5 levinumat WordPressi käivitusjärgset küsimust

5 levinumat WordPressi käivitusjärgset küsimust

Uue WordPressi veebisaidi käivitamine on põnev ja täidetav ning kui oleme ausad, siis see on ka natuke stressivaba. Isegi hõlpsasti jälgitaval veebisaidi käivitamiseelse kontrollnimekirjaga. Kuid töö pole veel läbi.


Isegi kui teil on eesrindlik kvaliteedikontrolli protsess, on mõned probleemid enne uue veebisaidi käivitamist keeruline tuvastada. Allpool on toodud 5 levinumat probleemi, mis WordPressi saitidel ilmnevad pärast saidi ilmumist, ja näpunäited nende kiireks parandamiseks.

1. Rämpspostituse esitamine kontaktvormidel

12 parimat rämpspostivastast pistikprogrammi WordPress 2019 jaoks

Enne veebisaidi käivitamist on raske kindlaks teha, millist rämpsposti kaitset on vaja. Rämpspost – kas soovimatu või lausa kahjulik – on tänapäeval veebis nii laialt levinud, et seda on raske täielikult vältida ja on väga tavaline, et veebisaidi omanikud uputatakse rämpsposti vormi esitamistega vahetult pärast levitamist.

Spot-robotite vastu võitlemiseks on kaks levinumat viisi: mesikannid ja captchas. Honeypotid viitavad välja lisamiseks vormile, mis on kasutajatele peidetud, kuid robotid täidetakse. WordPressi saitide jaoks on palju populaarseid vormi pluginaid, nagu Gravitatsioonivormid ja Kontaktvorm 7, mis pakuvad lihtsaid samme meepottide lubamiseks.

Teine võimalus on lisada captcha vormile, mis nõuab, et kasutaja täidaks väikese mõistatuse, et tõestada, et ta pole robot. Captcha võimalused on aastatega paranenud ja Google recaptcha pakub nüüd erinevate seadetega nähtamatut captcha-d. Mõne veebisaidi jaoks on vaja suure hulga edastuste vähendamiseks nõuda nii meepotte kui ka captchat (õnneks on saadaval mitmesuguseid rämpspostivastaseid pistikprogramme).

2. Aeglane jõudlus tänu hostimise konfiguratsioonile

Parim WordPressi veebimajutus teie veebisaidile

Alates mobiililehe kiiruse muutumisest Google’iks on jõudlus olnud iga WordPressi saidi kriitiline fookus hindetegur 2018. aastal. Lehe kehvad laadimisajad ja seisakuid võib uuele veebisaidile avaldada kaugeleulatuvat negatiivset mõju, kuid võimaliku kahju leevendamiseks võite võtta mitmeid samme..

Alustage esialgsete kiirus- ja jõudlustestide läbiviimisega veebisaidi ümberkujundamine tootmisserveris. Need esialgsed testid võivad ära hoida tulevikuprobleeme, kuid käivitusjärgsed testid annavad kõige täpsemad tulemused, eriti kui tegemist on suure liiklusega veebisaitidega.

Kui lehe laadimise aeg on aeglane, hinnake kõigepealt hostingu konfiguratsiooni. Kas veebisait on piiratud ressurssidega jagatud serveris? Kas server saab hakkama liikluse mahuga??

Kuna enamik veebidisainereid ja arendajaid järgib piltide optimeerimise parimaid tavasid, ei leia te tavaliselt pildi optimeerimist uue saidi tipptulemuslikkuse süüdlasena.

Enamik jõudlusteste murrab serveri reageerimisaja ja see mõõdik aitab täpsustada, kas peate hostingu seadistusi või teenuseid muutma. Lisaks jõudlusele võiksite proovida töötamise jälgimissüsteemi esimese 30 päeva jooksul pärast käivitamist.

3. Vigade indekseerimine Google’i otsingukonsooli abil

Google'i otsingukonsooli indeksi katvusaruanne

Indekseerimisprobleemid tekivad sageli uute veebisaitide puhul, eriti saitidel, kus URL-i struktuur on oluliselt muutunud ja palju ümbersuunamisi. Google’i otsingukonsool on suurepärane vahend indekseerimisvigade leidmiseks.

Vaadake Google’i otsingukonsoolis üle Indeksi katvusaruanne ja vigade otsimiseks vaadake jaotist tõrkeotsing. Siin on mõned kõige levinumad tõrketeated, mis võivad ilmneda pärast uue veebisaidi käivitamist:

 • Robots.txt blokeerib lehed
 • Lehel ei ole indeksit
 • Lehel on indekseerimise probleem
 • Esitatud URL on pehme 404
 • Esitatud URL on 404

Võimalike vigade korral, mis on seotud robots.txt-iga või ilma indeksi seadistusega, kontrollige alati, kas WordPressi saidi üldine lugemisseade „otsimootorite selle saidi indekseerimise takistamiseks” on pärast käivitamist märkimata. See võib olla uue veebisaidi jaoks lihtne, kuid samas oluline viga.

Konkreetsete lehtede URL-ide puhul, mis on tähistatud indeksita, peate üle vaatama veebisaidi seaded ja kontrollima, kas teatud lehed ei tohi jääda indeksiteks või tuleb neid kohandada. Indekseerimise hõlmatuse aruandes sisalduvat indekseerimise probleemi võib olla raskem lahendada. URL-i kontrollimise tööriist on parim viis koguda rohkem andmeid selle kohta, mis probleemi võib põhjustada, Google’i konsoolis.

Kui on avastatud 404 viga, on oluline need võimalikult kiiresti lahendada. Arvukate 404 vigade omamine võib kahjustada olemasolevat veebisaidi paremusjärjestust. Lisaks nendele tavalistele tõrketeadetele võib Google’i otsingukonsool paljastada täiendavaid andmeid, näiteks liikuvuse vead ja toimivusülevaated, millest võib olla abi ka käivitamisjärgse hinnangu andmisel.

4. Vale esiletõstetud pilt sotsiaalseks jagamiseks

Kuidas luua jagatava sisuga pilte sotsiaalmeedias

Uue veebisaidi käivitamine on hämmastav turundusvõimalus ja muidugi soovite jagada ilusat uut saiti sotsiaalmeedias ja erinevatel turunduskanalitel.

Enne kui keegi või keegi lööb jagamisnuppu, kontrollige avalehe esiletõstetud pilti. Katsetage veebisaidi URL-i jagamist sotsiaalmeediaplatvormil ja vaadake, millist pilti ja teksti URL-i jaoks kuvatakse.

Kui te pole sotsiaalse jagamise seadeid üle vaadanud, on Facebookis kasutatava platvormi puhul tavaline, et see tõmbab avalehelt juhusliku pildi, muutes teie põneva postituse uue veebisaidi pettumust valmistavaks eelvaateks.

Nende sätete kohandamiseks on mitu võimalust. Facebook ja mitmed platvormid kasutavad avatud graafikuprotokolli. Võite kasutada Facebooki avatud graafiku silumine tööriista praeguse teabe kuvamiseks, mida platvorm avalehe URL-i jagamisel kasutab. Pärast oma avalehel avatud graafikuprotokolli kohandamist saate silumisriista abil tühjendada URL-i Facebooki vahemälu.

Pärmi SEO on veel üks kasulik vahend sotsiaalse jagamise seadete jaoks. Tasuta pistikprogramm sisaldab sotsiaalmeedia sektsiooni Facebooki ja Twitteri jaoks. Kuna need on 2 peamist sotsiaalmeediaplatvormi, tagab nende platvormide sätete kinnitamine sageli, et veebisait näeks hea välja, kui seda teistega jagada. Võite kasutada neid näpunäiteid jagatavate piltide loomiseks sotsiaalmeedias (käsitsi või pistikprogrammi abil).

5. Puuduvad või valed jälgimiskoodid

Kuidas seadistada WordPressi Google Tag Manager?

Enamik analüüsiplatvorme ja reklaamikampaaniaid tuginevad teie veebisaidil andmete kogumiseks jälgimiskoodidele. Olemasoleva veebisaidi ümberkujundamisel ei pruugi te aru saada ega mäleta, et need jälgimiskoodid olid varem üles seatud, ja võite unustada need uuele veebisaidile teisaldada.

Võib-olla olete uue saidi lansseerimisega kokku viinud mitu turunduskampaaniat. Valede jälgimiskoodide omamine või nende lisamise unustamine võib tekitada mitmeid probleeme, sealhulgas ka suurema kogumise andmete kogumisel kohe, kui seda kõige rohkem vajate.

Kui kasutate kogu jälgimise haldamiseks Google Tag Managerit, on teil saidil sageli Google Tag’i kood ja kõik sildihalduris olevad täiendavad jälgimiskoodid. Kui teil puudub uuel veebisaidil esmane Google Tag Manager kood, võib see põhjustada andmete kadumise arvukate jälgimisplatvormide korral.

Käivitusjärgse kontrollnimekirja üksusena vaadake kohe analüüsi või jälgimistarkvara, näiteks Google Analytics, kohe pärast käivitamist ja seejärel uuesti 30 päeva hiljem. Otsige ebakorrapärasusi ja andmete langust. Enamik jälgimiskoode lisatakse veebisaidi päisesse, nii et saate ka olemasolevate või puuduvate koodide päisekoodid üle vaadata..

Vältige käivitamisjärgseid vaeva

Ja seal see teil on: 5 käivitamisjärgset kvaliteedikontrolli ülesannet, mis aitavad teil vältida võimalikult palju käivitamisjärgset vaeva.

Lõppude lõpuks on saidi käivitamine tohutu saavutus ja kahtlemata eelistaksite pigem sujuvat purjetamist, mitte välditavate probleemidega askeldamist.

Kas olete pärast oma saidi käivitamist mõne muu probleemiga kokku puutunud? Või on teil täiendavaid käivitamisjärgseid näpunäiteid, mida soovite jagada? Andke meile kommentaaride osas teada.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map