10 levinumat WordPressi teemaküsimust ja nende parandamist

10 levinumat WordPressi teemaküsimust ja nende parandamist

Foorumipostitusi on tuhandeid avatud iga päev mitte ainult WordPress.org aga ka teistel foorumitel ja muidugi peaaegu iga teema arendaja tugisaidil, mis käsitleb väga levinud probleeme, mida saab lahendada väga kiiresti ja hõlpsalt. Olen kindel, et teema arendajatel ja kogukonna liikmetel on igav neile küsimustele ikka ja jälle vastata, nii et otsustasin kirjutada järgmise postituse, mis käsitleb mõnda kõige levinumat WordPressi teemaprobleemi, et saaksite lisage see järjehoidjaks ja laske see valmis teie käsutuses.


1. Stiilileht puudub

Olete just alla laadinud või ostnud ülivõimsa teema ja installite selle ning näete allolevat toredat sõnumit:

Stiilileht puudub

Noh, teie esimene mõte võib olla …

“Arendaja kruvis mind ja andis mulle teema ilma stiilita”

Muidugi on võimalik, et saadud ZIP-failil ei olnud faili style.css, kuid tõenäoliselt on probleem selles, et te ei laadinud üles juurteema kausta.

Puuduv stiililehe tõrkelahendus

Leidke töölaual teema teema kaust ja avage see (kui see on pakitud, siis pakkige see lahti ja avage see). Nüüd selle avamisel peaksite nägema kõiki oma faile seal, kui mitte teema on tõenäoliselt alamkataloogis. Näiteks on kõigil meie premium-teemadel teema kaustas „Installable Theme”. Üldiselt on see kuskil ilmselge ja tegelik teemakaust saab tõenäoliselt sama nime kui teema. Kui olete selle leidnud, siis ZIP-faili üles laadige ja WordPressi kaudu üles laadige või FTP-i abil üleslaaditud kausta üles laadige.

2. Andmete impordi vead

Teie teema on installitud ja nüüd laadite üles näidise .xml-faili, mille teema arendaja oli teile nii tore pakkuda, ja jälle saate vea!

Andmete impordi vead

1. vealahenduse importimine ebaõnnestus

Viga „ebaõnnestunud” importimisel on tavaliselt üks kahest asjast. Esimene on see, et see võib proovida laadida postitusi või taksonoomiat kohandatud postitüüpidest, mida veel pole.

 • Aktiveeri teema: Veenduge, et kasutatav teema oleks aktiivne.
 • Topeltkontrolli teema: Veenduge, et teema hõlmaks neid kohandatud postitustüüpe ja taksonoomiat – ehk küsige arendajalt või kui teate, kuidas teie ise välja näete

2. lahenduse importimine ebaõnnestus

Vigade korral, mis näitavad teksti „Meediumi importimine ebaõnnestus”, ei laadita pilte alla.

 • Kas märgistasite manuste importimise ruudu?? Enne impordi käivitamist kas peate märkima ruudu „failide manuste allalaadimine ja importimine”.
 • Kas pildid on juurdepääsetavad?? Võimalik, et mages pole serverist juurdepääsetav. Saate avada tekstiredaktoris näidisandmed ja proovida leida ühe neist failidest ning testida linki oma brauseris. Kuid kõige lihtsam on ilmselt võtta ühendust teema arendajaga ja anda neile teada, et pilte ei laadita alla.

3. Koduleht ei näe välja nagu demo

Oleks tore, kui mõni aktiveeritud teema näeks välja täpselt nagu demo pärast aktiveerimist? Meie kogu WordPressi teema teeb seda siis, kui kasutate sisseehitatud demoimportijat, kuid mitte kõik teemad ei saa olla nii vinge kui kokku.

Nii et kui olete installinud teema (ja see on näidisandmed), kuid teie sait ei vasta teema demole, on paar väga levinud põhjust, miks teie koduleht võib välja näha erinev.

Kodulehe kuvamise tõrge 1. lahendus

Kodulehe lugemise seade

Lugemisseaded on valed. See tähendab, et teie teema kas nõuab või ei vaja avalehe seadistamist ja teie sait on seatud vastupidisele. Nii et minge Seadistused> Lugemine ja kontrollige jaotise „Esilehe kuvamine” valikuid.

Kui teie teema ei vaja avalehe paigutuse jaoks ühtegi lehemalli, siis veenduge, et see suvand oleks seatud „Teie viimased postitused”. Kui teie teema kasutab avalehe malli, siis määrake oma sait staatilist avalehte kasutama.

Kodulehe kuvamise tõrge 2. lahendus

Kodulehe mall

Peate kasutama avalehe malli. Paljud teema arendajad kasutavad oma kodulehe paigutuse jaoks kohandatud lehe malle. Nii et kõigepealt peaksite muidugi läbi lugema dokumentatsioonifailid, kuid kui neil pole pea otsas ja looge uus leht, saate redigeerija all Lehe atribuudid> Mall kontrollige, kas seal on avaleht, koduleht, esileht või muu sarnane mall. Kui jah, peate tõenäoliselt selle malli abil lehe looma, selle salvestama / avaldama ja seejärel üle minema Seadistused> Lugemine et see staatiliselt esilehena valida.

4. Minu URL on inetu

Vaikimisi pole WordPressi URL-i vaikestruktuur eriti “ilus” ega SEO-sõbralik. Nii et teie veebisaidi URL-ide esmakordsel seadistamisel võivad tunduda koledad (postituse ID, avaldamise kuupäeva, postituse pealkirja ja isegi kategooria ebaõige sisu). Ärge muretsege – seda on lihtne parandada.

Inetu URLide tõrkelahendus

Permalinki seaded

Nii et kui teie URL-id ei tundu nii suurepärased (teie veebisait.com/?p=1), minge lihtsalt aadressile Seadistused> Permalinkid ja muutke oma säte suvandiks „Postituse nimi” (või mõnda muud – valige lihtsalt see, mis teie jaoks kõige paremini sobib).

5. Minu postitused tagastavad 404 viga

Github 404 viga

Kui teil on postitusi, mis tagastavad nüüd tõrkelehe 404, siis ärge paanitsege (veel), et enamasti on teie postitused endiselt olemas ja probleemi lahendamiseks peate lihtsalt värskendama oma püsilinki sätteid. See on väga tavaline teemade puhul, mis kasutavad kohandatud postitustüüpe. Iga kord, kui aktiveerite uue teema, mis kasutab kohandatud postitustüüpe, peaksite oma püsilinki sätted lähtestama.

Ametikohad, kus kuvatakse 404 tõrkelahendus

Lihtsaim lahendus on lihtsalt minna Seadistused> Permalinkid ja klõpsake nuppu Salvesta. Tavaliselt teeb see triki. Kuid kui see ei õnnestu, peate võib-olla oma .htaccess-faili käsitsi värskendama (märkus: kui WordPress on täiesti uus, ei soovita me seda ise lahendada, selle asemel peate abi saamiseks võtma ühendust vabakutselise arendajaga) . Saate rohkem lugeda kasutades WordPressi püsilinke WordPressi kodekis.

6. Minu menüü on tühi

Neil, kes WordPressi igapäevaselt kasutavad, pole teil seda probleemi tõenäoliselt vaja, kuid kui olete WordPressis väga uus või te kasutasite WordPressi mõni aasta tagasi ja just selle tagasi saades võite segaduses olla, miks teie menüü on tühi, kui installite teema.

Puudub menüüvigade lahendus

WordPressi menüü seaded

Vaikes WordPressi teemal on WordPressi menüü jaoks varu, kui seadistusi pole, kuid mitte kõik teema arendajad pole seda oma teemadesse lisanud.

Menüüde töökindluse tagamiseks minge üle aadressile Välimus> menüü menüü seadistamiseks.

 1. Veenduge, et teil oleks menüü. Kui te seda ei tee, peate selle looma (vaadake seda postitust, et saada teavet menüüde seadistamise kohta WordPressis)
 2. Veenduge, et menüü oleks määratud asukohale. Menüü all peaksite nägema „Kuva asukohad” – need on teie teema sisseehitatud menüüalad. Mõnel teemal võib olla ainult üks peamenüü asukoht, teistel võib olla mitu asukohta. Kontrollige lihtsalt seda suvandit, kus soovite oma menüüd kuvada, siis salvestage.

7. Uus teema kasutab esiletõstetud pilte, kuid mul on tonni postitusi ilma nendeta

Enne WordPressi versiooni 2.9 polnud pilti (pisipiltide postitamine) WordPressi tugi, nii et paljud teemad kasutasid esiletõstetud piltide määratlemiseks metavalikuid või kohandatud väljad või neil polnud mingit vaikest postituse pilti.

Ehk vahetate vanemat teemat uue vastu, mis toetab esiletoodud pilte või võib-olla oli teie eelmine teema lihtsalt väga minimaalne ja te ei kasutanud neid. Me ei pea tundide kaupa oma sadade postituste kuvamist (või võib-olla olete), et vaadata läbi sadu postitusi, nii et sellele on kiire lahendus ja see on pistikprogrammi kujul!

Esiletõstetud piltide tõrkelahendus puudub

Pisipildi hõlpsa lisamise pistikprogramm

Lihtne lahendus on kasutada „Lihtne lisamise pisipilt”Pistikprogramm vanade postituste esiletõstetud piltide automaatseks määramiseks. Installige, aktiveerige ja järgige juhiseid, et vanadesse postitustesse pilte lisada. Edaspidi pidage meeles, et lisage uute postituste avaldamisel oma esiletõstetud pildid.

8. Slaidid, akordionid, lülitid, vahelehed … ei tööta või pole lakanud töötamast!

Paljud WordPressi teemad kasutavad tänapäeval Java-skripti / jQuery abil teemade täiustamiseks, lisades selliseid pilte nagu pildiliugurid, lülitid, akordionid, vahelehed, mobiilimenüüd, pildi hoverid jne..

Kui need funktsioonid teie teemal ei tööta või järsku lakkasid töötamast, teeb see tõenäoliselt mõne JavaScripti tõrke, põhjustades kõik.

Katkised slaidid, ümberlülitamised, vahelehed jne. Vigade lahendus

WP mootori vahemälu

Esimene asi, mida peaksite tegema, on keelake kõik pistikprogrammid, tühjendage vahemälu (kõik need) ja laadige oma sait uuesti, et kontrollida, kas kõik töötab nii, nagu see peaks olema. Kui on, siis nüüd saate oma pistikprogrammid ükshaaval aktiveerida ja niipea, kui see puruneb, saate teada, et probleeme põhjustas viimane pistikprogramm (pange see plugin tähele, deaktiveerige, siis jätkake sama toimimist)..

Kui olete teada saanud, millised pistikprogrammid / pistikprogrammid selle probleemi põhjustavad, võite otsida uusi ühilduva funktsionaalsusega pistikprogramme või pöörduda pistikprogrammi või teema arendaja poole, et neile konfliktist teada anda (uurige esmalt lehte, et näha, mida tegelikud probleemid on nii, et saate pöörduda vastava isiku poole – kui pistikprogrammi tõrge põhjustab märkuse, siis lisage pistikprogramm või kui teema viga on teema dev).

9. Muutusstiilid ei tee midagi

Nii et teie teema on kõik seadistatud ja nüüd soovite muuta selle väljanägemise viisi, et anda sellele rohkem oma “isiksust” ja muuta see tõesti vastavaks teie kaubamärgile, ettevõttele, nišile … jne. Nii et olete hakanud oma saidile lisama kohandatud CSS-i või muutma stiililehte, kuid iga kord, kui värskendate oma saiti, ei mõjuta ükski teie muudatustest!

Puuduvad stiilimuudatused Vealahendus

WordPress Live'i kohandaja

Muudatuste rakendamiseks võite teha mõned sammud:

 • Keela vahemälu: Kõige tavalisem probleem on see, et teil on mingi vahemällu pistikprogramm, näiteks W3 kogu vahemälu teie CSS installitud ja vahemällu salvestatud. Kui teete seda, peaksite selle keelama.
 • WordPressi kohandaja: Teemade kohandaja kasutamisel peaksite proovima klõpsata nupul Salvesta ja seejärel värskendada lehte, et näha, kas teie muudatused mõjutavad.
 • Taust ei muutu: Kui proovite lihtsalt WordPressi taustpaneeli abil tausta muuta, võib teil tekkida probleeme, kui kasutatava teema taustal on pilt seatud. Proovige üles laadida uus pilt lihtsalt katsetamiseks, kuna see peaks selle alistama. Samuti võib korralik valik olla 1-kordse tahke värvi üleslaadimine ja selle kordamiseks seadmine.
 • WordPress Editori muudatused: Kui proovite teha muudatusi WordPressi redigeerija kaudu aadressil Välimus> toimetaja muudatusi ei pruugita serveri lubade tõttu tegelikult salvestada, kuid sel juhul kuvatakse tõrge. Siit saate rohkem teada saada määrates siin failiõigused.

10. Olen värskendanud oma teemat ja kõik minu muudatused on tehtud!

Selle vea kõige tõenäolisem põhjus on see, et tegite oma mallifailides, näiteks failis style.css, käsitsi muudatusi (tavaliselt). Siis, kui oma teemat värskendasite, kirjutas redigeeritud failid vaikekoodide koodiga üle. Seetõttu ei soovita me KUNAGI algses teemas muudatusi teha.

Teemamuudatused on vigade lahendused

Kohandatud koodi lisamine WordPressile

Kahjuks võivad muudatused jäädavalt kaduda, kui teil pole oma veebisaidi varukoopiaid, mida saate selle taastamiseks kasutada. Mõned hostiettevõtted pakuvad 30 päeva väärtuses veebisaidi varukoopiaid, nii et kui vajate abi varukoopia leidmiseks ja / või taastamiseks, pöörduge oma hosti poole. Kui teil on oma käsitsi varundamine, peaksite saama teemafailid FTP kaudu taastada.

Ehkki te ei pruugi seda probleemi praegu lahendada, võite võtta ettevaatusabinõusid ja veenduda, et te ei ole enam selles olukorras. Edaspidi peaksite oma teemade muutmiseks kasutama ühte (või mitut) järgmistest:

 • Kohandatud CSS-pistikprogramm. Kui vajate ainult mõnda väikest näpunäidet, võite kohandatud CSS-i pistikprogrammi abil oma muudatusi teha ja tagada, et neid teema värskenduse ajal ei kustutata. Siin on kaks, mis meile meeldivad:
  • Kollase pliiatsi CSS-i toimetaja
  • CSSHero Visual CSS Editor
 • Loo lapse teema. Lapseema loomine on tõenäoliselt parim viis oma teema kohandamiseks ning võimaldab suurimat paindlikkust ja lubab teil isegi mallifaile (lisaks ainult stiil.css) redigeerida, eemaldada või lisada uusi skripte ning lisada kohandatud funktsioone.
  • Vaadake seda artiklit, et saada teada, kuidas luua WordPressi lapseteema.
 • Hallake täielikke veebisaidi varukoopiaid. Kui midagi läheb valesti, on alati hea mõte oma veebisaidil varukoopiaid teha. Selleks soovitame tungivalt varundada oma WordPressi veebisaiti (mis erineb teie hostiettevõtte pakutavatest serveri varukoopiatest), kasutades ühte järgmistest:
 • Hoidke muudatuste logi. Ükskõik, kas redigeerite mallifaile käsitsi (kõige parem pole) või kasutate lapseteemasid, on muudatuste logi loomine parim viis, et saaksite jälgida kõiki teemakohaseid muudatusi. Eriti kasulik on siis, kui miski puruneb, et saaksite edasi liikuda ja vaadata, kus võisite vea teha.

Mähkimine üles

Seal on see olemas – 10 levinumat WordPressi viga ja lahendused, et saaksite need parandada. Kuid need on vaid mõned vead, mida me näeme, kuidas inimesed enamasti satuvad. Täpsemate näpunäidete saamiseks tasub tutvuda ka selle juhendiga, millest me kirjutasime kuidas installida teema Themeforest WordPress (kuigi juhendis on näpunäiteid, mis kehtivad enamiku teemade puhul).

Kui teil on muid probleeme, peaksite kõigepealt tegema kiire Google’i otsingu, et leida vastus ise. Kui pärast ise uurimist ei leia ikkagi vastust, proovige pöörduda teema või pistikprogrammi autori poole (kui see on seotud nende tootega) või külastage sellist foorumit nagu Reddit või Envato kas kogukonna liige saab aidata. Võimalik, et viga, mida saate, on tavalisem, kui arvate!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map