10 WordPressi varunduslugu, mis võivad teie saidi tappa

Veebisaidi varukoopia on üks järgmistest kõige olulised kohustused veebiadministraatori Mõnel teist, kes seda artiklit loeb, võib olla veebisaitide haldamine uus. Võite proovida ühel päeval asutada omaenda veebiarendusettevõtte. Selles artiklis käsitletud ideed on mõned kõige olulisemad asjad, mida peate järgima – kogu oma kutsealal.


Kogenud veteranidele – inimestele, kes on juba pool kümme aastat ettevõtteid juhtinud, palun teil jagada oma varundatud katastroofilugusid (kui teil neid on) või mõned isiklikud näpunäited kõigile meie lugejatele! Midagi soovid, et teaksite, kui olite juba alustanud! Alustame siis ilma suurema vaevata.

Selles artiklis räägin kümnest levinumast müüdist, mis on teatud blogimiskogukondades viimastel aastatel välja kujunenud. Mõni informeerimata inimene levitab sõna nagu kulutulena ja inimesed, kes on ettevõtluses uued, usuvad neid nagu evangeeliumi. Olen siin, et seda muuta. Sulle ütlema mis on mis, mis põhineb mõistlikul arutlusel.

1. tund: ühekordne varundamine

matemaatikavõrrand

Kas mäletate keskkooli algebrat? Mitu korda pidid sa seda õigesti tegema? Varukoopiad on midagi sarnast. Kui arvate, et teete oma saidilt ühekordse varukoopia – olete valmis kohtlema. Peate võtma a täielik varukoopia vähemalt üks kord kuus, sõltuvalt teie veebisaidist:

 • Kui ehitate veebisaiti nullist või renoveerite seda, tehke varukoopia iga kuue kuni kaheteistkümne tunni tagant.
 • Kui teil on aktiivne ajaveeb, kust leiate iga päev palju kommentaare, tehke iga päev varukoopia.
 • Kui teil on portfellisaiti, on nädala- või kahenädalane varundamine piisavalt hea.

2. tund: osalised varukoopiad

poolenisti söödud sõõrik

Osalised varukoopiad, tuntud ka kui Mittetäielik varundus, võtab ainult WordPressi andmebaasi varukoopia ja unustab wp_ sisu kausta või vastupidi. Osalistel varukoopiatel on oma plussid ja miinused. Selle eeliseks on asjaolu, et võrreldes täieliku varukoopiaga on need suhteliselt väikesed. Halb uudis on see, et nad üksi ei suuda rusudetud saiti taastada. Teil on vaja allesjäänud andmeid (meie puhul WordPressi installikataloogi sisu), mis on olemas alles täieliku varukoopiaga.

Täielik varukoopia sisaldab nii WordPressi andmebaasi kui ka installikausta. Kui teil on palju pilte / meediume, laaditakse teie varukoopia loomulikult suureks. Seega peate selle suhtes valima varukoopia tüüp teie valite. Siin on mõned nõuanded, mis aitavad teil seda teha.

 1. Kui laadite iga päev üles uusi postitusi, peate tegema a täielik varukoopia
 2. Kui avaldate kord nädalas uusi artikleid, siis a iganädalane täielik varundamine ja a igapäevane osaline varundamine (andmebaasi) teeks triki.
 3. Kui teie saidil töötab mitu kaastöötajat, siis a igapäevane varukoopia on jälle vajalik.

Trikk on leida parim kombinatsioon, mis teie jaoks sobib. Teie eesmärk peaks olema tõhusus – maksimaalse andmemahu salvestamiseks minimaalse ruumi kasutamine.

3. õppetund: Jagatud veebimajutajatele tuginemine, et nad teeksid teile varukoopia

muretu-inimene-muru-iStock-2x3

Ma ei ütle, et veebimajutajad ei võta varukoopiaid. Varukoopia tüüp sõltub teie kasutatavast veebimajutusest. Näiteks võib virtuaalserveriettevõte pakkuda 30-päevast koondatud varundusvõimalust, mis ei pruugi sisaldada teie kontol olevaid andmebaase.

Oletame, et hostite oma saiti sellises hostis. Ühel kenal päeval ebaõnnestub saidi ebaõnnestumine ja hakkate varundusloke pühkima. Õnneks leiate, kuid oodake! See on ainult avalik_html kaust! Kus on teie andmebaas? Sa ei tea!

Seega on teil osaline varukoopia. Mis pole hea ilma tegelik WordPressi andmebaas. Kujutage ette, et teil on 3000-sõnasõnalise artikli kõik 30 pilti, ilma et teil oleks 3000-sõnalist artiklit ise. Olete kaotanud SEO ja kaotate tohutu liikluse kaotuse.

4. õppetund: kohalikud varukoopiad

kõvaketas

Mis on tegelikult kohalik varukoopia? See on lihtne – oma saidi varundamine ainult oma arvutis. See tähendab, et teie saidi ainus koopia on teie kõvakettal – ettearvamatu seade, mis teatavasti mingil hetkel tõrkub.

See mu sõber, pole tark tegu. Me elame ajastul, mis kuulub pilve. Varsti on kõik pilves. Miks mitte alustada varakult? Ideaalis peaksite oma saidi varukoopia salvestama pilvesalvestusettevõttesse nagu Dropbox, Google Drive, Amazon S3 või RackSpace Cloud Files..

5. õppetund: WordPressi automaatse varundamise müüt

Alates versioonist 3.5 oli WordPressil sisseehitatud automaatse värskendamise võimalus. See võimaldas kõigil WordPressi vähese vaevaga automaatselt värskendada uusimale versioonile. See tõi kaasa ka eksituse. Inimesed hakkasid mõtlema – “okei, kui WordPress värskendab ennast automaatselt, siis peab see ka minu failid automaatselt varundama”.

Lugupeetud lugejad, see pole tõsi. WordPress ei varunda mingil moel teie faile automaatselt. Mõtle selle üle. Kus seda varukoopia arhiivid hoiaksid? Hostiserveris? Amazon S3-s? Sel juhul oleks vaja teie volitusi. Kuid see ei küsi isegi teilt mingit teavet! Konfigureerimine ja varundamine kindla ajavahemiku järel on veebimeistri kohustus.

ei aitäh

Olgu, seni oleme hõlmanud mõnda müüti, mis tulenes teabe puudumisest. Nüüd, kui teate seda kõike, olen kindel, et olete järgmine kord ettevaatlik. Postituse teise osa aeg: liigne enesekindlus. Mõni meist on enda suhtes liiga kindel ja ei nõustu reegliga “ennetamine on parem kui ravi” – nii sageli kui peaksime.

See võib probleeme tekitada või mitte. Isiklikust kogemusest rääkides tahaksin öelda, et paljud inimesed on langenud ülemäärase enesekindluse ohvriks. Kirjeldan nelja sellist eksitajat, mis algab sõnadega “Ma ei vaja varukoopiaid, sest _____”. Palun lugege seda ja jagage oma mõtteid samal teemal.

6. õppetund: ma ei vaja varundamist

Nagu ülbe ja liiga enesekindel see võib kõlada, on olemas vapustavalt kõrge inimeste arv, kes selle reegli tellivad. Nad arvavad, et nemad lihtsalt ei vaja varundamist. Miks? Võib-olla sellepärast, et nad on saidiga kõige vähem vaevlenud, või eelistavad elada äärealadel. Või kuna nad arvavad, et nad pole nii õnnetud, juhtuvad nendega halvad asjad! Loodan, et te pole üks neist.

7. õppetund: ma ei vaja varundamist, kuna ma pole piisavalt loll, et oma saiti rikkuda

Keegi ei ütle, et oled loll. See on teie uhkus, kes siin räägib. Mu sõber, sa ei tea kunagi, mis juhtub.

 • Sa pole lutimees. (Kas sa oled?)
 • Te pole lahendanud kõiki NP raskeid ja NP puudulikke probleeme. (Kas olete?) Ei!
 • Nii uskliku kui ka teadlase seisukohast ei ole teil tuleviku ennustamiseks etteaimatavat võimalust.

Ma olen sinuga aus. Ma mõtlesin niimoodi. Mõne jaoks on see üsna loomulik. Kuid kõige mõistlikum oleks olla ettevaatlik ja loobuda sellest kategooriast. Kunagi ei või teada, millal pistikprogrammi värskendus, uus teema või mõni muu värskendus võib teie saidi rikkuda – seega on kõige parem alati eksida ettevaatusega.

8. õppetund: ma ei vaja varundamist, kuna olen alles alustanud

WordPress 4.0 Benny vabastamine

Poiss, soovin, et keegi oleks mind juba varem hoiatanud! Kui palju aega ja vaeva oleksin säästnud! Kui ma olin WordPressis uus, katsetasin iga asja, mida võisin leida. Tundmatud pistikprogrammid, teema seaded, uued vidinad, CSS-i modifikatsioonid – paned sellele nime. Kuid ma ei võtnud varukoopiaid! Ma isegi ei teadnud, mis on varukoopia.

Ja see oli minu surm. Veetsin oma esimesel saidil üle 11 tunni ainult selleks, et teada saada hosti kõvaketta ebaõnnestumist ja igapäevane varukoopia oli kaetud viimased päevad andmed.

Nagu ma juba selles artiklis olen maininud, peate oma saidi aktiivsel muutmisel hoidma varukoopiaid iga 10–12 tunni järel. Ideaalis peaksite seda tegema lavastuspiirkonnas (võrguühenduseta või veebis) ja asendama selle põhisaidiga. Inimeste jaoks, kellel pole sellealaseid teadmisi, on parem kasutada suurenenud varundamissagedust.

9. õppetund: ma ei vaja varundamist, kuna häkkerid ei viitsi minu väikese saidiga vaeva näha

Mulle ei meeldi kõlada klišeena, aga –

Kõigi suurte asjade algus on väike

 • Universum koosneb entroopiast. Nii et võib-olla on amatöör-häkkeril võimalik teie saiti sihtpraksiseks kasutada. Sa ei taha, et sa oleksid nüüd häkkeripoisi sihtpraktika, eks ole?
 • Samuti peate varukoopia tegemisel olema ettevaatlik. Kui teete juba nakatunud failide varundamist, siis milleks seda kasutada? Peaksite oma saidi pahavara kontrollimiseks ja selle puhtana hoidmiseks installima WordPressi turbupistiku.
 • Kui teid on varem häkitud, peaksite lisaraha sularaha eraldama – kui vaja, murdke väike notsupank ja hankige Sucurilt korralik turvakontroll.

10. õppetund: varundamine on liiga palju tööd!

sörkimine

Noh, see reegel on mõneti tõene. Igapäevase varukoopia tegemine on liiga palju tööd – eriti kui olete suurema osa ajast hõivatud. Minu soovitus – kasutage varundamisprogrammi teenust nagu VaultPress. See maksab umbes 5 dollarit kuus ja hoiab piiramatuid varukoopiaid!

Kuid WordPressi ressursse on tõesti palju, et varundamine oleks teie jaoks lihtsam. Meie järgmises postituses on WordPressi parimate varukoopia pluginate kogum, alates tasuta pistikprogrammidest ja lõpetades lisateenustega. Selle abil saate valida oma lemmik WordPressi varunduslahenduse.

Sõnade lahusus

Kui teie sait võtab palju liiklust, peaksite suurema osa ajast keskenduma selle parendamisele, suurema sisu lisamisele ja aktiivsele reklaamile. Üks kord säutsuv artikkel ei tekita palju buzzi.

Oluline on see, et jagate oma ülesande laiali. Kui teile tundub, et varukoopiate loomine ja haldamine võtab liiga palju aega, peaksite kaaluma lihtsamat alternatiivi – Haldaja WordPress Hosting. Peaaegu kõigil teenusepakkujatel on regulaarsed piiramatud varukoopiad 30-päevase säilitusajaga ja terve hulga muude vingete funktsioonidega. Järgmise korrani!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map