10+ tasuta CDN-teenust WordPressi kiirendamiseks

Tasuta CDN-teenused WordPressi kiirendamiseks

Tänapäeva maailmas, kus tehnoloogiliselt arenenud piirkondade keskmine Interneti-kiirus ületab 10 Mbps, pole ime, et CDN-teenused arenevad. Ja et veelgi kiirendada, saavad mõned õnnelikud lugejad nautida kiirust kuni 1 Gbps – jah, üks gigabitt sekundis, tänu sellistele teenustele nagu Google Fiber, Cox Gigablast või Centurylink Gigabit. Selle kiirema biti võidujooksu varjukülg on meie tähelepanuulatus ja kannatlikkus, muutuvad heitlikuks.


Alati on hea, kui teie saiti toidab sisu edastamise võrk. CDN mitte ainult ei säästa teie hostiteenuse pakkuja ribalaiuse kulusid, vaid ka teie sait muutub meeletult kiireks ja kipub otsimootorites kõrgemale tõusma. Võib-olla olete kuulnud seda ütlust:

Mõni inimene väidab, et miski siin maailmas pole tasuta,
Ma ütlen, et peate lihtsalt teadma, kust otsida!

Mis on CDN – sisu edastamise võrk?

Enne kui uurime teie WordPressi veebisaidi jaoks tasuta CDN-e, käsitleme põhitõdesid. Lihtsamalt öeldes – sisu edastamise võrk või CDN on kogu maailmas asuv serverite kogum, mis on loodud teie veebisaidi failide edastamiseks saidi külastajale kiireima aja jooksul. Kolm punkti:

 • Hunnik servereid.
 • Asub üle maailma.
 • Pakub oma veebisaidi staatilisi faile (pilte, PDF-e, staatilisi raamatukogusid, näiteks JavaScripti ja CSS-faile) kiireima ajaga

Miks CDN?

Uuel veebisaidil on tavaliselt üks päritoluallikas. Ja see on korras, kui alustate, ja kui teil pole palju külastajaid. Teie veebisaidi kasvades (st teie liiklus suureneb) suureneb ka teie saidi laadimiseks kuluv aeg.

Inimestele üldiselt ei meeldi ootamine veebisaidi jaoks. Efekt on kõige võimsam veebipoodide veebisaitidel, kus laadimisaja ühesekundiline langus suurendas 6 000 000 USD (see on 6 miljonit) tulu. Selle valisin CachePointi hiilgavast artiklist – Väga reaalne tulemuslikkuse mõju tuludele.

Sellepärast on meil CDN. See kiirendab sisu edastamist, edastades sisu serverile, mis on külastajale kõige lähemal. Teie laadimisaeg lüheneb ja võite lõpuks võita. Kui soovite CDN-sid paremini mõista, Incapsula CDN-i juhend on suurepärane koht alustamiseks.

CDN-loendiga alustamine

Struktureerime selle artikli nelja rühma:

 • Grupp üks on täiesti tasuta CDN-teenused, millel on a igavesti vaba plaan.
 • CDN-id rühma all kaks on need, mis pakuvad helded katseajad (mõelge kaksteist kuud) – sellest piisab oma ajaveebi suurendamiseks.
 • Grupp kolm sisaldab CDN-sid, mis on jälle absoluutselt olemas tavaliste skriptide majutamiseks tasuta nagu jQuery, Bootstrap jne.
 • Grupp neli sisaldab austatud mainib mis pole enam aktiivsed, kuid olid selle artikli algselt postitamise ajal elus (see on tagasi 2016. aastal).

WordPressi tasuta CDN-id, millel on igavesti vaba plaan

Arvestades, et olete sellel lehel mahtunud tasuta WordPressi CDN-ile, sukeldugem artiklisse.

1. CloudFlare

Cloudflare-cdn-teenus

CloudFlare on rahva seas tuntud kui parim tasuta CDN WordPressi kasutajatele. See on üks väheseid valdkonnas juhtivaid tegijaid, kes tegelikult pakub tasuta paketti. Powered by oma 115 andmekeskust, CloudFlare pakub kiirust, töökindlust ja kaitset põhiliste DDoS-rünnakute eest. Ja selle WordPressi pistikprogramm kasutatakse enam kui 100 000 aktiivsel veebisaidil.

2. Incapsula

Incapsula-cdn-teenus

Incapsula pakub rakenduste kohaletoimetamist pilve kaudu: globaalne CDN, veebisaidi turvalisus, DDoS-kaitse, koormuse tasakaalustamine ja tõrkesiirde. Teenuse aktiveerimiseks kulub 5 minutit ja neil on tore vaba kava ja a WordPressi pistikprogramm saidile postitatud kommentaaride õige IP-aadressi teabe saamiseks.

Nii CloudFlare kui ka Incapsula pakutavad funktsioonid:

Lühidalt öeldes teeb seda Incapsula ja CloudFlare:

 • Suunab kogu teie veebisaidi liikluse nende ülemaailmselt levinud tipptasemel serverite võrgu kaudu (see saavutatakse väikese DNS-i muudatusega)
 • Sissetuleva liikluse ohu analüüs reaalajas ja uusimate veebiohtude, sealhulgas mitme Gigabaidise kiirusega DDoS-rünnakute blokeerimine
 • Väljaminevat liiklust kiirendatakse nende globaalselt töötava sisu edastamise võrgu kaudu

3. Jotpacki foton

Jotpacki foton

Kõigile WordPressi kasutajatele – Jetpack ei vaja tutvustamist. Oma hiljutises suurepärasuse paranemises on nad hõlmanud tasuta CDN-teenust (nn Foton), mis teenindab teie saidi pilte nende globaalselt töötava WordPress.com-i ruudustiku kaudu. Selle teenuse aktiveerimiseks peate vaid alla laadima ja installima Jetpack ja aktiveerige selle fotonimoodul.

WordPressi kasutajad ei vaja Jetpacki tutvustamist. Üks lahedamaid funktsioone, mida Jetpack pakub, on nende tasuta CDN-teenus, mida nimetatakse Foton. Parim osa? Te ei pea midagi konfigureerima! Installige lihtsalt pistikprogramm, logige sisse oma WordPress.com kontoga ja aktiveerige footonimoodul. See selleks. Kõik teie pildid laaditakse alla WordPressi võrku, mis haldab sadu tuhandeid veebisaite kogu maailmas.

4. sülemitsege

Swarmify (endise nimega SwarmCDN) on võrdõigusvõrgul (P2P) põhinev sisu edastamise võrk, mis pakub oma tasuta kavas 10 GB ribalaiust (ainult piltide jaoks). Selle proovimiseks laadige alla WordPressi pistikprogramm ja anna see minna. Huvitav on tõdeda, et Swarmify töötab pisut teisiti:

Oletame, et grupp inimesi sirvib teie saiti. Mõelge neile kui esimesele P2P-s kaaslasele. Uue külastaja (eakaaslase) saabumisel pakutakse pilte juba olemasolevast kasutajarühmast (eelmine eakaaslane). See säästab teie serveri ribalaiust ja parandab laadimisaegu, kuna eakaaslased on tavaliselt üksteisele lähemal. Swarmify pakub ka video CDN-i, mis on vaid osa nende tasulisest kavast.

Proovige CDN-teenuseid, mis on sama head kui tasuta:

Selles jaotises uurime mõnda premium-pilve CDN-i pakkujat, kes pakuvad helde katseaja pikkust. Arvan, et prooviperiood on teenuse testimiseks ja tasulisele plaanile üleminekuks piisav

Mõne konteksti saamiseks on veebi tulevik pilves. Olgu see teie WordPressi saidi sisu edastamine või NASA suure jõudlusega andmetöötlus – pilv on kõikjal. Oleme katnud paar artiklit WordPressi pilve installimise kohta. Täna vaatame samu teenuseid, mis pakuvad ka CDN-i. Vaatame Amazon Web Services ja Google Cloud.

5. AWS Cloudfront

Amazoni veebiteenused (AWS) on teerajaja kõrgjõudlusega pilvandmetöötluse toomiseks massidele taskukohase hinnaga. Üks nende teenustest on Amazon CloudFront tööstuses juhtiv sisu edastamise võrk, mida kasutavad näiteks Slack ja Spotify!

Kõigele lisaks on neil a tasuta kasutustasand ühest täisaastast. Ja kvoot? 50 GB väljaminekut prooviperioodil. See on kindlasti kohustuslik proovimiseks kõigile WordPressi harrastajatele.

Kuidas alustada??

Oleme alustajateks, võite kasutada WP mahalaadimine S3 Lite plugin, mis võimaldab teil integreerida oma Amazon S3 (salvestusruum) ja Amazon CloudFront (CDN) teenused oma WordPressi saidiga. Samuti saate vaadata meie artiklit WordPressi AWS-i installimise kohta.

6. Google Cloud CDN

Sarnaselt AWS-ga pakub Google Cloud ühe aasta jooksul 300-dollariseid krediite, millele on juurdepääs ka nende jaoks Pilve CDN-platvorm. Varem oleme arutanud, kuidas WordPressi Google Cloudisse installida. Tänapäeval on olemas ühe klõpsuga lahendused WordPressi (ja muude juhtivate CMS-ide) juurutamiseks mitmele pilveteenuse pakkujale.

7. Microsoft Azure CDN

Microsoft Azure praegu (s.o juuli 2017) pakub a 30-päevane kohtuprotsess oma teenustest krediiti 200 USD väärtuses. Azure CDN on saadaval mitmes andmekeskuses kogu maailmas.

8. Pilvekujundus

Kui haldate veebisaiti, mis sõltub suuresti piltidest (mõelge fotograafia- / disainiteenuste portfellidele), oleks hea mõte oma piltide laadimine teise serverisse. Lõppkokkuvõttes säästate palju väärtuslikku ribalaiust. Pilvine on vastupidav pildihalduslahendus, mis suudab teie pilte majutada, muuta nende suurust lennul ja tonni muid lahedaid funktsioone. Oma igavesti tasuta plaanis pakuvad nad 2 GB salvestusruumi 5 GB ribalaiusega.

9. Imgur

Metsikult populaarne piltide majutamise sait, imgur on kiire, usaldusväärne ja täiuslik alustajatele. Kui alles alustate ja otsite lihtsat viisi serveri ribalaiuse säästmiseks, lisage pilti koos teiste populaarsete piltide majutamise saitidega, näiteks PhotoBucket ja Flickr peaks teie eesmärke täiel määral teenima.

10. Tasuta pilvesäilitusettevõtted

tasuta pilvehoidlad-cdn-teenused

Teine suurepärane viis serveri ribalaiuse säästmiseks on tasuta pilvesalvestusteenuste kasutamine. Oletame, et teil on paar allalaaditavat PDF-i või videot. Nende serverisse majutamine kulutaks ribalaiust nagu hullumeelne. Nutikas lahendus oleks mitmesuguste tasuta pilvesalvestusteenuste kasutamine. Faili avalikul jagamisel saate lihtsalt luua faili avaliku URL-i ja kleepida see oma saidile. Siin on paar tasuta pilvesalvestuslahendust:

Hostitud raamatukogude jaoks tasuta avatud lähtekoodiga CDN

Vaatame nüüd mõnda avatud lähtekoodiga raamatukogu, mida haldavad esmaklassilised sisu edastamise võrgud.

11. Google’i hostitud raamatukogud

Google pakub mõnedele neist tasuta hostimist populaarseimad raamatukogud nende ülikiire infrastruktuuris. See on WordPressi arendajatele äärmiselt kasulik oma teemades ja pistikprogrammides kasutamiseks.

12. Cdnjs

Cdnjs on kogukonna toega CDN, mida kasutab üle 320 000 veebisaidi. Sponsoreeritud CloudFlare, UserApp ja Algolia, cdnjs hostid 1000 raamatukogud.

13. jsDeliver

jsdeliver-cdn-teenus

jsDelivr on a avalikult kättesaadav CDN kus iga veebiarendaja saab oma faile üles laadida ja hostida. See sobib kõige paremini selle raamatukogu majutamiseks ei ole haldab Google. Võite kasutada nende WordPressi pistikprogramm (kuigi seda pole paar aastat värskendatud), et oma teenuseid teie saidile integreerida.

14. Bootstrap CDN

Bootstrap on üks populaarsemaid raamistikke, mis toidab miljoneid veebisaite kogu maailmas. StackPath uhkelt võõrustajad Bootstrap CDN teegid.

Austatud meelsused (lühiajalised tasuta prooviversioonid)

Järgmised CDN-teenused pakuvad prooviperioodi, kuid turvalisuse huvides peate nendega ühenduse saamiseks kasutama kontaktvormi. Kui olete saanud tasuta prooviversiooni, nõuab selle täpsustamine põhjalikku oskusteavet, millest on kasu saada see vinge artikkel.

 1. MetaCDN – 7-päevase prooviperioodi pakkumine piiramatu juurdepääsuga kõikidele teenustele ja krediitkaardile registreerumist pole vaja – MetaCDN on hea valik prooviversiooni CDN-i jaoks.
 2. CDN77 – Nad pakuvad 14-päevast prooviversiooni, millel on juurdepääs kõigile premium-paketis pakutavatele funktsioonidele ja kus pole vaja krediitkaarti esitada. Kui otsustate nende teenuse kasutamist jätkata, võetakse teilt tasu ainult selle eest, mida kasutate baiti kohta (pro-rated).
 3. KeyCDN – Nad pakuvad tasuta prooviperioodi, ilma et peaksite registreerumisel krediitkaarti esitama. Näib, et nad pakuvad teile prooviperioodil 250 GB tasuta ülekannet.

Järeldus

Lühidalt öeldes tahaksin teile meelde tuletada, et kõik head asjad peavad lõppema. On olnud juhtumeid, kus tasuta CDN-firmad lõpetavad oma teenuse tasuta pakkumise (Exabytes) või on täielikult tegevuse lõpetanud (SpeedyMirror, CoBlitz) – see viib meid olulise järelduseni:

Millal peaksin vahetama korraliku CDN-i vastu?

Tasuta CDN-teenus kestab ainult nii kaua. Kui teie liiklus on hakanud suurenema, siis saate lõpuks prooviribalaiuse otsa ja / või võivad külastajad hakata aeglase veebisaidi pärast irvitama. See on teie roheline tuli lülitub üle korralikule CDN-teenusele, näiteks CDN77 või Amazon CloudFront. Õnnelikud suusarajad, Roadrunner!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map