Populaarsed WordPressi pluginad, et lisada kategooriaid ja silte

Populaarsed WordPressi pluginad, et lisada kategooriaid ja silte

Kas olete kunagi raamatukokku kõndinud, et raamatut otsida? Kuidas leidsite oma raamatu tuhandete seast üles rändatud raamatust? Kindlasti seetõttu, et raamatud olid virnastatud kenadesse ridadesse, mis olid siltidega. Otsisite jaotises „Ilukirjandus” või „Mitteilukirjandus”. Kui ilukirjandus oli see, mida otsisite, võiksite oma otsingut kitsendada, et valida žanrite vahel, nagu „Fantaasia“, „Müsteerium“, „Thriller“, „Romaan“, „Komöödia“ ja nii edasi. Kui oleksite valinud komöödia, vaatasite konkreetset autorit, et leida täpselt soovitud raamat.


Nii nagu raamatukogu indekseerimine aitab teil otsitud raamatut leida, aitavad kategooriad ja sildid teie veebisaidil asuval lugejal leida täpne postitus, mida nad otsivad. Ülaltoodud näites saate võrrelda pealkirju „Ilukirjandus” ja žanre kategooriatega ja konkreetset autorit või raamatu pealkirja Sildidega. Kategooriad ja sildid aitavad kasutajatel ja otsimootoritel otsingut kitsendada, et leida täpne postitus, mida nad otsivad.

Kategooriad ja sildid on erinevad viisid, kuidas WordPress aitab teil sisu hõlpsalt otsitavaks korraldada. Kui soovite nende jaoks tehnilist terminit – Taksonoomia.

Kohustustest loobumine: WPExplorer on ühe või mitme allpool loetletud toote sidusettevõte. Kui klõpsate lingil ja sooritate ostu, võiksime teha komisjonitasu.

Kategooriate ja siltide erinevus

Võimalik, et teil on nüüd õiglane ettekujutus kategooriate ja siltide erinevusest ülaltoodud näites. Kuid öeldes selgemalt,

 • Sildid kirjeldavad postitust üsna konkreetsel viisil. Kategooriad on hierarhilised, üldine pea sisaldab täpsemaid alapealkirju.
 • Kategooriad sisaldavad postitusi, mis kuuluvad samasse rühma või päisesse või alamrubriiki, silte kasutatakse postitustele, mida ei saa tegelikult ühte kategooriasse jagada.
 • Kategooriate URL-id võivad saada nii kaua, kui soovite – Raamatud / Ilukirjandus / Komöödia / Autor. Siltide URL-id on tavaliselt lühemad – autor / pealkiri.
 • Kõigile postitustele tuleb määrata üks kategooria. Vaikimisi kasutab WordPress ‘Uncategorized’ (saate seda sätetes muuta). Kuid kõiki postitusi ei pea sildistama.
 • Kui sama sildiga postituste arv kasvab, saate sildi säilitada või täiendada selle alamkategooriasse.

Kategooriad ja sildid hõlbustavad lugejal teie veebisaidi sirvimist. Parim on lisada need postituse loomise ajal. Kategooriad saavad teie veebisaidi raamistikuks ja seetõttu peate kategooriate pealkirjad valima ettevaatlikult.

Muidugi, ajaveeb areneb aja jooksul ja peate võib-olla lisama täiendavaid kategooriaid. Nende hiljem muutmine tähendab, et kaotate väärtuslikud lingid ja võite SEO paremusjärjestuses libiseda, rääkimata 404 veast, mis võivad sisse hiilida. Nii et ilma, et teil oleks alguses liiga palju kategooriaid, proovige leida oma ajaveebi jaoks optimaalne arv, mis hõlbustaks otsimist.

Kas see on SEO eesmärkidel oluline ?

Kategooriad ja sildid aitavad otsimootoritel teie saiti õigete märksõnade otsimisel uurida. Teie postitus ilmub otsingutulemustes kategooria või sildi otsimisel. Üks postitus võib jaguneda mitmesse kategooriasse ja sellel on palju silte.

Kas otsimootorid karistavad dubleerivat sisu? Ekspertide arvamused on erinevad, kuid peaksite järgima lihtsat reeglit: kas see lihtsustab teie lugeja leidmist? Kui see lihtsustab, minge edasi ja lisage. Yoast SEO pistikprogrammi abil saate alati valida valiku No Follow.

Kategooriate ja siltide jaoks tavaliselt kasutatavate kirjelduste kasutamine võib aidata otsingumootoritel neid paremini leida. Kategooriate ja siltide lisamist ei tohiks otsingumootoreid silmas pidades siiski teha. Peamine kaalutlus peaks olema see, et lugejal oleks teid hõlpsasti leitav tavapäraste kirjelduste abil.

Seal on arvukalt pistikprogramme, mis aitavad teil postitustele kategooriaid ja silte lisada. Need aitavad teil ka postitusi hallata ja annavad teile juhised kategooriate ja siltide toimimise üle. Siin on esile tõstetud mõned populaarsed ja sageli kasutatavad pistikprogrammid.

Automaatne postimärgistus

Kui teil on tüütu kõiki oma postitusi sildistada, otsige üles Automaatne postimärgistus. Teie koostatud märksõnaloendi alusel sildistab see postitus kõik teie postitused automaatselt, kui need salvestate või avaldate.

Automaatne postimärgistus 1

Alguses on vaja natuke tööd teha. Installige pistikprogramm ja aktiveerige see. Looge siltide ja seotud sõnade loend. Saate neid lisada seadete lehelt või oma postitusest. Kui teil juba on siltide loend, saab selle importida CSV- või JSON-vormingus.

Automaatne postitaja 2

Kui olete selle teinud, hakkab pistikprogramm oma tööd tegema. See tuvastab pealkirjas ja sisus kasutatud märksõnad ning lisab sildid automaatselt. Kui te pole oma varasemaid postitusi märkinud, saab see pistikprogramm hulgimüügiks vanematele postitustele silte lisada. Lihtne pistikprogramm, mis teeb ära suure töö ja mida saab WordPressi pluginate kataloogist tasuta alla laadida.

Laiendatud siltide vidin

See on esimene minu loendis kahest lisatasu pluginast. Laiendatud siltide vidin on täiustatud pistikprogramm, mis annab teile täieliku kontrolli postituste sildistamise üle. See võtab WordPressis kasutusele vaikimisi sildipilve vidina.

Laiendatud siltide vidina WordPressi pistikprogramm

Kasutage seda pistikprogrammi siltide lisamiseks üle 20 sildistiili postitustele. Selle pistikprogrammi abil saate linkida, redigeerida või vaadata silte ja peita tühjad sildid. Sildid saab eraldada ja tellida mis tahes viisil, mis teile meeldib. Saate määrata, kui palju silte kuvatakse, samuti lisada või välistada kindlaid silte.

Pistikprogrammi toetab hästi autor, kes on avatud ka ettepanekutele selle kohta, millised funktsioonid tuleb järgmisse värskendusse kaasata. Seda saab osta CodeCanyonis 6 dollari eest.

Loendi kategooria postitused

Lühikoodi kasutamine, see pistikprogramm loetleb lehel või postituses kategooria tarkade kategooriate postitused. Lühikood tuleb sisestada lehe või postituse kirjutamise või redigeerimise ajal ning postitus kuvatakse selle kategooria all. Võite kasutada ka pistikprogrammis sisalduvat vidinat, kuid maksimaalse funktsionaalsuse saavutamiseks valige lühikood.

Loendi kategooria postituste valikud

Lühikoodi abil määrake kuvatavate postituste arv, nende kuvamise järjekord ja kategooria nimi. Kuvada saab postituse autori nime, kuupäeva ja paljusid muid elemente. Kõiki elemente saab kohandada CSS-i ja HTML-iga. Kui ilmneb tõrkeid, kontrollige KKK-sid, kus pakutakse mitmeid lühikoodilahendusi.

Viimaste postituste vidin laiendatud

Oma hiljutiste postituste kuvamiseks vidinas proovige Viimaste postituste vidin laiendatud. Postitusi võib võtta ühest, mitmest või konkreetsest kategooriast või isegi konkreetsetest siltidest.

viimased postitused laiendatud vidin

Viimased postitused aitavad teil teha paljusid asju – lisada ekraanile pisipilte, taksonoomiat ja katkendeid, seada pealkirja URL-i, kuvada hiljutisi postitusi kommentaaride arvu või kuupäeva järgi, kuvada muutmiskuupäeva ja kuvada loe lisaks või postituse tüübi suvandeid. Nii et teil on tõesti suur kontroll selle üle, kuidas ja mida hiljutiste postituste all kuvada.

Kategooriad siltide teisendajasse

Kas lisasite postitusele eksikombel sildi asemel kategooria? Või tegite teistpidi – lisate postituse asemel kategooria asemel sildi ? Kategooriad siltide teisendajasse aitab teil valesti kategoriseeritud või sildistatud postituse valida ja viga parandada. Saate seda muuta mõlemal viisil: kategooriatest siltideks ja siltide kategooriateks.

Kategooriad siltide teisendajasse

Pärast pistikprogrammi installimist ja aktiveerimist pääsete sellele juurde menüüst Tööriistad. See pistikprogramm võib säästa töötunde, kui juhtub, et segate postituste kategooriaid ja silte.

Lehtede siltide ja kategooriate postitamine

Tavaliselt liigitatakse ja sildistatakse ainult postitused. Kuid kui soovite sama teha ka oma WordPressi lehtedega, peaksite pöörduma selle plugina poole. Aktiivsete installimiste arv (30000+) näitab, et paljud kasutajad soovivad ka oma lehti kategoriseerida.

Lehtede siltide ja kategooriate postitamine

Lehtede siltide ja kategooriate postitamine lisab samu kategooriaid ja silte lehtedele, mida teie postituste jaoks kasutatakse. See lihtsustab teie lugejate sirvimist teie lehtedel.

Saidikategooriad

Saidikategooriad on minu nimekirjas teine ​​lisatasu plugin. Siin on see arv, kuna see võib olla eriti kasulik mitme saidi võrkude jaoks.

Saidikategooriad

Saidikategooriate abil saate liigitada terveid saite. See pakub võrguadministraatoritele paindlikkust ja kontrolli, aidates neil luua nii palju kategooriaid, kui vaja. Seotud kategooriaid saab valida registreerumise ajal. Saidikirjeldused, kohandatud kategooria ikoonid ja avatarid muudavad selle kasutajatele võrgus meeldivaks otsingukogemuseks. See sobib ideaalselt kaubanduskeskuste, haridusvõrgustiku või ajaveebikogukonna jaoks.

Kui olete selle pistikprogrammi installinud, saate kategooriate loendeid kuvada mitmel viisil – sisseehitatud loendites, rippmenüüs, ruudustikus või akordionistiilis. Loendeid saab tellida või tellida. Ka kategooriate lehti saab palju kohandada.

Kõige populaarsemad sildid

Kõige populaarsemad sildid aitab teil esile tõsta oma veebisaitide populaarsemaid silte ja kategooriaid külgribal või mis tahes vidisega piirkonnas.

Kõige populaarsemad sildid

Näidatavate kategooriate ja siltide arvu ning nende suuruse saab teie ise määrata. Samuti saate lühikoodi abil postitustele ja lehtedele sildipilti manustada.

Lahe sildipilv

Lahe sildipilv

Lahe sildipilv  muudab teie sildid postituses ilusaks. See loob siltide ümber pilve, mis on tundlik ja kuvatakse kõigis brauserites õigesti. Siltide fontide suurus on piiratud 17 pikslitega.

Viimased postitused kategooriate kaupa

Viimased postitused kategooriate kaupa

Viimased postitused kategooriate kaupa  on valitud pistikprogramm, kui soovite kuvada mõne kategooria kategooria hiljutisi postitusi. (Mitte kõik teie hiljutised postitused, vaid ainult mis tahes konkreetse kategooria postitused). Võite valida kuvatava kategooria, postituste arvu ja pealkirjad.

Veel mõned käepärased pistikprogrammid, mida saate proovida, kui teil on nende jaoks konkreetne kasutusala:

 • Kattuvad kategooriad  laiendab kategooriate ja alamkategooriate loendit. See on mõeldud peamiselt vidinaks kasutamiseks, kuid selle kohandamiseks võite kasutada koodi. Seda saab laiendada ka postituste kuvamiseks.
 • Kategooria kleepuv postitus võtab teie lipulaevaartikli ja paneb selle üles selle kategooria iga arhiivilehe ülaossa. Võite valida kategooria, milles kleepuv postitus kuvatakse, ja iga kategooria jaoks võite kleepida ainult ühe postituse. Kui kuvatakse selle kategooria postituste loend, ilmub kleepuv postitus paremale ülaossa. Pistikprogramm võib postituse esiletõstmiseks lisada kergeid stiiliefekte.
 • Kui lisate kategooria, kuvatakse postituse URL järgmiselt – mydomain.com/category/my-category/. Kui teile ei meeldi, et URL kuvatakse kategoorias, saate seda kasutada Eemaldage kategooria URL. See eemaldab kategooria kõigist teie WordPressi püsilinkidest. Teie URL kuvatakse nüüd saidil mydomain.com/my-category/. See on lihtne pistikprogramm, mis ei vaja konfigureerimist, tuleb lihtsalt üles laadida oma sisukorra kausta pluginate.
 • Ülim kategooria eksklusiivne võimaldab teil kategooriad välistada oma esilehel, arhiivides, kanalites ja otsingutes. Saate seda kasutada siis, kui soovite säilitada sisu, mis ei pruugi kõigile lugejatele huvi pakkuda, ja te ei soovi, et see oleks väga nähtav.
 • Kategooria funktsioonid Pildid aitab teil iga kategooria jaoks esiletõstetud pildi seada. Seega, kui olete unustanud mõne postituse jaoks esiletõstetud pildi lisada, teeb see pistikprogramm teie eest, kui olete vaikimisi kategooria pildi seadistanud.

Kokkuvõtteks

Kategooriad ja sildid muudavad kasutajaliidese kasutajaliidese hõlpsamaks ja administraatori jaoks lihtsamaks taustaprogrammi kaudu. Nüüd, kui teate kategooriate ja siltide kohta natuke rohkem kui selle lehe alguses, võite proovida neid oma WordPressis kasutada. Kui teil on muid kasulikke võimalusi, jagage neid meiega allpool olevates kommentaarides!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map