5 peamist CDN-i kasutamise eelist oma WordPressi veebisaidil

Üha rohkem inimesi on nüüd otsustanud mitmel põhjusel oma veebisaidi ressursse sisuteenuste edastamise võrgus (CDN) majutada. Ehkki CDN-i kasutamisel on palju eeliseid, tehke siiski sina kas seda on vaja kasutada? Selles artiklis räägin CDN-i kasutamise peamistest eelistest koos WordPressi veebisaidiga. Arutlen lühidalt ka seda, kuidas CDN töötab ja miks see ei pruugi tingimata sobida iga veebisaidiga. Esiteks on oluline mõista, mis CDN on ja kuidas see töötab, et saaksite eeliseid mõista.


Mis see on?

WordPress-cdn

CDN on põhimõtteliselt omavahel ühendatud vahemäluserverite süsteem, mis salvestab veebisaidi struktuurikomponente – tavaliselt varasid nagu JavaScripti ja CSS-faile – ning ka staatilist sisu, näiteks pilte. Serverid on levitatud kogu maailmas ja teenindavad veebisaidi ressursse sõltuvalt kasutaja geograafilisest asukohast. Üks hästi teada CDN ettevõte, Pilv, kasutab 180 andmekeskust kogu maailmas, et kiirendada sisu edastamist teie kasutajatele.

Põhimõtteliselt pakub CDN alternatiivseid servereid veebisaidi salvestatud ressursside allalaadimiseks. Kui kasutaja taotleb juurdepääsu teie veebisaidi lehele, toimetab CDN-i salvestatud ressursid kasutaja geograafilisele asukohale lähim server. See tähendab, et CDN-i pakutav sisu jõuab kasutajani jõudmiseks alati võimalikult lühikese vahemaa kaugusel ja CDN-l on siin suurim eelis.

CDN-i eelised

CDN-i kasutamisel on palju eeliseid, sealhulgas:

1. Täiustatud kiirus

Nagu nägime CDN-i toimimise lühikirjeldusest, on CDN-i kasutamisel oma WordPressi veebisaidil vaieldamatult parim paranenud kiirus. CDN edastab staatilist sisu serverisõlmest, mis asub taotlevale kasutajale kõige lähemal. Paranenud kiiruse tõttu võite oodata pisut paremat kasutajakogemust.

Kuna suur osa veebisaidi laadimisajast nõuab staatiliste komponentide ja varade, näiteks piltide, skriptide ja stiililehtede juurdepääsu ja allalaadimist, on lihtne aru saada, miks CDN on teie veebisaidi peamine jõudluse suurendamine.

Kuid see ei tähenda, et CDN-i kasutamine võluväel kiirendaks teie veebilehtede laadimist. Näiteks kui teie veebisaidil on vigane kood, ei pruugi CDN korvata järgnevat jõudluse kaotust. Lisaks sõltub teie veebisaidi toimivus muu hulgas ka serveri konfiguratsioonist ja teie hostist.

Põhimõte on see, et CDN muudab osa teie saidi ressursse kiiremaks, parandades nii lehe laadimiskiirust mõne marginaali võrra ja mõne inimese jaoks on ainuüksi see kasu väärt selle kasutamisega seotud lisakulusid..

2. Täiustatud veebisaidi tööaeg

CDN vähendab teie masina koormust, tagades ühtlase kiiruse. Tüüpilise hostimise stsenaariumi korral, kus kõik teie saidi ressursid asuvad teie peamises jagatud või privaatserveris, võite tiheda liiklusega perioodidel märgata ebaühtlast kiirust või täielikku tõrget. Põhimõtteliselt aeglustuvad asjad ja võivad lisanduvate koormuste tõttu liikluskõrgendite ajal mõnikord täielikult laguneda.

CDN-ga saab liiklussüsteeme sujuvalt käsitleda, kuna võrk on optimeeritud suurema liiklusega suurema tõhususe korral. Teisisõnu, kui teie veebisait äkki populaarsust kogub, on tõenäosus kriipsutada.

Nagu ka kiiruse parandamise korral, ei eemalda CDN-i kasutamine oma WordPressi saidi jaoks täielikult seisaku võimalust massiivse liikluse suurenemise ajal. Kui teie dünaamilisi faile hoitakse peamises hostiserveris, võite ikkagi seisakuid saada. Puhverdamine aitab liiklustihedusest tulenevate probleemide minimeerimisele kaasa palju. Enamik populaarseimaid WordPressi hostimisteenuseid optimeerib oma serverid vahemällu salvestamise kaudu, nii et CDN-i lisamine muudab asja ainult paremaks.

3. Suurem andmete terviklikkus

Kui olete nagu enamik veebisaitide omanikke, soovite tõenäoliselt oma sisu renderdamiseks kasutada alati uusimaid tööriistu. Veebivara pidev värskendamine on üks viis selleks ja CDN aitab säilitada terviklikkust, kui teie varasse tehakse muudatusi. Kui värskendate oma CDS-is näiteks CSS- või JavaScripti-faile, peegelduvad muudatused võrgus asuvates serverites koheselt, säilitades sellega andmete terviklikkuse ja järjepidevuse.

4. Geograafilisi tõkkeid pole

Elame nüüd mobiilsuse ja rakendustepõhise Interneti maailmas. Kasutajad soovivad juurdepääsu teenustele liikvel olles, sõltumata sellest, kus nad konkreetsel ajahetkel maailmas asuvad. Selles osas on CDN kasulik. CDN-i globaalselt levitatud serverite tõttu saavad kasutajad kogu maailmas kogeda teie veebisaiti justkui teie hostis.

Sellegipoolest väärib märkimist, et teenusepakkuja katvus määrab lõpuks teie katvuse. Kui sihite teatud geograafilisest piirkonnast pärit kasutajaid, uurige erinevate pakkujate katvuskaartidelt, et teada saada, kus võiksite saada võimalikult palju kasutajateni jõudmiseks parimat eelist. Pidage meeles, et CDN-teenuse pakkujad ei tegutse kõigis piirkondades sama. Mõnel on nende võrgu häälestamise põhjal mõnes piirkonnas selge eelis.

5. Odavam ja kiirem

Ehkki CDN-i saate kasutada 0 dollari eest (seal on paar tasuta pakkujat), on tasulised teenused ilmselgelt tee, kui suhtuda jõudluse eelistesse tõsiselt. Kuidas säästab tasuline CDN-teenus teie aega ja raha??

Esiteks pole praktiliselt seadistusi vaja, eriti WordPressi veebisaitide jaoks. Peaaegu kõik CDN-i pakkujad pakuvad WordPressi jaoks kohandatud häälestuspluginat. Lisaks on WordPressi kataloogis oma veebisaidi jaoks CDN-i seadistamiseks palju rohkem pluginaid. Te ei osta CDN-i kasutamiseks täiendavat riistvara.

Teiseks, kuna CDN parandab teie veebisaidi jõudlust, säästate raha täiendavate arvutusressursside, eriti RAMi ja CPU ostmiseks.

Millal CDN midagi ei muuda?

cdn-asukohad

Oleme näinud, et CDN on kindlasti tee, mida soovite, kui soovite paremat kiirust, kättesaadavust, üldist paremat kasutajakogemust ja globaalset ulatust. Kuid on olukordi, kus CDN ei pruugi midagi muuta või isegi halvendada.

Näiteks kui CDN-teenuse pakkujal pole konkreetses geograafilises piirkonnas serverisõlmi, võite leida, et teie saidi ressursside laadimine selle piirkonna kasutajate jaoks võtab kauem aega, kui teil oleks ressursse hostitud selles kohas asuvas serveris. Sel juhul ei pruugi CDN-i kasutamine mingeid jõudluse eeliseid pakkuda.

Sel põhjusel peate enne registreerumist võimaliku CDN-i pakkujaga põhjalikke kodutöid tegema. Soovite tagada, et neil oleks piisav leviala kõikides kohtades, kus elab suurem osa teie sihtrühma kasutajatest.

Järeldus: peaksite kasutama CDN-i

Üldiselt pakub CDN teie veebisaidile palju jõudluse eeliseid. Ribalaiuse jaotamisel mitmele serverisõlmele võib CDN aidata vähendada teie peamise hosti koormust. See ei kõrvalda automaatselt teie serveri toimivusprobleeme, kuid võib minna kaugele, et pakkuda oma kasutajatele sujuvat kogemust teie veebisaidi sirvimisel.

Sellegipoolest pidage meeles, et CDN pole tingimata vajalik ja paljudel juhtudel võib teie veebisait selle kasutamiseta siiski hästi toimida. Siiski on tõenäoline, et see toimiks paremini ühega. Kui teil on suure liiklusega ja missioonikriitiline WordPressi veebisait, siis peate saama CDN-i suurimaid jõudluse eeliseid ja peaksite seda kindlasti kaaluma oma optimeerimisvahendite osana.

Enne CDN-teenuse pakkuja valimist tehke kindlasti kodused tööd, sest teie eelised sõltuvad ka teie valitud pakkujast. Kas pole kindel, kust otsida? Teie hostiteenuse pakkuja võib vahemällu salvestamist juba pakkuda (me kasutame WPEngine’i siin WPExploreris ja nad hoolitsevad meie eest kõige eest). Kuid kui teie host ei paku vahemäluteenust, lugege meie artiklit tasuta CDN-teenuste kohta. Valida on hulgaliselt suurepäraseid võimalusi.

Tahaksin teid nüüd kuulda. Kas kasutate CDN-i või kaalute selle kasutamist? Mis on selle kasutamise peamine põhjus ja milliseid eeliseid olete sellest mõistnud?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector