4 lihtsat sammu WordPressi tõhusaks sisu loomiseks

Kui kõik on öeldud ja tehtud, sisu on see, mis ajaveebi edu juhib. Ärge saage minust valesti aru – disain ja reklaam on lahutamatud, kuid ilma sisuta pole neil mingit eesmärki. Sellepärast kulutab enamik WordPressi kasutajaid (välja arvatud arendajad jms) WordPressis sisu loomiseks rohkem aega kui miski muu.


Seetõttu tasub WordPressis sisu loomiseks tõhus protsess. Inimesena, kes elab ajaveebidena – kirjutades WordPressi saitidele iga päev rohkem kui 4000 sõna – olen aja jooksul välja töötanud selle, mida pean sisu loomise metoodiline ja sujuv töövoog. Selles postituses tahan seda teiega jagada.

See koosneb neljast sammust, mida peaksite järjekorras järgima. Kui olete põhimõtted lahti lasknud ja vajalikud pistikprogrammid installinud, peaksite leidma, et teie sisu loomise protsess on palju kiirem ja tõhusam..

1. samm: puhastage oma tööala

Ärge muretsege – ma ei räägi teie omadest füüsiline tööruum. Selle postituse jaoks võib see jääda sama segaseks (või puhtaks!) Kui see praegu on.

Ma viitan tegelikult teie „virtuaalsele” tööalale – st WordPressi lehele „Lisa uus postitus”. Paljude jaoks on see segamini alakasutatud funktsioonidega ja kasutamata vidinatega. Esimese asjana peaksite selle probleemiga tegelema.

Tõenäoliselt olete juba TinyMCE tekstiredaktoris funktsiooni “Köögivalamu” kohta teada:

Köögivalamu

… Aga kui mitte, veenduge, et lubate selle kohe. Miks WordPressi arendusmeeskond soovib neid väärtuslikke vormindamisfunktsioone vaikimisi peita, on minu jaoks väljaspool, kuid te lähete te sinna. Tõenäoliselt ei kasuta te seda tekstiredaktorit enamasti (hiljem selle kohta pikemalt), kuid see ei kahjusta seda, kui teil on viimase hetke redigeerimise võimalused olemas jne.

Liigume nüüd nende kasutamata vidinate juurde – mis väärtus need teile on? Kõik, mis nad teevad, on segadusega teie lehele ja minu kogemuste kohaselt on segane leht takistuseks efektiivsele kirjutamisele. Segadustest vabanemiseks klõpsake lihtsalt lehe paremas ülanurgas olevat vahekaarti “Ekraani valikud” ja eemaldage kõik, mida te ei vaja:

Ekraani valikud

Ärge muretsege – võite alati tagasi tulla ja vidinad uuesti aktiveerida, kui otsustate end olevat teha vaja. Seetõttu tasub olla agressiivne – võite olla üllatunud, mida saate ilma hakkama saada.

Minu blogis on lubatud ainult järgmised vaikimisi vidinad:

 • Kategooriad
 • Sildid
 • Katkend

Seejärel mõned vajalikud pistikprogrammi vidinad:

Kui tunnete end innukalt, saate vidinad jäädavalt eemaldada (sealhulgas need, mida ei saa vahekaardi „Ekraani valikud” kaudu eemaldada, kasutades see õpetus)

Samuti peate võtma natuke aega, et neid vidinaid ümber lükata, et need oleksid hõlpsasti kättesaadavad. Kas see pole siis parem?

2. samm: valige oma kirjutamisriist

Kui võitlete endiselt TinyMCE vaiketekstiredaktoriga, peaksite teadma, et need olemas on kaugele paremad valikud. Esimene (ja minu konkreetne lemmik) on vaikefunktsioon WordPressi tuumas. Ma räägin häirete vaba toimetajast (DFE):

Häirimise vaba toimetaja

Minimalistlik taevas

Ma ei saa alahinnata, kui palju on parandusi tavalise tekstiredaktoriga võrreldes. Teil on palju rohkem ekraani kinnisvara, millega mängida ja saavad kasu – nagu nimigi ütleb – täiesti häirimisvabast keskkonnast. Proovi; võite olla üllatunud, kui palju te seda eelistate.

Üks tavaline etteheide DFE kohta on see, et sellel puuduvad paljud tavalises tekstiredaktoris saadaolevad vorminguvõimalused. Kuid ma näen, et see on võimalus oma tõhusust märkimisväärselt parandada, õppides arvukaid klaviatuuri otseteid, mis seda võimaldavad kirjutage WordPressis palju kiiremini.

Nüüd minu eelistatud meetodi juurde. Kui tunnete end eriti seiklushimulisena, soovitan teil vaadata Markdown. see on äärmiselt intuitiivne märgistuskeel – nagu HTML (aga palju lihtsam). Markdowni abil väldite TinyMCE-s ja DFE-s esinevaid ärritavaid vigu ning omate täielikku kontrolli sisu loomise üle. See on märkimisväärselt lihtne õppida – võite seda armastada.

Sõltuvalt teie platvormist on minu soovitus MarkdownPad (PC) või Byword (Mac). Selle postituse kirjutamiseks kasutan praegu Bywordit:

Märksõna Maci jaoks

Kui olete Markdownis postituse kirjutamise lõpetanud, kopeerige lihtsalt oma sisu (HTML-i kujul) ja kleepige see WordPressi HTML-i redaktorisse. See on kõik, mida see võtab!

3. samm: optimeerige oma postitusi otsingumootoritele

Ma ei hakka selles postituses otsimootorite optimeerimise (SEO) keerukustesse laskuma – tegelikult käsitlesin seda teemat siin hiljuti levinud SEO vigades. Kuid, tasub veenduda, et olete piisavalt varustatud, et maksimeerida oma postituse kohapealset SEO-d.

Soovitan teil installida järgmised kaks pistikprogrammi:

 1. Yoasti poolt loodud WordPress SEO
 2. Postituse pealkirja loendur

Kui olete lugenud minu eelnimetatud SEO postitusi, saate teada esimesest pistikprogrammist kõike – minu arvates on Yoasti WordPress SEO kohustuslik mis tahes WordPressi kasutaja. Postituse pealkirjaloenduri puhul on tegemist lihtsa pistikprogrammiga, mis võimaldab teil kiiresti näha, mitu märki teie postituse pealkiri koosneb:

Postituse pealkirja loendur

Kuna Google kipub kärpima mis tahes postituse pealkirja, mis on pikem kui 65 tähemärki, on sellest teatmevahendina väga palju abi.

4. samm: looge kontrollnimekiri

Kui olete oma postituste loomise töövoo maha lasknud, soovitan teil luua kontrollnimekiri, mille järgi töötada. Sest usu mind – kui teete kõiki neid eks Kui vajate asju, peate nende jälgimiseks nimekirja.

Siin on minu kontrollnimekirja koopia:

 1. Valige pealkiri
 2. Kontrollige märksõnade konkurentsi ja muutke vajadusel pealkirja
 3. Uurimis- ja plaaniartikkel
 4. Lisage kategooria ja sildid
 5. Sisestage SEO teave (fookuse märksõna, SEO pealkiri, metakirjeldus)
 6. Kirjutage esimene mustand
 7. Redigeerimine ja rõhutama võtmefraasid
 8. Lisage pilt (id) ja atribuut (id)
 9. Korrektuur
 10. Kleebi WordPressi
 11. Viige läbi leheanalüüs (koos WordPressi SEO pistikprogrammiga) ja muutke artiklit vastavalt vajadusele
 12. Lisage väljavõte
 13. Eelvaade ja lõplik lugemine
 14. Avalda

Seda on palju meeles, eks? Hea, et mul on kontrollnimekiri, et kogu asja tõhusalt läbi töötada. Rakendage midagi sellist ja olete üllatunud, kui palju lihtsam on WordPressis sisu avaldada.

Nüüd mine kirjuta!

Nüüd teate kõike Mina WordPressi sisu loomisega seoses, mida sa siis ootad? On aeg rakendada minu meetmed ja hakata purunema!

Mulle meeldiks teada, mida te minu meetoditest arvate. Kõik kommentaarid, ettepanekud ja konstruktiivne kriitika on teretulnud!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map