Jagatud ja pilvemajutus – millist peaksite valima?

Jagatud vs pilvemajutus - millise peaksite valima oma WordPressi saidi jaoks?

WordPressi hostimine, jagatud vs pilvemajutus, tere tulemast maailma või mõistatuste ja mõistatuste juurde. WordPressi hostimine on peaaegu õudusunenägu igale WordPressi kasutajale, kes pole piisavalt kursis kõigi sellel turul pakutavate variantidega..


Niisiis, soovite võõrustada oma uut WordPressi saiti ja soovite teada, mis on teie projekti jaoks parim alternatiiv? Selles artiklis annan endast parima, et selgitada peamised erinevused jagatud vs pilvemajutuse vahel ja selgitada üksikasjalikult, miks teil võib sõltuvalt teie projektist ühte või teist vaja minna. Loodan, et seda artiklit lugedes olete palju paremini valmis tegelema kõigi alternatiividega ja mis kõige tähtsam – olete valmis esitama hostiettevõtetele olulisi küsimusi lootuses, et teil on palju parem idee, mida saate enne sellesse sattumist!

Mis on virtuaalserver??

Jagatud hostimine on protsess, mille käigus teie veebisait hostitakse serveris koos teiste kasutajate saitidega. Täpsemalt kasutatakse teie failide, andmebaaside ja e-kirjade jaoks koos teiste kasutajatega spetsiaalset serverit, jagades põhimõtteliselt ressursse. Kuna hostimise olemus on ressursikasutuse optimeerimine, ei ole spetsiaalse serveri kasutamine ühe kliendi jaoks hostingu pakkuja jaoks optimaalne. Seega sündis jagatud hostimise kontseptsioon, milles kasutajarühmal on ühine server.

Selles olukorras on kasutaja ressursside jagamine serveri ülejäänud grupiga, on see kõige sagedamini tuntud kui a sõlme. Kuna enamik pühendatud servereid on piisavalt võimsad, et majutada sadu kasutajaid samal ajal higi purustamata, on see vastuvõetav tava.

Jagatud hostimise maailmas haldab jagatud serveri kasutajaid tavaliselt nn kontrollpaneel. Sel eesmärgil ostavad ja kasutavad hostiettevõtted tavalisi hostimise juhtpaneele. Seal on palju häid ja tuntud hostimise juhtpaneele, kuid kõige populaarsemad neist on cPanel ja Plesk Onyx. Mõned head näited tasuta juhtpaneelidest on VestaCP ja Centos Web Panel, kuid tõenäoliselt ei näe te neid oma vaba olemuse tõttu nii sageli..

Jagatud ja pilvemajutus: cPanel

Juhtpaneel vastutab ressursside ja turvalisuse juhtimise eest, et hoida kõik kliendid heas seisukorras (vastavalt iga kasutaja hostimiskava tingimustele). Juhtpaneel vastutab ka e-kirjade ja DNS-iga seotud domeenitoimingute jms haldamise eest.

Kokkuvõtteks: jagatud hostimine koosneb serverist (mida nimetatakse sõlmeks), kus kõik kasutajarühmad jagavad juhtpaneeli kaudu ressursse.

Mis on virtuaalserveri eelised??

Jagatud hostimine võib olla kiirem kui pilvemajutus, sõltuvalt hostinguettevõtte kvaliteedist ja pühendumusest. See võib tõsi olla, kuna pühendatud serveriressursside haldamine, kui seda õigesti tehakse, tagab väiksema viivituse. Samuti on tõeliselt hea konfiguratsioon keerukuse põhimõttel kiirem kui pilvestruktuur. Kui saidi hostimise protsessi taga on vähem keeruline struktuur, vähendab see latentsusaega ja suurendab jõudlust.

Kas jagatud hostimisel on puudusi??

Probleem on selles, et enamik ettevõtteid ei mängi selles õiglaselt. Tavaliselt üritavad nad maksimeerida kasumit ja seda tehes proovivad nad igasse sõlme panna võimalikult palju kasutajaid. See suurendab latentsusaega, kuna serverid võivad töötada täisvõimsusel. See tutvustab ka teist probleemi: turvalisus. Liiga paljude kasutajate olemasolu ühes serveris võib turvalisuse huvides osutuda problemaatiliseks. Seda saab leevendada spetsiaalsete Linuxi versioonide kasutamisega ressursside eraldamise juhtimiseks, näiteks Cloud Linux. Samuti pole jagatud hostimine ideaalne, kui peate käitama konkreetseid stsenaariume, näiteks oma uue rakenduse jaoks spetsiaalset rakendusserverit.

Parim virtuaalserver

Bluehost veebimajutus

Bluehost jagatud hostimine

Üks suurimaid ja parimaid näiteid jagatud hostimise kohta on Bluehost. See populaarne veebimajutuse võimalus pakub hõlpsasti kasutatavat jagatud hostimist igat tüüpi veebisaitidele, sealhulgas WordPressis töötavatele veebisaitidele. Kas soovite seda hostimiskava näha toimimas? Vaadake lisateabe saamiseks meie Bluehost’i juhendit.

Mis on pilvemajutus?

Pilvemajutus on kunst, mille käigus kasutatakse serverirühma kasutajarühma võõrustamiseks. Cloud Hostingis pakuvad ettevõtted tavaliselt privaatset teenust, milles kliendil on oma isikliku virtuaalserveri seadistamiseks kohandatud tööriistade komplekt. Pilvemajutusteenused kasutavad pisikeste masinate kontseptsiooni, milles saate konkreetsetel eesmärkidel avada „rakendusserveri” või luua, peatada ja hävitada oma virtuaalservereid. See sobib ideaalselt arendajatele ja inimestele, kes peavad kasutama konkreetseid ressursse, olgu selleks veebisaidi või rakenduse hostimine.

Pilvemajutusteenused pakuvad ressursse nii salvestusruumi, talitluse jõudluse, saadaoleva ribalaiuse, protsessorite arvu jms osas ning teie eest võetakse tasu ressursside hulga ja nende kasutamise aja eest. Mida võimsamad on virtuaalsed protsessorid, mälu ja salvestusvõime, seda suuremad on kulud. Pilveteenused toimivad selles kontekstis nagu teie enda virtualiseeritud arvuti loomine, kuhu lisate asju, kuni hind vs jõudlus vastab teie eesmärgile.

Sellise stsenaariumi korral serverid virtualiseeritakse, nii et ressursid on ka virtuaalsed. See tähendab, et kui ressursside järele on piisavalt suur nõudlus, saab hostiettevõte seda teha lisage uusi servereid juurde virtuaalne sõlm ressursside hulga laiendamiseks, ilma et oleks vaja kliente sellest sõlmest välja viia. Selline seadistamine sobib ideaalselt laienemiseks, kuna ettevõte ei pea muretsema ressursside pärast ega pea kasutajaid ümber paigutama. Pilvestruktuuri saab laiendada ja laiendada mitte ainult paarile serverile, vaid sadadele!

Jagatud ja pilvemajutus: virtuaalne sõlm

Avalik vs privaatpilv

Pilvemajutuse saab jagada avalikeks ja pilvedeks. Enamikes Cloud Hostingi näidetes töötab neid teenuseid pakkuv ettevõte avalik pilv mudelid,. See tähendab, et nad koguvad ressursse avalikult saadaolevate virtuaalserverite kogumist. Andmete edastamiseks kasutatakse sama avalikku võrku. Andmete privaatsuse tagamiseks tagatakse turvalisus. Hea näide sellest on Cloudways – teenus, mis põhineb muudel pilveteenustel (millest räägime natuke).

Peal privaatpilv, ettevõte omab pilvevõrku ja teenused sobivad paremini rakendustesse, kus turvalisus on esmatähtis. Privaatpilved on tavaliselt kohandatud struktuurid, mis ei sõltu välistest pilvevõrkudest.

Mis on pilvemajutuse eelised??

Pilvestruktuuri olemasolu peamine eelis on see, et ettevõtted ei pea kunagi muretsema sõlme läbilaskevõime pärast. Sellise stsenaariumi korral peavad nad lihtsalt virtuaalsesse struktuuri lisama veel ühe serveri. See vähendab tõhusalt ressursside jaotust ja suurendab läbilaskevõimet, muutmata sõlme juhtpaneeli või kasutajaid.

Kuna pilvemajutus on ressursile orienteeritud, võite selle ressursi kasutamise lõpetada ja selle eest ei võeta tasu. Selle põhjuseks on see, et teilt võetakse tasu ressursside kasutamise eest, kus sarnaselt jagatud hostimisega võetakse teilt fikseeritud summa (sõltumata sellest, kas kasutate ressurssi või mitte).

Ja seal on Cloud Hosting puudused?

Pilvekonstruktsiooni peamine puudus on keerukus. Kui võrgus on nii palju servereid, kus on kõike virtualiseeritud, võib ettevõttel olla keeruline tuvastada, kus probleem asub, kuna samu andmeid jagatakse ja hoitakse virtualiseeritult. Selline struktuur lisab latentsust. Kriitiliste veebisaitide jaoks, mille toimivus on hädavajalik, võib pilvestruktuuri tulemused olla vähem kui ideaalsed. Pilvemajutuse teine ​​probleem on see, et see kipub olema kallim kui jagatud alternatiivid. 1 GB ruumi jagatud hostingus on tavaliselt odavam kui 1 GB ruumi pilveteenuses.

Enamik pilvemajutusteenuseid ei sisalda ka postiteenuseid. Selleks peate looma selleks eraldi virtuaalsed masinad (või ostma teenuse), kus kõige jagatud hostimine sisaldab vaikimisi e-posti haldamist.

Parim pilvemajutus

Cloudways Pilvemajutus

Cloudways pilvemajutus

Kui otsite usaldusväärset ja taskukohast pilvemajutust, ei saa see tõepoolest midagi paremat kui Cloudways. Pakkumise tipptasemel pilvehostimine (DigitalOcean, AWS, Google Cloud jne) koos hõlpsasti kasutatava liidesega, et saaksite oma saite paremini hallata. Lisateavet leiate meie täieliku Cloudwaysi arvustuse kohta.

Ja nüüd dilemma

See on kõik loogiline ja arusaadav, kuid hostiettevõtted ei paku tavaliselt jagatud ja pilve jagatud või kuivatatud hostimisplaane. Tänapäeva maailmas on paljud võõrustajad hakanud segama pilvemajutusteenustega nii, et neid pole enam nii lihtne eristada. Näiteks on nüüd vastuvõetav luua virtualiseeritud kontekstid, kus üks jagatud hostimisteenusena hallatav sõlm koosneb nüüd virtuaalsesse pühendatud serverite seeriast. Selline seadistamine on peaaegu identne sellega, mida pilvimajutusettevõtted oma teenustega teevad.

Nii saate luua stsenaariumi, kus maksate jagatud hostimisteenuse eest, mis põhimõtteliselt käitub nagu pilvemajutus, kuid töötab juhtpaneeli taga. Lisaks virtualiseerisid mõned ettevõtted juhtpaneeli VPS-is, nii et teil pole isegi ressursside õiglast jaotust, kuna tegelik server, kus juhtpaneel asub, pole otse saadaval, vaid osa sellest!

Mida sellest teha?

Lõppkokkuvõttes pole vahet, mida ettevõte serveritega teeb. Olgu selleks siis puhasõlmedena töötavad spetsiaalsed serverid või tõeline pilvemajastruktuur, oluline on see, kui hästi ettevõte kogu paketti haldab. A hea pilvemajutusteenus suudab töötada suurepäraselt ka kõige nõudlikumates tingimustes. Sama võib öelda ka hea jagatud hostimine töötab reaalsetel riistvara sõlmedel. Maailma erisuseks on hostiettevõtte kvaliteet ja nende pühendumus kasutajatele.

Niisiis, kas minu jaoks on parim jagatud või pilvemajandus?

Vaadakem, teil on uus WordPressi veebisait, mille soovite veebis üles panna. Teie praegu kõige olulisem mure on hind ja jõudlus. Sellise stsenaariumi korral on jagatud hostimine tõenäoliselt teie parim panus, kuna vähendate kulusid, kui rendite teenust, mis vajab iga sõlme juhtimiseks vähem ressursse (mis tähendab, et hind kasutaja kohta on parem).

Teisest küljest, kui olete ettevõte või üksikisik, kes peab veebisaidid ja rakendused kiiresti seadistama, teenindab pilvemajutusteenus teid paremini. Pilvemajutuspaneelid on tavaliselt kõige metsikumate konfiguratsioonide loomiseks ja majutamiseks paremini ette valmistatud, ilma et peaksite millegi pärast muretsema. Pidage ainult meeles, et peate meiliserveri ise seadistama, kuna enamik pilvemajutusteenuseid seda ei paku.

Jagatud vs pilvemajutus kokku pakkimine

Hea uudis hoolimata sellest, kas kasutate jagatud või pilveteenust, on see, et mõlemad teenused ei ole üksteist välistavad. Jagatud hostimine on imeline mitmete saitide hostimiseks, mis vajavad e-kirjade, edastamise, DNS-i juhtimise, FTP ja andmebaasiteenuste üldisi valikuid. Pilvemajutusteenused on rohkem arendajale orienteeritud ja võivad olla suurepärased rakenduste või veebisaitide majutamiseks konkreetsetel eesmärkidel. Mõlema teenuse olemuse tõttu töötavad nad tavaliselt hästi. Näiteks veebisaidi ja rakenduse korraga majutamiseks või sellega, et peate kontrollima poodi ühendavat veebisaiti. Veelgi parem on see, et enamik ettevõtteid saab tänapäeval pakkuda mõlemat teenust korraga.

Kokkuvõtlikult: Pilvemajutus, saate luua kohandatud konfiguratsioone, kontrollite oma juurdepääsu ressursside üle ja kulude vähendamiseks võite ressursse isegi peatada. Ainus tõeline miinus on see, et ressursid kipuvad maksma rohkem kui virtuaalserver.

Koos Virtuaalserver saate veebisaitidele kõige paremini sobivate teenuste parema tasakaalu ja teenused on tavaliselt odavamad kui pilvemajutus. Negatiivne on aga see, et te ei saa ressursse juhtida ega teenuseid käivitada ega peatada, nagu pilvesalvestuse korral.

Ükskõik, millise teenuse valite, on teil nüüd nii plusside kui miinuste kohta palju parem ettekujutus. Mida te eelistate? Mis on teie mõtted jagatud vs pilve hostimise kohta? Palun jagage oma arvamusi allpool olevates kommentaarides!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map