Zwiększ szybkość witryny dzięki HTTP / 2

Zwiększ szybkość witryny dzięki HTTP / 2

W nowoczesnej sieci liczy się każda milisekunda wydajności witryny. To zależy od struktury witryny, ale od testów przeprowadzonych przez CloudFlare i LoadImpact, twoją witrynę może skorzystać z 20% do 200% + wzrost prędkości od przejścia na nowy protokół HTTP / 2. Ten test ilustruje różnicę prędkości podczas ładowania strony z wieloma żądaniami.


HTTP / 2 to protokół binarny, który wykorzystuje tylko jedno połączenie na serwer. Zapewnia wyższą wydajność TLS, obsługuje większe bezpieczeństwo i upraszcza aplikacje internetowe. Jest to doskonałe rozwiązanie dla większości witryn i CMS, takich jak WordPress. Jeśli chcesz jeszcze bardziej przyspieszyć swoją witrynę, mamy tutaj 33 dodatkowe wskazówki.

Będziesz nie korzyści z HTTP / 2, jeśli twoja aplikacja internetowa obsługuje głównie duże pliki do pobrania lub strumienie multimediów. W takim przypadku prawdopodobnie nie chcesz TLS, a multipleksowanie nie przynosi żadnych korzyści, gdy używany jest tylko jeden strumień.

Wprowadzenie do HTTP / 2

HTTP / 2 jest poważną wersją tradycyjnej sieciowej transmisji danych HTTP / 1.1, która od piętnastu lat wiernie obsługuje sieć WWW jako podstawowa metoda ładowania zasobów sieciowych przez połączenia TCP.

Zamiast gruntownego przepisywania protokołu HTTP / 2 jest zamiast tego ponownym wyrażeniem kodu HTTP i wykorzystuje te same metody, kody stanu i semantykę języka, aby stawić czoła wyzwaniom, przed którymi stoi dzisiejsza platforma HTTP. Przede wszystkim HTTP / 2 ma na celu zmniejszenie opóźnień w ładowaniu stron internetowych poprzez zwiększenie liczby zaległych żądań, które strona może złożyć bez uciekania się do „hacków”, takich jak dzielenie domen, konkatenacja i sprint.

Do czego służy HTTP / 2 i dlaczego go używać?

Opracowany przez grupę roboczą HTTP ds. Inżynierii internetowej HTTP / 2 opiera się na wcześniejszym protokole SPDY opracowanym przez Google i służy do rozwiązywania rosnących problemów kosztowych w zakresie wykorzystania danych w centrum sieci i składa się z dwóch specyfikacji: mianowicie protokołu przesyłania hipertekstu v. 2 i format kompresji nagłówka HPACK.

Szczególnie kompresja nagłówka znacznie zmniejsza liczbę podróży w obie strony potrzebnych do pełnego załadowania danych; jest to szczególnie przydatne w przypadku klientów mobilnych, w przypadku których opóźnienie w obie strony zwykle wynosi kilkaset milisekund. Framework SPDY / 2 został wybrany jako podstawa nowego systemu, a od czasu wdrożenia HTTP / 2 Google przeszedł z planami usunięcia obsługi SPDY na rzecz nowych i ulepszonych protokołów.

Ostatecznie poprawiając wydajność hostingu.

Jak to działa

HTTP / 2 wykorzystuje protokoły binarne w przeciwieństwie do tekstowych ram HTTP / 1.x, ponieważ protokoły te są bardziej kompaktowe i łatwiejsze do parsowania „w sieci”.

W starszych projektach istniały cztery sposoby, aby strona parsowała komunikat liniowy; w nowych ramach zostało to zredukowane do jednego zaproszenia. Oprócz tego, włączenie pełnej obsługi multipleksów oznacza, że ​​wyeliminowano problemy blokowania nagłówków starszych protokołów, dzięki czemu więcej niż jedno żądanie i odpowiedź może być „w locie” za pośrednictwem jednego połączenia TCP jednocześnie.

HTTP2

(źródło obrazu Nginx)

Jest to ważne, ponieważ HTTP / 2 nadal pozwala tylko na jedno połączenie TCP, częściowo dlatego, że większość współczesnych stron internetowych korzysta z wielu źródeł. Posiadanie wielu połączeń z różnych punktów początkowych zwiększa wykorzystanie zasobów sieciowych przez przeglądarkę ponad to, co jest rozsądne, dlatego HTTP / 2 zamiast tego używa wypychania serwera i kompresji nagłówka, aby zmaksymalizować transfer danych i wydajność.

Aplikacje niebędące przeglądarkami, a nawet bardziej wydajne pakietowo, takie jak VoIP, powinny także móc korzystać z połączeń HTTP / 2.x, pod warunkiem, że już korzystają z HTTP. Mimo to protokół HTTP / 2 był do tej pory zoptymalizowany głównie pod kątem korzystania z przeglądarki, ponieważ stanowi to podstawowe użycie frameworka.

Bezpieczeństwo online z HTTP / 2

Jak dotąd grupa robocza HTTP nie wymagała stosowania metod szyfrowania, takich jak Transport Layer Security (TLS); pomimo tego zdefiniowali profil TLS, w tym czarną listę pakietów szyfrów, i żadna przeglądarka nie obsługuje obecnie protokołu HTTP / 2 w stanie nieszyfrowanym. Przeglądarki, które obecnie obsługują protokoły HTTP / 2, to Microsoft Edge, Safari, Firefox i Chrome.

Zrzut ekranu 2017 7 17 Czy mogę korzystać z tabel pomocy technicznej dla HTML5 CSS3 itp

Te statystyki wsparcia dotyczą lipca 2017 r. Aby uzyskać bardziej aktualny status, możesz sprawdzić źródło tutaj.

Wdrażanie nowych protokołów

W przeważającej części HTTP / 2 można wdrożyć bez wcześniejszej obsługi HTTP / 1.x. Jeśli nie zaimplementujesz identyfikatorów protokołu warstwy aplikacji HTTP 1.1 (ALPN), obsługa szyfrowania TLS jest również możliwa. Jednak w przypadku HTTP / 2 przez TCP musisz przetworzyć aktualizację z HTTP / 1.1.

Oprócz braku wymogu szyfrowania HTTP / 2 ma kilka słabych punktów. Pliki cookie nie zostały znacznie ulepszone w stosunku do protokołu HTTP / 1 i pomimo ich stosunkowo nieszkodliwej natury, hakerzy mogą nadal technicznie wykorzystywać pliki cookie w celu uzyskania dostępu do twoich prywatnych systemów.

Jak i kiedy przełączyć

Rozpoczęcie pracy z HTTP / 2 nie jest zbyt trudne po stronie klienta, wszystko co musisz zrobić, to upewnić się, że Twoja przeglądarka jest aktualna, ponieważ większość głównych klientów obsługuje nowe protokoły.

Jednak po stronie serwera jest trochę więcej. Będziesz musiał przygotować się do odejścia od sprajtów graficznych, zmniejszenia ilości CSS i konkatenacji Java na swoich stronach oraz przygotowania odłamków domen do koalescencji przez HTTP / 2.

Aby to zrobić, musisz upewnić się, że oba udostępnione adresy URL mają wymagane certyfikaty TLS. Jeśli nie masz bezpośredniej kontroli nad serwerami, na których wdrażane są ich strony, prawdopodobnie najlepiej poczekać, aż dowiesz się, że serwery są aktualizowane.

Sprawdź u swojego gospodarza

Wreszcie porozmawiaj ze swoim Hosting WordPress dostawca lub administrator serwera, aby sprawdzić, czy jesteś gotowy na HTTP / 2.

Po potwierdzeniu, że infrastruktura jest dostępna, wdrażaj nowe protokoły, gdy i kiedy użytkownicy będą z niej korzystać statystycznie najbardziej. Jeśli nie możesz skontaktować się z hostem serwera, w Internecie dostępne są narzędzia typu open source, których można użyć do przetestowania statusu serwera w ten sposób narzędzie z KeyCDN.

Śledź nas na top5hosting, aby uzyskać więcej świetnych wskazówek dotyczących optymalizacji projektów, a jeśli masz więcej pytań na temat protokołu HTTP / 2, sprawdź FAQ w Github.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map