Kas olete WordPressi uus kasutaja? Vältige neid 10 Rookie viga

Kas olete WordPressi uus kasutaja? Vältige neid 10 Rookie viga

Kui olete WordPressi uus kasutaja, olete võib-olla juba avastanud, kui lihtne on installida ja alustada.


Automatticu meeskond on läinud endast välja, et muuta seadistusprotsess võimalikult lihtsaks ja kasutajasõbralikuks. Mõned veebimajutajad on selle lihtsuse sammu võrra edasi arendanud ja pakuvad WordPressi installimiseks ühe klõpsuga installimist.

Kuna teie saidi veebis tutvumine on tänapäeval nii lihtne, ei hoolitse uued WordPressi kasutajad sageli paljude oluliste asjade eest. Kui jätate need seaded ekslikult vaikeolekusse, avavad uued kasutajad oma veebisaidi hilisemas elus potentsiaalsetele probleemidele.

Vaatame mõnda levinumat viga, mida saate oma veebisaidi seadistamisel vältida.

1. Ärge administraatori kontot ümber nimetama

See on WordPressi kasutajate tavaline viga ja see võib teid raskustesse sattuda. Häkkerid kasutavad peaaegu alati administraator (või mõni selle tuletis) kui teie konto veebisaidile siseneda üritav kasutajakonto nimi.

Üks ohutumaid asju, mida saate teha, on anda oma saidi administraatori põhikontole erinev nimi. See võib olla teie nimi, selle inimese nimi, kes hoolitseb selle saidi hooldamise eest, või mõni muu kasutajanimi, millele võite mõelda.

Lihtsalt veenduge, et see pole nii administraator, administraator, või mis tahes standardset konnanime, mida seda tüüpi kasutajatelt oodata võiksite.

2. Sildiliini muutmata muutmine saidilt “Just Another WordPress Site”

On teemasid, mis ei kuva teie WordPressi saidi silti ja kui kasutate ühte neist, on lihtne mõelda, et te ei pea seda muutma. Kuid Google indekseerib teie saidi sildi, sõltumata sellest, kas seda kuvatakse või mitte.

Selle jätmisel on ilmne viis näidata, et olete WordPressi algaja ja see võib teie saidile meelitada vale tüüpi tähelepanu. Seadete muutmine on lihtne – leiate selle alt Seadistused> Üldine.

3. Permalinkide struktuuri muutmata jätmine

See on viga, mida olen näinud paljude uute WordPressi kasutajate tehtud. Vaikimisi seab WordPress püsiva lingi struktuuri kuvamiseks postituse ID-na. See tähendab, et saate URL-i lingi postituse jaoks, mis on müsitanimi /? p = 123. See ei tundu liiga ilus ja võib põhjustada probleeme teie saidi SEO-ga.

Selle asemel muutke oma püsilinki struktuur selliseks, mis sisaldab postituse nime. Võite valida mõned, kuid kõige tavalisemad on need Päev ja nimi ja Postituse nimi. Selle valiku leiate saidist Seadistused> Permalinkid.

Permalinkid

Neist esimene lisab kuupäeva URL-i kaustade struktuuri ja võib olla kasulik nende saitide jaoks, mis postitavad iga päev või mis sisaldavad uudiseid. Postituse nimi struktuur on selline, mida näete sageli mõnel populaarsemal saidil blogosfääris. See näitab lihtsalt https: //mysitename.com/postinimi/ ja see on parim viis anda oma saidile lihtsad ja meeldejäävad URL-id.

4. Proovilehte ei kustutata

Ehkki enamik inimesi eemaldab lehe “Tere maailm!” postitage ja kommenteerige, mida sellel leiate, paljud inimesed unustavad või ei pane kunagi WordPressi installimisega loodud näidislehte tähele või ei pane seda kunagi tähele.

Sinna jäädes see tegelikku kahju ei tee, kuid Google indekseerib selle ja see näeb teid välja nagu täiesti algaja. Mis tahes probleemide vältimiseks on lihtne leht eemaldada. See ei tee teie heaks midagi, seega pole sellel kohta teie valmis veebisaidil. Kustuta see.

5. Ei loo suurt Umbes Leht

Minu uuema ajaveebi Healthy Enough leht About.

Umbes leht on teie veebisaidi üks olulisemaid lehti.

Pärast teie avalehte on see tõenäoliselt teie saidi kõige külastatavam leht. See on koht, kus jagate oma lugejatega täpselt seda, kes olete ja mida teie sait endast kujutab. Umbes leht on oluline oma loo rääkimisel ja lugejatega ühenduse loomisel, et panna nad soovima jääda teie postitusi lugema.

Nendel päevadel on väga ebaharilik leida veebisaiti ilma Umbes , kuna inimesed on huvitatud saidi autori või ettevõtte tundmisest. See on lihtne tõhus viis inimestega ühenduse loomiseks ja igal saidil peaks see olema. Kuid lihtsalt selle loomine pole piisavalt hea – peate selle valmistama vahva.

6. Ei anna lugejatele võimalust teiega ühendust võtta

Kui me käsitleme lehti, peate looma sellise lehe, mis annab teie lugejatele võimaluse teiega kontakti hoida. Nendel päevadel on selleks palju võimalusi.

Võite olla väga avatud ja lisada oma e-posti aadressi või telefoninumbri või kasutada mõnda sisseehitatud kontaktvormi. Viimane võimaldab teil endiselt lubada oma lugejatel ühendust võtta, kuid säilitab teatud määral privaatsust.

Ükskõik, mida otsustate lehele lisada, peaks teil oma lugejate jaoks olema vähemalt lihtne kontaktvorm. Pluginate osas on minu soovitus number üks Kontaktvorm 7. Kuid kui soovite rohkem võimalusi, leiate siit meie parimate WordPressi kontaktvormi pistikprogrammide valiku.

7. Teemade allalaadimine halvustavatest allikatest

Seal on palju saite, mis võimaldavad teil laadimata premium-teemasid alla laadida ja võite arvata, et nende kasutamine on hea mõte. Kuid teil pole aimugi, mida neile teemadele veel lisatud on. Pahatahtlikku koodi saab üsna hõlpsasti lisada mõnedesse teemafailidesse, mis avavad teie saidi häkkerite ja rämpspostitajate jaoks.

Kui soovite kasutada premium-teemat, ostke see ametlikult tarnijalt. Kui te ei soovi oma saidi alguses raha premium-teemale kulutada, on seal tasuta saadaval tuhandeid suurepäraseid teemasid. Näiteks pidage meeles blogi, mida ma eespool mainisin, tervislik Enough? See töötab vinge Highwindi teemaga, mis on täiesti tasuta. Ja siin on WPExploreris saadaval hulgaliselt häid tasuta teemasid – vaadake lihtsalt meie parimaid tasuta WordPressi teemasid.

Teema installimine ebausaldusväärsest allikast ei ole väärt probleeme, mida kahtlemata kogete. Pikas perspektiivis maksab see teile palju.

8. WordPressi ajakohastamata jätmine

Inimeste seas on tavaline probleem, kes ei saa tegelikult aru ajaveebi isemajandamise tehnilistest aspektidest. Nad arvavad, et kui installite WordPressi, on teil tehniline külg valmis ja saate oma sisu luua. Kahjuks pole see päris nii.

Automattic mõistab probleemi ja on teinud WordPressi installide värskendamise lihtsaks ühe klõpsuga protsessiks, nii et ka kõige mittetehniline inimene saab neid teostada.

Põhitarkvara värskendused ühendavad turvaauke ja parandavad probleemid, mis arendusprotsessis läbi pragude läksid. Kui te WordPressi ei värskenda, jätate oma saidi häkkerite ja haavatava võimaluse suhtes, et uued pistikprogrammid või teemad võivad teie veebisaidi rikkuda.

9. Teie saidi regulaarsete varukoopiate tegemine

Kasutan (ja armastan) VaultPressi täieliku meelerahu saavutamiseks.

Seal on palju pistikprogramme, mis võimaldavad teil WordPressi installist ja andmebaasist varukoopiaid luua. Need ulatuvad lihtsatest pistikprogrammidest, mis ZIP-failib teie andmebaasi sisu ja seejärel saadavad teile meilisõnumi faili lisatasu pluginateni, näiteks VaultPress mis teevad teie saidilt täieliku varukoopia ja annavad teile mitu taastamisvalikut.

Ükskõik, millise meetodi valite, peaksite probleemide ilmnemisel alati veenduma, et teil on regulaarne varukoopia.

10. Liiga paljude (jubedate) pistikprogrammide installimine

Olen juba varem pistikprogrammide installimisega seotud probleemidest rääkinud. Iga installitud pistikprogrammiga lisate oma veebisaidile koormamise ja lehe laadimisaegade aeglustamise, kui see on halvasti kodeeritud pistikprogramm. Lisaks oma saidi aeglustamisele annate iga uue pistikprogrammiga oma saidi turvalisuse ka kolmandate osapoolte arendajate kätte. Enne selle kasutamist peaksite kindlasti installima pistikprogrammi.

Liiga paljude pistikprogrammide olemasolu iseenesest ei põhjusta liiga palju probleeme, kuid kui teil on liiga palju „jubedaid”, on see probleem. Nii et veenduge kindlasti kõigi installitud pistikprogrammide ülevaates ja ka iga oma saidil asuva pistikprogrammi installimisel ükshaaval, et saaksite testida ja näha, kuidas see teie saiti mõjutab. Tegelikult võib 1 valesti kodeeritud pistikprogramm põhjustada teie saidi aeglasema käitamise kui siis 50 hästi kodeeritud pistikprogrammi. Lihtsalt veenduge, et lisate oma saidile pistikprogramme, et te ei prügista neid kõiki seal, ilma et peaksite neid kõigepealt kontrollima ja võimaluse korral neid üles lugema..

WPEngine postitas suurepärase artikli WordPressi pluginate kogus vs kvaliteet see selgitab kõike üksikasjalikult ja aitab teil veelgi paremini mõista, mis pistikprogrammid võivad teie saidi aeglustumist põhjustada.


Ülaltoodud vead on tavalised uute WordPressi kasutajate seas, kuid neid on lihtne vältida. Enne oma saidi elavaks muutmist on vaja vaid natuke mõelda ja natuke planeerida ning saate vältida paljusid probleeme, mis uutele kasutajatele lõpuks ette jäävad.

Kas teil on WordPressi uutele kasutajatele ka muid nõuandeid? Milliseid lihtsaid vigu tegite oma saidi alguses, et soovite, et saaksite tagasi pöörduda ja muutuda? Andke meile kommentaarides teada.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map