10 põhjust oma veebisaidi või ajaveebi vahetamiseks WordPress.org-i

Koos sekundis postitatakse üle 21 kommentaari ja 14 miljardit lehevaatamist kuus, WordPressist on saanud tänapäeval Interneti populaarseim CMS-platvorm. WordPressi abil saate sõna otseses mõttes ehitada kõike, mis teile meeldib. Alates e-kaubanduse saitidest kuni spetsiaalse foorumini – kõik, mida vajate, on õige pistikprogramm.


Tavaliselt pakutakse WordPressi kahes variandis:

 1. WordPress.com – kommertsteenus, mis võimaldab teil luua tasuta ajaveebi
 2. WordPress.org – revolutsiooni alustanud avatud lähtekoodiga tarkvara

Kõige olulisem müügifaktor, mis muudab WordPress.com’i nii atraktiivseks, et see on 100% tasuta – kogu elu. Tuhanded blogijad registreerivad WordPress.comis iga päev konto ja saavad mõne aja jooksul veebis ajaveebi. Kuid WordPress.com pakub oma õiglast osa piirangutest.

Tõenäoliselt ei teadnud te, et WordPress.com omab õigus lõpetage teie ajaveeb igal ajal, kui nad seda soovivad. Seda on nende nõuetes ja tingimustes selgelt mainitud.

On veel paar potentsiaalset lõksu, mis ei muuda WordPress.com lõppude lõpuks nii atraktiivseks. Oleme loetlenud mõned WordPress.com-i kasutamise puudused, selgitades vajadust minna üle WordPress.org-ile – ise hostitavale platvormile.

Pidage meeles, et WordPress.org viitab ise hostitavale WordPressi saidile. Neid kahte mõistet kasutatakse ülejäänud selle artikli sünonüümidena.

1. Juhuslikud reklaamid

Reklaamikontseptsioon sildipilvel

Oma tasuta teenuse säilitamiseks kuvab WordPress.com aeg-ajalt teie ajaveebi segamatuid reklaame. Nii maksavad nad oma hiiglasliku võrgu eest, mis majutab miljoneid blogisid. Kui järele mõelda, on see tegelikult üsna loogiline. Kuidas nad muidu maksavad oma serveriarveid?

Nad ei saa investorite poole pöörduda, öeldes: “Investeerige meisse miljoneid dollareid, et saaksime tasuta majutada teiste inimeste ajaveebid.” See pole lihtsalt võimalik. Seega on reklaamide kasutamine täiesti õigustatud.

Kuid kas soovite tõesti, et teie ettevõtte sait hävitaks reklaame, eriti kui te ei tee neist mitte ühtegi senti? See viib mind järgmise punkti juurde.

2. Reklaamide kuvamine oma ajaveebis

shutterstock_156197999

Kuulutused ajaveebis on a mitmeaastane tuluallikas. Saate neid ise käitada või kasutada sellist teenust nagu Google Adsense või BuySellAds. Õige paigutusega reklaamid muudavad teid õige liikluse korral varanduseks; samas kui mõõduka liiklusega sait teenib iga kuu 20–30 dollarit. Sellest piisab hostimiskulude ja muude kulude, näiteks lisatasu (de) pistikprogrammi (de) või e-turundusteenuste tellimuste katmiseks.

WordPress.com ei luba teil oma ajaveebis ühtegi reklaami kuvada, kui kasutate nende tasuta teenust. Kuid nende serverite töö jätkamiseks kuvavad nad teie saidil aeg-ajalt reklaame.

3. Brändi väärtus

shutterstock_140282785

Veebiportfelli puhul on kõige olulisem tegur brändi väärtus. Kui ma ütlen Nike, pildistate kohe ikoonilise linnukesega. Rolex paneb sind mõtlema, kuidas sa selle krooniga välja näeksid. See on brändi imago. Esmatähtis on, et ettevõtted töötaksid kindla kaubamärgi väärtuse loomisel.

WordPress.com-i abil on teil õigus tasuta alamdomeenile. Kui kavatsete majutada äriportfelli, lubage mul seda teile kinnitada mygroovybusiness.wordpress.com ei tundu professionaalne. Üleüldse. See maalib odava pildi. Kujutage aeg-ajalt kuulutusi ja teil on katastroofi retsept. Selle parandamiseks peate ostma vähemalt kaks lisandmoodulit: Domeen ja Reklaame pole. Domeenikulu on ICANNi sertifitseeritud domeeniregistripidajates palju odavam.

4. Sidusettevõtte linke pole

shutterstock_47424769

Paljud blogijad teenivad sidusettevõtte turunduse kaudu veebis passiivset sissetulekut. Mõni teenib iga kuu koguni üle 20 000 dollari. WordPressil on sidusettevõtete linkide suhtes range poliitika. Te ei saa reklaamida tooteid, millel on sidus süsteem. Näiteks võite kirjutada WPEngine’is 3000-sõna arvustuse, kuid te ei saa oma soovituslinki lisada. Et anda teile idee sellest, mis teil puudu jääb, maksab WPEngine iga teie viidatud kliendi eest 150 dollarit (või rohkem).

Kõik lootused pole aga kadunud. Sidusettevõtte tulu on lubatud kahel viisil:

 • Raamatute, filmide ja mängude ülevaated saidilt Amazon – muud tooted pole lubatud
 • Lingid teie kataloogis loetletud toodetele Etsy

Kui olete blogija, kes ei reklaamita raamatuid, filme ega mänge, on teil õnne üle. Kui valite mässajaks, võib teiega juhtuda üks kolmest asjast:

 • Hankige hoiatus
 • Pange oma sidusettevõtte lingid külmutatud
 • Halvimal juhul on teie ajaveeb suletud!

5. Piirang teemadega

tee suletud

WordPress.com-il on kohandamise valdkonnas palju piiranguid. Vaatame neid halvustavaid puudusi.

Esimene neist on teemadega seotud teema. Täna on saadaval sadu tuhandeid tasuta ja premium-teemasid. Inimesed tapavad selle. See on Envato müügikategooria nr 1. WPExplorer on Envato eliidiautor ja on endale nime andnud, pakkudes madala hinnaga kickass-teemasid.

Teema abil saate peaaegu kõik soovitud kujundused. Kui olete saidil WordPress.com, olete siiski piiratud ainult teemadega, mis on saadaval WordPress.comi teemaesitluses.

Pole kahtlust, et neil on ilus teemade galerii, millest igaüks on koodi kvaliteedi kontrollimiseks läbi vaadanud eksperdid. Kuid kui peaksite ostma sellise kickassi teema nagu Total, ei saaksite te neid WordPress.com’is kasutada

6. Teema kohandamine maksab teile

kohandage wp-teemat

Oletame, et olete lahendanud teema, mille olete valinud teemaesitlusest. Mis oleks, kui soovite CSS-i natuke näpistada, et lisada teatud efekte, või öelda, et lisada fondiikooni tugi. Vabandust amigo. See pole tasuta versioonis lubatud. Parema kohandamise jaoks peate ostma kohandatud CSS ja fondipakk.

7. Pistikprogrammide nulltolerantsi poliitika

shutterstock_135573032

See on kõige võimsam löök, mis arutelu lõpetab. WordPress.com ei võimalda pistikprogrammide installimiseks ruumi – isegi mitte kõige populaarsemate jaoks, mida on alla laaditud üle 14 miljoni korra ja mida kasutatakse peaaegu igas WordPressi saidil. Sellegipoolest pidagem meeles, et WordPressi tuum on hea CMS. Just pluginad teevad selle vahva.

Kui saate elada sellest teadmisest, et te ei saa kunagi oma ajaveebisse pistikprogrammi installida, siis võite WordPress.com-i tõsiselt kaaluda oma ajaveebi majutamiseks elujõuliseks lahenduseks.

8. Veebikursused ja e-kaubandus

shutterstock_104989865

WooCommerce on välja tulnud kahe hämmastava pistikprogrammiga – Sensei ja WooCommerce mis muudab eelnimetatud omadused reaalsuseks. Sensei abil saate veebipõhiseid õppekursusi luua oma WordPressi saidil. WooCommerce, iThemes Exchange ja lihtne digitaalne allalaadimine on mõned populaarsemad e-kaubanduse WordPressi pistikprogrammid.

Veebisaidil WordPress.com ei saa pluginaid kasutada, nii et uks on suletud. Tasulise versiooniuuenduse abil saate siiski luua e-kaubanduse saidi Äriplaani mis maksab aastas 299 dollarit. See on umbes 25 dollarit kuus.

9. Mitme WordPress-saidi majutamine

shutterstock_133642784

Ribalaiuse ja salvestusruumi majutamiseks on WordPress.com uue saidi jaoks piisavalt ruumi – 3 GB, et salvestada kõik oma meediumipildid koos 10 GB ribalaiusega iga kuu.

Traditsioonilistes jagatud veebihostides on need kaks funktsiooni piiramatud, kuid kehtivad õiglase kasutamise eeskirjad. Muidugi peaksite maksma 4–5 dollarit kuus. Mitme WordPress-saidi või WordPress Multisite hostimise puhul on võitjaks alati ise hostitud platvorm (ehkki oleme Haldaja WordPress-hostimise fännid, mis võtab teie saidi isemajandamise raskema osa ära).

WordPress.com-is kaasab iga uus WordPress-i install uue domeeni ja ostu ilma reklaamideta (st kui soovite olla professionaalne). Enamik veebimajutusi võimaldab teil hostida mitut domeeni ja WordPressi installimist ühel kontol, mis vähendaks märkimisväärselt kulusid.

10. Kogemus

shutterstock koduleht 1

Ennekõike, kui võtate vastu oma saidi hostimise väljakutse, tuleb ette kord, kui teil on probleeme. Surma valge ekraan, sisemine serveri tõrge, teemavead ja ebapiisavad veebiserveri õigused – need kõik on tavalised WordPressi algajatele. Hea uudis on lahendus kõik need probleemid on Internetis saadaval. Peate lihtsalt teadma, kust otsida.

Teelõigust väljapääsemisest saadud kogemused on ületamatud. Mingil hulgal õpikuteadmisi ei saa konkureerida praktilistes ja reaalsetes olukordades saadud kogemustega. Seega, kui soovite WordPressi õppida, peaksite alati minema ise hostitava platvormiga.

Järeldus

Inimestel, kes pole tehniliselt korras, võib WordPressi kätte andmine olla keeruline või isegi hirmutav. Kui te ei soovi oma saidi majutamisel ja hooldamisel täiendavat peavalu, on teil hallatava WordPressi hostimisteenuse (nt WPEngine või Media Temple) jaoks palju parem. Need ettevõtted teenindavad päevas umbes miljonit lehevaatamist ja neil on spetsiaalne riistvarakonfiguratsioon, mis on optimeeritud WordPressi maksimaalse efektiivsuse saavutamiseks. Nad hoolitsevad varunduste, WordPressi põhiliste värskenduste ja saidi üldise turvalisuse eest. Siin WPExploreris kasutame WPEngine’i ja soovitame seda väga.

Nii et kui olete WordPress.com-ist üle läinud WordPress.org-ile, jagage allpool toodud kommentaarides oma põhjust. Või kui te pole kindel, kas WordPress.org sobib teile, andke meile teada, mis teid takistab – jagame hea meelega sõbralikke nõuandeid ��

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map