50+ korduma kippuvad küsimused WordPressi kohta

Korduma kippuvad küsimused WordPressi kohta

Kas teil on küsimus? Pole probleemi – me saame iga päev WordPressi kohta palju küsimusi. Aidates arvata, et jagame ja laiendame mõnda kõige levinumat küsimust, mida meilt WordPressi kohta küsitakse! Katame palju teemasid, sealhulgas:


 • Teave WordPressi kohta
 • WordPressi installimine
 • WordPressi põhitõed
 • WordPress Blogging
 • WordPressi lehed
 • WordPressi kohandamine
 • WordPressi SEO
 • WordPressi kiirendamine
 • WordPressi turvalisus
 • Raha teenimine WordPressiga

Jätkake lugemist (ja kerimist), et vaadata läbi kõik meie WordPressi KKK-d.

Contents

Küsimused WordPressi kohta

Kas pole kindel, kas WordPress sobib teile? Siin on vastused põhiküsimusele WordPressi kohta, mis see on, kui palju see maksab ja palju muud.

1. Mis on WordPress?

Mis on WordPress?

WordPress on populaarne sisuhaldussüsteem (CMS), mida saate kasutada veebisaidi toiteks oma hostimisplaanil. WordPress võimaldab ajaveebi, sihtlehe, veebipoe, foorumi või muu veebisaidi loomist kasutajatele kogu maailmas.

Kas olete WordPressi kahe versiooni erinevuste pärast segaduses? Vaadake seda täielikku juhendit veebisaidil WordPress.com vs WordPress.org ja miks arvame, et WordPress.org on parem valik.

2. Kas WordPress on tasuta?

WordPress ise on tasuta avatud lähtekoodiga veebitarkvara, kuid selle kasutamiseks peate investeerima veebimajutuskavasse. Jagatud hostimiskavast leiate hostimist nii vähe kui 1 dollar kuus, kuid soovitame veebisaidi seadistamise ja hooldamise lihtsustamiseks kulutada natuke rohkem hallatava WordPressi hostimisplaanile.

3. Kas WordPress on minu keeles saadaval??

Võib olla! Praegu on saadaval 169 kohalikku WordPressi tõlget, neist 10 on 100% ajakohased. Lihtsalt külastage WordPressi polüglotid oma keele kontrollimiseks või isegi tõlkeprotsessis osalemiseks.

4. Kas ma pean teadma, kuidas WordPressi kasutamiseks kodeerida??

Absoluutselt mitte! Enamik WordPressi kasutajaid pole arendajad, kuna pole palju vaja õppida keerulisi CSS-e või PHP-sid, kui funktsioonirikaste teemade ja pistikprogrammide korral on veebisaidi muutmise hõlbustamiseks palju.

WordPressi installimine

Kui olete otsustanud WordPressi kasutada, on seda lihtne alustada. Installige lihtsalt WordPress, seejärel lisage teema ja isegi mõned pistikprogrammid, et alustada oma veebisaidi väljaarendamist.

5. Kuidas WordPressi installida??

WordPressi saab käsitsi installida nende abil 5-minutiline installiprotsess, kuid enamik hostimisettevõtteid teeb selle palju lihtsamaks. Enamiku jagatud hostimiskavade funktsioon on ühe klõpsuga installimine teie põhikonto lehel või cPanelis. Kuid kui valite hallatava WordPressi host, näiteks WP Engine, Flywheel või Kinsta, ei pea te üldse midagi tegema – WordPress on teie jaoks juba eelinstalleeritud.

6. Kas ma saan WordPressi arvutisse installida??

Jah, sa saad! WordPressi abil on teil võimalus see kohapeal (arvutisse) installida peaaegu igasse opsüsteemi. Sõltuvalt teie oskuste tasemest võite kasutada kolmanda osapoole tarkvara, näiteks Desktop Server või Local by Flywheel, või installida WordPress käsitsi, kasutades MAMP, WAMP või LAMP.

7. Kuidas WordPressi värskendada??

Värskendused on lihtsad, kuna näete neid oma WordPressi juhtpaneelil. Uuenduse installimiseks klõpsake värskenduse / värskenduse ikooni või minge aadressile Juhtpaneel> värskendused ja klõpsake nuppu, et “Installeeri nüüd.” Kui installimine on lõpule jõudnud, peaksite nägema kinnituskuva, mis tervitab teid WordPressi uusimas versioonis.

8. Millist WordPressi versiooni ma kasutan?

WordPressi versiooninumber

Kas pole kindel, millises WordPressi versioonis teie veebisait töötab? Logige lihtsalt oma WordPressi saidile sisse ja armatuurlaua paremas alanurgas peaksite nägema oma praeguse versiooni numbrit.

9. Kas ma saan oma postitusi teisest ajaveebist või ajaveebiplatvormilt importida?

Jah – saate oma vanast ajaveebist sisu eksportida, et seejärel oma uude WordPressi ajaveebisse importida. Täielike juhiste saamiseks, mis põhinevad vanal blogiplatvormil, vaadake ametlikku WordPressi juhendit sisu importimine.

10. Kuidas muuta oma WordPressi veebisaidi stiili?

Lihtsaim viis oma WordPressi veebisaidi ilme muutmiseks on uue teemaga. A WordPressi teema on nagu teie veebisaidi stiilinahk. Teie teema annab teie veebisaidile ainulaadse ilme ja sõltuvalt teemas sisalduvast võib see lisada ka kohandamise funktsioone, nagu värvid, fondid, menüüd, vidinad, lehed, postitustüübid, postitusvormingud ja palju muud.

11. Kuidas WordPressi teemat installida??

Installige WordPressi teema

Uue teema logi installimiseks oma WordPressi veebisaidile ja minge saidile Välimus> Kujundused> Lisa uus. Siit saate sirvida WordPress.org kaudu saadaolevaid tasuta teemasid või klõpsata nuppu „Laadi üles teema” nuppu, et laadida üles mujalt alla laaditud või ostetud teema zip-fail.

12. Kui ma üritan oma WordPressi teemat installida, saan vea – mida ma teen?

Neid on vähe tavalised vead WordPressi teema installimisel, kuid kõige tavalisem on „Puuduvad stiililehed”. See tähendab, et proovisite installida vale faili või kausta. Parim on veenduda, et laadite uuesti üles installitava teema ZIP-faili (see ei tohiks olla avatud kaust ega kõik failid ja dokumentatsioon – ZIP).

Veel üks levinum viga on valge teema, kui proovite uue teema installida. See tähendab sageli, et peate oma serveri mälumahtu suurendama. Mõnel hostiettevõttel on võimalus kasutada peamist administraatorit või cPaneli, kuid abi saamiseks võite alati pöörduda oma hostiettevõtte tugitiimi poole..

13. Kuidas WordPressile uusi funktsioone lisada?

Pistikprogrammidega WordPressi saidile saate lisada mitmesuguseid funktsioone ja funktsioone. A WordPressi pistikprogramm on sisuliselt teie veebisaidi lisandmoodul. Pistikprogrammid lisavad teie WordPressi veebisaidile tavaliselt uusi funktsioone või funktsioone ilma teiepoolse vaevata. Lihtsalt installige ja konfigureerige pistikprogrammi sätted.

14. Kuidas installida WordPressi pistikprogrammi?

Installige WordPressi plugin

Pistikprogrammi installimine on väga lihtne. WordPressi juhtpaneelilt minge aadressile Pistikprogrammid> Lisa uus. Siit saate otsingu abil leida WordPress.orgist tasuta plugina, mida soovite installida, või klõpsates nuppu „Laadige pistikprogramm ülesNuppu, et laadida üles ZIP-fail pistikprogrammi jaoks, mille olete ostnud või kolmandalt isikult alla laadinud.

WordPressi põhitõed

Nüüd, kui WordPress on installitud ja valmis minema, käsitleme olulisemaid põhifakte, mida peaksite WordPressi kohta teadma.

15. Kuidas ma saan oma logo muuta??

Logo muutmine või üleslaadimine WordPressis

Uue logo üleslaadimiseks logige WordPressi sisse ja liikuge saidile Välimus> Kohanda. Sõltuvalt teie WordPressi teemast võite näha jaotist „bränding” või „päis” ja seal peaksite nägema kohandatud logo üleslaadimise võimalust..

Kui teie teema kasutab WordPressi kohandaja asemel kohandatud teemapaneeli, valige lihtsalt põhipaneelilt teemapaneel, otsige üles brändingu / päise osa ja peaksite leidma oma logo jaoks valiku.

16. Kuidas redigeerida oma WordPressi menüüd?

Teie WordPressi menüü (või navigeerimine) peaks sisaldama linke teie veebisaidi võtmelehtedele või postitustele. WordPressi juhtpaneelilt minge lehele Välimus> Menüüd. Siit saate oma menüüsid luua, redigeerida ja määrata.

 • Menüü loomine: Klõpsake sinisel lingil, et luua uus menüü ja uuele menüüle nimi anda.
 • Menüüüksuste lisamine / eemaldamine: Kasutage juba avaldatud lehtede, postituste, kategooriate ja siltide lisamiseks ekraani vasakus servas olevaid valikuid või kasutage kohandatud linkide suvandit (mis on suurepärane link teiste veebisaitide linkimiseks). Üksuse menüüst kustutamiseks klõpsake lihtsalt üksusel asuvat linki „Eemalda”.
 • Menüü asukoha määramine: Pärast linkide lisamist oma menüüsse kasutage menüü asukoha valimiseks lehe allosas jaotist Menüü sätted. Need asukohad sõltuvad teie WordPressi teemast ja teema määratletud asukohtadest (päis, ülariba, jalus jne), mille teema on määratlenud.

17. Kuidas saan külgriba redigeerida??

WordPressi külgriba vidinad

WordPress kasutab külgribal kuvatava sisu jaoks vidinaid. Vidinate muutmiseks avage juhtpaneel ja minge aadressile Välimus> Vidinad. Siit saate vidinate lisamiseks, eemaldamiseks või ümberkorraldamiseks lohistada ja kasutada ning kasutada külgriba ilme kohandamiseks üksikuid vidinavalikuid..

Teema põhjal võite leida altpoolt ka külgriba kohandamise valikuid Välimus> Kohanda> Külgriba värvide, külgriba laiuste jms jaoks.

18. Kuidas jaluse muuta??

WordPressi jalus nagu külgribad kasutavad vidinaid (kui teie teema ei sisalda kohandatud või alternatiivset jaluse). Minge lihtsalt lehele Välimus> Vidinad muudatuste tegemiseks.

Ja nagu külgribadel, kui teie teema sisaldab kohandatud valikuid jaluse veergude, stiili, autoriõiguse ja muu jaoks, leiate need tõenäoliselt alt Välimus> Kohanda> Jalus või kohandatud teemapaneelil.

19. Kuidas ma saan oma parooli muuta??

Kui olete juba oma WordPressi kontole sisse loginud, klõpsake ekraani paremas ülanurgas administraatori tööriistaribal oma kasutajanime (kui teie administraatori riba on keelatud, minge lihtsalt lehele Kasutajad> Teie kasutajanimi armatuurlaua kaudu).

Genereerige uus WordPressi parool

Kerige ekraani alaossa ja klõpsake parooli lähtestamise suvandil. Kirjutage oma parool üles või lisage see oma sisselogimisrakendusse (näiteks 1Pass) ja salvestage.

Unustasin parooli

Kui olete oma konto lukustamata, minge sisselogimislehele (tavaliselt saidil yourwebsite.url / wp-admin), klõpsake nuppu „Unustasite parooli?” linki ja järgides juhiseid parooli lähtestamiseks e-posti teel.

Ja kui mõnel põhjusel kumbki neist meetoditest ei tööta, saate oma parooli käsitsi taastada phpMyAdmini või mySQL kaudu (kuid soovitame seda ainult siis, kui tunnete kodeerimist).

WordPress Blogging

Kui olete oma veebisaidi valmis, võite hakata sisu lisama. WordPress muudab postituste ja lehtede lisamise lihtsaks, nii et pole vaja end hirmutada. Kuid kui teil on küsimusi, siis aitavad need küsimused ja vastused esimese WordPressi postituse loomisel.

Looge WordPressi postitus

20. Kuidas luua uut postitust?

Uue WordPressi postituse loomiseks logige kõigepealt sisse oma WordPressi installimisse, seejärel minge aadressile Postitused> Lisa uus. Siit saate lisada oma postituse pealkirja, sisu, väljavõtte ja palju muud. Lisateavet selle juhendi kohta saate WordPressi postituse loomise kohta.

21. Mis on postituse vorming?

Postituse vorming on teie ajaveebi postituse stiil, mis põhineb tavaliselt postituse meediumitel / sisul (pilt, galerii, video, tsitaat jne). Selle valiku leiate, kui loote ajaveebi paremas servas ajaveebipostituse vormingus ajaveebi postituse. Lisateavet leiate meie postitusvormingute juhendist.

22. Kuidas lisada esiletõstetud pilti?

Postituse kallal töötades klõpsake metakasti Esiletõstetud pilt lingil „Määra esiletoodud pilt”. See avab teie meediumiteegi. Valige pilt või laadige üles uus pilt ja salvestage.

Tavaliselt kuvatakse teie pilt pildi vaikimõõtmetega, kuid sõltuvalt teie teemast võib olla ka lisavõimalusi kärpimiseks (mis lõikab pildi vastavalt kujunduse kõrgusele / laiusele) või kuvamisvalikuteks (venitamine, kate jne). Nende sätete leidmiseks lugege oma teema dokumentatsiooni, ehkki sageli asuvad need kohandajas või teemapaneelil.

23. Kust valin kategooria ja lisan postitusele sildid?

Kategooria valimiseks ja postitusele siltide lisamiseks kasutage postituse loomisel oma sisust paremal asuvaid metabokse. Võite valida olemasolevate kategooriate ja enim kasutatud siltide hulgast või luua uusi.

24. Kuidas sisestada oma postitustesse videoid (või heli)?

Video- või helifailide lisamiseks oma WordPressi postitustele on mitu võimalust. Kui meedium on loendis, peate kõigepealt linki kleepima oma postituse sisusse toetatud oEmbed (sealhulgas YouTube, Vimeo, Soundcloud ja palju muud).

Teine võimalus on see, kui teie WordPressi teema sisaldab sisseehitatud „Postituse suvandeid”, et saaksite lisada video või heli esiletõstetud meediumina (esitletud pildi asemel). Kui see su postitustes on saadaval, siis kleepige link oma meediumisse või laadige üles oma mp3- või videofail.

25. Kuidas lisada postitusse pildigaleriid?

Pildigalerii lisamiseks võite kasutada sisseehitatud WordPressi galerii suvandit. Klõpsake lihtsalt postituse sisu ülaosas nuppu „Lisa meedium“ ja valige suvand „Loo galerii“. Seejärel valige lihtsalt fotod, mida soovite kasutada, ja klõpsake nuppu Loo uus galerii. Enne kui olete selle lõpetanud ja lisanud, kontrollige kindlasti seda veergude arvu ja piltide linki (kui lingite pildi valguskasti meediumifaili juurde, manuse leht, kui soovite pildi avada uuel vahelehel või kohandatud URL-is).

Teine võimalus on kasutada mis tahes kujunduse galeriid või meediumivalikuid. Mõni teema sisaldab galerii postituse vormingut ja postituse loomisel näete oma sisu all metaboksi “pildigalerii”. Kasutage lihtsalt piltide lisamiseks seda suvandit, et valida ja sisestada galeriisse pilte, mida soovite kasutada.

WordPressi lehed

WordPressi lehed ei ole samad kui postitused. Selle asemel kasutatakse lehti olulise sisu jaoks, mida soovite oma veebisaidil kuvada, näiteks umbes leht, kontaktvorm ja viimased ajaveebi postitused.

26. Kuidas luua uut lehte??

Oma WordPressi veebisaidile sisselogimisel kasutage navigeerimiseks juhtpaneeli menüüd Lehed> Lisa uus. Siit saate anda oma lehele nime, lisada sisu, meediume, sisestada lühikoode või isegi kasutada lehe koostajat, et luua midagi kohandatud.

27. Mis on lehe mall (ja milleks see on ette nähtud)?

Kodulehe mall

Lehe mall rakendab lehe kohandatud stiili. Sõltuvalt kasutatavast teemast võivad teil olla avalehe, täislaiuse lehe, ajaveebi, poe jne lehemallid. Lehe malli valimiseks tehke valik metaboksi „Lehe atribuudid” rippmenüüst..

28. Kuidas ma saan oma kodulehte üles seada??

Kodulehe lugemise seade

Oma kodulehe määramiseks minge lehele Seadistused> Lugemine. Võite jätta vaikeseade (mis on „Teie viimased postitused”) või valida valiku „Staatiline leht” ja seada avaleheks oma loodud kodulehe avalehe ning lisada postituste lehe, kui teil seda on..

Kui soovite lisateavet oma kodulehe kontrollimise kohta, lugege seda postitust oma avalehe seadistamise ja redigeerimise kohta.

29. Kuidas luua kontaktlehte??

Kontaktvorm 7

WordPress ei sisalda sisseehitatud kontaktivormi, kuid saate selle hõlpsalt plugina abil lisada. Soovitame võtta ühendust vormi 7 (tasuta) või raskusvormidega (lisatasu eest). Mõlemad võimaldavad teil luua vormi, kohandada suvandeid ja seejärel sisestada selle lühikese koodi abil suvalisse postitusse või lehele (vt ülaltoodud kontaktivormi 7 näidet)..

WordPressi kohandamine

WordPress on äärmiselt paindlik ja hõlpsasti kohandatav, et see sobiks teie isikliku stiiliga. Siin on näpunäited selle kohta, kuidas oma WordPressi veebisaidil kiiresti kohandamisvalikuid leida või lisada.

30. Kas ma saan oma WordPressi veebisaidil kasutada Google’i fonte??

Muidugi! Paljud premium-teemad hõlmavad sisseehitatud Google Fontide integratsiooni, nii et peate vaid leidma fondi suvandid kas alt Välimus> Kohanda> Fondid / tüpograafia või teemapaneeli tüpograafia sektsiooni alt.

Kui teie teema seda funktsiooni ei sisalda, saate alati installida kolmanda osapoole pistikprogrammi.

31. Kas ma saan oma teemavärve kohandada??

Jah! Värvide ja stiili kohandamiseks on kolm viisi.

 • Esiteks logige sisse oma WordPressi veebisaidile ja minge saidile Välimus> Kohanda ja vaadake, kas teie teemasse on sisseehitatud suvandeid.
 • Teiseks, kui teemaelemendi jaoks, mida soovite kohandada, pole suvandeid, siis on teil võimalus installida reaalajas CSS-i redaktori pistikprogramm, näiteks kollane pliiats, et saaksite stiilidele osutada, neid klõpsata ja neid redigeerida.
 • Kolmandaks saate luua lapseteema ja teha oma stiililehe redigeerimisi (soovitame seda teha ainult siis, kui tunnete kodeerimist ja tunnete WordPressi alamateema loomist).

32. Kuidas saan oma lehe paigutust kohandada??

Kui soovite oma lehte muuta või postituste paigutusi muuta, on kõige lihtsam kasutada WordPressi lehe koostajat. Need pistikprogrammid hõlmavad hõlpsasti kasutatavaid lohistamise ehitajaid, nii et saate luua kohandatud lehti, postitusi ja isegi kohandatud postitustüüpe (näiteks personali- või poelehti). Selle funktsiooni eelvaadet saate vaadata Visual Composeri lehe koostamise juhendis.

Teine võimalus on luua lapseteema ja teha seda teemat käsitsi. Sel juhul on äärmiselt oluline, et mäletate lapseteema kasutamist, vastasel juhul kaotavad teema värskendamine kõik muudatused (turvalisuse ja teema funktsionaalsuse jaoks on oluline ka seda, et värskendate oma teemat alati – nii et värskendusi ei ignoreerita!).

WordPressi SEO

SEO on eduka veebisaidi loomisel tohutu osa, kuid see võib alguses segadusse ajada. Siin on mõned kasulikud näpunäited, kuidas suunata teid õiges suunas!

33. Mis on SEO?

SEO on lühike otsingumootori optimeerimine. See mõjutab seda, kuidas järjestate otsingumootorites (nt Google, Bing ja Yahoo) otsingutulemustes. SEO arvestab palju tegureid, sealhulgas sisu kvaliteet, lingid, struktureeritud andmed, saidiplaanid ja palju muud.

34. Kas WordPress SEO on sõbralik?

WordPress on SEO-sõbralik, kuid see ei tee kogu töö teie heaks. WordPress on häälestatud nii, et teil on oma SEO-de haldamine ja täiustamine lihtne, kuid ajaveebi teisaldamine WordPressi jaoks ei muuda tõenäoliselt teie otsingumootori paremusjärjestust.

35. Kuidas ma saan oma SEO-d täiustada??

Üks lihtsamaid viise oma SEO täiustamiseks on WordPressi pistikprogramm. Soovitame kasutada Yoast SEO, mis lisab valikuid:

 • Pealkirjad ja meta
 • Sotsiaalsed sidemed
 • XML-saidikaardid
 • Leivapätsid
 • Ja veel

Valmistage ka vinge SEO näpunäidete kohta lugupeetud blogides, näiteks Moz, Pärm, ahrefid, Backlinko või isegi WPExploreri WordPressi SEO-nõuandeid ajaveebis.

WordPressi kiirendamine

Veebisaidi kiirus on iga veebimeistri jaoks suur mure, hoolimata sellest, millist platvormi oma veebisaidi haldamiseks kasutate. Kuid WordPressi abil on palju võimalusi, kuidas oma veebisaiti optimeerida ja kiirendada.

36. Kuidas ma saan oma WordPressi veebisaiti kiirendada??

WordPressi optimeerimiseks ja kiirendamiseks oma veebisaidil on palju viise. Siin on mõned viisid, kuidas oma saidi kiirust täna parandada.

 • Luba WordPressi vahemälu
 • Täiendage oma PHP-d
 • Investeerige paremasse majutamisse
 • Valige kvaliteetne teema
 • Puhastage oma pistikprogrammid
 • Piltide optimeerimine
 • Andmebaasi puhastamine
 • Kasutage CDN-i

37. Mis on WordPressi vahemälu?

WordPressi vahemälu salvestab ja teenib külastajatele veebisaidi HTML-versiooni. See koormab teie serveriressursse vähem, piirab andmebaaside otsimist ja võib tunduvalt kiirendada lehtede renderdamiseks kuluvat aega.

38. Kas ma pean kasutama vahemälu pistikprogrammi??

Te ei pea vahemällu pistikprogrammi kasutama, kuid see võib aidata teie veebisaiti kiirendada. Tegelikult soovitame vahemälupistikprogrammi vahele jätta ainult siis, kui teil on juba hostimisse sisseehitatud vahemälu. Vastasel juhul ei saa WP Super Cache’i või W3 Total Cache proovimist proovida (kaks kõige populaarsemat tasuta vahemällu pistikprogrammi WordPressile).

39. Mis on CDN??

CDN tähistab sisu edastamise võrku. CDN salvestab teie veebisaidi koopiad sisu (täpsemalt pildid, Javascripti ja CSS-failid) ja toimetab seda oma lugejatele, kasutades a võrk serverite kogu maailmas. Nii laaditakse lugejate veebisaidi külastamise ajal andmeid neile lähedasemast serverist. CDN-id reageerivad väga kiiresti ja laadimisajad on minimaalsed seisakuid.

Kui soovite CDN-i testida, et näha, kas see aitaks teie veebikiirust, vaadake meie parimat tasuta CDN-i teenust WordPressi jaoks. See on suurepärane koht alustamiseks, ilma et peaksite muudatuste tükki ette investeerima.

40. Mis vahe on vahemälu pistikprogrammil ja CDN-il? Ja kas ma vajan mõlemat?

Vahemälu pistikprogramm salvestab teie veebisaidi HTML-i versiooni, et vähendada andmebaasitaotlusi ja kiirendada saidi kiirendamist. CDN salvestab ja teenindab teie veebisaidi varasid (pildid, CSS, Javascript), et suurendada saidi kiirust ja vähendada ribalaiuse kasutamist. Seda ei pea kasutama, kuid kiireima veebisaidi saamiseks peaksite kasutama mõlemat.

41. Kas see aeglustab minu veebisaiti, kui installin liiga palju pistikprogramme??

Me näeme, et see küsimus on palju ja vastus on võib olla. Tavaliselt pole probleem installitud pistikprogrammide arvuga, vaid pistikprogrammide suuruse, funktsiooni ja kvaliteediga.

 • Suured pistikprogrammid: Kõik, välja arvatud köögivalamute pistikprogrammid, sisaldavad tavaliselt funktsioone peaaegu kõige jaoks, mis muudab pistikprogrammide haldamise lihtsaks ka teile kui kasutajale, kuid see võib teie veebisaiti aeglustada, sest mida rohkem üks pistikprogramm teeb, seda rohkem ressursse see nõuab.
 • Pistikprogrammi konfliktid: Peamised pistikprogrammidega seotud probleemid on ühildumatus või dubleerivad funktsioonid. Mõni pistikprogramm lihtsalt ei tööta, kui see on installitud samale veebisaidile (näiteks WooCommerce ei tööta W3 kogu vahemäluga). Samamoodi peaksite tõesti vältima funktsioonide dubleerimist. Teil on vaja ainult ühte liugklapi pistikprogrammi, ühte SEO pistikprogrammi, ühte turbe pluginat jne.
 • Halb kvaliteet: Võite kohata pistikprogrammi, mis kõlab suurepäraselt, kuid pärast installimist aeglustub või viib teie veebisaidi täielikult seisma. Kahjuks on veebi ümber hõljumas palju halvasti kodeeritud pistikprogramme, mistõttu soovitame alati kasutada pistikprogramme usaldusväärsete allikate jaoks (nt WordPress.org või CodeCanyon).

WordPressi turvalisus

WordPressi kasutab rohkem kui 1 neljas veebisaidis, seega on ainult loogiline, et see võib aeg-ajalt sihtmärgiks saada. Kuid see ei tohiks teile midagi muretseda, kui järgite mõnda põhinippi, et hoida oma WOrdPressi veebisait turvalisena.

42. Kuidas saan veenduda oma veebisaidi turvalisuses?

Parim viis veebisaidi turvalisuse tagamiseks on järgida mõnda lihtsat sammu.

 1. Kasutage tugevad paroolid kõigi kasutajakontode jaoks.
 2. Võtke varukoopiaid oma WordPressi veebisaidilt (siin on kasulik juhend WordPressi varundamiseks).
 3. Uuenda oma WordPressi installi, teemad ja pistikprogrammid (kuigi soovitame kõigepealt testida värskendusi localhost installiprogrammis või lavastussaidil). Ja kui praegu kasutatavat teemat või pistikprogrammi pole viimase paari aasta jooksul värskendatud, võiksite kaaluda uuele üleviimist..
 4. Ärge installige illegaalseid allalaadimisi esmaklassilisi teemasid ja pistikprogramme, mis sisaldavad peaaegu alati pahatahtlikku koodi (viirus, rämpspost, häkkerite tagauks jne).
 5. Ainult kasutada pistikprogrammid ja teemad usaldusväärsetelt veebisaitidelt. Me ei soovita alla laadida foorumitest ega kolmandate osapoolte jagamissaitidelt (torrentitest). Kui te pole kindel veebisaidi usaldusväärsuses, kontrollige klientide ülevaateid, üksuste reitinguid ja sotsiaalseid kontosid.

43. Kas WordPressi turvalisuse haldamiseks on lihtne viis??

Kui te ei soovi oma veebiturbe pärast muretseda, soovitame serveri turvalisuse tagamiseks valida hästi hallatud hostimisplaan, mis sisaldab igapäevaseid varukoopiaid, tulemüüre ja pahavara skannimist. Ja kui soovite lisada täiendavat kihti, kaaluge turbe pluginat, näiteks iThemes Security või Wordfence.

44. Mis on rämpspost?

Rämpspost on teema, ebaolulised, sobimatud ja soovimatud kommentaarid, pingid ja isegi sotsiaalmeedia sildid, mida saate mingil hetkel veebisaidi käitamisel. Tavaliselt on need robotid, mitte päris inimesed, kes teie veebisaidile kommentaare jätavad.

45. Mida saaksin rämpspostiga teha??

Üks parimaid lahendusi rämpsposti kontrollimiseks WordPressi veebisaidil on koos Akismet pistikprogramm Automatticult (WordPressi loojad). Akismet aitab mitmesuguseid sisseehitatud funktsioone ja sätteid kasutades rämpsposti filtreerida, hävitada ja ära hoida. Kui kasutate JetPacki kommentaarimoodulit, on teil õnne – kõik kommentaarid juhitakse automaatselt Akismeti filtrite kaudu.

Pigem hallata oma veebisaiti ilma pistikprogrammi abita? Rangemad kommenteerimisreeglid saate lubada jaotise all asuva juhtpaneeli kaudu Seadistused> Arutelu. Lubades põhiliste WordPressi valikutega kommenteerida ainult registreeritud / sisse logitud kasutajatel ja nõudes kõigi kommentaaride käsitsi kinnitamist, saate rämpsposti ära hoida, kuid see on aeganõudev ja võib kasutajaid kommenteerimisest eemale hoida.

Raha teenimine WordPressiga

Veebisaidi omamine on kokkupuute jaoks suurepärane, kuid kas teadsite, et saate oma veebisaidiga ka raha teenida, nii et see maksab ise (ja siis mõni)? Siin on mõned kõige tavalisemad küsimused

46. ​​Kas ma saan WordPressiga raha teenida??

Jah, sa saad! WordPressiga raha teenimiseks on palju võimalusi – see on kogu meie äri, nii et me elame tõendina.

47. Millised on mõned lihtsad viisid WordPressiga raha teenimiseks?

Lihtsaim viis oma veebisaidi rahaks tegemiseks on oma veebisaidi liikluse ärakasutamine, pakkudes reklaamikohti ja soovitades sidusettevõtteid või asutades oma poe.

 • Reklaam: Lihtsaim oli oma veebisaidi rahaks teenimiseks lisada reklaami kohad päisesse, külgribale, jalusesse või isegi postitustesse. Seda saab hõlpsalt saavutada kolmandate osapoolte võrkude abil, nagu Adsense või BuySellAds, või töötades välja omaenda lepingud eraviisiliselt reklaamijatega.
 • Sidusettevõtte turundus: Kui liitute mõne toote sidusprogrammiga, saate klientidele tootele või ettevõttele suunamise eest rahalist hüvitist. Enamik programme on kindla suurusega summa, kui klient on ostu lõpetanud, või protsent kliendi esimesest ostust.
 • Poe loomine: WordPressi abil saate müüa oma digitaalseid või füüsilisi kaupu, pakkuda veebikursusi või isegi teenuseid. Võimalusi on lõputult – kõik, mida vajate, on alustamiseks suurepärane idee ja mainekas e-poe pistikprogramm.

Lisateavet selle kohta, kuidas oma veebisaidiga kasumit teenida, leiate sellest juhendist, kuidas WordPressiga raha teenida.

48. Kas on mingeid erieeskirju, mida pean sidusettevõttena järgima??

Kui kavatsete oma veebisaidil kasutada siduslinke, on äärmiselt oluline järgida FTC (Federal Trade Commission) reegleid. Need on väga olulised ja hõlmavad ranget poliitikat, mis hõlmab sidusettevõtete linkide kasutamise avalikustamist, sponsoreeritud postitusi (sh sotsiaalmeedias), kingituste juhendeid, ausaid tooteülevaateid ja palju muud. Külastage FTC veebisait täielike ajakohaste reeglite ja määruste jaoks.

49. Kuidas ma saan WordPressiga oma poodi käivitada?

Poe loomiseks WordPressiga peate installima lihtsalt e-poe pistikprogrammi. Populaarsed võimalused on WooCommerce ja Easy Digital Downloads – mõlemad on suurepärased valikud uutele veebiettevõtjatele.

50. Millised on nõuded e-poe jaoks?

Kui plaanite oma veebipoe alustamist, pidage seda meeles HTTPS on vaja kliendiandmete kogumiseks, nii et enne oma veebisaidi käivitamist ostke kindlasti oma SSL-sertifikaat (vastasel juhul peate suunama HTTP-i HTTPS-i ja see võib muutuda keeruliseks). Samuti võiksite kaaluda oma lehtede loomist Saidi kasutamise ja privaatsuse tingimused samuti a Tagastamispoliitika.

See on muidugi lisaks dokumentide arhiveerimisele, mida on teie lokaadis (riigis, osariigis, provintsis jne) vaja toodete ja / või teenuste müümiseks..

Boonus: küsimused WPExploreri kohta

Saame palju küsimusi selle kohta, kuidas me WPExplorerit tegime, kuid siin on neli parimat, mida saame igal nädalal üsna palju:

 • Millist teemat WPExplorer kasutab? Meie oma on kohandatud, nii et te ei leia seda veebist (vabandust!).
 • Millist autorikasti te kasutate? Me kasutame kohandatud autoriboksi, kuid soovitame tungivalt pistikprogrammi Fanciest Authorbox (mida kasutasime ka meie saidil).
 • Millist sotsiaalse jagamise pistikprogrammi te kasutate? Kahjuks on see ka meie veebisaidile sisseehitatud kohandatud funktsioon, kuigi saate luua sarnase välimusega sotsiaalse jagamisriba, kasutades funktsiooni Bloom või Social Warfare.
 • Kuidas saab veast teada anda tasuta WPExploreri teema jaoks? Iga tasuta teema lehe paremas servas on link selle teema Githubi hoidlasse. Klõpsake lihtsalt linki, valige vahekaart probleemid ja avage uus väljaanne ning me vaatame!

Mähkimine üles

Loodetavasti suutsime mõnele teie WordPressi puudutavale küsimusele vastata. Kui teie küsimust selles loendis ei olnud, jätke kommentaar ja anname endast parima, et teile vastus anda!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map