Dilemma „Ilusa” ja kasutajasõbraliku vahel: kuidas valida täiuslik WordPressi teema

Päevad, mil ilusa teema omamisest piisas veebidžunglisse paistmiseks, on nummerdatud. WordPressi massiline kasv, kus palju uusi andekaid arendajaid loob hulgaliselt nägusaid teemasid, mis võimaldavad ka kõige disainilahenduseta kirjaoskamatutel luua ilusa veebisaidi ilma tohutu eelarveta ja ilma, et peaksite lugematuid tunde disaini õppima, veendus sellest.


Täna, mulje avaldamiseks, peab teema olema mitte ainult silmade jaoks hõlbus, vaid ka intuitiivne kasutamiseks. Hea uudis on see, et see ei pea olema kompromiss. Paljudel juhtudel komplimenteerib kasutajasõbralikkus juba niigi ilusat teemat ja muudab teie veebisaidi külastamise täielikuks rõõmuks igal tasandil.

Kuid kui mõelda kasutajasõbralikkusele, on lihtne mõelda, et see on midagi keerukat ja kallis, mis on reserveeritud suurematele veebisaitidele, nagu Facebook ja YouTube. Kuid see ei pea nii olema. Kasutajasõbralikkus võib tähendada

Mis teeb teema kasutajasõbralikuks?

Erinevalt kentsakusest ei ole teema kasutajasõbralikkus asi, mille kasuks otsustate oma esteetilise eelistuse põhjal (mis võib erineda teie vaatajaskonnast). See on asi, mille otsustate oma (tulevast) publikut silmas pidades.

Teema on kasutajasõbralik, kui:

 • See näitab tõhusalt sisu, mis on teie vaatajaskonna jaoks kõige olulisem / asjakohasem.
 • Kujundus on puhas ja intuitiivne.
 • Teema stiil ja kujundus on teie veebisaidi jaoks asjakohased. (Või vastupidi, see on piisavalt neutraalne, kui see võimaldab sisul enda eest rääkida.)

Samuti on boonus, kui teemal on funktsioone, mis toetavad seda, mida soovite tulevikus veebisaidiga teha. (See võimaldab uusi elemente lubada ilma olulise seisakuta. Ja muidugi võib igasugune seisakuid teie pühendatud vaatajaskond häirida.) Lihtsamalt öeldes, kui see aitab teil suhelda sellega, mida soovite suhelda tõhusamalt, siis on see teema on kasutajasõbralik.

Näiteks kui kasutate fotograafina oma portfelli veebisaidil standardset äriteema, võib see saata vale sõnumi. (Kui muidugi pole teie peamised kliendid korporatiivsed tüübid, kes tunnevad end kõige kodusemalt, kui veebisaidil on taustpildiks naeratavad inimesed, siis ütleksin, et teil on õige idee.) Veelgi ilmsem näide on see, kuidas tõenäoliselt ei tohiks te oma veebisaidil kasutada mittetulunduslikku teemat disainerikaupade pakkumiste kohta.

Kuid muidugi võib see olla ka peenem. Enamikul juhtudel on see palju peenem. Näiteks on seal palju portfelliteemasid, mis näevad suurepärased välja. Neist, kuhu ma läheksin, võiks öelda nii, et Daisho, Yin ja Yang ning meie enda tasuta Elegantne teema on kõik suurepärased näited minimaalse portfelli teemadest (vaata ise altpoolt).

Daisho (kodulehe režiim)

Daishoportfoliotheme

Yin ja Yang

yinandyangportfoliotheme

Elegantne

elegantneportfolioteema

Esimesel kontrollimisel on need mitmel tasandil sarnased. Lihtsustatult, puhas ja ilus. Kuid nad pole ilma oluliste erinevusteta. Yin & Yang võimaldavad visuaalsisu olulisemad prioriteedid, optimaalsed näiteks fotograafi või kujundaja jaoks, kuid mitte nii optimaalsed copywriteri jaoks. Daisho (kodulehe režiimis) võimaldab vastupidiselt teksti suuremat keskendumist, muutes selle ideaalseks toote või teenuse jaoks, mida on raskem esitada ainult visuaalide kaudu.

Esmatähtis peaks olema sisu, mis kõige paremini kajastab seda, mida teete. Kas see on video, pildiportfell või kirjutamine ise. (Sama põhimõte kehtib ka ajaveebide ja muude veebisaitide puhul.)

Kui teema on puhas ja intuitiivne, siis olete sunnitud tegema otsustuskõne. Üldise rusikareeglina soovite, et oleks vähe võimalusi ja tähelepanu hajutamist, mis võiksid tähelepanu teie veebisaidi põhifookuselt eemale viia. Kui leiate, et teema kutsub teid üles võtma toiminguid, mida külastaja soovib teha, näiteks vaadata portfooliot või lugeda konkreetse teenuse kohta lisateavet, siis võib teil olla hoidja.

Kui kahtled: otsige lihtsat ja puhast teemat

Kui te pole teemas veel kindel või kui võtate tulevikus veebisaidi mitmes suunas, siis valige midagi puhast, lihtsat ja neutraalset. Nii saate teemas ja logos teha väikseid või isegi monumentaalseid muudatusi, kuid kasutage sama teemat. (Muutmise muutmine uskumatult valutuks.)

Kui ütlen lihtsat, siis pean silmas kujundust, mitte tingimata teema võimalusi. Vähemalt tuleks seda optimeerida nii mobiili kui ka veebi jaoks, arvestades tänapäeval suurt mobiilikasutajate protsenti. (Tavaliselt viidatakse sellele kui reageerivale. Mõiste, mida soovite otsida.) Kui soovite alustada lihtsa ajaveebiga, kuid soovite tulevikus võimaluse luua suurepärase väljanägemisega teenuse leht, Teema valimine, mis toetab mõlemat nahkhiirt, võib tulevikus säästa peavalu, tunde ja võib-olla isegi vatiraha..

Võite näiteks minna meie enda Totali koosseisu, mis on reageeriv, millel on ilus ajaveebi paigutus, ja ka lehtede koostaja jaoks, kui soovite neid sihtlehti üles ehitada.

Kuid võite imestada miks kas peaksite valima midagi lihtsat. Võib-olla olete märganud, et veebidisaini osas on tänapäeval midagi minimalismi buumi. Logod muutuvad lihtsamaks. 3D-objektid ja nupud muutuvad taas tasaseks. Suured kaubamärgid viivad läbi veebisaidi ümberkujundusi, milles ei arvestata kunstilisi lahendusi ja väljamõeldud animatsioone ning keskendutakse selle asemel lihtsusele ja kasutatavusele.

Võib-olla selle põhjuseks on uurimistöö käik, ja see ütleb lihtsam kui parem enamusele inimestele. Mida keerukam on veebisait, seda vähem atraktiivne see lõppkasutaja jaoks esimesel visiidil on. (See ei tähenda, et inimesed ümberkujundamise ajal muudatuse ees ei varjaks.)

Lisaks võib pelgalt teemadele piirdumine aidata teil sadade tuhandete hulgast mõne pisut lihtsama välja valida. Ja säästetud aega saab paremini kasutada (nt sisu loomine oma vingele uuele WordPressi saidile).

Kas teie valitud teema väljub?

Enne kui otsustate teema lõpuks osta (või lihtsalt installida), peaksite läbi vaatama mõned asjad

 • Kas see on ajakohane??
 • Kas see pakub aktiivset tuge??
 • Kas see on veavaba??
 • Kas sellega on vaeva näha?

Kui kasutate WordPress.org kataloogi või teemametsade turuplatsi, saate enamiku neist asjadest teada saada ja teistega hakkama saada – eriti hõlpsalt.

Kas see on ajakohane?

Kui teie teema pole ajakohane, võib sellel olla turvaauke või see ei ühildu WordPressi uusima versiooniga. Viimane annab teile raske ühilduvaid pistikprogramme leida (või jätab teile vananenud versioonid, millel on vähem funktsionaalsust, või isegi turvaprobleemid). Viimane teemavärskendus on paremal, WordPressi kataloogi nupu „eelvaade” all.

dateupdatewordpress

Ja veel veidi edasi teemametsade paremas külgribas.

kuupäev värskendatud

Mida peaksite tegema, kui leiate sobiva teema ja see on lihtsalt veidi vananenud? Seda juhtub kogu aeg. Arendaja / kujundaja loob alahindatud meistriteose ja lõpetab sellele tähelepanu pööramise, sest lihtsalt pole nende vaeva väärt. Ja kes neid süüdistada saab? Niisuguse teema otsimine võib olla ahvatlev. Eriti kuna paljud teised veebisaidid seda ei kasuta.

Üldiselt on hea mõte eemale hoida vanadest teemadest, mida pole pikka aega värskendatud. Esiteks ei pruugi need WordPressi uusima versiooniga üldse töötada. Või lihtsalt ei toetata mõnda uuemat funktsiooni. Kuid tegelikult on halvim stsenaarium see, et see töötab, kuni WordPressi järgmine värskendus muudab selle kasutuks ja peate lisaks uue leidmisele tegelema aktiivse saidi teemade muutmisega..

Kuid kui olete armunud vananenud teemast, võite väita: “Miks mitte kasutada WordPressi vanemat versiooni, millega see töötab?” Ja minu vastus oleks, et kutsun teid üles google’i “WordPressi veaparandused” ja tuletaksin teile meelde, et probleemiks võib saada ka ühilduvus pistikprogrammidega. Säästke endale võimalik peavalu ja hoiduge eemale.

Kas see pakub aktiivset tuge??

WordPress.Orgi jaoks saate esilehel olevate numbrite abil saada häid andmeid, mis näitavad, kui paljudele tugitaotlustele vastatakse, kuid see pole alati väga täpne kujutamine. Mõni pilet võib olla duplikaat või installimisel tekkinud probleem, mitte teema ise, või võib ohu autor pärast abi saamist unustada selle lihtsalt lahendatuks märkida.

Teemametsas peaksite kontrollima kommentaare ja samuti otsima, kas mainida tugitekstis teksti. Näiteks Yin & Yang müügi lehel on koopia lõpus mainitud spetsiaalset tugifoorumit.

Kas see on veavaba??

Teoreetiliselt peaksid WordPress.org kataloogis ja Themeforest Marketplace olevad teemad olema veatud, kuna enne lisamise lubamist vaadatakse teema kood läbi. Kuid tegelikkuses on inimliku eksimisvõime tõttu (eriti kui tegemist on ületöötanud inimestega koodi ülevaatamisega) mõned erandid.

Üks võimalus teema terviklikkusest üldmulje saamiseks on hoolikalt läbi vaadata kommentaarid ja ülevaated ning vaadata, kas seal on otseselt mainitud murettekitavat viga, mis selle tagajärjel lahendust ei leidnud, ehk peaksite paremini vältima teema kokku (kui on mainitud väikseid vigu ja autor reageerib kiiresti ning rakendab parandused, on see enamasti pigem hea märk kui halb).

Kas sellega on vaja vaeva näha?

Kuigi kommentaarid / ülevaated on taas teabeallikas, soovitaksin täispikka arvustust otsida inimestelt, kes teavad, mida nad teevad. Sellel on mõned põhjused. Esiteks võib olla keeruline hinnata kellegi tehnilist kirjaoskust ühe-kolme lause kommentaari / arvustuse põhjal. Samuti ei ütle see midagi nende ootuste kohta, mis neil olid. See tähendab, et sellised lühikommentaarid võivad olla eksitavad. Kui otsustate minna rangelt kommentaaride kaudu või arvustusi pole, peate tegema mõned hinnanguid kommentaatori tehnilise kirjaoskuse, nende ootuste ja selle kohta, kas see sarnaneb teie omaga või mitte.

Kui praegu muretsete selle pärast, kas tasub teema nimel nii palju pingutada või mitte, siis mõelge sellele, kuidas teie veebisait VAJAB, on tegelikult esmamulje jaoks olulisem kui tegelik sisu. Ja lisaks, mida hoolikamalt see nüüd läbi käib, seda vähem peate selle pärast muretsema ja seda enam saate keskenduda kirjutamisele, kujundamisele või pildistamisele. Kui vajate inspiratsiooni, näete siin mõnda meie teemasoovitust.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map