5 olulist WooCommerce’i raamatupidamisnõuannet

5 olulist WooCommerce'i raamatupidamisnõuannet

Raamatupidamine võib olla valus, kuid me kõik teame, et see on vajalik. Kui soovite, et teie ettevõte kasvaks (või isegi jätkaks tegevust), peate oma numbrid korras olema ja igaks maksuperioodiks valmistuma.


Kas maksuhooaja mõte põhjustab teile stressi ja ärevust? Kas kavatsete neid maksuvorme veebipoes WooCommerce ette valmistada? Kas tunnete, et te ei näe oma ettevõtte teadmisi nii, nagu peaksite, kuna kasutate oma raamatupidamist arvutustabelis?

Kui vastus on jaatav, siis võivad need 5 olulist WooCommerce’i raamatupidamisnõuannet olla just see, mida vajate! Rakendage need näpunäited ja olete järgmine kord valmis, kui maksuaeg saabub!

Enne kui te hämmingut tunnete, laske meil seda lihtsalt eitada, öeldes, et allpool toodud näpunäited ei lisa teie niigi hõivatud ajakavasse lisatööd. Tegelikult vähendavad need tõenäoliselt teie töökoormust! Rakendage meie allpool esitatud soovitusi ja järgmisel maksuhooajal lükkate jalad klaasi viinaga käes.

Kas olete valmis sukelduma? Alustame põhitõdedega!

1. Määrake müügimaksu reeglid ja Nexus

Veebipoe seadistamisel ja toodete või teenuste müümiseks valmistudes on üks esimesi asju, mida peate mõtlema, maksud. Kuigi see pole kõige atraktiivsem teema, tuleb seda siiski käsitleda. See võib alguses tunduda tõkkena, kuid WooCommerce pakub teile arvukalt ressursse, et oma maksuseadistust toetada. Hea uudis on see, et kui olete oma käibemaksureeglid välja mõelnud, saate seda teha seadistama WooCommerce käibemaksu sissenõudmiseks automaatselt!

Määrake müügimaksu reeglid ja Nexus

Märkus – vahekaardi Maksusätted lubamiseks peate kõigepealt märkima ruudu „Maksumäärade ja arvutuste lubamine“ jaotises Üldised sätted.

Soovitame kohtuda raamatupidajaga, et veenduda oma maksukohustuste täielikus mõistmises. Maksustatavad maksumäärad määravad teie ettevõtte asukoht, müüdud tooted ja maksuseos. Pidage meeles, et need võivad maakonniti, osariiki ja riiki erineda.

Võib-olla ei pea te käibemaksu koguma või võib-olla olete üks neist õnnelikest, kes võtab kõigilt klientidelt määratud määra. Kui te seda ei tee, siis peate võib-olla arvestama ja koguma maksu kliendi tarneaadressi alusel. Sel juhul soovitame tungivalt oma maksude ülevaatamiseks ja seadmiseks aega võtta.

… Ja see viib meid järgmise sammuni!

2. Seadistage maksureeglid WooCommerceis või kasutage maksukorralduse pistikprogrammi

Kui olete oma ettevõtte maksukohustused kindlaks määranud, on aeg oma maksud veebipoes konfigureerida. WooCommerce ise pakub võimalust igalt tellimuselt automaatselt käibemaksu võtta. See saab automaatselt arvutada ja nõuda makse vastavalt kliendi toodetele, tarneaadressile ja / või teie maksutsoonidele. See tähendab, et iga kord, kui midagi müüte, saab WooCommerce automaatselt võtta vastava käibemaksu.

Kui teie ettevõte maksuseos nõuab käibemaksu võtmist kliendi tarneaadressi alusel või mitmes riigis või riigis, peate võib-olla seadistama sadu maksueeskirju (ning tagama, et need on kogu aeg ajakohased). Sel juhul võib automaatne maksude arvutamise pistikprogramm osutuda äärmiselt kasulikuks.

TaxJari pistikprogrammi seaded

Pluginad nagu TaxJar ja Avalara AvaTax haldab automaatselt kõiki teie maksude arvutusi – ja need aitavad isegi nende maksude aruandlusel ja esitamisel. Seejärel edastavad nad selle teabe koos veendumaks, et teie WooCommerce tellimuses võetakse käibemaksu õigesti.

Millise maksude arvutamise pistikprogrammi peaksite valima? Kõige populaarsemad variandid on TaxJar ja Avalara. Soovitame teil neid kahte hinnakujunduse ja funktsioonide osas hinnata, et leida see, mis teie ettevõttele kõige paremini sobib. Võib juhtuda, et TaxJari hinnad on madalamad, kuid Avalara pakub rohkem funktsioone.

3. Sünkroonige WooCommerce’i andmed raamatupidamisplatvormiga

Nüüd, kui olete käibemaksu sisse seadma hakanud, on järgmine küsimus järgmine: kuidas te seda jälitate? Peate saama oma käibemaksu esitada ja sisse arvestada ning peate olema kindel, et esitatud numbrid on täpsed. Meie peamine näpunäide teie käibemaksu ja muude oluliste näitajate (nt müügitulu) jälgimiseks on teie andmete sünkroonimine raamatupidamisplatvormiga.

Sünkroonige WooCommerce'i andmed raamatupidamisplatvormiga

WooCommerce on e-poe platvorm, mitte raamatupidamisplatvorm. See ei paku raamatupidamisandmete kogumise taset, mida peate maksuajaks ette valmistama või oma ettevõtte toimivuse kohta olulist teavet saama. Kuid võite oma WooCommerce’i kõik andmed sisestada raamatupidamisplatvormile, et oma rahandust hoolikalt jälgida ja omada kõiki andmeid ühes kohas.

Kõige populaarsem raamatupidamisplatvorm on QuickBooks. QuickBooksil on mitu erinevat versiooni ja kõige populaarsem on QuickBooks Online. Sellele platvormile pääsete juurde igal ajal ja igal seadmel. QuickBooks pakub uskumatult kasulikke funktsioone, näiteks lihtsat kulude jälgimist (lihtsalt foto kviitungist!), Aga ka arvelduse võimalusi.

QuickBooks maksab teile vahemikus 40–70 dollarit kuus ja maksab kiiresti kokku teie säästetud aja ja töö eest. Tegelikult võib see automatiseerida suure osa tööst, mille eest peate raamatupidajale maksma.

QuickBooksi ettevõtte seadistamine võtab tavaliselt umbes 30 minutit ja soovitame parimate tavade seadmise ajal kohtuda raamatupidajaga..

Kui olete QuickBooksi üles seadistanud, võite hakata sisestama oma WooCommerce’i müügiandmeid QuickBooksisse. Ehkki võite tehniliselt oma WooCommerce’i müügi käsitsi sisestada, võib see võtta palju aega, kui teil on rohkem kui käputäis tellimusi. Õnneks on selle protsessi automatiseerimiseks võimalusi!

MyWorksi loodud QuickBooks Sync WooCommerce jaoks

MyWorksi loodud QuickBooks Sync for WooCommerce sünkroonib automaatselt kõik WooCommerce’i andmed teie QuickBooksi raamatupidamisplatvormiga.

Meie peamine soovitus on sünkroonida teie WooCommerce’i andmed QuickBooksuga automaatselt, kasutades MyWorksi tarkvara QuickBooks Sync WooCommerce jaoks. Sünkroonimine võtab kogu teie müügi, kliendi, toote, laovarude, makseandmed ja palju muud ning sünkroonib selle QuickBooksiga. Kõik juhtub automaatselt ja reaalajas, ilma et oleksite vaja täiendavat pingutust.

Tulemus? Kõik teie müügiandmed sünkroonitakse QuickBooksuga automaatselt ja liigitatakse õigesti! Seejärel saate jälgida oma tulusid, kulutusi, kauba maksumust ja palju muud! Varude tase püsib WooCommerce’i ja QuickBooksi vahel isegi ajakohane!

4. Jälgige ja esitage põhinäitajaid

Jälgige ja esitage võtmearvud

Kui olete oma WooCommerce poe sünkrooninud raamatupidamisplatvormiga nagu QuickBooks, saate olulisemaid arvandmeid jälgides oma ettevõtte tervist tähelepanelikumalt jälgida. Need võtmearvud hõlmavad teie tulusid, kulusid, müüdud toodete maksumust ja kasumit.

Raamatupidamisplatvormid muudavad nende aruannete käitamise uskumatult lihtsaks ja QuickBooks loob isegi ülevaate juhtpaneelid, mis võimaldavad teil oma ettevõtte tervist lühidalt jälgida. Nagu me juba ütlesime, sünkroonides teie WooCommerce müügiandmed oma raamatupidamisplatvormiga, saate igal ajal täpseid numbreid ja saate seega igal ajal oma ettevõtte tervist jälgida!

Soovitame käivitada aruandeid ja oma kontode sobitamine sageli. See on nagu arsti juurde minek – kõige parem on regulaarselt registreeruda ja enne probleemide ilmnemist kõik probleemid lahendada!

Üks olulisemaid jälgitavaid näitajaid on teie rahavoog. Kui teil veel pole eraldi ettevõtte kontot, soovitame selle luua. Ettevõtte rahanduse eraldamine isiklikest rahaasjadest muudab kõik palju lihtsamaks. Lihtsaim viis veenduda, et teie ettevõte teenib raha, on oma rahavoo jälgimine. Jälgige, mis tuleb, ja jälgige, mis välja tuleb, et olla kindel, et suudate kõik rahalised kohustused õigeaegselt täita.

Järgmisena soovitame jälgida ka teie müüdud kaupade laoseis ja maksumus. See on oluline näitaja, et mõista, mida te igast müüdud tootest tegelikult ära teenite. Võite isegi avastada, et kaotate mõne toote müügi korral raha! QuickBooks saab seda teie jaoks hõlpsalt arvutada, nii et peate lihtsalt näitajatel silma peal hoidma.

Teine oluline on kulud! Teie raamatupidamisplatvorm saab ka teie kulusid kategoriseerida – pöörake tähelepanu nii koguarvudele kui ka üksikutele numbritele. Samuti soovitame liigitada oma kulud püsikindlaks või muutujaks.

Järgmisena jälgige kindlasti oma koguarvu müük ja kasum, isegi enne maksuhooaega. Peate arvestama, et teie maksukulud tulevad maksuperioodilt ja eraldama raha nende katmiseks.

5. Tea oma tähtaegu

Kuidas ajastada WordPressi postitusi hulgi

Tähtaja puudumine on nagu sünnipäeva puudumine – välja arvatud juhul, kui maksuametid ei unusta kunagi seda, mida te tegite! Otsige oma tähtajad üles, lisage need oma kalendrisse, määrake alarmid ja tehke kõike, mida peate meeles pidama. Seal on isegi lisateenuseid, näiteks LegalZoomi vastavuskalender mida saate kasutada aruandluse ajakava järgimiseks. Ärge unustage õigel ajal arhiivida!

Pidage meeles, et peate võib-olla isegi esitama kvartaalseid makse. Kui te pole milleski kindel, pöörduge oma raamatupidaja poole. Numbrite osas on nad teie parim sõber!

Ehkki saate oma raamatupidamist tellida, kui ette valmistate ette ja panete automatiseeritud süsteemid paika, pole teil järgmine kord muretseda, kui järgmine maksuaeg saabub! Nüüd võite hüvasti jätta nende raamatupidamislike peavalude ja kviitungitega, mis on täis kviitungeid, ja öelda tere sujuva ja muretu raamatupidamise eest.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map