9 põhjust, miks mitte kunagi valida tasuta WordPressi majutust

WordPressi saidi esmakordsel loomisel valiks enamik meist WordPressi soovitatud hostit, samas kui mõned võiksid kaaluda tasuta WordPressi host. Lõppude lõpuks pakub WordPress.com tasuta paketti, miks ei peaks see siis WordPress.org olema?


Õige? Mitte eriti.

Saame ühe asja selgeks. Tänapäeval on neid vähe tasuta WordPressi hostid seda tegelikult töötavad. Siiski seotud risk tasuta hostiga pole nulli hinnalist väärt. See artikkel räägib teile, miks. Ma arutan tasuta WordPress-host’i kasutamise tavalised probleemid ja soovitage mõnda tasuta alternatiivi.

Kõlab hästi? Alustame.

Selles jaotises selgitasin iga riskifaktorit näidetega tavapärastest äritavadest ja heuristikast. Pange tähele, et mitte kõik tasuta võõrustajad saavad kõik neist teemadest, kuid kõige rohkem neist on suure tõenäosusega vähemalt paar probleemid.

1. Turvahaavatavused tasuta WordPress-hostis

Tasuta WordPressi hostidel pole ressursse võrguinseneride ja ettevõttesiseste turbeekspertide palkamiseks. Viletsa tulemüüri ja ebapiisavate turvameetmete abil on vaba host tundlik väliste suhtes võrgurünnakud, muutes selle algajate häkkerite praktikakohaks.

Teiseks, kuna tasuta WordPress-hosti sisenemisbarjäär on peaaegu null (registreerumiseks ei vaja te isegi krediitkaarti), võivad pahatahtlike kavatsustega kasutajad või robotid hõlpsalt tasuta hostimiskontole registreeruda. Kuna teie WordPressi install asub samas serveris, olete selle vastu haavatav sisemised rünnakud.

Kõige halvemad on rünnakud vaiksed – need, kelle olemasolu on teadmata kuni hetkeni, mil nad end ilmutavad. Lubage mul tuua teile näide:

 • Kujutage ette keerukat pahavara, mis jääb teie saidil märkamatuks ja mis varundatakse ka plaanitud WordPressi varundusprotsessis.
 • Kui õige aeg on käes, ründab pahavara. See võib juhtuda siis, kui olete kogunud palju uudiskirja tellijaid, või lubage Jumal keelata, kui teil on e-poes tasulisi kliente.
 • Pahavara varastab teie klientide andmeid (sealhulgas sisselogimisandmeid) ja kasutab neid lugematul arvul pahatahtlikel eesmärkidel.
 • Kui klient kasutab sama parooli ka teistel veebisaitidel, on mõju halvem.

Sellegipoolest on väga ebatõenäoline, et keegi käivitaks WooCommerce’i poe tasuta WordPressi hostis. Mõte oli anda teile ettekujutus asjadest, mis võivad valesti minna, ja panna teid investeerima WordPressi turvalisusesse, isegi kui kasutate tasulist hostit.

2. Tulemuslikkuse probleemid

Me teame, et jagatud WordPressi hostidel on toimivusprobleeme, eriti kui seal on liiklusala või kui keegi kuritarvitab jagatud serveri ressursse.

Kujutage nüüd ette tasuta võõrustajate juhtumit, kus absoluutselt igaüks saab konto ilma peenraha kulutamata. Teie WordPressi saidil on suur võimalus katkendlikud seisakuid ja väga halb üldine jõudlus.

3. Piiratud serveriressursid

Jagatud võõrustajatel on raha võimsate serverite ostmiseks ja üürnikele (samas virtuaalserveris asuvatele inimestele) piiramatu kettaruumi, suure sisend- ja väljundkvootide kvoodi ning piiramatu ribalaiuse pakkumiseks (vastavalt õiglase kasutamise poliitikale).

Tasuta võõrustajatel lihtsalt pole seda eelarvet! Selle tulemusel olete ummikus vähe kettaruumi (mõnikord vaevalt WordPressi pistikprogrammide installimiseks), piiratud ribalaius, ja (väga) madal faili üleslaadimise maht.

Selle tulemusel ei pruugi teil olla võimalik oma saidile suuri pilte või olulist meediumifaili (oletame näiteks 5 MB faili) üles laadida, muutes teie jõupingutused kasutuks. Ja arva ära mis? Tegelikult ei saa kurta.

Ka tasuta võõrustajatel on seal huvitav ärimudel nõuab lihtsate versiooniuuenduste eest ebareaalseid rahasummasid nagu FTP-juurdepääs või suurenenud kettaruum. Seda nimetatakse ülemüügiks, millest räägime selles artiklis hiljem.

4. Automatiseeritud WordPressi varukoopiad on ebaõnnestunud

Oleme alati rõhutanud WordPressi varukoopiate olulisust ja seda, kuidas need võivad mõnikord elupäästvad olla. Enamik soovitatud jagatud masinaid, näiteks BlueHost ja SiteGround, pakuvad teie hostimiskonto automatiseeritud R1Softi varukoopiaid. Tasuta võõrustajad seda ei tee.

Tasuta WordPress-hostis, isegi kui konfigureerite automaatse varundamise, näiteks UpdraftPlus abil, on hea võimalus, et cron-töö (ajakava) ebaõnnestub. Isegi kui planeerija möödub, on tõenäoline, et serveri üleslaadimise töö ebaõnnestub võrguvigade või PHP max täitmise ajalõppude tõttu. Teil on alati vaja kontrollida, kas WordPressi varundamine oli tegelikult edukas.

5. Klienditugi on vähe või puudub üldse

Olgem siin tõelised – tasuta võõrustajad ei ole teile klienditeeninduse eest võlgu. Kui nad ei reageeri, siis ei saa te midagi teha (peale selle, et kolite tasulisse hostisse!)

6. Teenuse vältimatu ja pöördumatu lõpetamine

Aastate jooksul on olnud palju tasuta WordPressi hostasid. CodeInWP tegi uuringu, kus nad olid testis, kas tasuta WordPressi hostid tegelikult töötasid. Oma üllatuseks mõned neist said hakkama. Mõni aasta 2019. aastaks edasi liikudes on sellest neljast võõrustajast kaks (50%) siiski äritegevuse lõpetanud.

Tasuta WordPressi hostid, mis pole 2019. aastal enam funktsionaalsed, uurib CodeInWP

Tasuta WordPressi hostid, mis enam 2019. aastal ei tööta. Pildi allikas: CodeInWP

Ja arva ära mis? Ma ei ole üllatunud!

Halvimal juhul – on olemas võimalus, et teie tasuta WordPress-host kaob üleöö ilma hoiatuse ja suhtluseta. Sa ei tea millal või isegi kui nad tulevad tagasi. Ja kui teil veab – teil on täielik WordPressi varukoopia, mis on salvestatud kaugemasse kohta ja mille abil saate oma saidi taastada.

7. WordPressi e-kirjad ja kontaktvormid ei tööta

Tasuta võõrustajate suur probleem on halb e-posti saatmine. Täpsemalt: suutmatus e-kirju serverist saata. Kuna tasuta hostid võimaldavad kõigil kontole registreeruda, kasutavad pahatahtlikud robotid neid servereid terve hulga rämpsposti saatmiseks. Selle tulemusel on peamiste e-posti teenuse pakkujad tasuta hostide IP-d mustas nimekirjas, muutes nendelt IP-delt pärinevad e-kirjad automaatselt rämpspostiks.

Seetõttu keelavad enamik tasuta hostreid võimaluse oma serveritest meilisõnumeid saata või kui see on lubatud, on e-kirjade jõudmise võimalus teie postkasti üsna väike.

 1. See on eriti problemaatiline, kui WordPressi süsteemi e-kirju, näiteks parooli lähtestamise e-kirju ja kontaktvormi vastuseid, teie postkasti ei edastata. Järgnevalt on toodud kaks lahendust:
 2. Kontaktvormi vastustele pääsete juurde WordPressi juhtpaneeli pistikprogrammi seadete kaudu.
 3. Samuti saate e-posti edastamise probleemi täielikult lahendada, kasutades selleks spetsiaalset SMTP pluginat, näiteks WP Mail SMTP, mis edastab WordPressi süsteemi e-kirju SMTP teenus nagu SendGrid või Mailgun.

8. Alamdomeenid, reklaamid ja SEO

Enamik tasuta WordPressi hostimisteenuste pakkujaid lubab teil kasutada ainult alamdomeeni, et säilitada nende kaubamärgitegemise vaeva. Kui soovite linkida kohandatud domeeni, on see tasuline täiendus.

Sama on reklaamidega. Tasuta võõrustajad kuvavad oma reklaame teie WordPressi saidil (miks nad seda ei peaks?) Ega luba teil oma reklaame esitada. Isegi kui nad seda teevad, ei saa te kunagi suuremat reklaamivõrgustikku (nt Google AdSense) kinnitada, kasutades veebisaiti, mille URL on alamdomeen.

Ja kui rääkida WordPress SEO-st, siis siin on mõned viisid, kuidas tasuta WordPress-host teie SEO-d kahjustab:

 1. Teie saidi hostimisel on alamdomeen kehva DA-ga. Otsimootorite nähtavus on siin juba kahjumis.
 2. Ülekoormatud serverid viivad lehe laadimisaegade pikenemiseni, mis kahjustab teie SEO tulemust.
 3. Seal on võimalus: link talu, kus teie põhidomeenil on sadu, kui mitte tuhandeid väljaminevaid linke muude varjuliste / kinnistamata domeenidega. Tulemus – väga negatiivne mõju teie SEO-le.
 4. (See võtab tordi) Kui Google tuvastab teadaolev pahavara teie saidil, lisab ta selle automaatselt musta nimekirja. Kui see on musta nimekirja kantud, on see SEO kirstu viimane nael. Saate sellel saidil hüvasti jätta! Teie ainus võimalus oleks alustada uuesti uue domeeni ja (loodetavasti) tasulise WordPress-hostiga.

9. Ülehinnatud müük ja keeruline migratsioon

 • Üks peamisi (ja õigustatud) viise, kuidas tasuta võõrustajad raha teenivad, on kaudu müüb. Põhimõtteliselt nõuavad nad väiksemate versiooniuuenduste, näiteks kettaruumi suurendamise või ribalaiuse edastamise korral ülemääraseid summasid.
  • Raha teenimise seisukohast vähem õigustatud on ka kliendiandmete, näiteks meililistide müümine tuntud rämpspostitajatele või „ostjate loenditele“.
 • Lõpuks, kui otsustate oma veebisaidi tasuta hostist eemale viia, võib see muuta migreerimise asjatult keeruliseks.

Paremad alternatiivid tasuta WordPress-hostile

Selle artikli alguses mainisin, et jagan WordPressi tasuta hostimise jaoks paremaid alternatiive, mis on ka tasuta. Siin on mõned:

WordPress.com (tasuta)

wordpress.com tasuta sihtleht

Uskuge või mitte, WordPress.com tasuta sait on palju parem valik kui kasutada tasuta WordPress-hostit. Kaks piirangut on järgmised:

 1. Ainult tasuta WordPress.com-i konto alamdomeenide tugi.
 2. Aeg-ajalt kuvatakse teie saidil reklaame.

Hea uudis on see, et saate väga usaldusväärse veebisaidi, tööaja ja jõudluse, juurdepääsu kümnetele suurepärastele tasuta teemadele ja mis kõige parem – olete juba WordPressi ökosüsteemis! Kõik, mida peate tegema, et muuta oma sait professionaalseks (ja kaotada kõik piirangud), on:

 1. Üleminek tasulisele plaanile, alates 5 dollarist kuus või
 2. Üleminek ise hostitavale WordPressi saidile, mille hind algab umbes 2,95 dollarit kuus

Soovitatav: Tasuta WordPress.com sobib suurepäraselt väikeste portfellisaitide, juhuslike ajaveebide pidajate, huvijuhtide ning üldiste värskenduste jagamiseks sõpradele ja perele.

Jagatud WordPressi hostimine – BlueHost (2,95 dollarit kuus)

BlueHost on üks populaarsemaid WordPressi majutusteenuse pakkujaid, soovitab WordPress.org. See haldab üle 2 miljoni WordPress-saidi ja pakub turul üht soodsaimat virtuaalserveriteenust.

Soovitatav: Inimesed, kes soovivad oma projekti natuke investeerida ja soovituslikul viisil uut WordPressi saiti üles ehitada. Lõbus fakt – kui paned raha sisse, pühendud suurema tõenäosusega oma projektile!

VPS-i hostimine – DigitalOcean (5 dollarit kuus)

Kui soovite WordPressiga järele mõelda või vajate natuke lisajõudu, on DigitalOceani VPS (tuntud ka kui tilk) suurepärane host.

Soovitatav: Inimesed, kes otsivad väikese (ühe tassi kohvi) eelarvega täiendavat hostimisvõimsust.

Cloudways – hallatav pilvemajutus (10 dollarit kuus)

WordPressi saidi majutamine pilvandmetöötlussaitidel, näiteks AWS või Google Cloud, võib mõne jaoks olla pisut keeruline. Siit tuleb Cloudways. See haldab teie pilveserverit, tagades, et teie WordPressi sait oleks tipptasemel.

Soovitatav: Inimesed, kes otsivad suure jõudlusega WordPressi hostimist, võimalusega valida enda valitud pilvemajutuse pakkuja.

Muud kui WordPressi alternatiivid

Täna on WordPressil sadu tasuta ja tasulisi alternatiive. Enamik neist pakub WordPress.com-iga sarnast reklaamitoega freemium-hostimist, teised on samasugused nagu WordPress.org – CMS.

Kõigil neil tasuta alternatiividel on erinev funktsioon, näiteks kohandatud domeeni tugi ja reklaamide kuvamise tugi. Oleme kasutanud mõnda neist platvormidest ja soovitame Bloggeri, Tumblri, Dribbble’i, Adobe Portfolio (tasuta, kui teil on aktiivne Adobe Creative Cloudi tellimus), Wixi ja Weebly.


Kas olete kunagi mõelnud miks mõned inimesed valivad tasuta WordPress-host? Ma võin mõelda kahele põhjusele:

 1. Paljud inimesed kaaluvad tasuta võõrustaja valimist, kuna nad proovivad harrastust ega ole projekti pikaajalisuses kindlad. Järelikult ei soovi nad pühenduda tasulisele plaanile. Sellistel juhtudel on alati parem valida soovitatud alternatiiv, näiteks tasuta WordPress.com sait.
 2. Mõni inimene võib-olla soovib lihtsalt proovida ise hostitavat WordPressi saiti, ilma et oleks tegelikult hostinguplaani ostnud. Pilvemasinad nagu DigitalOcean ja AWS pakkuda helde katseaega, mis sobib ideaalselt selliste rakenduste jaoks.

Madalseis

Kokkuvõtlikult võib öelda, et raha, mida arvate, et säästate tasuta WordPress-hostiga, on tegelikkuses petmine. See, kui palju aega kulutate saidi turvalisuse, toimivuse ja üldise töökindluse probleemide lahendamiseks, kulub lõppkokkuvõttes maksab teile palju rohkem. Sellist asja nagu tasuta lõunasöök pole olemas ja see kehtib alati tasuta WordPress-hostimise korral.

Kui suhtute oma WordPressi saiti tõsiselt ja tahate sellele pühenduda, siis see on nii alati parem alustamiseks soovitatud WordPress-hostiga. Need algavad umbes 3 dollarist kuus, mis on vähem kui ühe tassi kohvi hind.

Kas olete varem kasutanud tasuta WordPress-hostit? Milline oli teie kogemus? Andke meile allpool kommentaarides teada!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map