CDN-i kasutamise eelised oma WordPressi saidi jaoks

CDN-teenuse töötamine koos teie WordPress-toega veebisaidiga on väga hea asi, kui teie saiti külastatakse kogu maailmas. Eriti kui teie saidil on palju vara ja kui ma mõtlen varasid, pean silmas kõiki neid häirivaid javascripti, CSS-i ja pildifaile.


Need teie saidi varad on üks esimesi teemasid, mis vajavad CDN-i. Kui teie sait on väike ajaveeb, pole sellel tõenäoliselt mingit tähtsust, kuna laadimisaja lühendamine on tühine, aga kuidas on suurtega?

Selle katse jaoks panen üles a CDN77.com konto minu tehniliste või videomängude saidi jaoks on see väga kulukas sait, mis on „vara tark“ ja mille suurus pole vähemalt 2,4 MB ja rohkem kui 95 taotlust. Kohalike inimeste arvates on see brauseri ja serveri laadimisel suur koormus. Kuna tegemist on ajalehega, kus on palju uudiseid, ei saa seda paremaks muuta. Server on juba tipptasemel ja sisu kärpimine on kindlasti no-go.

Internetis on palju selliseid saite. Kuulan pidevalt hääli selle kohta, kui kasutu CDN on igasuguste (suurte või väikeste) saitide jaoks ja ma ei saa lihtsalt aidata, vaid imestan nende kommentaaride üle.

Tänases selles artiklis uurin, miks CDN-id on olulised ja olulised (väga). Näete koos numbrite ja tõenditega CDN-i olemasolu oluline palju, eriti kui teil on kliente serveri asukohast kaugel. Väheste varadega saidi laadimine on üks asi, kuid keskmisest kuni suureni saidid saavad sellest palju kasu ja ma näitan teile, miks …

Võrdlusalus CDN-iga ja ilma selleta

Selle katse jaoks kavatsen kasutada Pingdomi tööriistad. Kõigist tasuta tööriistadest, mida saate kasutada saidi tegeliku kiiruse ja laadimisaja testimiseks, on Pingdom Tools üks parimaid (ja ka kõige täpsem). Pingdomi mõõtmised hõlmavad ooteaegu varadele, mis võivad olla välised ja mis kõige tähtsam – asünkroonsed. Lõppkasutaja laadimisaeg on seega pisut lühem. Esiteks laadime veebisaidi otse serverist, ilma CDN-ita. Arvestage sellega, et server on juba piisavalt kiire, FastCGI vahemäluga Nginxil kiirusega 3,3 GHz töötav Xeon pole väike saavutus ja see peaks omaette laadima üsna kiiresti.

Ilma CDN77ta San Josest, California

Pildil näete, et kogu laadimisaeg on umbes 2,64 sekundit, olen selle katse jaoks kasutanud San Jose serverit USA-s Californias, kuna minu server asub USA-s Põhja-Carolinas, peaks laadimisaeg olema piisavalt madal. Parempoolsel ekraanil näete kõiki laaditavaid ressursse (varasid) koos nende tegeliku ajaga.

Ilma CDN77ta Rootsist Stockholmist

Nagu näete, niipea, kui päring tuleb kaugest kohast, hakkavad asjad käima … Veebisait langetas selle tulemuseks 86 ja nüüd on laadimisaeg umbes 5,20 s, see juhtub siis, kui enam kui 95 taotlust on reisida ümber maakera. Võtke arvesse valguse kiirust ja kõik need kentsakad failid suurendavad ainult kogu laadimisaega, selle ümber lihtsalt ei saa.

CDN77-ga Californias San Josest

Aktiveerime nüüd CDN77, nii et see hakkab kogu vara automaatselt alla laadima ja vaatama, mis juhtub …

Nüüd on see CDN-i kasutamise esimene puudus. Valesti tõlgendades võib see tekitada vale arvamuse, et CDN ei tööta. Veebisaidi esmakordsel laadimisel peab CDN-teenus varad lähteserverist alla laadima ja laadima lähimast kohast, kuhu seda taotleti. Selgelt näete, et laadimisaeg on tegelikult tõusnud 6,36 sekuni ja paremal pildil näete, miks. Sisse X-vahemälu vastuse päis on vastus.  CDN-teenus vastas a-ga “IGATSEMA” näidates selgelt, et vara ei olnud varem vahemällu salvestatud ja et see tuli laadida “lennult”, see muudab CDN-lahenduse aeglasemaks, kuid ainult esimesel laadimisel. Kuna vara peab tegema CDN-teenusest edasi-tagasi tagasi lähteserverisse ja seejärel tagasi sisevõrku ja minema lähimasse serverisse selles asukohas, kuhu taotleti. Edasi-tagasi sõit pole sugugi nii aeglane, kuid parameeter X-Cache aitab selgelt tuvastada, millal see vahemällu salvestatakse või mitte. Kas Pingdom Tools on lahe või mitte?

CDN77-ga, teine ​​jooks

Vaatame, mis juhtub teisel jooksul …

See on elus! Nüüd me räägime. Näete, et laadimisaeg lühenes 2,48s-ni, mis on nüüd kiirem kui algne etalon ilma CDN-iga. Paremal pildil näete nüüd ka “HIT” kuvatakse vastuse päises, mis annab brauserile märku, et päring on vahemällu salvestatud ja see on edastatud lähimasse serverisse sellesse kohta ilma, et peaksite enam edasi-tagasi tegema.

Aga väljaspool USA-d

Eelmises näites nägime, et kui saiti kasutatakse väljaspool USA-d ja väljaspool seda veebisaiti, hakkasid asjad koledaks minema, vaatame, mis juhtub siis, kui CDN on lubatud.

Esimene vasakul olev koormus andis meile algse võrdlusalusega enam-vähem sarnase aja, kui mitte parema. Seda siis, kui tegelik taotlus pole vahemällu salvestatud, nüüd näete parempoolsel pildil selgelt parendust ja see pole sugugi väike. Nüüd oleme siit lahkunud 5,20 s ilma CDN-iga ilmatu 2,34s kogu saidi laadimiseks on see täienduseks rohkem kui 2X kuna nüüd laaditakse lähteserverist ainult põhilised PHP-failid, ülejäänud vara laaditakse CDN77-l Stockholmi serverist kohapeal !

Kas soovite tõestust? Kindel asi. Siin see on:

cdn77-andmekeskused

Läheme nüüd äärmusesse …

Ilma CDN77ta Melbourne’ist, Austraalia

test03-01

Saidi laadimine Austraaliast on ilma CDN-iga lihtsalt nii valus ja minu veebisait on nüüd muutunud kõige aeglasemaks, andes tulemuseks 77 ja C, oh well..

CDN77-ga Austraalias Melbourne’is

test03-02

Kui CDN77 on sisse lülitatud, on kiiruse suurenemine muljetavaldav ja peaaegu kahekordne erinevus. Hinne on muidugi tagasi A-s, tõestades veelkord, et CDN tegelikult töötab, nagu see peaks olema.

Vaadakem nüüd kõik see perspektiivi, kas teeme?võrdlusalus

See graafik räägib peaaegu iseenesest sellest, kuidas CDN tegelikult saidi asukohaga seotud toimivust parandab. Kui teie lugejad / kliendid pääsevad saidile samas riigis / asukohas, kus teie server asub, miks küsida CDN-i õigust? See ei tee asja paremaks. Parimal juhul aitab see ressurssidega ainult teie serverit ja vähendab sellega seotud protsessori aega, kuid seda vähem ei paranda laadimisaega.  Kuid niipea, kui üks teie lugejatest proovib veebisaidile pääseda väljastpoolt riiki, kus teie server asub, läheb jõudluse parandamine väga hõlpsalt 2X-le. Ei saa eitada, võite minna edasi ja teha kõik need testid ise. CDN on oluline, kui teie saiti loetakse kogu maailmast, ja see kergendab ka teie serveri ribalaiuse nõudeid.

Järeldus

CDN-i olemasolu teie rahvusvahelisel saidil on kohustuslik. Olgu see tehnoveeb, digitaalne ajakiri või toote sait. Kui hoolite toimivusest ja teie kliendid / lugejad asuvad kogu maailmas, CDN kiirendab tõepoolest teie WordPressi veebisaiti palju. Ka, mida rohkem vara teie sait erinevatest asukohtadest laadib, seda suurem on täiustus. CDN-i omamine pole aga rooside voodi. Teenuse nõuetekohane haldamine on selle toimimise jaoks ülimalt oluline. Pidage meeles, et esimene taotlus on alati aeglasem, CDN-i vahemälu nõuetekohane omamine on väga oluline.

Järgmises artiklis uurime, kuidas õigesti seadistada CDN77 teenuse WordPress abil, kuidas selle asukohti üles seada ja sellest võimalikult palju kasu saada, et saaksite kogeda samu eeliseid kui selles artiklis. Olge kursis!

Tasuta CDN-teenused

Ärge unustage vaadata meie postitust parimate tasuta CDN-teenuste kohta. Mõned neist on teatud ajani 100% tasuta, teised prooviperioodil tasuta. Kuigi CDN77 on hea valik, soovime, et vaataksite läbi need muud suurepärased teenused, et saaksite valida endale sobivaima.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map