20+ olulist sammu teie WordPressi hooldusnimekirja jaoks

20+ olulist sammu teie WordPressi hooldusnimekirja jaoks

Ükskõik, kas olete algaja või kogenud veebimeister, on WordPressi hooldus üks valdkond, millele peate oma saidi parendamiseks keskenduma.


Te ei saa lihtsalt WordPressi veebisaiti üles ehitada ja lasete sellel lihtsalt istuda; peate oma veebisaidi (te) ja muude veebipõhiste atribuutide hooldamiseks ennetavat lähenemisviisi. Ja kuigi WordPressi haldustööriist, näiteks ManageWP või InfiniteWP, aitab teid enamiku ülesannete täitmisel, on valdkondi, mis jäävad märkamata..

Just sellepärast on teil WordPressi kõigi osade tagamiseks vaja WordPressi hooldusnimekirja masinad veebisait on õlitatud. Vastasel juhul muutuvad asjad segaseks ja te kaotate suure aja, eriti kui see vöö asi on teie elatis.

Kuid kõigepealt, miks WordPressi hooldus?

Miks WordPressi hooldus?

WordPressi veebisaidi haldamine on täistööajaga töö, vastupidiselt levinud arvamusele, et peate selle lihtsalt üles seadma ja istuma. Asjad purunevad ootamatutel aegadel ja remont on teie vastutusel. Peate looma varukoopiaid, värskendama oma veebisaiti ja hoidma äri lihtsalt edasi.

Kui teie WordPressi veebisait on teie elatusallikas, ei saa te endale lubada, et lased asjadel pikka aega järelevalveta. Siit tuleb WordPressi hoolduskontrolli leht. Kindlasti ei soovi te oma saiti häkkerite jaoks kaotada ega äritegevust kaotada, kuna teie kujundus peletab potentsiaalseid kasutajaid eemale.

WordPressi hooldusnimekirja alused

Kui sa selle kaugele jõudsid, siis suurepärane. Vaatame nüüd järgmise WordPressi hoolduskontrolli loendi jaoks paar olulist üksust.

1. Külastage oma veebisaiti

Soovitatud Mitz, kui külastate oma veebisaiti külastajana, saate märgata vigu nende kärpimisel. On kahju, et enamik meist takerdub administraatori armatuurlauale ja harva on kasutajaliidese jaoks aega. Noh, arvake mis? Teie külastajad ei näe teie administraatori juhtpaneeli.

Ideaalis külastage oma veebisaiti iga päev ja eelistatavalt erinevates seadmetes, et märgata kiiresti kujunduse paigutuse, sisu ja palju muud. Seda peaksite tegema kaua enne, kui mõtlete muude WordPressi hoolduse aspektide peale. Tule nüüd, see võtab vaid minut.

2. Looge WordPressi lapseteema

Kui soovite oma WordPressi teemas olulisi muudatusi teha, on oluline oma veebisait üles ehitada lapseteema abil. Kui te pole seda juba teinud, looge lapseteema nii kiiresti kui võimalik. Lihtsaks põhjuseks on see, et saate vanemteema värskendamisel oma kohandatud muudatused säilitada.

Oma tavapäraseid voorusid tehes leidsin selle mehe, kelle arust on ta Grey või Gary – ma ei mäleta, et ta poleks meeles, kuna ta kartis oma vanemateema värskendada. Ilmselt oli ta teinud tohutuid ja ma mõtlen tohutut kohandamist tema vanema teemaga, kuid kartis seda värskendada, kartuses stiile kaotada.

Nüüd võin kihla vedada, et tema veebisait on rünnakute suhtes haavatav ja tal on selle pärast peavalu. Alustage siis lihtsalt lapseteemast. Siit leiate üksikasjaliku WordPressi lapseteema juhendi.

3. Värskendage WordPressi südamikku

Kuna nägime just saidi turvalisuse tundlikku teemat puudutavat, kuidas oleks veenduda, et pahadel poistel oleks teie saidile tungida eriti raske? Pidage meeles, et WordPressi hooldus hõlmab kõike turvalisusest disaini, SEO ja palju muud.

Oma WordPressi saidi tervena hoidmiseks on prioriteet number üks värskendamine WordPressi uusimale versioonile. Teie jaoks õnne, enamus sellest on automaatne. Alati, kui toimub suurem värskendus, saate armatuurlauale teate. Lihtsalt värskendage juba WordPressi uusimale versioonile.

4. Värskendage teemasid ja pistikprogramme

Kui teil on lapseteema paigas, pole selle teema värskendamisel mingeid eeldusi. Vajutage lihtsalt värskenduslinki ja oletegi valmis. Sama kehtib teie pistikprogrammide kohta; hoia kõike ajakohasena. See suurendab teie veebisaidi turvalisust ja toimivust.

Lisaks vabaneda kõigist oma saidi kasututest teemadest ja pistikprogrammidest. Sellest hoolimata ei piisa teemade ja pistikprogrammide kustutamisest, peate oma andmebaasi optimeerima, kasutades WP plugina optimeerimine tagantjärele. Märge, andmebaaside optimeerimine on üksus teie WordPressi hooldusnimekirja jaoks.

Kõrvalt: WordPressi haldustööriist, näiteks ManageWP vs InfiniteWP, aitab teil ühe klõpsuga värskendada kõike mitmel veebisaidil. Andmebaasi optimeerimine on kõik, mida te vajate, nii et tõmmake oma kaal ja tehke asjad korda.

5. Optimeerige lehe laadimise kiirus

Kuna me räägime asjade optimeerimisest, kas saate oma lehe laadimiskiirusele mõni minut varuda? On üks asi, millel inimestel pole aega, ja see on veebisaitide aeglane laadimine. Kontrollige regulaarselt oma veebisaidi toimivust, kasutades selliseid tööriistu nagu GTmetrix, Pingdomi tööriistad ja Google’i lehe kiiruse ülevaade.

Need tööriistad pakuvad teile tavaliselt soovitusi, kuidas parandada veebisaidi aeglustumist. Mõned lahendused on aga meie seas ainult tehnikat säästvatele inimestele. Ülejäänud inimeste jaoks vähendage meie piltide suurust, kasutades seda WP Smush.it, valige WPEngine’i vinge hostimine ja kasutage sisu edastamise võrke (CDN), näiteks StackPath (endine MaxCDN).

Kas olete huvitatud oma WordPressi saidi kiiruse parandamisest? Kui jah, siis lugege rohkem selle lehe laadimise kiirusjuhendi abil, mis pakub toimivaid näpunäiteid sisu laadimiseks kuluva aja lühendamiseks. Kiirus on hea ja Google soovib kiirust rohkem kui kunagi varem.

6. Looge regulaarselt varukoopiaid

Kuna mul ei olnud käivitamise ajal WordPressi hoolduskontrolli loendit, jätsin paar näidissaidi järelevalveta ja sain häkkida. Ja kuna kurval sodil oli täielik juurdepääs, liikusid nad hõlpsalt proovisaitidelt minu professionaalsetele saitidele.

Ütlesin, et jätan asjad järelevalveta, mis tähendab, et mul on ebausaldusväärne varundusstrateegia. Kõik mu varukoopiad olid minu hostiserveris ja kui häkkerid tabasid, tabasid nad ventilaatorit. Pikk lugu lühike, pidin oma veebisaidid nullist üles ehitama. Kuidas ma siis nägin usaldusväärse varunduslahenduse järele.

Tänapäeval on seal olemas paar usaldusväärset varunduslahendust, sealhulgas blogVault, VaultPress ja BackupBuddy. Hoidke varukoopiaid, kuna te ei vaja oma veebisaidi purustamiseks häkkerite abi. Kui teate, et see juhtub, siis teate, kui masendav on kaotada kõik.

7. Kontrollige, kas pole rikutud linke

Tõenäoliselt on teil möödunud sajand, kui pole oma WordPressi saiti rikkunud linkide kontrollimiseks kontrollinud. Kui olete süüdi, ärge muretsege, te pole üksi. Kuid katkenud lingid on tõeline ja teovõimetu probleem. Katkised lingid tähendavad lingi mädanemist ja lingi mädanemine tähendab kaotatud SEO- ja UX-punkte. Vahetult tähendab UX kasutajakogemust.

Katkiste linkide käsitsi otsimine praadib teie aju, mistõttu vajate selliseid tööriistu nagu Broken Link Checker plugin ja W3C lingi kontrollija teiste hulgas. Kasutan ka pistikprogrammi, mille nimi on Velvet Blues, mis “… värskendab kõiki teie veebisaidi URL-e, asendades vanad URL-id uutega”.

8. Looge / muutke oma 404 lehte

Katkiste linkidega on 404 vealehte, mis on mõeldud lugejatele teada andmiseks, mida nad otsivad, pole saadaval. Selle kasutaja laskmine on aga mõeldamatu. Tule nüüd, kasutaja näitas siin poistele ja tüdrukutele tõsist kavatsust, nii et hankige neile, kui nad on veel kuumad.

Kuidas? Kui kasutate vaikelehte 404, mis oli kaasas teie WordPressi teemaga, siis töötate tõenäoliselt salakavala lehega, mis lugejad eemale pöörab. Selliste võimaluste lisamine nagu lingid teistele lehtedele, saidiplaan või otsingukast võib lugejat motiveerida edasist ettevõtmist.

Teie 404 vealehte ei pea olema selles kohas, kus vestlus lõppeb. See on suurepärane viis lugeja tabamiseks, kellel oli teie saidil navigeerimise ajal probleeme. Google’is ringi vaatamine pakub teile kogu vajalikku inspiratsiooni 404 vealehe loomiseks, mis võidavad suuresti.

9. Otsingumootori optimeerimine (SEO)

Minu lemmik osa sellest WordPressi hoolduskontrolli loendist, suurepärane otsimootori optimeerimise strateegia aitab teil Google’i otsingutulemustes särada. SEO on palju asju, ilmselt see, miks enamus veebimeistritest häbeneb. Kuid saate hõlpsalt hoolitseda kõige elementaarsema SEO eest, kasutades sellist pistikprogrammi nagu Pärmi SEO.

Me julgusime kaugele ja leidsime palju SEO aardeid. Katame need seiklused järgmistes postitustes:

 • Kuidas hoida SEO mahla WordPressi sisu uude domeeni viimisel
 • Video SEO näpunäited, et saada oma WordPressi videotest kõige rohkem kasu 2017. aastal
 • Parimad WordPressi SEO tööriistad 2017. aastaks otsingumootorite paremusjärjestuse parandamiseks
 • WordPress SEO algajate juhend: sissejuhatus, ettevalmistamine ja kõnekeel (postiseeria)
 • WordPressi SEO parimad tavad 2015. aastaks ja pärast seda

Pidage lihtsalt meeles, et SEO on lihtne, hoolimata sellest, mis kõige rohkem gurud kas sa usud. Optimeeritud SEO sisu abil saate oma märksõnade hõlpsalt järjestada. Kvaliteet kaalub siin üles kvantiteedi ja me ei saa seda piisavalt rõhutada.

10. Postitavad regulaarselt

Tegevus on hea, kas sa ei arva? Koostage tavaline postituste ajakava, kuid keskenduge kvaliteedile, kuna pole mõtet oma ajaveebi ajada mõttetu rämpsuga. Kirjutamise ajal, Brian Dean of Backlinko alates loomisest on loonud postituse kuus ja ajakohastab ka oma postitusi regulaarselt.

Äsja mainitud kvaliteediasjale kaalu lisamiseks on ta (selle kirjutamise ajal) kokku 34 ajaveebi postitust, kuid ta hindab mõne konkureeriva märksõna jaoks suurepäraseid SEO edetabelit. Kui teie ajaveeb jääb seisma, võite oodata, et teie paremusjärjestus väheneb ja klientide päringud vähenevad.

11. Valige suurepärane host

Kui olete tänu kõrge allahindlusega pakkumistele ja lubadusele piiramatus koguses kõike imetleda ühiskasutatavas hostimispaketis, on kõik korras, saate oma saidi siiski uuele hostile teisaldada. Pange aga tähele, et hallatud WordPressi hostimine pole kõigile mõeldud, kuid kui suhtuda oma ettevõttesse tõsiselt, on see eeltingimus.

Kasutame WPEngine’i nende tõhusa ja kulutõhusa hallatava WordPressi hostimise jaoks ja armastame seda väga. Nad hoolitsevad enamiku tehniliste asjade eest, sealhulgas varundamine ja turvalisus, nii et saame keskenduda WPExploreri käitamisele ja vingete teemade loomisele.

Kui otsite isikliku ajaveebi jaoks eelarvehaldurit, võib-olla proovite lihtsalt veekogusid, soovitame SiteGround või Cloudways. Mõlemad pakuvad suure võimsusega ja turvalisi pakette, mis on lihtsalt õndsus.

12. Rakendage turvalisus

Keskmiselt saan iga kuu umbes 60 sisselogimiskatset ja ma ei tõmba isegi nii palju liiklust. Vaata, minu ärimudel ei tööta suurte liiklusmahtude tõmbamisel, kiire. Kuid minu sisselogimisvorme pommitatakse igal nädalal nagu kellegi äri.

Ilma sellise turvalahenduseta nagu iThemes Security (või Sucuri) paigas, kihla vedada, et peaksin võitlema paljude sissetungijatega. See pole veel kõik, nad jälgivad ka minu veebisaidi failimuudatusi ja teavitavad mind, kui midagi muutub. See tähendab, et saate süüdlase kätte enne, kui nad tohutult kahju teevad.

13. Kasutage unikaalset kasutajanime ja tugevaid paroole

Kõige halvem, kuid kõige populaarsem parool ja kasutajanimi – selles järjekorras – on “12345” ja arvasite õigesti “admin”. Seal on midagi, mida nimetatakse julma jõu rünnakuteks. Pahatahtlikud häkkerid lobistavad teie sisselogimisvormil tohutu andmebaasi teadaolevatest kasutaja-parooli kombinatsioonidest, kuni midagi annab.

Arva ära, mis juhtub siis, kui kasutad “admin” ja mõnda nõrga perse parooli. See on õige, te saate detroneeritud ja mõned rämps saab Viagra müüa oma armastatud veebisaidil. WordPress tarnitakse parooli tugevuse indikaatoriga, mis tähendab, et saate luua sõjaväelise klassi paroole, kuid olete lihtsalt laisk.

Ja kurat ei, ärge kunagi kasutage administraatori kasutajanimeks “admin”. Kui kasutate juba „administraatorit”, logige lihtsalt sisse oma WP juhtpaneelile ja liikuge jaotisse Kasutajad. Looge uus administraatorirollidega kasutaja. Atribuudige kogu sisu sellele uuele kasutajale. Logi välja ja logi tagasi uue kasutajaga. Kustutage vana „admin”.

14. Test reageerimisele

Vastuvõtlik veebidisain oli varem veebidisaini tulevik. Täna on reageeriv veebidisain põhimõtteliselt see, mida me kutsume veebidisainiks. Teil on vaja täielikult reageerivat ja mobiilisõbralikku WordPressi teemat, mis näeb välja ja töötab suurepäraselt mitmes seadmes.

Tead, midagi sellist nagu meie enda teema Total Responsive Multi-Purpose WordPress. Me kutsume seda põhjusel kokku; see on ainus teema, mida vajate oma mitmekesiste vajaduste rahuldamiseks. Häbitu pistikutega saate reageerimisvõimet testida, kasutades näiteks sellist tööriista: Kas ma reageerin? või Google’i mobiilisõbralik test.

15. Testivormid

Vormid on mõeldud töötamiseks ja kui nad selles ebaõnnestuvad, siis milleks neist alustada? Need ei teeni mingit esteetilist eesmärki, kiire, üldse mitte. Vormid on mõeldud külastajatele, kes soovivad jõuda kätte. Te ei saa lihtsalt vormi luua, seda veebisaidil lühinumbri abil rivistada ja seejärel lahkuda. Testi seda asja, poisid ja tüdrukud.

Protsessis võite märgata, et teie sait ei saada meilisõnumeid, mis on sama tavaline probleem kui need 15 muud WordPressi viga, mida peate parandama. Veenduge, et saate oma veebisaidilt e-kirju alati, kui potentsiaalne kasutaja teiega ühendust võtab. Kontaktvormi kujundamine on sama lihtne kui pirukas. Kasutage teiste seas vahvat pistikprogrammi, näiteks Ninja Kicki vorme ja Gravitatsioonivorme.

Lisaks värskendage oma administraatori e-posti aadressi pärast muudatuste tegemist. Ükskord tegin oma veebisaidil muudatusi. Kolisin oma veebisaidi uude domeeninime, kuid unustasin oma administraatori e-posti aadressi värskendada. Rääkimata sellest, et mu vana administraatori e-posti aadress oli kõlbmatu, lasin vana domeeni maha.

Pikk lugu: ma ei saanud ühtegi teatist, sealhulgas parooli taastamise linki. Pidin oma andmebaasi redigeerimiseks sisse logima phpMyAdmini, mis – pean tunnistama – pole täiuslik algaja. Administraatori e-posti aadressi saate hõlpsalt vahetada administraatori juhtpaneeli sätete vahekaardil.

16. Linkige oma veebisait Google’i otsingukonsooliga

Varem tuntud kui Google Webmaster Tools, Google’i otsingukonsool on teie veebisaidi suurepärane otsinguanalüütika allikas. Tööriist on elupäästja, ma ütlen teile, kuna te kogute palju teavet, sealhulgas sissetulevaid linke, indekseerimisvigu, populaarsemaid päringuid, populaarseimaid lehti ja turvaküsimusi..

Pange see kokku Google Analyticsi abil kogutud teabega ja teil on kindel alus järgmisele turunduskampaaniale. Liikluse analüüsist saate koguda palju teavet oma sihtrühma kohta. Google Search Console ja Google Analytics see on.

17. Looge sotsiaalse meedia profiile

Ehkki sellel pole teie WordPressi saidiga tehnilises plaanis mingit pistmist, on oluline käsitleda sotsiaalseid profiile oma kaubamärgi laiendusena. Näidake mulle veebisaiti, kus pole sotsiaalmeediat ja ma näitan teile ettevõtjat, kes jätab raha lauale.

Liituge mõne sotsiaalse võrgustikuga ja looge oma veebisaidi jaoks profiile. Seejärel ehitage neile platvormidele kogukond. Minge koos Facebooki, Twitteri, Google+ ja LinkedIniga, ehkki saate luua nii palju kui saate hallata. Hoidke asjad jutukas, naljakad ja / või põnevad – ärge müüge.

18. Lisage sotsiaalse jagamise nupud

Veenduge, et lisate koos sotsiaalmeedia profiilidega ka sotsiaalse jagamise nupud, et kasutajad saaksid hõlpsalt teie sisu oma sõprade ja kogukonnaga jagada. Oleme hõlmanud WordPressi jaoks mõnda sotsiaalmeedia pistikprogrammi, et muuta see protsess teie jaoks uskumatult lihtsaks.

Kas teate, kuidas luua viirusepostitust? Mina ka mitte. Seetõttu vajate kaasatud kogukonda, kes neelab alla teie sisu konksu, joone ja kliiniku. See kihlatud kogukond saadab teie postitused viiruslikuks, sõltumata teemast. Igal juhul peate oma sotsiaalmeedia strateegia toimimiseks investeerima tohutult oma sisusse.

19. Lisage uudiskirja tellimus

Peaksite püüdma meililisti luua juba ammu enne käivitamist. Kui käivitasite ilma meililistideta nagu paljud meist, siis mõistage, et kõik pole kadunud. Mitme pistikprogrammi abil saate hõlpsalt uudiskirja tellimusi lisada. Minu isiklik lemmik on MailChimp WordPressi jaoks, aga see on sellepärast, et ma kasutan MailChimp.

Teie käsutuses on palju muid meilisõnumiteenuseid. Me räägime sellistest lahendustest nagu MadMimi, GetAResponse, AWeber ja Pidev kontakt teiste hulgas. Pidage meeles, et e-posti turundus on teie kõige tõhusam strateegia. Tõesti, nagu vana kõnekäänd läheb, on see raha nimekirjas.

Võite isegi tellida kõik potentsiaalsed kasutajad, kes teiega ühendust võtavad. Saate seda teha automaatselt või käsitsi, kõik on teie valik, ehkki automaatne kõlab paremini. Nii lisage Infolehe WordPressi pistikprogramm mis lisab vormidele märkeruudu, mis võimaldab potentsiaalsetel tellijatel automaatselt tellida.

20. Kinnitage oma veebisait

Pärast oma veebisaidi loomist on oluline tagada, et kõik toimiks ootuspäraselt. See hõlmab kõigi teie veebisaidi moodustavate ressursside valideerimist. See tähendab, et kontrollitakse HTML-koodi, CSS-i ja kõiki muid skripte, mis teie veebisaiti haldavad.

Saate oma veebisaiti hõlpsalt valideerida (ja sellest tulenevalt parandada), kasutades sellist tööriista nagu W3C märgistuse valideerimisteenus. Märgistuse valideerimise tööriist võimaldab teil märgistada kõik märgistuse vead. Selles tuuakse välja palju vigu, mis võivad kahjustada teie veebisaidi kujundust ja funktsionaalsust.

21. Looge saidiplaan

Saidikaart on värav teie sisu juurde niipalju kui otsingumootorid lähevad. Teie lehti visandava saidikaardi omamine on väga väärtuslik. Saidikaardi loomine ja esitamine tähendab, et teie sisu leitakse ja indekseeritakse kiiremini. Võite kasutada Pärmi SEO pistikprogramm või Google XML Sitemaps-pistikprogramm.

Minge kaugemale ja looge ka videosisu saidiplaan. See tagab, et otsimootorid saavad teie saidil videosisu dešifreerida, justkui tekstisisu, mis tähendab teie video SEO jaoks kõikvõimalikke vingeid asju. Pärast saidikaardi loomist pidage meeles, et edastate need otsingumootoritele.

Esitage saidiplaan saidile:

Kahtlemata on teie WordPressi hoolduskontrolli loendis palju ka muid, ehkki vähetähtsaid. Kuid need näpunäited on suurepärane koht alustamiseks!

Lõppsõnad

WordPressi hooldus on lahutamatu osa tööst. Tingimusel, et haldate WordPressi veebisaiti, ei saa te pääseda vastutusest hoida asjad korras. Kuigi WordPressi haldustööriistu on palju, peate asjadel silma peal hoidma, et te ei jätaks elutähtsaid alasid välja.

Ülaltoodud üksused on meeldetuletused mõnedest asjadest, mille eest peate aktiivse veebisaidi, seega ka ettevõtte, haldamiseks aktiivselt hoolitsema. Kas teil on selle postituse kohta ideid, küsimusi või ettepanekuid? Ärge kõhelge jagamist allpool olevas kommentaaride jaotises.

Ootame teie tagasisidet alati. Ette tänades!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map