10 asja, mida tuleks WordPressi pistikprogrammide kasutamise kohta teada saada

10 asja, mida peaksite teadma WordPressi pistikprogrammide kasutamise kohta

Mis oleks WordPress ilma pistikprogrammideta? WordPressi teeb nii suurepäraseks meie võime laiendada maailma lemmik sisuhaldussüsteemi peaaegu piiramatult. Veebis on saadaval ligi 25 000 pistikprogrammi WordPress.org üksi on taevas tõesti piir.


Kuid suure võimsusega kaasneb suur vastutus ja on kahetsusväärne, et WordPressi pistikprogrammide kasutamisel võivad olla kahjulikud kõrvaltoimed, kui te pole liiga ettevaatlik. Seda silmas pidades tahan ma selles postituses käsitleda kõige olulisemaid asju, mida peaksite oma WordPressi saidi WordPressi pistikprogrammide kasutamisel silmas pidama, et saaksite nautida kõiki lisafunktsioone ja vältida lõkse.

1. Värskendage oma pistikprogramme

http://www.wpexplorer.com/essential-wordpress-plugins/

See on natuke mõtlematu, kuid täielikkuse huvides tuleb seda mainida: pistikprogrammide värskendamine on teie ajaveebi turvalisuse ja funktsionaalsuse jaoks ülioluline. Aegunud pistikprogrammid on peamised eesmärgid neile, kes otsivad turvanõudeid, ja need võivad puruneda ka siis, kui vabastatakse WordPressi ja muude pistikprogrammide uuemad versioonid.

Lisaks pluginate regulaarsele värskendamisele peaksite perioodiliselt oma pistikprogramme kontrollima, et veenduda, et neid on hiljuti värskendatud. Peaksite kindlasti kaaluma pistikprogrammide eemaldamist, mida pole pikema aja jooksul värskendatud (reeglina öelge üks aasta).

Ideaalis peaksite oma pistikprogramme regulaarselt värskendama (Märge: Kas te ei taha unustada? Sa võid proovida Lihtsate värskenduste haldur pistikprogrammi, teema ja väiksemate / suuremate WordPressi põhivärskenduste automatiseerimiseks).

2. Hoidke deaktiveeritud pistikprogrammid ajakohasena või saate neist lahti

See järeldub otse minu eelmisest punktist: isegi kui pistikprogramm pole teie saidil aktiivne, peate tagama, et seda ikka värskendatakse. Deaktiveeritud pistikprogramm on teie saidil endiselt aktiivne selles mõttes, et seda võiks turvanõrkusena ära kasutada. Muuseas, sama võib öelda teemade kohta, nii et minu nõuanne kehtib ka seal.

Kui aus olla, siis kui pistikprogramm pole teie saidil aktiivne ja te ei kavatse seda tulevikus kasutada, oleks minu soovitus see eemaldada. Viimane asi, mida soovite, on see, et teie sait saaks kasutamata pistikprogrammide surnuaiaks – tasub hoida asju puhtana ja korras.

3. Deaktiveerige taustprogrammi pistikprogrammid, kui neid ei kasutata

Deaktiveerige taustaprogrammi pistikprogrammid, kui seda ei kasutata

Enamik pistikprogramme koormab teie saidi ressursse, isegi kui see on vaid väike. Seetõttu on minu soovitus aktiveerida taustaprogrammi pistikprogrammid ainult siis, kui neid vaja on.

Võtame näiteks WordPressi andmebaasi lähtesta plugin. Selle suurepärase väikese pistikprogrammi abil on WordPressi lähtestamine hõlbus, taastades kogu WordPressi andmebaasi või osa sellest algsesse vaikeolekusse. WordPressi andmebaasi lähtestamise pistikprogramm peab siiski olema aktiivne ainult siis, kui käitate lähtestamist – selle saab igal muul ajal välja lülitada.

Lühidalt – teie sait peaks kasutama kõiki teie saidi kõiki aktiivseid pistikprogramme. Kui ei, siis lülitage see välja.

4. Pluginate arv pole oluline

Lahtiselt öeldes on pistikprogramm lihtsalt teie saidil rakendatud lisakood. Mõningal määral võiksite sama koodi lisada ka faili function.php ja saavutada sama efekti.

Seetõttu pole saidil installitud ja aktiveeritud pistikprogrammide arv suur probleem. Põhiprobleem on teie pistikprogrammide kodeeritud ja ressursimahukad probleemid.

Lubage mul öelda nii: oleks palju parem, kui teie saidile oleks installitud viis kerget ja laitmatult kodeeritud pistikprogrammi, kui üks ülespuhutud, ressursimahukas ja haavatav pistikprogramm. Tegelikult peaksite rohkem muretsema mida installite pistikprogrammid, mitte mitu.

5. Pluginate arv On Tähtis

Sellegipoolest on üks põhjus, miks teie saidile installitud pistikprogrammide arv võib probleemiks osutuda: konfliktid.

Teoreetiliselt, mida rohkem pistikprogramme teie saidil on, seda tõenäolisem, et leiate ühe, mis on teisega vastuolus. Pistikprogrammide konfliktidega tegelemine on probleem, mida arendajad pidevalt silmitsi seisavad, kuna kõigis WordPressi installides on peaaegu lõpmatu arv seadistuskombinatsioone. Enamik WordPressi ajaveebid on installitud pistikprogrammide kombinatsiooni osas täiesti ainulaadsed.

Ehkki peaksite silmas pidama kasutatavate pistikprogrammide kvaliteeti, peaksite siiski ka numbril silma peal hoidma, et hoida asjad võimalikult lihtsana. Sel juhul on vähem tavaliselt rohkem (ärge kasutage pistikprogrammi).

6. Kvaliteet lööb alati kvantiteeti

Tärnireiting

Samal mõttekäigul peaksite olema väga valiv, kui otsustate, milliseid pistikprogramme oma saidile installida. Lõppude lõpuks võib iga teie installitud pistikprogramm jätta jälje, mida on raske eemaldada (eriti kui see on halvasti kodeeritud). Ehkki iga oma saidil päikese all asuva pistikprogrammi testimine ja installimine võib olla väga ahvatlev, peaksite siiski ettevaatuse ja valimise poolelt eksima.

Pistikprogrammide installimisel peaksite vaatama mõnda peamist elementi, näiteks:

 • Allalaadimiste arv
 • Keskmine hinne
 • Ülevaated
 • Arendaja (kas nad on väljakujunenud?)
 • Tõendid aktiivse toe kohta

Fakt on see, et te ei installi ainult pistikprogrammi, vaid installite funktsionaalsuse, mida soovite jääma funktsionaalne lähitulevikus. Kui pistikprogramm töötab nüüd, on see hea algus, kuid soovite veenduda, et see töötab ka tulevikus.

Minu jaoks on otsus oma saidile uus pistikprogramm installida üsna oluline. Olen ettevaatlik, et endalt küsida, kas ma tõesti olen või mitte vaja funktsionaalsus või kui mind tõmbavad vanasõna läikivad tuled. Võib-olla tasuks küsida endalt sama küsimus.

7. Preemia ei tähenda tingimata parimat

On psühholoogia üldtuntud fakt, et kulud mõjutavad inimeste tajumist väärtusest. Kui pakun teile sama asja tasuta või hinnaga, siis tõenäoliselt muutub teie ettekujutus väärtusest eraldi asjaoludel.

Seda nähtust võib mõnikord täheldada inimeste suhtumises premium-pluginatesse. Fakt on see: seal on palju hoolimatute premium-pluginate arendajaid. See, et keegi võtab teid pistikprogrammi eest, ei tee sellest head. Seal on tohutult palju äärmiselt kvaliteetseid tasuta pistikprogramme, mille on välja töötanud inimesed, keda võite absoluutselt usaldada.

Sellegipoolest on hästi tehtud premium-pluginad tavaliselt parimad. Kui valite hea mainega lisandmoodulite arendaja, on teil tõenäoliselt parim funktsionaalsus, tipptasemel tugi ja järjepidevad värskendused. Peamine on veenduda, et toetate “õiget” arendajat. Ärge tehke ainult Google’i otsingut ja minge kõikvõimalike kuvatavate sündmustega kaasa – uurige, keda inimesed soovitavad isiklikult. Osalege WordPressi kogukonnas ja pange positiivses valguses tähele, kellest räägitakse. Need on inimesed, kelle käest peaksite ostma.

8. Mõnda pistikprogrammi peetakse ülitähtsaks peaaegu kõigi saitide jaoks

Yoast SEO plugin WordPressile.

Pärmi SEO on kasulik tööriist enamiku tüüpi WordPress-saitide jaoks.

Enamikul juhtudel sõltuvad installitavad pistikprogrammid teie loodud saidist. E-poe kauplus võib vaja minna näiteks ostukorvide pistikprogrammi, samas kui fotoportfelli jaoks on kasulik pildigalerii tööriist. Siiski on mõned pistikprogrammid, mida peaaegu iga WordPressi install peaks sisaldama, hoolimata teie saidi fookusest.

Näiteks soovite tõenäoliselt meelitada võimalikult palju külastajaid, nii et teie sait saab alati kasu sellisest kindlast otsingumootori optimeerimise (SEO) pistikprogrammist nagu Yoast SEO. Turvalisus on teie saidi andmete ja sisu turvalisuse tagamiseks ülitähtis, seega on selline pistikprogramm nagu Wordfence on alati tark panus. Teise näitena on kohandatud kontaktvormid (näiteks need, mis on loodud kontaktvormiga 7), mis võimaldavad külastajatel kontakti saada, olenemata sellest, kas kasutate ajaveebi, ettevõtte saiti või kauplust.

Isegi kui arvate, et teie loodud sait ei vaja pistikprogramme, võite olla üllatunud, kui palju võimalusi pakub hindamatuid funktsioone. Leidub WordPressi pluginaid, millest iga veebisaidi omanik peaks teadma – olenemata sellest, kas soovite neid kasutada.

9. Pistikprogrammid saavad teie saidi integreerida muude tööriistade ja platvormidega

Google Analyticsi juhtpaneel WP-pistikprogrammi jaoks.

Google Analyticsi juhtpaneel WP jaoks võimaldab teil integreerida oma WordPressi saidi populaarse analüütikatööriistaga.

Pistikprogramme ei looda vaakumis. Kuigi on tõsi, et paljud on iseseisvad valikud, mis pakuvad sõltumatuid funktsioone, sõltuvad mõned teisest tarkvarast. Tegelikult on palju pluginaid, mis on loodud teie WordPressi saidi integreerimiseks igat tüüpi populaarsete tööriistade ja platvormidega. See tähendab, et saate need programmid WordPressiga sujuvalt toimima panna, tundmata ühte koodirida.

Vaevalt suudame kõiki saadaolevaid integratsioone katta, kuid siin on vaid mõned näited:

Nii et kui teil on lemmikriistu, mida kasutate iga päev oma veebisaidi või ettevõtte käitamiseks, tasub kontrollida, kas on olemas võimalus neid oma saidiga integreerida. Nii saate oma töövoogu sujuvamaks muuta ega pea pidevalt platvormide vahel edasi-tagasi vahetama.

10. Veebipistikprogrammide otsimiseks on mitu kohta

WPExploreri pistikprogrammide avaleht.

Meie kataloogist leiate palju suurepäraseid tasuta ja lisatasu pluginaid.

Kui olete pistikprogrammide jaoks täiesti uus, peate kõige paremini alustama WordPressi pluginate kataloog. Need pistikprogrammid on tasuta ja kontrollimise käigus läbi viidud. Selles kataloogis kuvatakse ka klientide hinnangud ja ülevaated koos iga pistikprogrammi kasutavate WordPress-saitide arvuga, nii et teate, milleni saite.

Kuid see pole kaugeltki ainus koht, kus veebipõhiseid pistikprogramme leida. Paljud arendajad müüvad pistikprogramme oma veebisaitide kaudu ja on ka teisi katalooge, millel on kümneid, sadu või tuhandeid võimalusi. Pidage meeles, et enamik pluginaid, mis pole WordPress.org-is, on premium, mis tähendab, et nende kasutamiseks peate maksma lõivu. Kulud on sageli üsna mõistlikud ja võite leida pistikprogramme, mis pakuvad keerukamat, ebatavalist või sihitud funktsionaalsust.

Kui hakkate alles pistikprogrammi otsingus hargnema, siis siin on mõned alused:

 • CodeCanyon: See on võrgus suurim WordPressi lisatasu pluginate kataloog. Siit leiate peaaegu kõike, hinnaga alates 2 dollarist. Samuti saate vaadata kasutajate ülevaateid ja hinnanguid ning palju teavet iga pistikprogrammi kohta.
 • WPMU DEV: See on suurepärane kvaliteetsete WordPressi pluginate allikas, pakkudes võimalusi sellistes valdkondades nagu analüüs, turvalisus, disain, sotsiaalmeedia integreerimine ja palju muud. See sait töötab pisut erinevalt enamikust kataloogidest, kuna pistikprogrammide kasutamiseks on vaja liikmelisust. 49-dollarine hinnasilt võib aga olla hea tehing, kui leiate mitu soovitud pistikprogrammi (eriti kui teil on mitu saiti).
 • WPExplorer: Lõpuks tahaks öelda, et rääkimata meie enda veebisaidist! Pakume tasuta ja mõistliku hinnaga pistikprogrammide kataloogi väga erinevates kategooriates, alates e-kaubandusest kuni lehtede koostajateni kuni SEO-ni. Vaadake seda ja leiate kindlasti midagi teie vajadustele vastavat.

Teadmine, kust WordPressi pistikprogramme leida, avab teie võimalused ja võimaldab teil leida parimad saadaolevad tööriistad. Kui julgete ülaltoodud soovitustest eemalduda, veenduge, et peate kinni usaldusväärsetest saitidest ja arendajatest. Enne uute pistikprogrammide ostmist otsige alati kasutajate ülevaateid ja hinnanguid ning pidage enne nende installimist oma saidi varundamist.

Järeldus

Pistikprogrammid on WordPressi kasutamisel üks paremaid asju. Kättesaadav arv võib esialgu siiski üle jõu käia. Kui olete loonud suure kogumi, võib olla keeruline teada, milliseid neist valida, kuidas neid konfliktide suhtes jälgida ja kuidas neid juhtida.

Pistikprogrammide kasutamine oma WordPressi saidi maksimumi saamiseks ei pea aga olema keeruline. Soovite järgida vaid mõnda lihtsat juhendit, näiteks pistikprogrammide allalaadimist usaldusväärsetest allikatest, nende ajakohastamist ja vabanemist neist, mida te ei vaja. Kui olete teada saanud mõned põhifaktid pistikprogrammide kohta, näiteks need, mida tutvustati ülalpool, olete valmis alustama oma saidi kohandamist.

Kas teil on küsimusi selle kohta, kuidas oma saidil või ajaveebis WordPressi pluginaid kasutada? Või lisanõuandeid, mida teistele WordPressi kasutajatele pakkuda? Andke meile allpool kommentaarides teada!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map