafias? Kas teil on seda isegi? Või on see üks teie vihmase päeva projektidest? Meil oleks hea meel kuulda teie arvamust ajaveebi biograafia kohta, mida see peaks ja mida mitte peaks sisaldama, ning teie lemmikviisi selle kuvamiseks. Kõlagu kommentaarides!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map