6 näpunäide mitme autoriga WordPressi ajaveebi haldamiseks

Enamik blogisid algab ühe inimese operatsioonina. Teil on teema, mis teid tõesti huvitab, ja käivitate saidi, et sellest rääkida. Mõne aja pärast hakkab sait kasvama ja lihtsalt pole piisavalt aega, et selle jaoks nii palju sisu luua, kui te tegelikult tahaksite, või võite tunda, et see vajab asja värskendamiseks uut häält. Oma kasvu jätkamiseks teete otsuse, et peate kaasama veel mõned kirjanikud.


Enne kui muudate oma ajaveebi mitme autoriga veebisaidiks, peaksite panema paika mõned põhimõttelised protsessid. Edaspidiseks elu lihtsustamiseks vajate selliseid asju nagu kaasautorite juhised ja toimetuskalender.

Kui sait on valmis ja töötab koos mitme kaasautoriga, muutub kõige haldamine pisut keerukamaks. Seal on mitmesuguseid toimetamiskohustusi, nagu näiteks mitmete kirjutajate peal hoidmine ja kõigi neile määramise tähtaeg, samuti hoolitsemine selle eest, et kirjutatud sisu sobiks teie saidi visiooniga ja seda regulaarselt avaldataks.

Vaatame lähemalt mõnda näpunäidet, mis aitavad teil mitmeautorilise ajaveebi haldamisel ja saidi kasvades mõistlikena hoida.

1. Töötage alati edasi

See on tihedalt seotud teie toimetuskalendriga, mille koostasite enne saidi käivitamist (lõite toimetuskalendri, kas pole?). Kui teil on saidi jaoks rohkem kui üks kirjutaja, tasub teema eelnevalt määrata, mõlemal juhul on tähtaeg vähemalt nädal enne postituse kavandatud ilmumist.

Sel viisil edasi töötamine annab teile aja postituse redigeerimiseks, kirjutajale tagasiside andmiseks ja tagab, et olete saidi sisu mõne nädala jooksul ette valmistanud. Kuna palju sisu on ette planeeritud, on teil vabadus postitusi avaldamise ajakavas ette kanda, et katta kirjanikega seotud probleemid.

Edasine töö hoiab teie mõistust rohkem kui ükski teine ​​selle loendi näpunäide.

2. Looge leht „Kirjuta meile”

WriteForUs

Kui olete avatud kirjanike harrastamiseks, peaks teil oma blogis olema leht, mis hõlbustab neil teie poole pöördumist.

See leht peaks sisaldama kogu teavet, mida kirjanik vajab teie õigeks kallutamiseks. See võib sisaldada linki kaasautorite juhistele, täpset meetodit, mille abil soovite oma asukohta saada, või lihtsalt kuskile, kus nad saavad oma teabe sisestada, et saaksite neile läheneda.

See leht on tööriist, mis aitab teie elu tulevikus lihtsamaks muuta. Mida suuremaks teie veebisait kasvab, seda rohkem kirjutajaid soovivad teile kirjutada. Kui paigas pole selgeid protsesse, veedate suurema osa ajast kirjanike erinevate stiilide valimisel, mitte ükski neist ei pruugi teie saidile sobida.

3. Määrake üks redaktor

Teie ajaveebi alguses peaks olema ainult üks toimetushääl. Sõltumata sellest, kas olete teie või keegi, kelle te selle töö jaoks palkate, peaks neil olema oma roll igas teie saidil avaldatud postituses. Ühe toimetaja olemasolu koos kaasautorijuhistega võimaldab kogu saidil ühtlast stiili, millest saavad kasu nii teie kirjanikud kui ka lugejad.

Saidi kasvades peate võib-olla lisama eri sektsioonide jaoks lisatoimetajaid või lihtsalt seetõttu, et ühe inimese jaoks on liiga palju tööd. Kui teil on saidi jaoks algusest peale selge hääl, siis oleks üks viis nende toimetaja positsioonide täitmiseks olla tavaliste kaastöötajate reklaamimine, kes on näidanud oma kvaliteeti. Nad on juba harjunud vanemtoimetaja välja töötatud stiiliga töötama ja saavad seda kinnitada kõigi uute kirjanike jaoks, kelle nad tulevikus neile kirjutavad.

4. Looge Writeri andmebaas

Teie poole pöörduvad paljud kirjanikud, kes soovivad teie saidi jaoks kirjutada. Mõni saab olema suurepärane, mõni mitte. Mõlemal juhul peaks teil olema see teave, samuti nende kontaktandmed, millised ülesanded nad on täitnud või on neil täitmata ja kuidas neile pärast tööülesande üleandmist tasuda..

Kirjanike andmebaas on selleks ideaalne viis. See ei pea olema midagi väljamõeldud ja võite lihtsalt luua kogu selle teabega arvutustabeli või kasutada veebipõhist CRM-i tööriista.

Kuid andmebaasile lähenemisel peaks see olema midagi, mida uuendate pidevalt iga uue kirjutaja ja iga ülesande korral, mille annate oma praegustele kirjutajatele.

5. Suhtle oma kirjanikega

Sina peab suhelda oma kirjanikega regulaarselt. See suhtlus võib ulatuda alates sellest, kui soovite uute kirjutajate jaoks, kes soovivad teile kirjutada, vastuste e-posti teel saadava vastuse saada kuni tagasisideni mustandite kohta, mille teie praegused kirjutajad on saatnud. Mida rohkem te oma kirjanikega suhtlete, eriti kui nad esimest korda teie heaks tööle hakkavad, seda rohkem sa pääsed neist välja.

Te ei soovi siiski oma kirjanikke pommitada meilidega, kui nad proovivad teile postitust kirjutada. Peaksite olema kättesaadav, et vastata nende küsimustele ja anda neile tagasisidet, kui nad seda vajavad.

Peaksite ka nendega alati kohe suhtlema, kui töö on tehtud ja on aeg neile maksta. Miski, mis võiks töösuhte kiiremaks muuta, on see, kui kirjanikud peavad lubanud makse eest teid taga ajama.

Ole sõbralik ja professionaalne ning see näeb sind enamikes olukordades läbi. Need kommunikatsioonid on hea viis kirjaniku tõelise isiksuse hindamiseks. Kui nad ei suhtle teiega hästi, siis miks te tahaksite nendega edaspidi koostööd teha? Alati on lihtsam töötada hea kirjanikuga, kes on professionaalne suure kirju, kes on helves.

Professionaalne suhtlus mõlemalt poolelt on äärmiselt oluline.

6. Esitlege oma kirjanikke

Ma olen sellest juba varem rääkinud, kuid kasutage kõigi oma kirjanike tutvustamiseks pistikprogrammi, näiteks Fanciest Author Box. Kirjanikud armastavad näha oma nime ritta või veebisaidi autorikasti. Kui neil on mingil viisil oma saidil tehtud tööd linkimiseks, saate neilt tasuta turunduse, kui nad jagavad oma tööd sotsiaalmeedias.

Lisaks sellele, et annate igale autorile oma postiarhiivi – mis juhtub siis, kui külalisautori sisselogimise asemel kasutate neile individuaalseid sisselogimisi – saate luua kaastöötaja lehe, kus loetletakse kõik teie kirjutajad ja antakse neile uhkust selle üle, mida nad kirjutavad . See paneb nad teie heaks rohkem vaeva nägema ja annab neile täiendava väikese tõuke muuta iga teie saidi jaoks kirjutatav artikkel kõige kvaliteetsemaks, milleks nad on võimelised.

Teine võimalus näidata oma kirjanikke, kes regulaarselt panustavad, on neile reklaamida. Andke neile autorikastis pealkiri, mis kajastab nende panust teie saidile ja eemaldab nad teie üldistest kaasautoritest. See võib olla midagi nii lihtsat, kui nimetada neid “vanemkirjanikuks” või muuta nad konkreetse teema juhtivkirjanikuks. See suurendab nende profiili ja paneb nad pingutama, et eristuda rahva seast, et õigustada nende tõusu teistest kirjanikest kõrgemale.

Kas teil on täiendavaid nõuandeid??

Loodan, et need näpunäited aitavad teil mitme autoriga veebisaidi haldamise keerulises protsessis. See pole kaugeltki ulatuslik nõuannete loend, kuid need näpunäited peaksid teid kursis hoidma paljude tekkivate probleemidega.

Kas haldate mitme autoriga veebisaiti? Kas teil on nõuandeid, mida me siin ei käsitle? Heameelega tahame teid kuulda allolevates kommentaarides.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map