Ägedad kasutusvõimalused võimsate WordPress-liuguri pistikprogrammide jaoks

Ägedad kasutusvõimalused võimsate WordPress-liuguri pistikprogrammide jaoks

Kasutajate seotuse suurendamiseks ja sisu edastamise parandamiseks võite oma veebisaidile kaasata palju elemente. Sageli tähelepanuta jäetud element – liugur – on see, mis võib disaini ja funktsionaalsust kõige rohkem mõjutada.


Liugurid on kaasaskantavad slaidiseanssid, mis võivad täita paljusid toiminguid (näiteks näidata oma fotoportfelli või näidata ettevõtte iseloomustusi). Õige kasutamise korral saate oma veebisaidi külastajatele luua huvitava, interaktiivse kogemuse.

Selles postituses käsitleme liugurit ja miks peaksite seda kasutama. Seejärel näitame teile, kuidas valida oma vajadustele parim WordPressi liugur ja neli suurepärast viisi selle kasutamiseks oma saidil. Alustame!

Mis on liugur (ja miks peaksite seda oma veebisaidil kasutama)

WordPressi teema kokku (reisiblogi demo)

Slaidiseansse kasutatakse paljudel veebisaitidel mitmel viisil – sealhulgas ajaveebi Total Travel demos, kus liugurit kasutatakse artiklite tutvustamiseks.

Liug on interaktiivne slaidiseanss, mida kasutatakse veebisaitidel mitmesuguste ülesannete jaoks. Ehkki need on tavaliselt meediumimahukad, ei piirdu te pelgalt pildi- või videoseeriaga jalgrattasõiduga. Veelgi enam, liugurite kasutamisel on mitmeid eeliseid. Näiteks saavad nad:

 • Jagage oma veebisaidi sisu lahti.
 • Kaasake oma veebisaidi külastajaid.
 • Võimaldage teil teavet hõlpsalt ja hõlpsalt edastada.

Lühidalt öeldes on liuguri peamine ülesanne parandada külastajate suhtlemist teie sisuga. See kehtib siis, kui sisu on visuaalne (näiteks piltide ja videotega) või mitte (sh kirjalik sisu, näiteks iseloomustused).

Kuidas valida oma vajadustele parim WordPressi liugur

Kõik liugurid pole võrdsed, seega on oluline otsustada, milline neist teie vajadustele kõige paremini sobib. Igal neist on oma unikaalsed omadused, mis muudavad selle erinevatel eesmärkidel kasutamiseks. Mõned populaarsemad liugurfunktsioonid hõlmavad järgmist:

 • Täislaiuses slaidiseansi tugi.
 • Slaidide ümberkorraldamine lohistades.
 • Sisseehitatud vidinad ja lühikoodid.
 • Konfiguratsiooni valikud (näiteks ülemineku- ja kiirusefektid).
 • Multimeediumitugi (sh videod, GIF-id, HTML ja muu).

Täpsed omadused sõltuvad liuguritest. Näiteks Slider Revolution (mis algab 25 dollarist) on tuntud slaididelt slaidile üleminekute ja pistikprogrammide lisandmoodulite poolest. See teeb sellest hea valiku väga loovate slaidiesitluste jaoks. Lisaks on see komplekteeritud paljude premium WordPressi teemadega, sealhulgas kokku. Meta liugur (tasuta ja lisatasu eest) on populaarne nutika piltide kärpimise ja Youtube’i videote slaididesse manustamise võimaluse tõttu.

Smart Slider 3 (ka koos tasuta ja tasulised plaanid) sisaldab ka paljusid ülalnimetatud funktsioone, lisaks tipptasemel tuge ja enam 100 eelnevalt ehitatud liumäge:

Smart Slider 3 liugurite näidete leht

Leiate, et enamik liuguritest pakub palju paindlikkust ja jõudu, ehkki õige valik sõltub teie vajadustest ja eeldatavast kasutamisest. Võttes arvesse seda, vaatame lähemalt mõnda ainulaadset olukorda, mille jaoks võite leida liuguri, mis on ideaalne.

4 vinge kasutusviisi võimsa liugpistikprogrammi jaoks

Mõne inspiratsiooni saamiseks pakub see jaotis teile neli võimsat liugpistikprogrammi ägedat kasutamist. Anname teile ka käepäraseid nõuandeid iga meetodi optimaalseks rakendamiseks. Sukeldugem sisse!

1. Kuvage visuaalelemendid pildiliuguri abil

Olen pildi liuguri näide

Kujutise liugur on võimalus jagada uimastavaid pilte.

Nagu nimigi ütleb, kuvab pildiliug fotode fotokogu. Need liugurid on suurepärased visuaalsete elementide, näiteks portfoolio või reisialbumi hõlpsaks kuvamiseks. Kuigi pildiliugurid on lihtne viis oma visuaalsete elementide kuvamiseks, veenduge, et rakendaksite neid hästi:

 • Kasutage ainult kõrge eraldusvõimega pilte. Lihtsamalt öeldes: mida suurem on teie piltide eraldusvõime, seda parem on taju kvaliteedist. Seda silmas pidades leiate veebis palju tasuta aktsiapilte.
 • Optimeerige oma pilte. Tasuta tööriistadega nagu TinyPNG, saate tagada, et teie lehed laaditakse kiiresti ja pildid võtavad teie serveris vähe ruumi, ilma et see kvaliteeti mõjutaks. Saate seda piltide optimeerimise juhendit kasutada ka oma piltide täiendamiseks.

Võite mõelda piltide liuguritest kui igavast ja ülekasutatud rakendusest. Kvaliteetsete ilusate piltide kasutamine lummab teie lugejad ja täiendab teie veebisaidil pakutavaid kogemusi.

2. Esitage klientide iseloomustusi karussellliuguri abil

Olen karussellliuguri näide

Karussellliugur võimaldab iseloomustuste ja muude sisulõikude sujuvat lisamist.

Karussellliug on selline, mis töötab silmuse peal. Kuna iseloomustused kipuvad olema lühikesed, pakub karussellliugur parimat viisi nende sisulõikude edastamiseks oma veebisaidi külastajatele. Kuid selleks, et seda kõige tõhusamalt teha, peaksite järgima järgmisi näpunäiteid.

 • Kasutage käsitsi karusselli. Kõik ei loe sama kiirusega. Seetõttu on kõige parem lasta külastajatel otsustada, millal liikuda liuguri järgmise iseloomustuse juurde.
 • Kaasa silmatorkavad nupud. See muudab teie lugejate hõlpsaks iga iseloomustuse vahel liikumise.

Parim asi karussellliuguri juures on see, et see annab kvantiteeditaju. Kui töötate oma ettevõtte kohta iseloomustuste loomisega, saate siiski uhkelt näidata neid, mis teil on, ilma et see kahjustaks teie sotsiaalset tõendit.

3. Esitage oma parimat tööd portfelli liuguri abil

Olen portfelliliuguri näide

Saate kasutada portfoolio liugurit fotograafia, videograafia või isegi mittevisuaalse sisu jaoks.

Lühidalt – portfoolio liugur on see, mis võimaldab teil oma töid näidata. See on loodud erinevate meediumielementide tutvustamiseks, mis muudab selle ideaalseks teie teenuste erinevate aspektide esiletõstmiseks. Muidugi peaks teie peamine mure olema ainult teie parimate tööde kuvamine. Siiski on veel üks näpunäide, mida tuleks kaaluda:

 • Lisage mittevisuaalse sisu lingid. Kõik portfelli tükid ei ole visuaalsed (eriti kui olete kirjanik või ajaveeb). Liuguris saate siiski kasutada visuaalseid elemente (näiteks oma töö ekraanipilte) ja lisada linke tegeliku projektiga. See suurendab teie saidi interaktiivsust.

Portfelli liuguri kasutamine tähendab, et töö, mida saate külastajatega jagada, pole piiratud. See sobib teie ettevõtte jaoks suurepäraselt – eriti kui teie meedium on mitmetahuline – ja lisaks sellele lisab see teie saidile ainulaadse pilgu.

4. Looge Parallaxi liuguri abil interaktiivne sisu

Olen näide parallaksi liugurist

Kasutage külastajatele huvitava elamuse loomiseks parallaksi liugurit.

Parallaksiafekt on selline, kus taustpilt näib 3D-s liikuvat. Selle efekti abil saate pakkuda põhjalikkust muidu staatilisele veebisaidile ja luua interaktiivset ja kaasahaaravat sisu. Lisaks juhib see külastajate tähelepanu, seega aitab see neid kaasata. Kui soovite luua külastajatele kõige interaktiivsema kogemuse, pidage meeles järgmist.

 • Valige oma stiil. Nende hulka kuuluvad liugur, kerimine, hiir ja 3D. Mõlemad mõjutavad teie liuguri laadimist ja kuvamist, nii et selle õige saamine on oluline.
 • Valige oma pilt hoolikalt. Negatiivse ruumiga pildid on ideaalsed segaduse vältimiseks, nagu ka väiksematel ekraanidel hästi skaleeruvad pildid.

Muidugi ei soovi te, et teie veebileht oleks külastajatele üle jõu käiv. See tähendab, et peaksite piirama parallaksi liugurite kasutamist ja ideaaljuhul kleepuma ühele eksemplarilehele.


Ehkki liuguritel on oma kriitikud, pole kahtlust, et need sobivad ideaalselt paljude erinevate rakenduste jaoks. Kui lisada keerulised efektid (näiteks parallaksi kerimine) ja näiliselt lõputu hulga rakendusi (nt oma töö või ettevõtte iseloomustuste kuvamine), võib liuguri kasutamine teie veebisaidi funktsionaalsust märkimisväärselt parandada.

Kas teil on küsimusi oma saidile parima WordPress-liuguri valimise kohta? Mida te WordPressi liugurilt otsite? Andke meile allpool kommentaaride osas teada!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map