35 parimat WordPressi vidina pistikprogrammi (peaaegu) kõige jaoks

Parimad WordPressi vidina pistikprogrammid kõige jaoks

Me armastame vidinaid. Need on kiire ja lihtne viis suurema hulga sisu ja kasuliku teabe pakkimiseks teie veebisaidi igasse nurka. Sotsiaalsete linkide, vormide, hiljutiste postituste ja muu lisamine ei saa olla lihtsam.


Sõltuvalt kasutatavast WordPressi teemast võib teil olla juba sisse ehitatud tonn kasulikke vidinaid (näiteks meie teema kokku sisaldab 16+ kohandatud vidinat). Kuid kui teie teemal puudub teie unistuste vidin, proovige selle lisamiseks kasutada pistikprogrammi.

Oleme kokku kogunud 35 oma WordPressi lemmikvidina pistikprogrammi. Vaatame siis pikemalt ootamata!

Kohustustest loobumine: WPExplorer on ühe või mitme allpool loetletud toote sidusettevõte. Kui klõpsate lingil ja sooritate ostu, võiksime teha komisjonitasu.

Vidinate kimbud

Lisage ühele neist põhjalikest vidinate pistikprogrammidest käputäis kasulikke pistikprogramme. Need on mõlemad suurepäraseks võimaluseks lisada oma külgribadele enamat vaid ühe hõlpsasti kasutatava pistikprogrammiga.

Veel vidinaid

Rohkem vidinate pistikprogrammi

Lisage ühtlane Veel vidinaid (kas saate selle?) selle täiesti tasuta pistikprogrammiga. Pistikprogramm sisaldab 11 spetsiaalset vidinat reklaamide jaoks, minu kohta, äriteavet, infolehte, sotsiaalmeediat, Facebooki lehte, hiljutisi postitusi, postituste liugurit, kommentaare, Google maps ja kasutajaid. Rohkem vidinaid hoiab selle lihtsana ja kasutab vaikimisi mõeldud stiile – seega pole pistikprogrammi nägemiseks teie koodil vaja koodi,.

SaidiOrigini vidinate kimp

SaidiOrigini vidinate kimp

SiteOrigini vidinate komplekt pakub palju võimalusi ainult ühe pistikprogrammi jaoks. See sisaldab vidinaid Google Mapsi jaoks, nuppe, pilte, tegevusele kutsumist, hinnatabelit, karusselliposti, funktsioone, videoid, pealkirja ja sotsiaalseid linke. Lisaks on nad ühilduvad saidi alglaadijaga SiteOrigin.

Kohandatud külgriba pistikprogrammid

Vidinate kasutamiseks vajate kohta, kuhu need panna. Paljud teemad hõlmavad vidinatega valmis külgribasid ja / või jaluseid. Aga mis siis, kui soovite eri lehtedele erinevaid vidinaid?

Selle saavutamiseks peate looma kohandatud külgribad ja määrama need oma erinevatele postitustele, lehtedele või kohandatud postitustüüpidele. Ärge muretsege, kui see on funktsioon, mida teie WordPressi teemal pole – need külgriba pistikprogrammid muudavad selle hõlpsaks.

Kohandatud külgribad

Kohandatud külgribad - dünaamilise vidina piirkonnahaldur

Kohandatud külgribad pakuvad täpselt seda, mida teie arvate – kohandatud külgribaalad, mida saate omistada oma veebisaidi igale lehele, postitusele, kategooriale, arhiivile ja postituse tüübile. Lihtsalt looge uus külgriba ja määrake globaalselt, kus seda tuleks kuvada (või määrake see konkreetsele lehele).

Kohandatud vidinaalad

Kohandatud vidinaalad WordPressile

Teave ja allalaadimineVaadake esitlust

Kohandatud vidinaalad on kasulik lisatasu WordPressi plugin, mis muudab kohandatud külgribade või vidinaalade loomise ja lisamise mis tahes postitusele või lehele. Looge lihtsalt oma uus vidinaala ja valige külgriba, mille soovite selle asendada – see on nii lihtne.

Alustamine ei saanud olla lihtsam. Installige lihtsalt pistikprogramm ja see lisab teie WordPressi juhtpaneelile uue kohandatud vidinaalade jaoks uue menüüüksuse. Uue piirkonna lisamiseks klõpsake lihtsalt uuele alale nime ja valige oma seaded. Kui olete oma uue vidina ala avaldanud, lisatakse see teie vidinate peamisele lehele, kus saate seda kasutada nagu mõnda teist külgriba ala.

Selle pistikprogrammi muud suurepärased omadused hõlmavad 7 stiili, võimalust lisada kohandatud vidinate alasid kohandatud postitustüüpidele ja taksonoomiatele, RTL-i tuge ja regulaarseid värskendusi. See on fantastiline plugin ja selle kohta lisateabe saamiseks klõpsake ülaltoodud nupul Lisateave.

Sisu teadvad külgribad

Sisu teadvad külgribad

Sisu teadvad külgribad on üks populaarsemaid tasuta kohandatud külgriba pistikprogramme veebis. Selle abil saate luua piiramatuid külgribasid ja vidina alasid või asendada olemasolevad! Võite ka kuvada või peita lehe, postituse tüübi, taksonoomia, autori, arhiivikuupäeva jms põhjal. Lisaks on lisatud CSS / HTML-i kohandamise valikud, mis annavad teile täieliku kontrolli vidina kujundamise üle.

Külgriba ja vidinahaldur

Külgriba ja vidinate haldur WordPressi jaoks

Teave ja allalaadimineVaadake esitlust

Selle pistikprogrammi abil saate sisestada suvalise arvu vidinaid, et luua lehel täpne paigutus. Kohandage oma veebisaiti veelgi, lisades kohandatud külgribad praktiliselt kõikjale. Pistikprogramm võimaldab teil lisada vertikaalsete või horisontaalsete vidinate külgribasid, külgribade saab seadistada kuvama ainult teatud tüüpi sisuga ning külgribad tuvastavad ka viivitamata ja automaatselt mis tahes kohandatud taksonoomiad (eriti hea, kui soovite, et mõni teie vidinaid näita teatud sildi või kategooriaga postitusi).

Veel üks suurepärane funktsioon on kaasasolev lühikood kohandatud külgriba postitusele lisamiseks. Nii saate vidinaid otse oma postitusse lisada. Plugina saate kasutada ka WordPressi teemaga kaasas oleva külgriba asendamiseks või isegi jaluses olevate vidinate kohandamiseks. See pistikprogramm annab teile täieliku kontrolli teie saidi peaaegu kõigi vidinatega piirkondade välimuse ja nähtavuse üle. Selle abil saate näidata konkreetseid külgribasid igal postitusel, lehel, otsingutulemustes, arhiivides, 404 ja isegi oma kaupluses (tooted, ostukorv, kassasüsteem ja kõik) ning foorumitel (bbPress või BuddyPress). Pistikprogramm ühildub ka WPML-iga hõlpsaks tõlkimiseks.

Lihtsad lehe külgribad

Lihtsad lehe külgribad

Kui soovite kiiret ja lihtsat pistikprogrammi, proovige lihtsat lehe külgriba. Pistikprogramm kasutab sisseehitatud WordPressi vahemälu, et hoida teie administraatori armatuurlaua kiiret, pakkudes teile siiski võimalust luua ja määrata üksikutele lehtedele kohandatud külgribasid..

Q2W3 fikseeritud vidinad

Q2W3 fikseeritud vidinad

Kuigi see pistikprogramm ei sisalda uute külgribade loomise võimalusi, lubab see teil külgriba vidinad kleepuvaks muuta. Kui installite Q2W3 fikseeritud vidina WordPressile, lisab see lihtsa fikseeritud vidina suvandi, mida saate oma külgriba loomisel kontrollida. See on suurepärane viis hoida olulisi vidinaid lugejate ees – näiteks uudiskirja registreerumine või suure jõudlusega reklaam.

Sotsiaalsed WordPressi pistikprogrammid

Sotsiaalmeedia on turunduse oluline aspekt ja iga ettevõte või ajaveeb peab tingimata lisama linke oma sotsiaalsele profiilile. Teie lugejate jaoks kõige juurdepääsetavamad kohad teie sotsiaalsete linkide leidmiseks on teie külgriba ja jalus. Siin on meie lemmik tasuta sotsiaalse vidina pistikprogrammid saidilt WordPress.org.

Kommide sotsiaalne vidin

Kommide sotsiaalne vidin

Lisage Candy Sociali abil oma WordPressi teemale lihtne sotsiaalne vidin. See pistikprogramm sisaldab 25 populaarset suhtlusvõrgustikku ja hõlpsaid lohistamis- ja ümberkorraldamise võimalusi. Kohandage ikooni mõõtmeid, fondi suurust, kuju (ruut, ümardatud nurgad või ring) ja lisage lingi sihtmärk. Selles on kõik olemas!

WPZoomi sotsiaalsete ikoonide vidin

WPZoomi sotsiaalsete ikoonide vidin

See mugav pistikprogramm reklaamib teie sotsiaalsete linkide vidinat. Toetades 80+ suhtlusvõrgustikku ja 400 või rohkem ikooni, mille hulgast valida, on see suurepärane võimalus lihtsate ruudukujuliste, ümardatud, ümmarguste, tavaliste või märgistatud sotsiaalsete ikoonide lisamiseks külgribadele.

Mehhiko nutikas sotsiaalne vidin

Mehhiko nutikas sotsiaalne vidin

Meks Smart Social vidin sisaldab lihtsaid võimalusi 40 sotsiaalse ikooni jaoks, millest igaühel on 3 erinevat stiili (ruut, ring ja ümarad nurgad). Sisestage lihtsalt vidin ja lisage natuke sissejuhatust, valige ikooni kuju ja piksli suurus ning lisage oma lingid. Lihtne!

AccessPressi sotsiaalsete ikoonide pistikprogramm

AccessPressi sotsiaalsete ikoonide pistikprogramm

Kui otsite vidina pistikprogrammi, millel oleks natuke rohkem elegantsi, võib AccessPress teile sobida. See pistikprogramm sisaldab 12 ainulaadset sisseehitatud ikooniteema (sealhulgas kuusnurgad, visandatud ikoonid ja isegi paberitasandid), horisontaalse või vertikaalse kuva paigutuse võimalus, näpunäited, hõljutatavad animatsioonid ja palju muud.

Sotsiaalse foto voog

Smash Balloon Social Photo Feed

Tasuta Social Photo Feed pistikprogrammi abil on lihtne kuvada ühe (või mitme) Instagrami konto suvalise arvu Instagrami fotode reageeriv paigutus. Ruudustiku kohandamiseks on palju võimalusi, näiteks pildi laius, kõrgus, arv, veerud, taust, vahed ja muu. Lihtsalt vormindage oma voog ja kleepige lühikood külgriba teksti vidinasse.

Sotsiaalse liuguriga vidin

Sotsiaalse liuguriga vidin

Kas soovite kasutada põhisöödavõre või isegi liugurit? Proovige pistikprogrammi Social Slider Widget. See kuvab uusimad fotod kasutajakontolt või hashtagist koos lisavõimalustega tellimiseks (kuupäev, juhuslik jne), liuguri abil navigeerimise, slaidi animatsiooni ja muuga.

Infoleht Optins

Ära jäta kasutamata võimalust muuta ühe korra külastajad taaslugejateks! Infolehe vidina lisamine on lihtne (ja mitteinvasiivne) viis saada oma veebisaidi külastajaid kursis oma veebisaidiga. Siin on mõned vidinatele mõeldud uudiskirja pistikprogrammid, mis meile meeldivad.

WP tellimus

WP tellimus

WP Subscribe integreerub aWeberi, MailChimpi ja Feedburneriga, nii et saate lisada uudiskirja tellimiskasti igale vidinavalmis alale. Registreerimiskasti siltide lisamiseks on lihtsaid võimalusi, CSS-i abil saab lisada eduteate, tõrketeate ja kohandamised.

MailChimp WordPressi jaoks

MC4WP: Wordchressi jaoks mõeldud Mailchimp

Kui kasutate MailChimpit, on MailChimpi WordPressi pistikprogramm suurepärane võimalus. Pistikprogramm lisab suvandid lihtsa tellimisoptiini loomiseks oma külgribale või jalusele, lisaks uudiskirja tellimise võimalustele kommentaaride jaoks, BuddyPressi registreerimine, bbPress, EDD või WooCommerce kassasse.

MailPoeti infolehed

MailPoeti uudiskirjade pistikprogramm

Kui soovite saata infolehti iseseisvalt ilma kolmanda osapoole teenuseta, siis tutvuge MailPoeti uudiskirjadega. See pistikprogramm kasutab teie e-posti pakkujat, veebimajutajat või isegi Amazoni uudiskirjade saatmiseks, mille olete loonud otse oma WordPressi juhtpaneelile. Ja see on varustatud lihtsa registreerimisvidinaga, mille saate sisestada suvalisele külgribale.

Viimaste ja populaarsete postituste vidinad

Jagage oma lugejatega oma parimaid postitusi, et saada rohkem vaateid ja jagamisi, lisades lihtsalt postitused külgribale või jalusesse. Need kasulikud tasuta pistikprogrammid võimaldavad hiljutiste või populaarsete postituste vidinaga hõlpsalt lisada.

Viimaste postituste vidin laiendatud

Viimaste postituste vidin laiendatud

Laiendatud hiljutiste postituste vidin võimaldab hõlpsasti kuvada pisipiltide, katkendite, taksonoomia ja muude pisipiltidega mis tahes vidinavalmis piirkonnas. Valikuid on palju, nii et saate tulemusi piirata kategooria, sildi või isegi postituse oleku järgi.

WordPressi populaarsed postitused

WordPressi populaarsed postitused

Kõige populaarsemate postituste kuvamiseks proovige vidina WordPressi populaarseid postitusi. Valige, kas kuvatakse populaarseimaid postitusi, lehti või isegi kohandatud postitustüüpe vastavalt lehevaatele. Lisaks on ajavahemiku valimiseks võimalusi, et saaksite näidata oma populaarseid postitusi päeval, nädalal, kuul või isegi kogu aeg.

WP vahelehe vidin

WP vahelehe vidin

Ainulaadsema ilme saamiseks võite selle asemel lisada vahekaardiga postituste vidina. Vahekaardi WP vidin kasutab siltide loomiseks hiljutisi postitusi, populaarseid postitusi, hiljutisi kommentaare või teie silte. Lisaks on lihtsad valikud vahekaartide järjekorra, lehekülgede kuvamise, kuvatavate postituste arvu ja pisipiltide suuruse jaoks.

Viimaste postituste vidin pisipiltidega

Viimaste postituste vidin pisipiltidega

Pisipiltide pistikprogrammiga pisipostituste vidin on just selline, nagu see kõlab – lihtne vidin, et lisada oma hiljutised postitused külgribale. Kuid ärge laske end petta, endiselt on palju võimalusi, mida saate oma laekumiste postituste kohandamiseks kasutada. Lisage kohandatud pealkiri, kuvage postituse meta, kindel pisipildi suurus, määrake katkendi pikkus, avage lingid uuel vahelehel jne..

Külgriba küsitlused ja uuringud

Blogi või veebiettevõtte pidamisel võiksite teada saada, mida teie lugejad mingil hetkel arvavad. Lihtsaim viis kohese tagasiside saamiseks on küsitluse või küsitluse abil ja nende pistikprogrammide abil on vidinaaladele tagasiside vormi lisamine lihtne.

WP küsitlused

WP küsitlused

WP-küsitlused on lihtne Ajaxedi küsitlus, mille saate sisestada igasse postitusse, lehele või külgribale. Kohandage oma küsitlusi mallide ja CSS-iga, kui olete need loonud, ja sisestage need siis iga vidinavalmisalale, valides kestnud küsitluse või konkreetse.

Küsitluse, küsitluse, viktoriini ja vormi autor on OpinionStage

Küsitluse, küsitluse, viktoriini ja vormi autor on OpinionStage

OpinionStage pakub oma polli, küsitluse, viktoriini ja vormi pistikprogrammiga funktsiooni rikkamaks. See on suurepärane viis lugejate kaasatuse suurendamiseks, kui küsite lugeja sisestust (või kasutate küsitlust isegi kingituse saamiseks). Lisaks on see lihtne. Lihtsalt looge küsitlus ja lisage see oma vidinatele.

Viktoriini- ja küsitlusmeister

Viktoriini- ja küsitlusmeister

Pistikprogramm Quiz & Survey Master sisaldab valikuid lihtsate viktoriinide ja küsitluste loomiseks, kasutades tõeliselt valet, valikvastustega, avatud vastust, märkeruute, täitke tühjad ja numbriküsimused. Lisaks kasutab see lihtsat lühikoodi, nii et peate vaid kleepima lühikese koodi tekstiväljale, postitusse või lehele kuhu iganes soovite..

Võtke ühendust vormi vidinatega

Külgribad ja jalused on suurepärased kohad lihtsate kontaktvormide ja teabe paigutamiseks. Ükskõik, kas soovite vormi või lihtsalt lihtsat viisi oma kontaktteabe loetlemiseks, on siin meie lemmik pluginavalikud.

Kontaktvorm 7

Võtke ühendust vormi 7 pistikprogrammiga

Kontaktvorm 7 on üks parimaid tasuta kontaktvormi pistikprogramme veebis (tegelikult on see plugin, mida soovitame kõigile meie klientidele kokku). Ei, kontaktvorm 7 ei võimalda kohandatud kontaktvormide loomist hõlpsalt, kuid võite vormid sisestada ükskõik kuhu, kasutades vormi lühikoodi (kleepige see külgribale või jalusesse lisamiseks lihtsalt teksti vidinasse)..

WPForms Lite

WPForms WordPressi pistikprogramm

WPForms Lite on WordPressi pukseerimisvormide koostaja, mida saate kasutada kohandatud vormide loomiseks mõne minutiga. Lisaks on aja kokkuhoiuks eelnevalt ehitatud malle, aga ka lihtsaid võimalusi vormide manustamiseks igasse vidinasse, postitusse või lehele..

Võtke ühendust vidinatega

Võtke ühendust vidinatega

Kui soovite kuvada lihtsalt oma kontaktteavet (mitte vormi), siis kaaluge tasuta pistikprogrammi Kontaktvidinad. See lihtne pistikprogramm lisab teie WordPressi saidile kaks uut vidinat: üks teie isikliku või ettevõtte kontaktteabe jaoks (e-post, telefon, faks ja aadress Google’i kaardiga) ja teine ​​teie sotsiaalsete profiilide jaoks.

Kalendri pistikprogrammid

Ürituste või tutvustustega ettevõtete ja veebisaitide jaoks on kalender võtmetähtsusega. Kalender sobib suurepäraselt konverentside, õnnelike tundide, piiratud ajaga müügi, veebiseminaride ja muu jagamiseks. Ja kui lisate need oma külgribale või jalusesse, tagate suurema nähtavuse, olenemata sellest, kuhu soovite tulla.

Ürituste kalender

Ürituste kalender

Ürituste kalender on WordPressi jaoks vinge kalender, mis pakub sündmuste loomiseks ja haldamiseks lihtsaid funktsioone. Pistikprogramm lisab uue postitustüübi, mida saate kasutada kõigi oma eelseisvate sündmuste lisamiseks, samuti vidina, mida saate kasutada sündmuste loendi kuvamiseks mis tahes külgribal või jaluses.

Sündmuste kalender sundima

Sündmuste kalender sundima

Sündmuste lisamine Tockify kalendri pistikprogrammi abil on lihtne võimsa redigeerija, mitme kalendri paigutuse (kuu, päevakava, pin-board), kohandatava välimuse, Google’i kalendri sünkroonimise ja muu abil. Lisaks on lisatud mini-kalendri vidin hõlpsamaks oma eelseisvate sündmuste kuvamist kalendris koos valitud päeva all loetletud sündmustega.

Veel kasulikke vidinaid

Oleme hõlmanud palju vidinaid, kuid kui soovite korraga lisada terve rea vidinaid, võiksite valida kimbu. Need allpool olevad suvandid lisavad ühe pistikprogrammi hulka mitu vinge vidinat.

Mehhiko lihtsate reklaamide vidin

Mehhiko lihtsate reklaamide vidin

Täiendavate võimaluste leidmiseks vaadake Mehhiko lihtsate reklaamide vidinat. See pistikprogramm võimaldab luua ühest vidinast piiramatu arvu reklaame, kasutades selleks eelnevalt määratletud või kohandatud reklaamisuurusi, juhuslikku tellimist, animatsioonide libistamist või pööramist ja palju muud. See sobib suurepäraselt vahelduva ribareklaami või isegi väiksemate 125 x 125 reklaamide ruudustiku loomiseks.

Google Mapsi vidin

Google Mapsi vidin

Kaardi lisamine külgribale või jalusesse on suurepärane viis oma külastajatele / klientidele teada anda, kus täpselt teie ettevõte asub. Google Mapsi vidina pistikprogramm võimaldab teil kiiresti ja hõlpsalt kaarte oma vidinustatud piirkondadesse lisada. Erinevalt tavalistest manustamiskoodidest viib Google Mapsi vidina pistikprogramm järgmisele tasemele, võimaldades hõlpsasti interaktiivseid kaarte valguskasti toega luua. Samuti pakuvad nad PRO-versiooni, millel on rohkem kui 50 lisafunktsiooni ja -võimalust, näiteks skinnid, vidinate kloonimine, mitmiknõelte tugi, Google Analyticsi integreerimine ja muidugi USA-põhine lisatasu.

Ilmast Atlase vidin

Ilmateatlas

Weather Atlasi vidin on lihtne, kuid suurepärane pistikprogramm ilmastikuolude lisamiseks WordPressil põhinevatele veebisaitidele praktiliselt kõikjal maailmas. See on lõbus viis ilmastikuolude lisamiseks suusakotti, hotelli, lõbustusparki või muule vaba aja veetmise veebisaidile.

Vidin on väga kohandatav – kõik kujunduselemendid on reguleeritavad ja ilmateadet saab esitada erinevates vormides, keeltes ja ühikutes. Üks vidina parimaid omadusi on selle kohanemisvõime. Taust ja piirid kohanduvad praeguse temperatuuriga, nii et saate lühidalt selgitada, milline on ilm.

Ilmastikuolude ikoonid on lihtsad ja ilusad ning kohandavad ka vidina teksti suurust, värvi ja varjundeid. Lisaks on see tundlik. See tähendab, et see kohandub automaatselt kuvamiseks mobiilseadmetes. Fondi suurus kohandatakse vastavalt veebisaidi kirjasuurusele (ja paigutusele lehel, aga ka brauseri suurusele).

Google’i arvustuste vidin

Google'i arvustuste vidin

Ettevõtjate jaoks on ülevaated oluline osa teie usaldusväärsuse suurendamisel ja võimalike uute klientidega usalduse loomisel. Google on üks usaldusväärseimaid veebiallikaid reaalsete arvustuste jaoks veebis ja pistikprogrammi Google’i ülevaated vidina abil saate hõlpsalt oma ettevõtte arvustusi oma veebisaidile lisada. Näidake oma arvustusi koos avataride, tähtedega, arvustuste väljavõttega, loe veel linki jne.

Vidin keelatakse

Vidin keelatakse

Kas teile ei meeldi konkreetne vidin? Pole probleemi! Vidina väljalülitamise abil saate konkreetsed vidinad lihtsalt keelata, nii et need pole külgriba, jaluse või muude vidinatele mõeldud piirkondade loomisel valik. Installige lihtsalt need soovimatud vidinad ja asuge tööle!

Vidina importija / eksportija

Vidina importija ja eksportija pistikprogramm

Viimane pistikprogramm, mida me tahtsime jagada, on tõenäoliselt üks kõige kasulikumaid – see on vidinate importija ja eksportija. Selle abil saate oma veebisaidil olevad vidinad kopeerida ja neid uuele veebisaidile samas järjekorras ja asukohas kasutada..

See on eriti kasulik siis, kui kloonite oma veebisaiti oma kohalikul hostil, liigute uuele hostimisplaanile või kui teil on mitme saidi seadistus ja soovite oma vidinaid uuesti kasutada. Installige lihtsalt oma WordPressi veebisaidil pistikprogramm ja eksportige JSON-fail, seejärel installige oma vidinate importimiseks pistikprogramm oma uuele saidile.


Teame, et saadaval on tuhandeid vidinaid ja vidinate pistikprogramme, kuid loodetavasti oleme suutnud aidata teil leida mõned neist, mida võite vajada või vajada. Ja kõik jagatud suvandid on 100% tasuta ja need leiate WordPress.orgi hoidlast (nii et saate teema installida otse oma WordPressi juhtpaneelilt).

Kas meil jäi millestki puudu? Kui on mõni vidin, mida ikkagi otsite, andke meile sellest teada ja me leiame selle. Või kui teil on oma plugin, siis soovitage meile kommentaar allpool, et saaksime seda kontrollida!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector