cPanel vs Plesk WordPressi kasutajatele

cPanel ja Plesk on tänapäeval kaks kõige tuntumat juhtpaneeli. Mõlemal on suurepärane funktsioonide komplekt ja nad on kindlasti ülejäänudst ees. Nad mõlemad konkureerivad samal turul cPaneliga, millel on populaarsuse tõttu kerge eelis. Täna võrdlen cPanel vs Pleski kõrvuti. Artikli lõpuks saate kõige paremini otsustada, milline juhtpaneel sobib kõige paremini teie enda edasimüüja või WordPressi hostimise haldamiseks.


cPanel WordPressi jaoks

cPanel peab olema maakera populaarseim juhtpaneel. Peaaegu iga kasutaja, kes on vähemalt korra veebisaiti hostinud, teab seda. Seda on üks lihtsamini käsitsetav ja see on olnud seal igavesti. Sellel on majutatud üle 70 miljoni veebisaidi ja seda kasutatakse enam kui 70 riigis. Ehkki need on muljetavaldavad numbrid, ei muuda see tingimata cPaneli parimaks WordPressi majutamise lahenduseks. Kuid see annab paneelile eelise, kuna kõik teavad, kuidas seda nüüd kasutada.

Hinnakujundus

Kui soovite oma veebisaiti hostida cPaneli abil, peate teadma, et hinnakujundusmudel on hiljuti muutunud ja see sai laias laastus negatiivseid reaktsioone. Eelmine hinnakujundusmudel oli suurepärane kõigile alustajatele, administraatoritele ja isegi profikasutajatele. See ei piiranud kontode mahtu, mida üks võiks luua, piiratult 35 dollari eest. Seda plaani võiks kasutada ka mis tahes pilves, VPS-is või isegi spetsiaalses serveris.

Uus hinnakujundusmudel piirab seevastu kontode hulka tõsiselt. Soolo ja Administraator plaanid on kasutud, kui plaanite kasutada oma serverit. Sa lihtsalt ei saa. Väikeste pilveserverite jaoks võivad need olla kasulikud sõltuvalt sellest, mida plaanite teha. cPanel piirab summat ühe konto kohta ja igal kontol võib olla üks domeen. Näete, et Solo ja Administraatori plaanid on äärmiselt piiratud.

Pro plaan lubab ainult kuni 30 kontot ja teenindab kõiki kasutajaid, kes soovivad oma ettevõtet laiendada, kuid peaministri plaan on koht, kus asjad lähevad lõuna poole. Premier plaan maksab 45 dollarit, kuid lisaks sellele on teil limiit 100 kontot. Pärast selle limiidi ületamist peate maksma 0,20 dollarit iga uue konto eest. Kui plaanite kasutada klientidega suurt serverit, siis võite selle eest maksta suurt hinda. Kõik hostimisettevõtted, millel on rohkem kui 300 kontot, maksavad umbes 35 dollarit, umbes 85 dollarit.

Lisaks sellele ei võimalda väiksemad plaanid teil cPaneli majutada spetsiaalses serveris, nii et tavakasutaja, kes soovib vaid 20 veebisaiti omaenda spetsiaalsesse serverisse ühele kontole, maksab täishinna 45 dollarit, et oleks võimalik seda kasutada. Kindlasti mitte hea äritava.

Põhitõed

Jättes kõrvale koletu uue litsentsimismudeli, on cPanelil palju pakkuda. Alustan põhitõdedest.

Juhtpaneel on jagatud WHM ja cPaneli kasutaja juhtpaneeliks. Selle artikli jaoks keskendun eranditult cPaneli kliendi osale, kuna seda osa kavatsete kõige rohkem kasutada. Sain uurida taustaprogrammi WHM ja võrrelda seda Pleski taustaprogrammiga tulevases artiklis.

Kliendipaneel on kena ja seda saab kiiresti muuta pimedas heledaks. Mis tahes WordPressi installimise kõige olulisemad osad on failihaldur, MultiPHP haldur ja PHPMyAdmin, kuhu oma andmebaasi üles laadida / luua.

Failihaldur

Ehkki failihaldurit on uue stiili järgi muudetud, jääb see siiski heaks vanaks failihalduriks, mida me kõik armastame / vihkame. Failihaldur võimaldab teil luua kaustu ja faile, neid teisaldada, faile pakkida ja lahti pakkida ning kustutada. Valdav enamus toiminguid tehakse hiire abil, kuid see nõustub mõne klaviatuurisisestusega, näiteks kustutusklahviga.

WordPressi installimine cPanelile pole nii lihtne, kui teil puudub Softaculous Installer, mis on kolmanda osapoole plugin, mille saab installivaevuste leevendamiseks cPanelile installida. Kuna see pole cPaneli osa, ei hakka ma sellist pistikprogrammi üle vaatama. Uue WordPressi installi loomine tähendab, et peate WordPressi zip-faili käsitsi üles laadima ja pakkima selle oma uude domeeni kausta public_html all, mis on veebi jaoks nähtav.

Failide redigeerimine on failihalduri abil lihtne ja võimaldab teil näha ka värvikoodiga faile, sõltuvalt ülamenüüst valitud failitüübist.

DNS

Tsooniredaktor võimaldab teil luua, muuta ja kustutada cPanelis DNS-kirjeid. Ehkki seda on lihtne kasutada, pole see nii intuitiivne, kui olete harjunud kirjeid DNS-i lisama.

Seda meetodit peate kasutama oma saidi jaoks A-kirje lisamiseks, kui vajate või lisate domeeni kinnitamiseks CNAME-kirjeid, kui soovite kasutada näiteks kolmanda osapoole SMTP-teenuseid.

MySQL

Mysqli andmebaasid võimaldab teil andmebaase luua, muuta ja kustutada. Protsess on piisavalt lihtne, kuid see ei võimalda teil andmebaasi varukoopia üles laadida, kui olete selle loomise lõpetanud. See on midagi, mida peate tegema, kui kavatsete valmis veebisaidi üles laadida cPaneli.

Protsess võimaldab teil luua andmebaasi, kasutaja luua ja seejärel andmebaasi kasutajale määrata. Algaja jaoks on kogu protsess otse edasi, kuid asjatundjale mitte nii lahe.

Andmebaasi importimine on koht, kus cPanel näitab, et see on kole nägu pole üldse maaletooja! Andmebaasi importimiseks peate kasutama vana head phpMyAdminit, mis ei kasuta üldse mitme keermestamise võimalust, mis tähendab, et suurte andmebaaside import võib olla cPaneli jaoks probleem, kuna protsess võib olla tõesti aeglane ja selle valmimine võtab aega.

E-kirjad

Parim osa on e-posti kontode osa cPanelis. Seadistust on ülilihtne jälgida ja see võimaldab teil hõlpsalt kontosid luua. Iga kontot saab hallata saidil Kontrollige Mail nuppu ja saate isegi valida veebipõhise teenuse, mida soovite kasutada. Seadmete ühendamine nupp ütleb teile põhimõtteliselt, kuidas seadistada cPaneli parameetrid seadmes, sõltuvalt sellest, millist seadet kavatsete kasutada.

WordPress

cPanelil on nüüd võimalus WordPress automaatselt installida, installides kolmanda osapoole cPaneli mooduli WordPressi jaoks. Aastaid oli absoluutselt ainus saadaolev võimalus Softaculous Appsi installija.

Installer võimaldab teil peaaegu ühe klõpsuga WordPressi installi teha, peaaegu kuna installimise alustamiseks peate ikkagi mõned sätted konfigureerima..

CPaneli WordPressi tööriist asub saiditarkvara alt ja võimaldab teil WordPressi installida hõlpsalt, kuid oma saidi piiratud juhtimisega. Softaculous kolmanda osapoole moodul on endiselt parem.

Rohkem asju

cPanelil on mõned lisafunktsioonid. Paneel võimaldab teil kontrollida ribalaiust, kontrollida tooret juurdepääsu, sellel on Metric Editor, IP-blokeerija ja SSH-juurdepääs (sõltuvalt selle konto aktiveerimisest). Paneel on saadaval mitmes keeles, piiranguteta valimisel ja saab installige SSL-sertifikaadid automaatselt kasutades cPanel Comodo automaatset sertifikaati. Uue domeeni loomisel väljastab cPanel selle jaoks sertifikaadi. Saate seda käitumist WHM-is muuta, kuid ma eeldan, et keegi ei taha seda puudutada, kuna see on põhimõtteliselt tasuta SSL kõigile. Samuti toetatakse Let’s Encrypt kasutamist, kuid see pole vaikimisi seadistatud.

Alamdomeenid

Alamdomeeni loomine cPanelil on sama lihtne kui nupul klõpsamine.

See ei vaja muud konfiguratsiooni. Seda moodulit saate kasutada ka selle alamdomeeni ümbersuunamise seadistamiseks.

Varundamine

Varundusviisard töötab ootuspäraselt, võimaldades teil luua varukoopia kogu kontole.

CPaneli varulahendusel on mitmeid piiranguid. Ehkki suurendavaid varukoopiaid toetatakse nüüd, ei saa te domeenifailide, andmebaasi ja e-kirjade varukoopiaid eraldi seada, peate hiljem nende taastamiseks looma täieliku varukoopia. Võite kodukataloogist ja andmebaasist eraldi varukoopiaid alla laadida, kuid seda tehes ei saa seda varundamist hiljem taastada. Samuti ei ole võimalik konkreetseid varukoopiaid serverist ise importida, otse taastamiseks on saadaval ainult täielikud konto varukoopiad.

Mitme PHP

Juhtpaneelilt saate valida mitmesuguste PHP-versioonide hulgast. Lüliti peaks võtma vaid paar sekundit ja seda tehakse kodukausta .htaccessis konfigureerimise kaudu.

cPanel toetab kuni PHP 7.3 ja alla PHP 5.6, ehkki PHP 5.6 on nüüd aegunud.

Etendus

Vaatamata sellele, et cPanel on toote eluea jooksul läbi teinud mitu värskendust. Ettevõte keeldub endiselt nginxi korrektsest rakendamisest. Varane alfa on testimiseks valmis, kuid praegu pole muud juhtpaneelid kuskil tasemel. See tähendab, et kuigi cPaneli on lihtne kasutada, sellel on palju võimalusi ja see on hästi teada, ei ole jõudlus hea võrreldes teiste nginxi kasutavate paneelidega. Kui soovite teada, miks nginx WordPressi jaoks nii hea on, lugege siin minu muud artiklit.

Ehkki cPanelil on plaan nginxi jaoks, pole ettevõte veebiserverist kiindunud ja varajane tugi muudab selle soovitamise praegu võimatuks. See jätab cPaneli ainult Apache’i kasutamiseks. Pole palju optimeerimisi, mis võiksid Apache’i käitavat cPaneli serverit muuta paremaks kui mõni teine ​​server, kus töötab mõni teine ​​natiivse nginxiga juhtpaneel. Enne cPanelil täielikku kasutamist peate seda arvesse võtma. Väheste domeenide puhul ei pruugi see probleem olla, kuid väga rahvarohkete saitide puhul, kus on palju külastusi, võib see olla otsustav tegur.

CPaneli pakkimine

Meil on juhtpaneel, mida on tõesti lihtne kasutada ja kõik teavad seda. See võimaldab teil kohandada kõiki hostimise omadusi ilma probleemideta, sellel on kasutatav piirangutega varusüsteem ja see võimaldab teil probleemideta PHP-versioonide vahel vahetada. Negatiivsete punktide ümber on nginxi toe puudumine – andmebaaside õige importija (sunnib teid andmebaase otse phpMyAdminist importima, mis on tänapäeval standardite järgi andestamatu) – poleeritud WordPressi halduri puudumine, kerge kloonimine ega lavastamine ning litsentsimismudel. see on muutunud halvemaks, kui tööstus võib välja tulla.

Plesk WordPressi jaoks

Plesk oli cPaneli otsene võistlus alles paar kuud tagasi. Ma ütlen seda seetõttu, et Pleski omanik Oakley Capital ostis cPaneli. See tähendab, et mõlemad juhtpaneelid kuuluvad nüüd samale ettevõttele. Ehkki nad on otsesed konkurendid, võivad nad olla valmis pakkuma erinevaid võimalusi, et nad ei võitleks omavahel. See pole ka hea uudis, kuna hiljutine hinnakujundusmudel võib väga hästi tähendada, et see jõuab ka järgmisesse Pleski, mis võib olla meie jaoks katastroof.

Pleskil oli eelmisel aastal pisut tagasilööke, kui nad otsustasid muuta hinnamudelit ja võtta iga litsentsimise eest rohkem tasu, kuid kui võrrelda seda nüüd cPaneliga, on see palju parem alternatiiv. Ristitud sõrmed, et nad ei tee cPaneliga tehtud toimingute jäljendamiseks uut litsentsimismuutust.

Hinnakujundus

Plesk pakub Web Admin Editionis sisenemispunkti kuni 10 domeenile, kus cPanel pakub ühte domeeni ühe kontoga. Juba algusest peale on näha, et Plesk pakub nii palju muud. Web Pro Edition asub otse Solo-konto ees cPanelis. Nii et teil on põhimõtteliselt 30 täisdomeeni piiramatu alamdomeeniga sama hinnaga, kui saate ainult ühe konto / domeeni cPaneli sooloplaanil. Naeruväärne!

Web Pro Edition tõstab domeeni limiidi 30-ni. Kuid see on energiakasutaja jaoks väike summa, isegi ilma konto limiidita. Plesk ei loe alamdomeene domeenilimiidi poole ja teil võib olla nii palju kui soovite. Kõik plaanid saab kasutada spetsiaalses serveris küll. Nii et te ei pea veebimajutavat versiooni ostma, et saaksite juhtpaneeli oma spetsiaalsesse serverisse installida. Pange tähele – seda ei saa cPaneliga teha, mis sunnib teid ostma peaministri litsentsi. Veebimajutaja väljaanne on veelgi võimsam. Selle hind on sama, mis cPaneli peaministri litsentsil. Erinevus seisneb siin selles, et kontode piiramiseks 100-ni pole teil kontosid ega domeene piiratud.

Kõigil Pleski plaanidel on WordPressi tööriistakomplekt, mis on põhimõtteliselt jumalakartus igale WordPressi haldurile (oodake, kuni näitan teile hiljem).

Põhitõed

Plesk erineb cPanelist ja mõnes aspektis on seda palju lihtsam käsitseda. Liidesel on kaks erinevat vaadet: hostimisvaade ja võimukasutaja vaade. Aastal hostimisvaade, see, mida te praegu näete, jaguneb menüü jaotisteks Teenuste plaanid / Tellimused, Kliendid ja Domeenid. Aastal Power User View, see on ideaalne enamiku kasutajate jaoks, kes pole hostiettevõtted, näete koos konfiguratsioonipaneeliga (teenusehaldus) ainult domeene, andmebaase ja failihaldurit. Mõlemad vaated võimaldavad teil kõike ühe liidese kaudu juhtida. See on vastupidiselt cPanelile, mis jagab vaateid WHM-iga (juurjuhtimine) vs cPaneli kuva (klient).

Peaaknas kuvatakse ka väljamineva e-posti kontroll, kliendid, tellimused ja teenusepaketid. Energiakasutaja režiimis näitab see domeenide, kirjade ja nii palju.

Domeeni vaade on mõlemas režiimis identne ja saadaval ühest juhtpaneeli sisenemispunktist. Kui olete klient, näete seda vaadet ka oma domeenide jaoks. See sarnaneb cPaneli edasimüüja režiimiga. Kuid Plesk on palju mugavam, lubades igal kontol mitut domeeni. CPanel seda ei nõua ja nõuab, et määratleksite selle konto edasimüüjana.

Tellimismenüü kuvab üksikasjalikult teie domeeni atribuudid, kus kõik asuvad ühes kompaktses aknas. Teave on tihedam ja paremini korraldatud kui cPanel.

Peaaken võimaldab teil juhtida kõike muu hulgas alates PHP-versioonist, logidest, FTP-juurdepääsust, meiliseadetest, failihaldurist, Let’s Encrypt poolt pakutavatest sertifikaatidest, täpsemast konfiguratsioonist (kaasa arvatud nginx), reeglite ja DNS-i ümberkirjutamisest. Kõik on siin, paremini levitatud, tihedam ja parema paigutusega kui cPanelis, kus kõik on omavahel segunenud.

Failihaldur

Failihaldur on tõesti geniaalne. See mitte ainult ei tööta täpselt samamoodi nagu cPanel, vaid on kiirem, võtab vähem brauseri ressursse, saab probleemideta redigeerida tõeliselt suuri faile ning võimaldab teil faile pakkida, lahti pakkida ja üles laadida. Ainus punkt, kus cPanel on parem, on failide üleslaadimine. Plesk kipub olema aeglasem ega luba suuri failide üleslaadimisi, kus cPanelil saate selle praktiliselt piiramatuks seada.

Failide redigeerimine on tõesti võimas ja kompaktne. See toimub samas aknas ja päises kuvatakse kataloog / faili struktuur.

DNS

Plesk võimaldab teil hõlpsalt lisada DNS-kirjeid. Sellel pole tüüpilist cPaneli redigeerimist. Igat kannet redigeeritakse eraldi, kus cPanelis saate rühmade kaupa redigeerida (cPaneli jaoks üks punkt). Redigeerimine on ka lihtsam. Te ei pea lisama viimast punkti ega hoolitsema selle eest, kuidas teksti postitate, kuna DNS-redaktor parandab enne sisestuste värskendamist kõik vastuolud.

WordPressi tööriistakomplekt

Üks tugevamaid punkte Pleski kasuks on kuulsusrikas WordPressi tööriistakomplekt. Tööriist on lihtsalt geniaalne. See võimaldab teil kiiresti luua WordPressi installi, muuta paroole, eemaldada installi, otsida olemasolevat WordPressi installi, et lisada need süsteemi, kloonida, kopeerida ja teha ühe klõpsuga lavastus!

WordPressi tööriistakomplekt võimaldab teil ka Turvalisust hallata, koos märkeruuduga, mille saate lubada / keelata. Samuti saate ühe klõpsuga kiiresti lubada hooldusrežiimi, otsingumootori indekseerimise, silumisrežiimi ja aktiveerida paroolikaitse. Kui installite Pleski koos emakeelena nginx veebiserverina saate ka lubada nginxi vahemällu salvestamine. See lisab uskumatu jõudluse tõusu mitte ainult teie veebisaidil, vaid ka serveril ühe lülitiga.

Esmatähtis on kloonimise, kopeerimise ja seadistamise võimalus. See on üks tugevamaid külgi Pleski kasutamise asemel cPaneli asemel. Asi ei lõpe ka sellega. Teil on võimalus lisada pluginaid ja teemasid ning saate isegi „pakette” konfigureerida pistikprogrammide ja teemade komplektina, et hõlpsalt ühe klõpsuga installida iga uue veebisaidi jaoks.

Täpsemad valikud

Neil, kes on elektritarbijad, on Pleskil teie saidi optimeerimiseks hämmastavaid võimalusi. Algusest peale saate Apache ja nginx installida koos, neid saab kasutada mitmetes kombinatsioonides. Näiteks: Apache veebiserverina, Apache veebiserverina nginxiga puhverserverina, nginx veebiserverina ja nginx veebiserverina nginxi vahemällu salvestamisega. Lahe jah?

Natiivset nginxi režiimi saab saidi jaoks hõlpsalt lubada, keelates lihtsalt puhverserveri režiimi, mis lülitab Apache välja, kasutades seejärel PHP-FPM-i koos Nginxiga. CPaneli abil pole seda veel võimalik saavutada. Samuti saate lubada nginxi vahemällu salvestamise ja sisestada täiendavad nginxi käskkirjad mis tahes soovitud nginxi reeglid. Neid rakendatakse kohe, kui klõpsate nuppu Rakenda.

SSL-juhtimine

Sertifikaate hallatakse Let’s Encrypt kaudu koostöös Pleskiga. Saate oma domeenidele mitte ainult piiramatuid sertifikaate väljastada, vaid võite väljastada ka põhidomeeni metamärgi. Eelistan sertifikaatide käitlemise Pleski viisi, kuna saate protsessi juhtida, vastupidiselt cPanelile, mis väljastab sertifikaadid automaatselt. CPanelis saate protsessi keelata, kuid mitte ise seda juhtida. Uuendusosa tehakse automaatselt, kuid võite ka sundida uuendama, mis sobib suurepäraselt igale elektritarbijale.

Mitme PHP

Nupp Multi PHP võimaldab teil kontrollida selle PHP versiooni, milles soovite oma saiti töötama. Protsess toimub sisemiselt, ilma .htaccessi kasutamata, kuna selles näites kasutame nginx-i. Valmistamiseks kulub 5 sekundit ja FPM tegeleb kõigi taotlustega.

Uus versioon 7.3 on samuti saadaval ja seda saab installida Pleski paketiuuenduste menüüst.

Kirjad

E-kirjade menüü on piisavalt lihtne, see võimaldab teil luua uue e-kirja, edasisuunamisega tegeleda ja konfigureerida väljaminevate e-posti juhtimist. Selles menüüs saate kontrollida ka oma veebimeili.

Etendus

Pleskiga on kaasas protsesside loend, mis võimaldab teil protsessi jälgida reaalajas. See sarnaneb WHM-iga, kuid on palju hõlpsamini kasutatav, kuna see ei näe välja nagu linuxi tekstileht nagu cPanelil. Sama paneeli ühendamine tähendab ka seda, et energiakasutaja režiimis on teil lubatud seda kõike samal liidesel kontrollida. Suur boonus! CPanelis peate minema tagasi WHM-i, kui haldasite oma saiti domeenivaates cPanelil.

Varundamine

Pleski varukontroll on tunduvalt parem kui cPanelis. Teil on lubatud luua täielikke varukoopiaid, täiendavaid varukoopiaid, lisada väliseid salvestusteenuseid nagu Dropbox, Google Drive või FTP-server. Põhivalikud on tasuta, näiteks võite lisada Google Drive’i lisandmooduli ja konfigureerida selle varukoopiate loomiseks otse Google Drive’is.

Kuid ajakava funktsionaalsus nõuab täiendavat igakuist tellimislitsentsi. Õiglane on õiglane. Kohalik varundamine ja FTP varundamine on tasuta ja saate isegi varundada kindlad kellaajad. Huvitav on see, et taastamisprotsess võimaldab teil taastada kindlaid osi, näiteks ainult domeenifaile, ainult e-kirju või isegi ainult andmebaasi või kõiki korraga, kus cPanelil saate teha ainult täieliku taastamise. See on eriti kasulik.

Etendus

Nagu ma olen varem selgitanud, Plesk lubab teil peamise veebiserverina kasutada nginxi arvestades, et cPanel seda ei tee. See iseenesest annab Pleskile puhta etenduse osas eelise. Lisaks praegusele versioonile saate ka lubada ja kohandada nginxi vahemällu salvestamist. Milline neist võib teie saidi toimivust parandada ka ilma WordPressi vahemällu kasutamata. See pani Pleski cPaneli jõudluse üle mõistuse suurendama. Lisaks on see energiakasutaja unistus, sest see võimaldab teil kõiki neid parameetreid konfigureerida, ilma et peaksite isegi linuxi juurkasutajani sisse logima.

Pleski mähkimine

Plesk on selgelt geniaalne toode. See võimaldab teil omada nii palju domeene, kui soovite, kontoga mitte piiratud ja te ei pea kasutajat edasimüüjaks määrama. See muudab Pleski palju hõlpsamini käsitsetavaks süsteemiks. Eriti kui soovite hallata mitut domeeni korraga, kus cPanelil peate seda tegema cPaneli kliendil ja cPanel WHM-il, mis on tõesti valu.

Plesk sisaldab ka WordPressi tööriistakomplekti. See on üks parimaid asju, mida ma juhtpaneelil näinud olen. See on cPanelist nii palju ees, et seda on peaaegu igal viisil, et ma ei suuda praegu cPaneli maksumust õigustada. Kõigi energiatarbijate jaoks on valik tõesti mõistmatu. Teil on WordPressi üle palju parem kontroll, otsene kloonimise / kopeerimise / lavastamise võimalus, võime lubage veebiserverina Apache või Nginx, segage seda nginxiga puhverserverina või isegi nginxi vahemällu salvestamiseks ja seda kõike tsentraliseeritud juhtpaneeli kasutamise ajal.

Hostimise ja võimsuse kasutaja vaated on suurepärased, et kohandada paneeli ka teie vajadustele. Varundusvalikud on ka paremad, kui teil on võimalus luua ajastatud varukoopiaid kohalikele ja FTP-dele ning isegi varukaaslasena kasutada väliseid teenuseid (nt Amazon, Google Drive ja Dropbox). Samuti saate taastada konkreetseid üksusi, näiteks domeenifaile, kirju või lihtsalt andmebaasi. Mis on iseenesest suurepärane, kui teil on pistikprogrammi probleem või värskendus nurjus.

Negatiivse poole pealt pole palju rääkida. Litsentsimine oli probleem enne uut cPaneli litsentsimist, kuid praegu pole see probleem.

Kas cPanel või Plesk on parem?

Olles juba aastaid hostinud äriettevõtteid ja pärast seda, kui olen proovinud iga seal olevat juhtpaneeli, on minu jaoks valik selge. Plesk pakub samu asju, mida cPanel aga parem. Iga aspekt on parem. Parem liides, parem paigutus, parem domeenide haldamine, palju täiustatud varusüsteem, tõesti võimas tööriist nagu WordPressi tööriistakomplekt ja võimalus omada peamiseks veebiserveriks ainult Apache ja nginx või isegi nginx. Ainus, mida cPanel praegu pakub, on tuttav välimus. Minu jaoks on Pleski peal kõik muu parem.

Kui arvestada ka litsentsimismudelit, saab kogu arutelu arutelupunktiks. Plesk pakub sama hinnaga rohkem. Kui olete endiselt cPaneli poolel, siis teadke, et maksate kaubamärgi tuntuse eest. Kuid kirjutamise ajal on Plesk nüüd parem toode. Kui plaanite oma WordPress-saitide majutamist ja soovite seal parimat paneeli, on Plesk kindlasti teie uus parim sõber.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map