Kiire ja lihtne Google Analytics WordPressi jaoks

Google Analyticsi lühijuhend WordPressi jaoks

Uue ajaveebi käivitamine võib olla keeruline, kuna see on ka kõik uus. Pärast käivitamist on edu saavutamisel võtmetähtsusega võimalus oma arengut jälgida ja jälgida mõõdetavate tegurite abil, näiteks liikluse ja vaatajaskonna mõõdikud.


Kindlasti olete kuulnud vanust ütlevat:te ei saa teada, kuhu lähete, kuni teate, kus olete olnud.”See kehtib kogu elu ja paljudel asjaoludel, kuid see kehtib eriti WordPressi liikluse kohta. Peate oma statistikat jälgima, vaatama, mida teete oma veebisaidi liikluses õigesti (või valesti) ja seejärel liikluse suurendamiseks tegema muudatusi.

Miks peaksite oma veebisaidi statistikat jälgima?

Analytics on suurepärane võimalus näha WHO külastab teie saiti, millal nad külastavad päeval (või öösel) ja kus maailmas, kust nad pärit on. See on oluline ressurss, nii et saate oma sisu tõesti optimeerida, luues oma vaatajaskonna jaoks asjakohaseid ja sihitud artikleid, et need ilmuksid kõige paremal ajal.

Teine oluline põhjus analüütika kasutamiseks on nägemine mida teie külastajad teevad teie saidil ja kuidas teie sisu toimib. Analytics võimaldab teil näha, millised artiklid saavad kõige rohkem vaatamisi, kui kaua lugejad neid jälgivad, kas / millistel linkidel nad klõpsavad ja sellega seotud põrkeprotsent (külastajad, kes väljuvad lugemata). See on oluline tööriist, et saaksite luua paremat sisu, millele teie publik reageerib.

Miks kasutada Google Analyticsit??

Üks levinumaid liikluse vahekaartide mõõtmise ja hoidmise viise on Google Analytics. Mis on mõistlik – Google on otsimootor # 1, nii et loomulikult on neil ülim tööriist, mis aitab kasutajatel oma SEO-meetodeid optimeerida. See on ka täiesti tasuta veebianalüütika teenus, mida saate kasutada oma veebisaidi liikluse jälgimiseks ja tõlgendamiseks. Selle tööriista abil saate seda teha avastada fakte ja trende seotud teie veebisaidiga, mis aitab teil selle toimivust paremini mõista.

Google Analyticsi kasutamisel on mitmeid eeliseid, ehkki see on peamiselt võtmeriist, mille abil saate kindlaks teha, kuidas külastajad teie saiti kasutavad. Sellisena saate oma sisu toimivust paremini analüüsida ja märgata ka selliseid suundumusi nagu kõrge põrkeprotsent.

Mida saate teha Google Analyticsiga

Google Analytics on kõik liikluse ja vaatajaskonnaga seotud asjad ühes kohas. Selle tööriista abil saate koguda andmeid oma liiklusallikate, seadmete, sündmuste ja muu kohta. Lisaks on palju aruandlustööriistu, mis aitavad teil andmeid hõlpsasti mõistetavas vormingus vaadata, näiteks graafikud, protsendid, kaardid ja ajajooned. Nii näete lühidalt, millised postitused toimivad, kust enamik teie lugejaid pärineb või isegi kuidas klient läheb teie kodulehelt lõpule viidud ostule.

Seal on palju suurepäraseid funktsioone ja aruandeid, praegu on neist liiga palju. Kuid Google Analyticsi kohta saate lisateavet, külastades nende veebisaiti Funktsioonid ja uurige, kuidas neid tasuta Analyticsi akadeemia veebikursuste kaudu kasutada.

Kuidas Google Analyticsi kasutajaks registreeruda??

Google Analytics SIgnup

Google Analyticsi kasutajaks registreerumine on kiire, lihtne ja tasuta. Enne registreerumist vajate vaid mõnda asja:

 1. Analüüsimiseks kasutamiseks tasuta Google’i konto
 2. Google Analyticsi pistikprogramm VÕI juurdepääs oma WordPressi veebisaidile FTP kaudu VÕI ühilduv teema (nt kokku)

Esimene samm on klõpsake registreerumiseks nuppu. Veenduge, et valitud oleks veebisaidi uus kontovalik. Seejärel lisage konto nimi, veebisaidi nimi, URL ja oma tööstuse / ajavööndi teave. Seejärel klõpsake jälgimise ID saamiseks sinist nuppu.

Järgmisena kuvatakse teile oma veebisaidi jälgimiskood. Kopeerige oma kood kleepimiseks oma eelistatud Google Analyticsi pistikprogrammi (nagu üks neist, mida me allpool jagame).

Kui eelistaksite pluginat, mis pole täiesti korras – mõned teemad, näiteks teema WordPress kokku, sisaldavad sisseehitatud Google Analyticsi tuge. Näiteks on Totalil kohandatud tegevusväli, kuhu saate oma koodi otse WordPressi juhtpaneelile kleepida (lisateavet leiate dokumentidest). Või kui teil on rohkem käsi (ja teate, mida teete), siis võite kleepida koodi oma funktsioonide ph.php-failidesse, kasutades järgmist katkendit:


// Kleepige siin alates 4. sammust oma Google Analyticsi kood

Viimane samm on naaske salvestamiseks oma Google Analyticsi kontole. Nüüd peate lihtsalt natuke ootama, kuni Google kogub oma veebisaidilt andmeid, et saaksite hakata oma statistikat ja aruandeid kontrollima.

Parimad Google Analyticsi pistikprogrammid

Muidugi saate sisse logida oma Google Analyticsi kontole ja sirvida läbi kõigi pakutavate paljude (paljude, paljude) aruannete, graafikute ja muude tööriistade. Selleks kleepige jälgimiskood oma teema- või WordPress-põhifailidesse. Või saate pistikprogrammi abil oma elu palju lihtsamaks muuta. Järgmised pistikprogrammid viivad Google Analyticsi otse teie WordPressi juhtpaneelile.

Google’i saidikomplekt

Google'i saidikomplekt WordPressile

Google Analyticsi puhul ei saa ametliku Google Site Kit pistikprogrammiga valesti minna. Selle abil pääsete oma WordPressi juhtpaneelilt, kuhu kuulub ka Analytics (koos sildihalduri, otsingukonsooli, PageSpeed ​​Insightsi ja muudega), hõlpsalt juurde pääsema kõigile oma Google’i tööriistadele. Installige lihtsalt pistikprogramm, klõpsake nuppu Ühenda teenus Analyticsi jaoks logige sisse oma Google’i kontoga ja kinnitage, et olete Lubama Saidikomplekt oma Analyticsi juurde pääsemiseks. Siis peate vaid klõpsama nuppu Seadistage Analytics nuppu, et lõpetada. Kõik, mida tavaliselt Analyticsi vaatamiseks sisse logite, kuvatakse mugavalt teie WordPressi juhtpaneelil.

Kui soovite rohkem teada saada, on meil täielik Google Site Kit’i juhend, mis aitab teil pistikprogrammi oma WordPressi saidil üles töötada ja käitada.

Google Analytics, autor MonsterInsights

MonsterInsights Analytics WordPressi jaoks

Google Analytics by MonsterInsights on populaarne tasuta lahendus Google Analyticsi integreerimiseks teie WordPressi installimisega. Lisage lihtsalt oma Google’i jälgimiskood ja hakake oma liiklust tundma õppima! Demograafiliste andmete jälgimiseks, väljaminevate linkide salvestamiseks lehevaadetena, sisemiste linkide jälgimise kohandamiseks ja muuks on veel lisavõimalusi. Plus veelgi enamate funktsioonide (ja toe) jaoks saate uuele versioonile üle minna premium-ile, et lisada rohkem aruandeid ja e-poe jälgimist.

Google Analyticsi juhtpaneel WP jaoks

Google Analyticsi juhtpaneel WP-pistikprogrammi jaoks

WP-pistikprogrammi tasuta Google Analyticsi armatuurlaud võimaldab teil kuvada peamisi analüüsi mõõdikuid otse oma WordPressi armatuurlaual. Mõned aruanded hõlmavad saadud külastuste, külastajate ja lehevaatamiste arvu, teie põrkeprotsente ja paljusid teisi.

Muidugi on pistikprogrammi kasutamise suurim eelis võimalus vaadata oma peamisi mõõdikuid täielikult WordPressis, selle asemel et otse Google Analyticsi sisse logida. See pistikprogramm sisaldab erinevaid võimalusi, nii et saate oma juhtpaneelilt vaadata Google’i reaalajas statistikat. Vaadake paljusid tavalisi Google’i aruandeid oma külastajate, seansside, lehevaatamiste, põrkemäärade ja muu kohta. See on kiirem ja võimaldab teil mõelda neile mõõdikutele, mis on teile tõeliselt olulised, selle asemel, et sirvida lugematul hulgal muid (vähem olulisi) aruandeid.

Kuidas tõlgendada oma Google Analyticsi aruandeid

Muidugi pole juurdepääsu saamine analüüsi aruannetele asjatu, kui te ei tea, kuidas neid kasutada. Mõned peamised aruanded, mida tõenäoliselt soovite vaadata:

 • Lehevaatamised. Üks lihtsamaid Google Analyticsi aruandeid, see lihtsalt ütleb teile, mitu korda lehte on vaadatud. Selle teabe abil saate teada, mis on teie veebisaidil populaarsed ja mida saaks teha mõne tööga. Muidugi ei räägi see teile kogu lugu ja tõenäoliselt kasutate seda koos teiste aruannetega.
 • Liikluse allikadGoogle Analytics saab jälgida nii veebis külastajate tulekut kui ka nende geograafilist asukohta. See mõõdik võib olla võtmeks turunduskampaaniate tõhususe mõõtmisel.
 • Põrke määr. See mõõdab, kui palju külastajaid teie avalehte sirvis, seejärel lahkus kohe ilma sellega suheldes. Kõrge põrkemäär näitab, et inimesed ei klapi teie sisu vaatamise nimel (mis on halb!). Kui olete sellest teadlik, saate siiski uurida, miks see juhtub.

Google Analyticsis on palju muid aruandeid, mida vaadata ja see artikkel ei hakka isegi neid kõiki hõlmama! Tõenäoliselt soovite uurida oma pakutavat ja uurida käepärast või mõlemat Google Analyticsi juhendit.

Kas on olemas saitide statistika jälgimise alternatiiv?

Võib-olla ei soovi te Google Analyticsi seadistamiseks kõiki nõuandeid läbida või ei taha lihtsalt loota kolmandate osapoolte veebisaitidele. Pole probleemi – veebisaidi liikluse põhistatistikat saate siiski omaette jälgida. Vaadake meie hiljutist Matomo Analyticsi juhendit, et näha, kuidas saate kogu oma statistikat ise jälgida.


Google Analyticsit saab kasutada hulga teabe genereerimiseks teie saidi külastajate ja nende käitumise kohta. Selle teabe omamine aitab teil paremini mõista teie saidi toimivust ja võimaldab teil seada täpsemaid saidi eesmärke.

Kas teil on küsimusi selle kohta, kuidas integreerida Google Analytics WordPressiga? Andke meile allpool kommentaaride osas teada!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map