WordPress vs Drupal: milline on teie veebisaidi parim platvorm?

WordPress vs Drupal: milline on teie veebisaidi parim platvorm?

Enne kui isegi selle loomist alustate, teete oma veebisaidi kohta ühe kõige olulisema otsuse.


Parima platvormi valimine on otsus, mis mõjutab teie projekti kõiki aspekte. Igal populaarsel platvormil on alates kujundamisest kuni turvalisuse ja arenduskulutiteni oma eripärad, mis mõjutavad teie saidile lähenemist.

Kaks kõige populaarsemat (ja mille üle vaieldakse kõige rohkem) platvormi on WordPress ja Drupal. Selles WordPress vs Drupali juhendis käsitleme üksikasjalikult iga valiku plusse ja miinuseid. Pärast selle artikli lugemist peaks teil olema parem idee, milline neist sobib teie projektiga kõige paremini.

Sissejuhatus WordPressi

WordPress.org

WordPress on kõige populaarsem CMS, umbes 31% kõigist veebisaitidest tugineb sellele. Lisaks näitab Google Trendsi üks pilk teile, kui populaarset seda võrreldakse Drupali omadega:

Google Trends WordPress vs Drupal

WordPress sisaldab suurt kogukonda, mis pakub hindamatut tuge mitut tüüpi veebisaitidele, mida saate üles ehitada. Tõepoolest, WordPressi abil on võimalik luua midagi lihtsast ajaveebist suure uudiste veebisaidini, näiteks CNN.

WordPress on suunatud üldsusele, see tähendab, et iga keskmine veebiarendaja saab kohandada oma WordPressi veebisaiti.

Oluline on rõhutada, et WordPressi all peame silmas wordpress.org, mitte wordpress.com. Oleme nende WordPress.com vs WordPress.org artiklis nende kahe erinevusi katnud.

Vaatame lühidalt mõnda WordPressi kasutamise plusse ja miinuseid:

WordPressi eelised

 • Tarkvara on tasuta kasutamiseks
 • Saate seda kohandada vastavalt oma teemade ja pistikprogrammide kasutamisele
 • Algajatele on see palju kättesaadavam
 • Saate lisada keerukaid funktsioone ilma keeruka PHP kodeerimiseta
 • Selle populaarsus tähendab, et tal on suur toetajate kogukond
 • Teil on terve rida funktsioone, millega saate mängida
 • Üldiselt on WordPressi abil veebisaidi arendamine odavam kui teistel platvormidel

WordPressi puudused

 • See on ajalooliselt kujutanud endast suuremat turvariski kui tema konkurents
 • Teie vastutate selle turvalisuse ja hoolduse eest
 • Ehkki sellel on palju funktsionaalsusi, ei vasta see Drupali omale – kuid lõhe on märkimisväärselt vähenenud
 • Selle kasutusmugavus võib tähendada, et paljud veebisaidid näevad välja uskumatult sarnased

Sissejuhatus Drupali

Drupal

Arendajate valitud CMS-i üldiselt peetakse Drupalil parimaks võimaluseks, kui soovite luua väga kohandatud veebisaiti.

Võrreldes WordPressiga pole Drupal sugugi nii populaarne. Vaatamata sellele, et ta on olnud kauem (alates 2000. aastast), vastutab see pisut üle 2% (ehk umbes 41 miljonit) kõigist veebisaitidest.

Drupalile tuginevad aga mitmed suuremad veebisaidid, sealhulgas The Economist ja NASA.

Drupali eelised

 • See pakub teie veebisaidi kohandamiseks suurimat potentsiaali, kui vajate keerulist
 • Seda peetakse kindlamaks
 • Tal on mitmeid võimsaid funktsioone, sealhulgas kohandatud väljad ja vaated – ehkki neid saab nüüd ka WordPressis kasutada

Drupali puudused

 • Kohandatud veebisaidi ehitamine on kallim
 • Õppimiskõver on palju järsem
 • Veebisaidi värskendamine Drupali uusimale versioonile võib olla õudusunenägu
 • Puudub kasutajasõbralik sisu loomise kogemus
 • Drupali kõige paindlikumad funktsioonid, näiteks kohandatud väljad, nõuavad rakendamiseks märkimisväärset aega

Hinnakujundus WordPress vs Drupal

Vaieldamatult on CMS-i valimisel otsustavaks teguriks kulud. Muidugi on mis tahes tarkvara allalaadimise hind oluline. Kuid kui plaanite hallata keerukamat veebisaiti, siis peate arvestama sellega kaasnevate arenduskuludega.

WordPressi kulud

Veebisaidi installimine ja loomine WordPressi abil on tasuta, kuid keerukama WordPressi veebisaidi loomine maksab.

Kuigi suurem osa pistikprogrammidest on tasuta, on mitmeid lisatasusid, mille eest peate sisseehitatud funktsioonidega veebisaidi saamiseks maksma. Kuid nende pluginate puhul, mis pikemas perspektiivis tõestavad enam väärtust, kujunevad need tavaliselt maksimaalselt 100–2200 dollarit. Lisaks, kui otsustate palgata arendaja, peate arvestama ka selle kuludega.

Muud kulud, mida tuleks arvestada, on teie veebisaidi majutamine. Kõik WordPressi veebisaidid on ise hostitud, mis vähemalt tähendab, et olete selle omandis. Teine hea uudis on see, et meeldivad Bluehost ja WPEngine on taskukohased. Kui kumbki neist teie heaks ei tööta, saate valida paljude muude suurepäraste WordPress-i hostimisvalikute hulgast.

Drupali kulud

Drupal on ka tasuta tööriist, kuid jällegi ei tähenda tasuta tööriist, et arendus on tasuta. Kui te pole kogenud arendaja, peate Drupali keerukust arvestades peaaegu kindlasti maksma kellelegi teie veebisaidi loomiseks märkimisväärse summa..

Muidugi võiksite ise oma Drupali veebisaidi ehitada, kuid ehkki saate säästa raha, investeerite siiski märkimisväärselt palju aega – eriti kui teil puuduvad teadmised kohandatud kodeerimise kohta.

Võib-olla on Drupali ümbritsev suurim mure ajakohastamise hind. Drupali veebisaidid pole edaspidise ühilduvusega, mis tähendab, et uue versiooni ilmumisel vajavad nad täielikku ümberehitust. Need on suured kulud, mille paljud arendajad otsustavad Drupal 7-le jääda, selle asemel et Drupal 8-le üle minna. Ehkki võite säästa raha, on teil jäänud üha vananenud funktsioonidega veebisait.

Sarnaselt WordPressile pakub Drupal mitmeid suurepäraseid hostimisvõimalusi (sealhulgas Saidiplats & Pilves), mis hoolitseb kõigi teie taskukohaste hindade nõuete eest. Igal hostil on erinevad eelised, sõltuvalt teie loodud veebisaidi tüübist, nii et enne selle valimist tasub ringi vaadata.

Hinnakujundus võrreldud

Professionaalse veebisaidi ülesehitamisel on WordPress selgelt kuluefektiivsem variant. Ükskõik, kas teete seda ise või loodate arendajale, investeerite nii rahaliselt kui ka ajaliselt palju vähem.

Lisaks töötab WordPress oma veebisaidi uuendamisel palju odavamalt. Reeglina maksab WordPressi ümberehitamine umbes poole vähem kui Drupali puhul.

Teemad WordPress vs Drupal

Muidugi peab teie veebisait hästi toimima, kuid see ei tähenda, et peaksite selle välja nägema. Sõltumata loodava veebisaidi tüübist soovite kindla teema, millest saaksite looda.

WordPress

WordPressi teemade kataloog

WordPress Teemakataloog omab 3700 tasuta valikut, mis pakuvad laia valikut sirvimiseks ja oma veebisaidile sobivaima leidmiseks. Lisaks käsitlevad need teemad erinevat tüüpi veebisaite, nii et leiate kindlasti selle, mis sobib teie otsitavaga.

Ehkki WordPress.org ja sõltumatud arendajad pakuvad mitmeid tasuta WordPressi teemasid, võite valida ka esmaklassilise. Premium-teemad on ideaalsed, kui otsite võimalust, kus oleks rohkem funktsioone ja kohanemisvõimalusi. Lisaks pakutakse neile reeglina regulaarsemaid värskendusi ja paremat tuge.

Kui otsustate sellesse investeerida, võite tugineda paljudele teematurgudele, nagu näiteks ThemeForest, mis pakuvad suurepäraseid ja usaldusväärseid teemasid igat tüüpi veebisaitidele. Ainuüksi ThemeForestis saate valida enam kui 11 000 premium WordPressi teema vahel.

Te saate oma teemat hõlpsalt kohandada WordPressi kohandaja abil. WordPressi tööriist aitab teil oma lehe elementides olulisi muudatusi teha.

Drupal

Vahepeal pakub Drupal palju vähem võimalusi kui WordPress koos saadaval on umbes 2700 teemat. Teil pole ainult valikuvõimalusi, vaid paljud neist saavad ka kohandatud koodi. See tähendab, et vajate arendajat, kes aitaks teil oma veebisaidil atraktiivseks muuta.

Kui olete aga kogenud arendaja, on Drupal suurepärane võimalus, kuna see ei paku üldiselt eelkonfigureeritud võimalusi. Seetõttu saate ilma ühegi eelvalitud kujunduseta täpselt kontrollida, kuidas teie veebisait välja näeb.

Teemasid võrreldi

Oma suure mitmekesisuse ja võimaluste arvu tõttu lööb WordPress Drupali käed alla. Pealegi muudab teie teekond valmis veebisaidile palju hõlpsamaks, kui saate kohe “karbist väljas” disainilahendusi rakendada ja neid hõlpsasti kohandada.

Kui töötate kliendi jaoks, kellel on konkreetsed projekteerimistaotlused ja keerulised tehnilised nõuded, on Drupal parem valik.

Omadused ja funktsionaalsus võrreldes

Reeglina on Drupal selle konkreetse lahingu tavaliselt võitnud. Kuid hiljutised arengud WordPressis tähendavad, et see pakub paljusid funktsioone, mis Drupali kunagi nii muljetavaldavaks tegid.

WordPress

WordPressi ja Drupali vahelises arutelus on levinud müüt, et te ei saa WordPressis lisada sama taseme funktsioone. WordPressi pistikprogrammide arendamine tähendab aga seda, et võite Drupali funktsionaalsusele väga lähedale jõuda. Mitte ainult, et saate neid WordPressi pistikprogramme turvaliselt kasutada, teades, et te ei pea puudutama ühtegi PHP-d.

Tööriistakomplekti kohandatud arendus

Info ja allalaadimine

Pluginate, näiteks Tööriistakomplekt ja mitmete leheehitajate arv tähendab, et nüüd saate lisada mitmeid samu funktsioone, mis Drupalile selles piirkonnas kunagi eelise andsid. Lisaks tähendab nende pistikprogrammide toega andmearhitektuuri laiendatavus migreerub Drupalist WordPressi on lihtsam kui arvate.

Lisaks pakub WordPress tuhandeid muid pistikprogramme, mis hoolitsevad väga paljude erinevate funktsioonide eest, sõltumata teie veebisaidist, mida ehitate. Üks pilk läbi WordPressi hoidla näitab, kui ulatuslik on selle kataloog. Teine suurepärane viis teie jaoks parimate lisandmoodulite tuvastamiseks on selliste turgude nagu CodeCanyon sirvimine.

Drupal

Pistikprogrammide asemel kasutab Drupal teie saidi funktsioonide laiendamiseks ja täiendavate funktsioonide lisamiseks mooduleid. Rohkem kui 40 000 moodulit mille hulgast valida, on Drupal ajalooliselt olnud konkurentide ees suurem võime osas aidata teil luua ideaalseid kohandatud veebisaite.

Paljud kõige nõudlikumad funktsioonid alates kohandatud väljadest kuni taksonoomiate ja juurdepääsuni loodi Drupali ja selle moodulite abil. Kui vajate paindlikku, laiendatavat sisuarhitektuuri, on Drupal olnud parim CMS, kelle poole pöörduda.

Selle keerukuse juures jääb siiski järsk õppimiskõver, millest üle saada, kui soovite sellest parimat kasu saada.

Funktsioone ja funktsionaalsust võrreldud

Kui Drupalis oli kunagi selge võitja, siis WordPress on lõhet vähendanud ja mõne arendaja silmis selle isegi ületanud.

Paljusid funktsioone, milles Drupal oma nime pani, saab nüüd WordPressiga korrata:

 • Kohandatud postitustüübid – kui teie WordPressi teema ei sisalda juba kohandatud postitustüüpe (näiteks rakendusel Total on juba portfoolio, töötajad ja iseloomustused), siis lisandmoodul nagu Tööriistakomplektide tüübid võib anda teile Drupali-laadse meetodi oma veebisaidi jaotiste loomiseks WordPressis
 • Kohandatud väljad – mõlemad ACF ja tööriistakomplekt annavad teile nüüd võimaluse lisada iga postitustüübi jaoks teavet nagu Drupal
 • Taksonoomiad – võite kasutada tööriistakomplekti Drupali sõnavara kopeerimiseks ja oma kohandatud kategooriate loomiseks
 • Juurdepääs – tööriistakomplekt saab kasutada WordPressi 5 põhirolli, et luua kohandatud rollid nagu Drupali puhul
 • Postisuhted – ühendage oma sisu sarnaselt sellele, kuidas Entity Reference töötab Drupalil

Nüüd saate mitte ainult kõiki neid funktsioone WordPressis luua, vaid need on võimalik ka ilma keeruka PHP kodeerimiseta, mis tähendab, et säästate nende lisamisega märkimisväärselt aega. Sama ei saa öelda Drupali kohta.

WordPressi uus Gutenberg sisuredaktor peaks veelgi lihtsamaks oma veebisaidile sisu lisamise, kasutades selle blokeerimise moodust. Kuid, Drupal Gutenberg on nüüd saadaval ka pärast seda, kui selle loojad toimetuse CMS-i üle viisid.

Jah, on vaieldav, kas Drupal on endiselt paindlikum ja pakub palju jõulisemaid funktsioone. Kuid tuleb tõdeda, et Drupali keeruline infrastruktuur pakub palju rohkem valu kui kasu. Kui te pole nõus investeerima aega nende kohandatud funktsioonide või raha kodeerimise õppimisse arendajalt, kes saab, on WordPress odavam ja lihtsam variant.

Toimivus ja turvalisus

Turvalisus on endiselt üks valdkondi, kus Drupal on WordPressi ees eeliseid. Kuigi selle tuum on turvaline, seisneb WordPressi probleem mõnes selle kolmanda osapoole laienduses.

Tõepoolest, vastavalt a küsitlus Wordfence poolt, pistikprogrammides olid süüdi 55,9% kõigist küberrünnakutest. Õnneks teenib terve mõistuse rakendamine pistikprogramme ümbritsevaid kõige pakilisemaid turvaprobleeme. Piirake installitavate pistikprogrammide arvu. Kasutage ainult pluginaid, mida regulaarselt uuendatakse. Ja muidugi nende ajakohastamine suurendab teie veebisaidi turvalisust.

Vahepeal on selle turvalisus Drupali üks peamisi müügiargumente. Ehkki turvaprobleeme on olnud näiteid – hiljutised Drupalgeddon 2 rünnak tuleb meelde – alates 2005. aastast on Drupal olnud WordPressi ja Joomlaga võrreldes kõige vähem rünnakuid.

WordPress on turvaline, kuid arvestades selle populaarsust, on see rünnakute suhtes alati haavatavam kui Drupal. Mõlemad kogukonnad reageerivad kiiresti kõikidele muredele. Pisike pluginate ja teemade arv WordPressis tähendab siiski, et peate olema ettevaatlik, et mitte alla laadida midagi, mis on halvasti kodeeritud. Kuigi te ei lähe kummagi valikuga valesti, hoiab Drupal tõenäolisemalt teid rikkumiste eest kaitstuna.

Tugi teenustele WordPress vs Drupal

Kui olete projekti ettevalmistamiseks lühikeste tähtaegadega hõivatud, võib usaldusväärne klienditugi olla ülioluline tagamaks, et väikesed plaanid ei viivita teie plaanidega.

WordPressi tugi

WordPressi populaarsus kogu maailmas tähendab, et leidub hulgaliselt arendajaid ja disainereid, kes on valmis teid aitama ükskõik millise mure korral.

Kui keskset tugisüsteemi pole, saate vastuseid oma kohmakatele küsimustele lehel WordPressi tugi samuti kasulik dokumentatsioon. Lisaks on premium-teemadel ja pistikprogrammidel oma spetsiaalsed tugirühmad, kes abistavad teid nendega seotud probleemide lahendamisel.

Drupal

Nii nagu WordPress, on ka Drupal väga aktiivne kogukond samuti oma toetus jaotis, kus asjatundjad saavad teile rääkida püsivalt käivate küsimuste kaudu. Siit leiate ka dokumentatsiooni, jututoad ja muud abistavad ressursid.

Drupali turuplats on veel üks suurepärane ressurss, kus saate luua ühenduse professionaalsete teenustega, mis näitavad nende lahendatud probleemide ajalugu. Ehkki võite olla kindel, et saate parimat võimalikku teenust, peaksite selle luksuse eest maksma natuke rohkem.

Võrreldi WordPressi ja Drupali

Nii WordPress kui ka Drupal pakuvad teile oma veebisaidi loomise vajaduste jaoks kõrgetasemelist spetsiaalset tuge. Nagu mõlemal juhul, peate parima üks-ühele teenuse jaoks kulutama natuke rohkem, kuid see on üldiselt seda väärt.

WordPress vs Drupal – millist platvormi peaksite valima?

Ehkki mõlemal on oma plussid ja miinused, on selge, et peamised Drupali eelised on olnud piiratud.

Drupal on suurepärane võimalus kohandatud veebisaidi loomiseks, kuid nüüd saate WordPressiga sama teha ka ilma keeruka kodeerimiseta. Pistikprogrammide (nt Tööriistakomplekt) ja mitmesuguste lehtede koostajate ilmumine tähendab, et saate veebisaidid nüüd luua Drupali viisil ilma igasuguse sellega kaasneva stressita..

Millist CMS-i eelistate? Jagage oma mõtteid WordPress vs Drupali kohta järgmistes mõtetes …

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map