4 parimat kasutajakogemuse näpunäidet oma WordPressi veebisaidi parendamiseks

Kui tegemist on populaarse (ja kasumliku) veebisaidi loomisega, peaks teie tähelepanu keskpunktis olema alati ole kasutaja kogemus.


Seda peaks enesestmõistetavalt ja siiski näib, et nii paljud veebimeistrid eiravad seda, mida pean veebisaitide loomise kuldreegliks. Kui te ei sea oma kasutajaid esikohale, olete suurima austusega hull.

Ja see viib mind selle postituse teema juurde: lugematuid viise, kuidas saate oma WordPressi veebisaidil kasutajakogemust parendada. Ma käsitlen konkreetseid tavalisi vigu, mida on teinud paljud veebimeistrid (ja eriti WordPressi kasutajad), ja näitan teile, mida te peaks teeme selleks, et julgustada inimesi teie saidile ikka ja jälle naasma.

Põhitõed

Kõigepealt räägime kolmest asjast, mida peate ilusa kasutajakogemuse loomiseks õigesti kasutama:

 1. Kujundus
 2. Kasutatavus
 3. Sisu

Kui teil on ilusa välimusega sait, mida on lihtne sirvida ja mis pakub suurepärast sisu, olete kuldne. Kõik, mida peate tegema siis on keskendunud tähekujulisele turunduskampaaniale (kuid see on juba mõnda aega täiesti teine ​​teema). Kuigi ülaltoodud kolme nõude loetlemine on piisavalt lihtne, on nende tegelik täitmine hoopis teine ​​lugu.

Järgnevad näpunäited keskenduvad disainile, kasutatavusele ja sisule. Kui te ei võta sellest postitusest midagi muud, tunnistage, et teie tähelepanu peaks olema alati olge nende kolme asja üle WordPressi veebisaidi kujundamise, hooldamise, optimeerimise ja värskendamise osas.

Olgu – laskem selle alla!

1. Muutke oma kujundus puhtaks ja lihtsaks

Halvad veebidisainerid tegelevad sageli pigem asja loomisega, mis on pigem ilus kui funktsionaalne. Selle lähenemisviisi eksitus on sügav – külastaja eelistab peaaegu alati funktsiooni vormi asemel. Veebisaidi kujundamisel on peamine küsimus, mille juurde peaksite alati tagasi pöörduma, järgmine: “Kas mu sait ajab külastajaid segadusse?”

Unikaalsed ja intrigeerivad kujundused võivad võita auhindu, kuid oma olemuselt on need tavaliselt kasutatavuse õudusunenägu. Miks? Sest inimesed nagu etteaimatavus. Nad loodavad näha teatud elemente teatud kohtades ja kui nad seda ei tee, lähevad nad segadusse ja pettumuseks. Siis nad lahkuvad.

Tavalises ajaveebi paigutuses (päis, millele järgneb peamine sisu ja külgriba, jalus) pole absoluutselt midagi halba. Ja tegelikkuses on standardsete paigutustega palju ära teha, et need silmatorkavaks muuta. Arvan, et liiklus on üks minu lemmiknäiteid:

Mõelge liiklusele

Julgete värvidega ja kauni tüpograafiaga täislaiuses kujundus. Puhas ja lihtne, samas silmatorkav ja ilus. See esindab suurt tasakaalu vormi ja funktsiooni vahel. See on täpselt see, mida peaksite otsima.

2. Muutke navigeerimine lihtsaks ja ilmseks

Saidil navigeerimine peaks lõpptarbija jaoks olema täiesti vaevatu. Neile tuleks esitada üks või mitu navigatsioonielementi, mis lihtsustavad otsitava leidmist. Soovitan ühte või mitut järgmistest:

 • Navigeerimisriba (praktiliselt hädavajalik)
 • Kategooriate loend teie külgribal
 • Otsinguriba külgribal
 • Arhiivileht
 • Leivapätsid

Kasutage WordPressi võimsat kohandatud menüü funktsiooni (Välimus> Menüüd oma külgribal) võtmelehtede korraldamiseks ja nimetamiseks, nagu Pat teeb seda aadressil Nutikas passiivne sissetulek:

Nutikas passiivne sissetulek

Soovitan otsimiseks tasuta pistikprogrammi Relevanssi. Arhiivilehe osas soovitan teil järgida minu blogis olevat vormingut, jättes töö taha:

Töö maha jätmine

Annan kasutajale võimaluse sirvida minu saiti kuupäeva, kategooria ja sildi järgi. Muidugi on niisuguste valikute esitamine lõppkasutajale abiks ainult siis, kui kategoriseerite ja sildistate oma sisu tõhusalt.

Lõpuks on saiakesed külastajatele suurepärane võimalus näha, kus nad teie saidil asuvad, ja kohe oma laagrid leida. Kasutan P90X Teataja ajaveebis riivsaia:

P90X Teataja

Riivsaia integreerimine oma saidile on lihtne – kasutage lihtsalt saidil olevat siselinkide funktsiooni Yoasti poolt loodud WordPress SEO (minu lemmik SEO pistikprogramm eemalt).

Ülaltoodud näidetes levinud teema on navigeerimise lihtsus. Paljud inimesed lahkuvad saidilt pärast vaid ühe lehe nägemist. Teie ülesanne on anda neile lihtne võimalus uurimist jätkata. Tõhus navigeerimine aitab teil seda teha.

3. Andke neile koht alustamiseks

Kui teil pole eriti viiruslikke postitusi (ja isegi siis), leiate tõenäoliselt, et teie avaleht on teie saidi kaugelt kõige külastatavam leht. Sellel on kaks põhjust:

 • See on ilmne sisenemispunkt ja lingitakse teistest saitidest sagedamini kui ühegi teise lehega.
 • Inimeste klõpsamine, kui nad esimest korda teie saiti külastavad, on ilmne järgmine samm mis tahes lehel.

Seetõttu saate kasutajakogemust drastiliselt suurendada, andes uutele külastajatele abikäe näitamiseks, kuidas teie sait neile kasu saab. Soovitan teil seda teha kahel viisil.

Esimene neist on funktsioonikast. See peaks olema nähtaval kohal teie saidi ülaosas ja andma külastajale kohe ülevaate teie pakutavast. See võib toimida ka suure konverteerimisega opt-in-vormis, nagu Derek Halpern seda teeb Sotsiaalsed päästikud:

Sotsiaalsed päästikud

Hästi kokku pandud funktsiooniboksi korral ei jää ükski külastaja segaseks teie saidi pakutavate võimaluste osas. Võrreldes lineaarse avalehega, millel on kõige värskemad blogipostitused ja muud sarnased elemendid, on see kasutajakogemuse osas tohutu edasiminek.

Teine asi, mida soovitaksin, on leht Start. Selle lehe eesmärk on lihtne – kirjeldada selgelt oma saidi eeliseid ja anda inimestele edasiliikumiseks järgmised sammud. Kasutan töö alustamise lehte leheküljelt Töö maha jätmine:

Töö jätmine lehe Start Start taha

Nagu funktsioonikastis, saate kahekordse whammy efekti saavutamiseks kasutada lehte Alusta siit: pange inimesi rohkem oma ajaveebiga tegelema ja saatke need oma saidi lehtedele, mille tulemuseks on tõenäoliselt konversioon ja / või müük.

4. Muutke oma sisu heaks

Meie veebifolklood on üsna nigel kamp – hindame sisu sageli kõrgemalt, kui see nägi välja parem. Ma mõistsin selle mõju isiklikult alles hiljuti, kui iOS-i ajakirjas sündis minu vana artikkel. See nägi välja selline:

Töö jätmine posti taha

Selleks:

Ajakirja artikkel

Tundsin end sunnitud uuesti lugema artiklit, mille olin kirjutanud puhtalt sel põhjusel, et see vaatas huvitavam.

On kaks viisi, kuidas saate oma sisu kasutaja jaoks köitvamaks muuta (lisaks tegelikult parema sisu kirjutamisele):

 1. Kujundus, tüpograafia jne.
 2. Vormindamine

WPExplorer on oranžide päiste ja hõlpsasti loetavate sans-serif-fontidega suurepärane näide, kuidas tüpograafiat saab kasutada tavalise teksti mitmekesisuse ja huvi pakkumisel. Vormindamise osas on see teie otsustada post-postiga. Mõelge järgmisele:

 • Lühikesed sõnad, lühikesed laused ja lühikesed lõigud: muudavad selle lugeja jaoks hõlpsaks.
 • Alampäised: kasutage vabalt ja muutke need kirjeldavaks.
 • Paksus kirjas: võtmekohtade esiletõstmine.
 • Kaldkiri: rõhutage teatud sõnu.
 • Pildid: kasutage värvi ja mitmekesisuse lisamiseks vabalt.
 • Muud graafilised elemendid: kasutage loendeid, tabeleid, jutumärke ja kõike muud, mis lisab teie sisule pisut vürtsi.

Köitva sisu loomine ei seisne ainult sisus endas – see seisneb selles, kuidas te seda sisu esitate ja teete näivad kaalukamad.

Mis edasi?

Kui naelutate ülaltoodud kontseptsioone, on teil hea viis põhjalikult huvitava veebisaidi loomiseks. Kuid kuigi ma olen eespool lisanud selle, mida pean positiivse kasutajakogemuse kõige olulisemateks kaalutlusteks, on mul tohutult palju asju mitte kaetud.

Seda silmas pidades tahaksin lugeda teie soovitusi allolevas kommentaaride osas. Milliseid muid meetmeid peaks teie arvates veebimeistrid võtma, et luua külastajatele võimalikult hea kasutuskogemus? Anna mulle teada!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map