Zagłębianie się w historię hostingu

Zagłębianie się w historię hostingu

Hosting to usługa, która zapewnia ludziom „przestrzeń” w rozległym wszechświecie zwanym Internetem. Jest to odpowiednik gruntu pod nieruchomości. Firmy oferujące usługi hostingowe są właścicielami, a najemcami są ludzie wynajmujący „powierzchnię”. Takie jest wyjaśnienie laika dotyczące tego rodzaju usług.


Jako najemca wykorzystujesz przestrzeń udostępnioną przez witrynę hostingową, aby publikować wszystko, co potrzebujesz, aby ludzie na całym świecie mogli Cię znaleźć i dowiedzieć się więcej o tym, co oferujesz. Twój post może dotyczyć formy usługi, produktu lub po prostu informacji, o których chcesz powiedzieć światu.

Usługi hostingowe w dzisiejszych czasach mogą umożliwić użytkownikom łatwe tworzenie własnych witryn. Cena usług hostingowych znacznie spadła, dzięki czemu każdy Tom, Dick i Harry mający połączenie z Internetem mogą stworzyć własną stronę internetową i opublikować wszystko pod słońcem. Niektórzy usługodawcy oferują nawet swoje usługi za darmo. Dzięki tym wszystkim postępom technologicznym będziesz się zastanawiać, dlaczego nie każdy ma własną stronę internetową i promuje własną markę. Warto zapoznać się z historią hostingu.

Hosting jest dziś ogromną, wartą wiele miliardów dolarów branżą. Ale w tamtych czasach była to tylko koncepcja w umyśle jednego J.C.R. Licklider z MIT. W 1962, Licklider miał wizję światowej sieci komputerów, które są ze sobą połączone, aby każdy mógł mieć do niej dostęp. Wyobraził sobie przestrzeń, w której ludzie mogą dzielić się zasobami i informacjami, i nazwał ją „siecią galaktyczną”. W 1962 roku zabrzmiało to zupełnie nie z tego świata, ale jak wszyscy wiecie, dzieje się to dzisiaj. Licklider został następnie zatrudniony do kierowania Agencją Zaawansowanych Projektów Badawczych (ARPA), która jest programem informatycznym w MIT, aby pomóc w realizacji jego koncepcji sieci komputerów.

J.C.R. Licklider

Choć dla niektórych może to wydawać się prostym programem uniwersyteckim, ARPA została opracowana przez wojsko USA jako sposób komunikowania się z ludźmi w sieci wojskowej. Wykorzystują koncepcję przełączania pakietów do przesyłania danych przez linie telefoniczne w postaci małych „pakietów”, które pokażą odbiorcy spójny zestaw informacji po całkowitym przesłaniu. Te pakiety są tak małe, że mogą działać w tle, nie wykorzystując zbyt dużej przepustowości. W ten sposób osoba może bez problemu używać tego samego komputera do innych rzeczy.

W 1965 Lawrence G. Roberts i Thomas Merrill udało się połączyć komputer TX-2 w Massachusetts z komputerem Q-32 w Kalifornii. Wykorzystali tak zwany telefon dial-up dostarczony przez AT&T. Chociaż połączenie jest bardzo wolne, nie mniej niż 2,4 kb / s, połączenie między dwoma komputerami w różnych lokalizacjach sygnalizowało, że rozpoczęła się era sieci komputerowych.

Rok po narodzinach pierwszej sieci Lawrence G. Roberts opracował pierwszy plan sieci rozległej o nazwie „ARPANET”. W 1969 roku wraz z zespołem zrealizowali ten plan. Udało im się połączyć komputery w The Stanford Research Institute, UCLA, University of California Santa Barbara i University of Utah. Każdy komputer stał się wtedy tak zwanym „hostem” lub zwanym także węzłem w połączeniu, który umożliwia każdemu z nich wzajemną interakcję. W ciągu następnych 2 lat do tej małej sieci dołączyło 19 kolejnych hostów.

The Lata 70 widziałem boom internetu. Program poczty elektronicznej został zintegrowany z siecią i wkrótce ludzie w sieci wymieniają wiadomości e-mail. TELENET został również wprowadzony w latach 70. jako komercyjna wersja Internetu. W tym czasie zaimplementowano również protokół TCP / IP (skrót od Transmission Control Protocol / Internet Protocol), aby pomóc w regulacji i ujednoliceniu wszystkich sieci, które zaczęły pojawiać się wkrótce po tym.

TCP jest protokołem używanym przez komputery w hoście do połączenia z hostem, podczas gdy IP jest używany do przekazywania pakietów informacji między komputerami w sieci. w Lata 80, wprowadzono system nazw domen lub DNS. Strony internetowe mają teraz .gov (rząd), .mil (wojskowy), .com (komercyjny), .org (organizacja) i .net (zasoby sieciowe), aby pomóc w rozróżnieniu ich przeznaczenia i wykorzystania. Do tego czasu powstały tysiące stron, ale usługi hostingowe były nadal ograniczone do tych, którzy mają pieniądze na zakup własnych serwerów.

1991 był rok, w którym firma hostingowa naprawdę pojawiła się na scenie, choć wciąż jest w początkowej fazie. W tym roku National Science Foundation (NSF) zniosła ograniczenia handlowe w Internecie. Dało to początek handlu elektronicznemu lub e-commerce, który sprawił, że firmy patrzą na hosting internetowy w innym świetle. Widzieli potencjał tego, co usługa hostingowa może zrobić z przyszłością Internetu.

W tym samym roku CERN otworzył Internet (www) za pomocą HTML Tima Bernersa-Lee (HyperText Markup Language). HTML wykorzystuje specyfikacje adresów URL (jednolite lokalizatory zasobów), które są obecnie standardem używanym do lokalizowania stron internetowych.

IBM 360 pełny

W miarę jak coraz więcej osób łączyło się z Internetem, rosło zapotrzebowanie na coraz więcej miejsca. Duże firmy zaczęły kupować ogromne serwery, aby zaspokoić potrzeby swojej firmy, aby były zawsze widoczne i dostępne 24/7 dla swoich klientów. Dziesięć razy więcej firm hostingowych wzrosło nie tylko dla dużych firm, ale także dla mniejszych przedsiębiorców.

Firmy hostingowe pozwalają teraz stworzyć własną markę i stronę internetową za opłatą znacznie niższą niż wydatki na poranne latte w ciągu miesiąca. Niektórzy nawet oferują swoje usługi za darmo. Możesz teraz stworzyć własną stronę internetową lub witrynę e-commerce za pomocą kilku kliknięć przycisku. Nie musisz nawet mieć dyplomu informatyki, aby go stworzyć. W sieci znajduje się więcej niż kilka informacji na temat tego, jak założyć własną stronę internetową, korzystając z bezpłatnych komercyjnych usług hostingowych. Naprawdę, teraz bardziej niż kiedykolwiek łatwiej jest łączyć się z ludźmi z całego świata. Tutaj możesz sprawdzić naszą listę najlepszych hostingu w Wielkiej Brytanii.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map