50 olulist WordPressi pistikprogrammi, mida iga blogija peaks teadma

Olulised WordPressi pistikprogrammid, mida iga blogija peaks teadma

See on peaaegu 2016. aasta keskpaik ja see on olnud WordPressi entusiastide jaoks sündmusterohke aasta. Kas olete valmis oma WordPressi pistikprogrammi žargooni testima? Mõelge sellele loendile kui vaheproovist WordPressi pistikprogrammi tundmiseks.


Ligikaudu 40% selle loendi pistikprogrammidest on väga levinud – kõik, kes on mõni kuu WordPressi kasutanud, oleksid neist kuulnud. Mõned neist on suunatud digitaalsetele turundajatele – ja meil on ka kohaliku ettevõtte abistamiseks pistikprogrammid.

Oleme püüdnud kirjeldada iga pistikprogrammi võimalikult lühidalt. Mõnel juhul oleme maininud ka mõnda märkimisväärset alternatiivi, mida peaksite teadma. Nii et istuge maha, puhake ja nautige seda poole sajandi pikkust pistikprogrammi.

Kohustustest loobumine: WPExplorer on ühe või mitme allpool loetletud toote sidusettevõte. Kui klõpsate lingil ja sooritate ostu, võiksime teha komisjonitasu.

1. Lihtsate värskenduste haldur

01 lihtsad värskendused halduri WordPressi plugin 2016 wpexplorer

See pistikprogramm aitab eemaldada kaost WordPressi ja selle komponentide (loe: teemad ja pistikprogrammid) värskendamisel. Saate konfiguratsiooni uuendada suuremate / väiksemate / arendusvärskenduste, teema- ja / või pistikprogrammi värskenduste ning nende kombinatsioonidega. Oh ja see toetab ka Multisite!

2. Disqus

02 disqus kommenteerimissüsteemi WordPress plugin 2016 wpexplorer

Disqus ja Livefyre on kaks kõige populaarsemat kommentaaride haldamise veebiteenust, mis töötavad ka WordPressis. Need integreerivad jälgijate kogukonna, sotsiaalmeedia ja tõhusad rämpsposti vastu võitlemise meetmed, et kommenteerida reaalajas. Disqus mängib kenasti ka WordPressi abil – jätab selle, jättes koopia kõik kommentaarid WordPressi andmebaasis õigetes kohtades (st õigetes tabelites).

3. Keela kommentaarid

03 keela kommentaarid WordPressi plugin 2016 wpexplorer

Ehkki saate WordPressis igas postituses või lehel kommentaarid eraldi keelata, võib see kindlasti aega võtta palju aega, kui käitate saiti, kus on rohkem kui 1000 postitust. Pistikprogramm on siin mugav. See võimaldab teil ühe valiku alt keelata mis tahes postitüübi (st postituse, lehe või kasutaja määratud postitustüübi) kommentaarid. See toetab ka WordPressi mitmekülgset veebisaiti, muutes selle võrgublogi väljaandjate jaoks äärmiselt tõhusaks tööriistaks.

4. Katkise lingi kontrollija

04 Broken Link Checker WordPressi plugin 2016 wpexplorer

Katkiste linkide olemasolu kahjustas teie SEO hindeid. Samuti ütleb see külastajale, et olete hoolimatu või et te ei hooli neist – isegi kui teete seda sügavalt. Katkised lingid on vaid loomulik tahe aja jooksul genereeritav ja te ei saa endale lubada, et nad oleksid. Sellepärast kasutate seda pistikprogrammi, et vabastada oma WordPressi sait kõigist katkistest linkidest. See saab kontrollida postitusi, lehti, kommentaare, sealhulgas kohandatud postitustüüpe. Otsinguparameetrid on väga konfigureeritavad ja see võib teile ka e-kirja saata, kui leitakse katkised lingid.

5. Teemakontroll

05 teemakontroll WordPressi plugin 2016 wpexplorer

Kuigi enamik teemasid, mis on alla laaditud, vastavad soovitatud standarditele ja parimatele tavadele, on oluline kontrollida kõiki teemasid, eriti kui ostate neid välistest teemapoodidest, näiteks Themeforest.

6. Piirake sisu Pro

06 piirata sisu pro wordpress plugin 2016 wpexplorer

WordPressi veteran Pippin Williamsoni välja töötatud pistikprogrammi Piira sisu tasuta versioon näitab sisu ainult registreeritud või sisse logitud kasutajatele. Tegelik jõud seisneb pistikprogrammi premium-versioonis, mille abil saate selliseid kickassi funktsioone nagu – PayPali integreerimine, sooduskoodid, aruannete genereerimine ja palju muud.

7. Paljundusaparaat

07 paljundusaparaadi WordPressi plugin 2016 wpexplorer

See vahva väike pistikprogramm eemaldab WordPressi saidi ühest asukohast teise rändamise stressi. See võimaldab teil olemasolevat WordPressi veebisaiti vaevata kopeerida, teisaldada või kloonida teise asukohta.

8. BJ Lazy Load

08 bj laiska laadimisega WordPressi plugin 2016 wpexplorer

See on üks neist jõudluse parandamise pistikprogrammidest. Sisuliselt laadib see pilte ainult siis, kui see on külastaja vaateaknas nähtav, asendades pildid kohahoidjaga. Teisisõnu, pistikprogramm laadib pilte ainult siis, kui külastaja kerib alla, et neid näha. See parandab laadimisaega ja säästab ribalaiust mõlemale poolele.

9. WP Smush – pildi optimeerimine

09 wp smush pildi optimeerimise WordPress plugin 2016 wpexplorer

Kujutiste laadimisprotsessi edasilükkamine on hea mõte – see on ilmselt parem mõte pilte eelnevalt optimeerida ja tihendada – ja see on täpselt see, mida see pistikprogramm teeb. Sellel on ka pakettöötluse võime, kus see optimeerib kõiki vanu (võimalik, et optimeerimata) pilte (pluss Pro-versioon pakub veelgi rohkem optimeerimisvalikuid).

10. Veel üks seotud postituste pistikprogramm

10-aastane WordPressi plugin 2016 wpexplorer

YARRP kuvab seotud sisu teie WordPressi saidilt teie postikonteineri all või külgribal. See tegevus vähendab kahtlemata teie saidi põrkemäära. Nendes kohtades saate reklaamida ka oma teenuseid või kuvada reklaame. Kuid see (ja palju muid funktsioone) on ka veebisaidil saadaval kommertsversioon pistikprogrammist.

11. Liikmelisus

11 liikmelisus 2 WordPressi plugin 2016 wpexplorer

Selle on välja töötanud tuntud WordPressi arendajate meeskond WPMU arendaja, see on üks parimaid pistikprogramme WordPressi abil täisväärtusliku liikmelisuse saidi loomiseks. Saate luua mitut tüüpi liikmelisusi, näiteks – külalised, tilgutada sisu, lisatasu jne ja lukustada sisu palkseina taha. Pistikprogramm toetab mitut makseväravat, samas kui premium-versioon sisaldab kupongisüsteemi, täiustatud meediumikaitset ja palju muud.

12. WooCommerce

12 wookaubanduse WordPressi pistikprogramm 2016 wpexplorer

Automattic (WordPressi taga olevad inimesed) ametlikult omandatud WooCommerce on olnud WordPressi kõige usaldusväärsem ja laialdasemalt aktsepteeritud poodlahendus. WooCommerce võimaldab teil mõne minutiga luua funktsioonirikka veebipoe. Saate võimeid veelgi laiendada, kasutades ära esmaklassiliste lisandmoodulite võimsust.

13. Ametisse nimetamine+

13 kohtumist + WordPressi plugin 2016 wpexplorer

Kas olete kunagi soovinud, et saaksite WordPressi abil luua kohtumiste broneerimise süsteemi? Noh, teie soov sai teoks selle funktsioonirikka pistikprogrammiga, mis võimaldab teil broneeringuid vastu võtta, seadistada ja hallata otse oma WordPressi saidilt. Ja paljude muude funktsioonide, näiteks piiramatu töötajate, kasutajabioode, sujuvama ajastamise ja disaini kohandamise võimaluste jaoks, kaaluge kohtumisi + lisatasu.

14. Ülim bränding

14 ülima brändingu WordPressi pistikprogramm 2016 wpexplorer

See on WPMU Dev’i välja töötatud lisatasu plugin, mis pole WordPressi hoidlas tasuta saadaval. See pistikprogramm võimaldab teil WordPressi oma kliendi nõudmistele vastavalt ümber märgistada. See eemaldatakse sisselogimiskuvalt ja armatuurlaualt kõik WordPressi logo ja teksti esinemisjuhud ning asendatakse need teie brändi visuaalidega.

15. Sisselogimise lukustamine

15 sisselogimise lukustamise WordPressi pistikprogramm 2016 wpexplorer

See on rohkem WordPressi hädavajalik turbe plugin ja see on vaikimisi installitud WordPress Softaculous installidesse. Sisuliselt registreerib ebaõnnestunud sisselogimiskatsete arv antud IP-aadressilt ja blokeerib need kolme järjestikuse punase lipu korral.

16. WordFence

16 wordfence'i turvatarkvara WordPressi pistikprogramm 2016 wpexplorer

Kui sisselogimise lukustamine on pistikprogrammi moodi sisselõige, siis WordFence on „ennetamine parem kui ravimine ja penitsilliini lisamine igaks juhuks”. Pistikprogramm loob ühenduse veebiteenusega, mis pakub teie WordPressi saidile ettevõtte tasemel kaitset, sealhulgas ennetavat skannimist ja hulgaliselt muid kaitsefunktsioone. Kui tegelete oma WordPressi saidil rahaliste tehingutega, on teil parem seda pistikprogrammi kasutada.

17. Google XML-i saidiplaanid

17 google xml saidikaarti wordpress plugin 2016 wpexplorer

See pistikprogramm loob teie saidi jaoks XML-saidikaardi, mis aitab otsimootoritel teie saidil kiiremini ringi liikuda. See, mida soovite oma saidi SERP-ide loendisse lisamiseks, on installimiseks ja aktiveerimiseks vajalik pistikprogramm.

18. Akismet

18 akismet wordpress plugin 2016 wpexplorer

Akismet on tasuta, ettevõtlusjärgne samade WordPressi ehitanud inimeste poolt välja töötatud spämmivastane lahendus WordPressile – Automattic. CleanTalk on veel üks esmaklassiline pilvepõhine rämpspostivastane lahendus, mis on viimasel ajal palju veojõudu saavutanud.

19. Jetpack

19 jetpack wordpress plugin 2016 wpexplorer

Saan edasi minna selle suurepärase pistikprogrammi kohta, mis muudab WordPressi palju paremaks. Kõik funktsioonid on saadaval moodulid, mida saab iseseisvalt aktiveerida. See sisaldab tasuta CDN-i, pildi optimeerimist, mobiilirežiimi, saidi tööaega ja liiklusmonitorit ning palju muid hämmastavaid funktsioone.

20. WP-rakett

19 wprocket wordpress plugin 2016 wpexplorer

Puhverdamine on üks peamisi viise aeglase WordPress-saidi kiirendamiseks. W3TC ja WP super vahemälu on WordPressi kaks kõige populaarsemat vahemälu pistikprogrammi. Sama žanri all on uus (lisatasu) pistikprogramm nimega WP-rakett, mis väidab, et võtab WordPressi vahemällu salvestamise keerukuse välja – see teeb sellest huvitava valiku.

21. Ürituse korraldaja

21 ürituse korraldaja wordpress plugin 2016 wpexplorer

Suurepärane pistikprogramm sündmuste loomiseks, hostimiseks ja haldamiseks WordPressis. Ideaalne ürituste korraldamise ettevõtetele või praktiliselt kõigile, kes soovivad veebisündmust luua. Professionaalne versioon sisaldab selliseid funktsioone nagu Stripe’i maksevärav, sooduskupongid, iCali sünkroonimine ja palju muud.

22. Relevanssi

22 relevanssi wordpress plugin 2016 wpexplorer

Kui olete kasutanud WordPressi otsingufunktsioone – olete nõus, et see pole kõige parem. Relevanssi on WordPressi jaoks suurepärane otsingu plugina alternatiiv. Funktsioonide hulka kuulub täpne fraasivaste, kirjavigu soovitused ja esiletõstetud otsingusõnad. SearchWP on selle žanri veel üks tähelepanuväärne lisandmoodul.

23. Neilo A / B testimine

23 ab jagatud testimise pistikprogramm WordPressi WordPressi pluginale 2016 wpexplorer

Postituste pealkirjade, teema, tüpograafia ja muude komponentide tükeldamine või A / B-testimine on võimas tööriist konversioonide suurendamiseks. See tasuta pistikprogramm võimaldab teil seda teha.

24. BackWPUp

24 varukoopia WordPressi pistikprogramm 2016 wpexplorer

Suurepärane tasuta pistikprogramm WordPressi saidiandmete (meediumifailide ja andmebaaside) varundamiseks pilveteenustesse nagu Dropox, FTP, Amazon S3 jne. See toetab täiendavaid varukoopiaid (ruumi säästmiseks) ja võimaldab teil ajastada varundamisi automaatsete teatistega. IThemes ja. BackupBuddy (49 dollarit aastas) VaultPress autor Automattic (5 dollarit kuus) on ka muud märkimisväärsed märkused.

25. SumoMe

25 sumome wordpress plugin 2016 wpexplorer

SumoMe on a komplekt vingeid tasuta turunduse pistikprogramme WordPressi plii genereerimise, vaatajaskonna hoidmise ja analüüsi jaoks. Noah Kagan, mees SumoMe taga on mõnevõrra superstaar ja tema lugu on suurepärane inspiratsiooniallikas.

26. WP-optimeerimine

26 wp-optimeerige WordPressi plugin 2016 wpexplorer

WordPress kasvab pikaajalise kasutamise korral aeglaselt, kui installitud on mitu “funktsiooniga täidetud” teemat ja pistikprogrammi või kui sissetulevate rämpsposti kommentaaride arv on väga väike. WP-Optimize puhastab teie WordPressi andmebaasi ja kiirendab teie saidi loomist. See on nagu masinaõli teie sõidukile.

27. Google Placesi arvustused

27 google place arvustust WordPress plugin 2016 wpexplorer

See freemium plugin, mis võimaldab teil kuvada Google’i arvustusi oma WordPressi veebisaidil. See saab automaatselt Google’i arvustusi sisse tõmmata ja kuvada neid kõikjal oma saidil. See annab teile hulga valikuid arvustuste kuvamiseks, sealhulgas võimaluse filtreerida negatiivne tagasiside. Nende kasutaja loodud arvustuste otse oma veebisaidil kuvamise eeliseks on see, et need pakuvad hädavajalikke sotsiaalne tõend, mis kinnitab teie ettevõtte usaldusväärsust.

28. OptinMonster

29 optinmonster wordpressi pistikprogramm 2016 wpexplorer

OptinMonster on üks parimatest lisatasu plii genereerimise pluginad, millel on palju kohandatavaid funktsioone. Selle kõige huvitavam funktsioon kuvab e-posti tellimiskasti kohe, kui kasutaja sulgeb brauseriakna. Seda funktsiooni nimetatakse väljumise kavatsus tehnoloogia ja see tõstis dramaatiliselt iga seda kasutanud veebisaidi konversioonimäärasid. Bloom on alternatiiv, mis on veel üks ElegantThemes välja töötatud sotsiaalse meedia pistikprogramm.

29. Korrektuur Bot

28 korrektuurboti WordPressi pistikprogramm 2016 wpexplorer

Inglise keel pole paljude blogijate jaoks esimene keel ja grammatika võib kohati tõeliselt valus olla. See pistikprogramm ühendub a-ga tasuta korrektuuriteenus veebis mõeldud grammatikahädade aitamiseks.

Muud märkimisväärsed alternatiivid on Jetpack korrektuurimoodul (mis tuleb pärast Jetpacki pistikprogrammi installimist eraldi aktiveerida). Grammatika on veel üks suurepärane alternatiiv ilma WordPressi pistikprogrammita, mis toimib võimsa Chrome’i pistikprogrammi kaudu.

30. Ujuv sotsiaalbaar

30 ujuvat sotsiaalriba wordpressi pistikprogrammi 2016 wpexplorer

Interneti-turundajad leiavad alati uusi võimalusi, kuidas suunata kasutaja tähelepanu CTA-le. See pistikprogramm kuvab postituse küljel „ujuva” sotsiaalse meedia jagamisriba. See riba jääb alles fikseeritud mõlemal küljel isegi siis, kui kasutaja artiklit kerib – sellest tuleneb termin „hõljuv”. Pistikprogramm laadib sotsiaalmeedia skriptid ainult siis, kui kasutaja hõljub nende kohal. See võimaldab kiiremat laadimisaega sujuvama jõudlusega.

31. Klõpsake nuppu Tweet-to-Tweet

31 klõpsake nuppu, et piiksutada WordPressi plugin 2016 wpexplorer

Kui olete inimene, kellele meeldib oma artiklites tsitaate kasutada, siis hakkate seda pistikprogrammi armastama. Võite oma hinnapakkumisi mähkida lühikesse koodi ja pistikprogramm genereerib kliki-Tweet-CTA-välja otse postituse keskel. Kui olete ühe vooderdisega, võib see olla suurepärane tööriist teie turundusarsenalis.

32. WP-diivanirežiim

32 wp diivanirežiimi WordPressi pistikprogramm 2016 wpexplorer

See pistikprogramm lisab võimaluse vaadata segadusteta teksti ja pildi – ainult teie postituse versiooni – sarnaselt sellele, mida teevad sellised rakendused nagu Instapaper või Pocket.

33. WP-märgistus

33 wp markdown editor WordPress plugin 2016 wpexplorer

Kas armastad Markdownit? Noh, see pistikprogramm lisab vaike WordPressi redigeerijale Markdown’i toe! PS: Marketi moodulit saab aktiveerida ka Jetpacki kaudu.

34. Postmaatiline

34 postmaatiline WordPressi pistikprogramm 2016 wpexplorer

Postmatic võimaldab teie lugejatel kommentaari kommenteerimisel e-posti teel tellida. See on pistikprogrammi kõige uskumatum osa – inimesed, kes tellivad teie ajaveebi kommentaarid, saavad vastata e-posti teel – ilma et nad peaksid oma postkastist lahkuma või teie veebisaiti külastama.

Olen seda pistikprogrammi isiklikult armastanud, kuna see võimaldas mul pidada pikka vestlust (mis viis mulle lõpuks kliendi) otse minu telefoni Gmaili rakendusest, samal ajal kui olin ummikus piirkonnas, kus lahtri vastuvõtt oli peaaegu null.!

35. Aesop lugu mootor

35 aesop lugu mootor WordPress plugin 2016 wpexplorer

See pistikprogramm sisaldab hulgaliselt mooduleid, mis võimaldab teil kujundada WordPressile ainulaadseid funktsioonirikkaid, interaktiivseid ja pika vorminguga jutuvestmise teemasid.

36. P3 (pistikprogrammi jõudluse profiil)

36 p3 jõudlusega pistikprogramm wordpress plugin 2016 wpexplorer

Liiga paljude pistikprogrammide installimine pole hea mõte. Tõenäoliselt seetõttu, et see puhkeb teie saiti üles, suurendades laadimisaega. Selle pistikprogrammi abil saate mõju mõõta.

P3-pistikprogramm kogub teavet kõigi teie WordPressi veebisaidile installitud pistikprogrammide kohta ning seejärel mõõdab ja visualiseerib nende mõju teie saidi laadimisajale. Räägi WordPressi pistikprogrammide dieedist! ��

37. Kohandatud postitüübi kasutajaliides

37 kohandatud postitus ui WordPressi plugin 2016 wpexplorer

Kohandatud postitüübid on need väikesed taevast tehtud õnnistused, mis võimaldavad teil WordPressist muuta täismahus raamatukogu haldussüsteemiks, e-kaubanduse lahenduseks või piletimüügilahenduseks. Lihtsamalt öeldes saate luua kohandatud andmetüüpe, näiteks „raamatud” või „sündmused”, mis on andmetüübi elementide, näiteks teksti, andmete, arvväärtuste jms kombinatsioon. Kas kõlab segane? Noh, see pistikprogramm võimaldab teil neid hõlpsalt luua.

38. Täpsemad kohandatud väljad

38 täpsemat kohandatud postivälja WordPress plugin 2016 wpexplorer

See pistikprogramm võimaldab teil postituse või lehe loomisel või redigeerimisel lisada mitu kohandatud faili. Välju saate määratleda mitmesuguste andmetüüpide kombinatsiooni abil.

39. Kuva vidinad

39 kuvavidina plugina WordPress plugin 2016 wpexplorer

Kas poleks fantastiline, kui saaksite keelata ühe või mitu vidinat ainult kindlatel lehtedel? See oleks kindlasti ja me võime seda pistikprogrammi tänada!

40. Kiire turvaline kontaktvorm

40 kiiret turvalist kontaktvormi WordPressi plugin 2016 wpexplorer

Kontaktvorm 7 on WordPressi kontaktvorm. See on aga tihe konkurent, kellel on tõhus rämpsposti blokeerimise võime.

41. Kõik-ühes Schema.org Rich Snippets

41 kõik ühes Schema.org Rich Snippets WordPressi plugin 2016 wpexplorer

Rikkalikud lõigud on need täiendavad täiendavad andmed, mis loovad teie SEO-s tohutu erinevuse. See pistikprogramm aitab teil integreerida oma WordPressi saidi Schema.org spetsifikatsioone.

42. Revolution Slider

42 liuguriga revolutsioon WordPressi plugin 2016 wpexplorer

See on üks kõigi aegade edukamaid WordPressi liugur-pistikprogramme. Selle veebisaidi sihtlehe ja kasutajaliidese täiustamiseks on sellel funktsioonil mitu funktsiooni – selle artikli kirjutamise ajal on see pistikprogramm kogunud üle 112 000 allalaadimise.

43. WP Mail SMTP

38 wp mail smtp wordpress plugin 2016 wpexplorer

See pistikprogramm annab teile täpsemad võimalused e-kirjade saatmiseks WordPressi kaudu. See hõlmab valikuid e-kirjade saatmiseks SMTP või PHP kaudu, SSL-krüptimist, autentimist ja palju muud.

44. Redigeeri voogu

44 redigeerimine flow wordpress plugin 2016 wpexplorer

Mõelge meeskonna koostööle oma toimetusega koos selliste funktsioonidega nagu toimetuskalender, kommentaarid, eelarved, artikli olekud ja teatised.

45. TablePress

45 lauapress WordPress WordPressi pistikprogrammi 2016 wpexplorer jaoks

TablePress võimaldab WordPressis hõlpsasti kauneid tabeleid luua ja hallata. Tabelid saab manustada lihtsa lühikoodiga postitustesse, lehtedesse või tekstividinatesse.

46. ​​WP tööjuht

46 wp töökorraldaja wordpress plugin 2016 wpexplorer

See pistikprogramm võimaldab teil töid loetleda ja hallata otse oma WordPressi juhtpaneelilt. See sisaldab AJAX-põhist otsingut ja paari tasulist lisandmoodulit, näiteks Jätkamishaldur ja Tööteated.

47. Suunamine

47 ümbersuunamise WordPressi pistikprogramm 2016 wpexplorer

Üsna lihtne pistikprogramm, tohutu jõud. Seda kasutatakse 301 ümbersuunamise haldamiseks ja 404 vigade jälgimiseks. See pistikprogramm on eriti kasulik siis, kui rändate vanalt WordPressi saidilt või muudate oma WordPressi installikataloogi.

48. Kiired ja lihtsad KKK-d

47 quck ja lihtne faqs WordPressi plugin 2016 wpexplorer

See pistikprogramm on eriti kasulik, kui soovite oma toote või teenuse jaoks luua lihtsa KKK-lehe. KKK on konfigureeritud kohandatud postitustüübina, mis hõlbustab teie meeskonnal nende lisamist / muutmist.

49. Soovituste vidin

49 iseloomustust WordPressi pistikprogramm 2016 wpexplorer

Iseloomustuste lisamine on suurepärane viis usalduse ja usaldusväärsuse kogumiseks. Kuid ühe tegemine nõuab sageli teema muutmist ja palju muud kohevust. Selle pistikprogrammi abil saate oma vidinatele kiiresti lisada libisevaid iseloomustusi või lühikoodi abil postituse või lehe.

50. Max Mega menüü

50 max megamenüü WordPressi pistikprogramm 2016 wpexplorer

Sellel tasuta pistikprogrammil on pukseerimismenüüde koostaja, mis võimaldab teil luua reageerimise ja võrkkesta jaoks valmis kujundusega mitmetasandilisi kategoriseeritud menüüsid. Rohkem kui 100 kohandamisvalikuga võimaldab see pistikprogramm lisada menüüsse WordPressi vidinaid!

Järeldus

See lõpetab meie nimekirja. Mitu uut sa täna õppisid? Kas teate pistikprogrammi, mis peaks selles loendis olema? Meile meeldiks kuulda teie mõtteid!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map