Top 20 odpowiedzi na pytania dotyczące hostingu

Top 20 odpowiedzi na pytania dotyczące hostingu

W ciągu ostatniego roku otrzymaliśmy wiele pytań od naszych czytelników i postanowiliśmy napisać pełny artykuł na temat najczęściej zadawanych pytań dotyczących hostingu. Rozszerzyliśmy nieco badania i szukaliśmy najczęściej zadawanych pytań w witrynach takich jak Yahoo Answers, Quora, Ask i Google, a oto lista najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi, jakie mamy na nie.


Co to jest hosting?

Hosting to działalność polegająca na zapewnianiu przestrzeni dyskowej i dostępu do stron internetowych. Na przykład, gdy tworzysz witrynę internetową lub inną treść, do której inni użytkownicy mają mieć dostęp, musisz kupić hosting, aby przesłać swoje pliki na serwer internetowy (bardzo szybki komputer zoptymalizowany do dostarczania treści i podłączony do bardzo szybkiej sieci). Następnie, gdy ktoś wpisze adres internetowy w przeglądarce, taki jak https://top5hosting.co.uk, internet łączy serwer WWW z komputerem gościa i przesyła pliki. W ten sposób odwiedzający mogą przeglądać zawartość witryny.

Co to jest hosting

Rodzi to kolejne pytanie. Nie możesz hostować swojej witryny na swoim komputerze? Odpowiedź brzmi: tak, możesz. Każdy komputer podłączony do sieci może pełnić rolę serwera WWW. Jest wiele powodów, dla których nie powinieneś robić tego tak ciężko – Twój komputer musi być online 24/7, musisz mieć uruchomione oprogramowanie serwera WWW, musisz dbać o swoje bezpieczeństwo samodzielnie i tak dalej. Obecnie możesz kupić profesjonalny plan hostingowy za jedyne 1 £ / miesiąc.

Który jest najlepszym dostawcą hostingu w Wielkiej Brytanii?

Na to pytanie nie ma odpowiedzi jednym słowem. Istnieje wiele renomowanych brytyjskich firm hostingowych, które mogą być domem dla twojego projektu internetowego. Znalezienie najlepszego dostawcy hostingu witryn internetowych zależy od potrzeb biznesowych, modelu biznesowego, miesięcznego ruchu i odwiedzających, rodzaju usługi lub danych, które udostępniasz użytkownikom, oraz potrzebnego poziomu wsparcia. Wszyscy gospodarze witryn z naszego 10 najlepszych brytyjskich zestawień hostingowych cieszą się dobrą reputacją i będą wystarczający, jeśli dopiero zaczynasz. Jeśli masz bardziej konkretne potrzeby, nie wahaj się skontaktować z nami, podając szczegółowe informacje, a nasi eksperci udzielą Ci odpowiedzi bezpłatne doradztwo hostingowe dostosowane do potrzeb twojego projektu.

Jaka jest różnica między hostingiem a rejestracją nazwy domeny?

Rejestracja domen i hosting to dwie ściśle powiązane, ale bardzo różne usługi. Nazwa domeny to twoja tożsamość cyfrowa i to, co ludzie wpisują w swoich przeglądarkach internetowych, aby zobaczyć twoje treści. Zobacz zdjęcie poniżej.

Różnica nazwy domeny i hostingu

Ludzie kupują nazwy domen z różnych powodów: w celu hostowania swoich witryn internetowych, otrzymywania niestandardowych wiadomości e-mail lub kupowania ich w celach biznesowych – aby sprzedawać je później po wyższej cenie lub zaparkować i zarabiać na reklamach. Możesz więc mieć domenę bez witryny, ale nie możesz mieć własnej witryny, chyba że kupisz nazwę domeny (wyjątki to bezpłatne rozwiązania, takie jak wordpress.org lub blogger.com ale tam strona nie jest naprawdę twoja). Więcej informacji na ten temat można znaleźć w naszym przewodniku zakupu domen

A oto wizualna reprezentacja różnicy między hostingiem a nazwą domeny w tym filmie od GoDaddy.

Ile kosztuje hosting na rok?

Wszystko zależy od twoich potrzeb. Im mniej ruchu i przestrzeni potrzebujesz, tym mniejszy jest koszt. Jeśli dopiero zaczynasz swoją działalność online, możesz wybrać tani hosting przez jednego z brytyjskich dostawców usług hostingowych na tej liście. Skorzystaj z linku, który Ci przekazaliśmy, ponieważ jeśli przejdziesz przez nasze linki, możesz uzyskać specjalne oferty na plany już za 1 £ / miesiąc. Im bardziej rosną Twoje potrzeby pod względem liczby odwiedzających i przestrzeni, tym więcej kosztuje Twój hosting.

Jak uzyskać bezpłatny hosting domen i witryn?

Wielu dostawców usług hostingowych da ci darmową nazwę domeny, jeśli kupisz od nich konto hostingowe. Na naszej stronie głównej w top5hosting, jeśli spojrzysz na wykres pod kolumną domeny, możesz znaleźć firmy hostingowe, które zalecamy i podadzą ci darmową nazwę domeny. Jak zwykle z czymkolwiek wolnym powinieneś przeczytać drobny druk. Niektórzy dostawcy zachowają tę bezpłatną domenę tylko dla Ciebie, dopóki nie udostępnisz im swojej witryny. Jeśli z jakiegoś powodu zdecydujesz się zmienić hosting, nadal będziesz musiał za to zapłacić, a niektóre firmy pójdą jeszcze dalej i utrzymają domenę. Dlatego zanim przejdziesz do opcji bezpłatnej domeny, możesz przeczytać nasz artykuł o tym, dlaczego powinieneś rozdzielić domenę i dostawców hostingu osobno.

Jak zmienić usługę hostingową?

Jeśli z jakiegoś powodu nie jesteś zadowolony z obecnego dostawcy hostingu, możesz go łatwo zmienić. Najpierw wykonaj wszystkie czynności wymienione na naszej stronie głównej.

Po wybraniu nowej firmy hostingowej, pierwszą rzeczą, którą chcesz zrobić, jest migracja wszystkich danych, plików i baz danych do nowego hostingu. Utwórz kopię zapasową bieżącej witryny i prześlij ją na nowy hosting.

Przetestuj na adres URL piaskownicy (możesz poprosić o wsparcie nowego hosta dla adresu URL) i sprawdź, czy wszystko działa poprawnie. Następnie przejdź do rejestratora domeny i zmień rekordy DNS domeny przy użyciu adresu podanego przez nową firmę hostingową witryny.

Co to jest dedykowany adres IP w hostingu i czy go potrzebuję?

Najpierw zacznijmy od adresu IP. Jest to unikalna sekwencja liczb oddzielonych kropkami, która identyfikuje każde urządzenie korzystające z Internetu do komunikacji przez sieć. Serwer, na którym hostowana jest twoja strona internetowa, ma również adres IP, który ją identyfikuje, aw przypadku hostingu współdzielonego wiele nazw domen może być podłączonych do tego samego adresu IP.

Dedykowany adres IP w hostingu oznacza, że ​​serwer przypisze określony numer, który będzie używany tylko przez ciebie i twoją nazwę domeny. Przykład tego, jak to działa, można zobaczyć na zdjęciu cios.

Dedykowany adres IP

Potrzebujesz jednego? Istnieje kilka powodów, dla których ludzie mogą chcieć dedykować adres IP dla swojej domeny. Jeden przypadek dotyczy sytuacji, gdy chcesz użyć certyfikatu SSL, który potrzebuje osobnej warstwy do identyfikacji tożsamości Twojej witryny.

Innym powodem jest to, że Twoja witryna ma duży ruch i chcesz go szybciej utrzymywać oraz zmniejszyć ryzyko awarii i przekroczenia limitu czasu dla użytkowników. Właśnie dlatego preferowany jest hosting dedykowany lub w chmurze, gdy oczekujesz dużej liczby odwiedzających.

Trzecia ważna sprawa dotyczy powodów SEO. Jeśli obawiasz się, że na tym samym serwerze i adresie IP znajduje się wiele stron ze spamem i chcesz się od nich oddzielić. Więcej na ten temat wyjaśniono w tym filmie. Aby sprawdzić, kto jeszcze hostuje witryny na twoim serwerze, możesz skorzystać z usług takich jak www.my-ip-neighbors.com

Jak sprawdzić firmę hostingową witryny internetowej?

Aby sprawdzić, kto jest gospodarzem witryny, użyj narzędzi takich jak kontroler hostingu. Po prostu wpisz nazwę domeny, którą chcesz sprawdzić, a wyświetli się dostawca hostingu.

Co to są recenzje hostingu i czy powinienem im ufać?

To kolejne dobre pytanie. Odpowiedź brzmi: powinieneś być bardzo ostrożny podczas czytania informacji z witryn z recenzjami hostingu i dobrze przeprowadzać swoje badania. Chociaż mamy recenzje oparte na testach i badaniach, nadal zalecamy naszym czytelnikom, aby sporządzili listę dla siebie i postępowali zgodnie z instrukcjami, które wymieniliśmy na top5hosting, aby podjąć najlepszą decyzję dla ich modelu biznesowego.

Kluczową kwestią jest to, że większość witryn z recenzjami witryn generuje przychody na podstawie prowizji stowarzyszonych i ocenia dostawców hostów internetowych wyłącznie na podstawie kwoty nagrody pieniężnej na sprzedaż. Nasze przychody są również generowane w ten sposób, ale możesz coś zmienić. Jednym z przykładów jest przejście do Najlepsze recenzje hostingu w Wielkiej Brytanii strona z google, większość z nich promuje amerykańskie firmy o złej reputacji, takie jak iPage, FatCow i tak dalej.

Różnica między top5hosting a innymi stronami z recenzjami hostów polega na tym, że wymieniamy tylko renomowane firmy hostingowe posiadające centra danych w Wielkiej Brytanii lub Europie, które dostarczą twoje treści szybciej i z pomocą opartą na Wielkiej Brytanii, która może odpowiedzieć na Twoje potrzeby w czasie lokalnym z technicznym personelem administracyjnym.

Jak skonfigurować / wskazać DNS dla hostingu?

Oto przewodnik krok po kroku, w jaki sposób wskazać / połączyć nazwę domeny z hostingiem, ustawiając prawidłowy adres DNS.

 • Skontaktuj się z obsługą swojego hostingu i zapytaj, jakie są twoje adresy DNS. Powinny mieć co najmniej 2 i powinny wyglądać następująco: dns1.yourhostingcomany.com; dns2.twojhostingcomany.com
 • Zaloguj się do zaplecza hostingu i dodaj nazwę domeny do swojego konta.
 • Skontaktuj się z rejestratorem domeny i zapytaj go, gdzie należy wstawić nazwy DNS lub przeszukać ich bazę danych pomocy technicznej. Większość rejestratorów ma dobrą sekcję pomocy.
 • Zaloguj się do konta rejestratora domeny i skonfiguruj rekordy DNS.

Aby uzyskać szczegółowy przykład, zobacz poniższy film, w którym pokazujemy, jak połączyć domenę zakupioną od GoDaddy na planie hostingowym z Siteground. Większość innych rejestratorów i hostów jest podobnych, więc jeśli wykonasz powyższe kroki i zastosujesz je w swojej sprawie, powinieneś zacząć działać szybko.

Tani i niezawodny dostawca usług hostingowych?

Zawsze należy zachować ostrożność przy zakupie czegoś taniego, zwłaszcza hostingu internetowego. Wiele renomowanych firm ma bardzo dobre plany początkowe, które są tanie, ponieważ są przeznaczone dla niewielkiej liczby odwiedzających z ograniczonymi zasobami, ale otrzymasz takie samo dobre wsparcie i zaufanie, jakiego możesz oczekiwać w przypadku ich większych planów i są łatwe do skalowania . Mamy listę tanich i niezawodnych planów hostingowych dla Wielkiej Brytanii.

Co jest dobrym hostingiem dla początkujących?

Jeśli dopiero zaczynasz, zalecamy hosting, który ma dobre i szybkie wsparcie i może pomóc po drodze. W tym przypadku Siteground ma wielką przewagę dzięki obsłudze czatu na żywo, że możesz uzyskać wsparcie poziomu 2 w każdym większym przypadku, w którym obecny przedstawiciel nie może rozwiązać twojego problemu. EUKhost i TSOhost to także dwaj brytyjscy dostawcy hostingu z bardzo dobrymi zespołami wsparcia.

Co to jest domena?

Domena to nazwa Twojej obecności cyfrowej w Internecie i najcenniejszego zasobu cyfrowego. Jest to adres, który wpisujesz w przeglądarce internetowej. Omówiliśmy dużą część tego, co jest domeną w poprzednim pytaniu na temat różnicy między domeną a hostingiem. Ponadto mamy przewodnik dla kupujących domeny dla początkujących, który zawiera pełne informacje, które mogą być potrzebne przy zakupie nazwy domeny i wyborze właściwej.

Hosting w systemie Linux lub Windows?

Zależy to całkowicie od aplikacji, którą zamierzasz uruchomić. Jeśli będzie to jeden z najpopularniejszych systemów CMS, takich jak WordPress, Joomla, Drupal lub platforma handlu elektronicznego, wszystkie są oparte na PHP, więc odpowiedź brzmi: szukasz hostingu dla systemu Linux. Jeśli ma być oparty na ASP, .NET lub cokolwiek związanego z Microsoftem, powinien być hostowany na serwerze Windows. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w naszym artykule na temat hostingu Linux vs Windows.

LinuxCommunity

Co to jest limit przepustowości w hostingu?

Przepustowość = całkowita ilość danych, zwykle mierzona w megabajtach lub gigabajtach, które można pobrać lub załadować z określonej strony internetowej lub konta hostingowego w danym miesiącu. Mamy tutaj dokładny artykuł na temat przepustowości.

Który jest najlepszym hostingiem dla WordPress?

Krótka odpowiedź jest taka, że ​​każda firma hostingowa obsługująca PHP może hostować Twoją witrynę WordPress. Najlepszy hosting dla WordPress to połączenie najlepszych ogólnych planów hostingowych i niektórych specyficznych funkcji WordPress, takich jak darmowe motywy, instalacja jednym kliknięciem, automatyczne aktualizacje rdzenia, instalacje i migracja jednym kliknięciem i tak dalej. Mamy tutaj listę renomowanych firm hostingowych, które specjalizują się w WordPress.

Co to jest hosting w chmurze?

W przeciwieństwie do współdzielonych lub dedykowanych usług hostingowych opartych na jednej maszynie (serwerze internetowym), hosting w chmurze wykorzystuje najnowsze technologie przetwarzania w chmurze, aby wykorzystać moc wielu połączonych serwerów internetowych i działać jako jeden. Gdy hostujesz w chmurze, Twoja witryna będzie miała znacznie mniej przestojów z powodu utrzymywania nieprawidłowego działania serwera, a także o wiele łatwiej jest skalować lub obsługiwać szczyty odwiedzających, ponieważ może łączyć moc przetwarzania, pamięć i pamięć RAM wielu komputerów.

Hosting w chmurze to usługa hostingowa nowej generacji, która może być płatna podczas korzystania z abonamentu. Może to zaoszczędzić pieniądze, jeśli spodziewasz się, że odwiedzający Twoją stronę będą nierównomierni ze szczytami lub oczekujesz dużego ruchu, którego nie poradziłaby sobie żadna maszyna. Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź naszą listę wybranych brytyjskich firm hostingowych w chmurze.

Co to jest CDN (Content Delivery Network)

CDN to sieć serwerów w różnych punktach geograficznych, które dostarczają użytkownikom buforowaną wersję strony internetowej na podstawie ich lokalizacji. Zobacz obraz poniżej, aby zobaczyć schemat jego działania.

Jak działa sieć dostarczania treści

Jak dokładnie działa CDN? Po przesłaniu witryny na serwer hostingowy jest ona buforowana na innych serwerach na całym świecie, które są częścią CDN. Na przykład, jeśli podajesz treść swojej witryny i obrazy z firmy hostingowej w Wielkiej Brytanii, ping (opóźnienie) dla użytkowników w Azji będzie dłuższy niż 400 ms ze względu na odległość. Jeśli jednak prześlesz go do CDN, gdy użytkownik zażąda treści, zostanie skierowany na serwer w Azji bliżej jego lokalizacji, a ping będzie dziesiątki razy niższy.

Korzyści z sieci dostarczania treści to głównie prędkość. Może to poprawić komfort użytkowania i SEO. Ponadto, gdy dostarczasz zawartość z różnych serwerów, znacznie mniejsze jest prawdopodobieństwo awarii na serwerze z powodu dużego ruchu, ponieważ użytkownicy z różnych lokalizacji żądają treści z różnych serwerów.

Który jest najlepszym darmowym hostingiem

Jak wszystko za darmo, powinieneś być bardzo ostrożny, szukając darmowego hostingu. Radzimy używać go tylko do testów i rozwoju, a nigdy do produkcji. Większość darmowych planów hostingowych ma bardzo ograniczone zasoby, wyświetlać reklamy lub wstawiać niechciane treści do plików. Ponadto powinieneś przeczytać drobny druk, ponieważ mogą zawierać klauzule, że mogą zamknąć twoje konto w dowolnym momencie, a także prawa autorskie do twoich treści.

Jeśli chcesz prowadzić prywatny blog lub inną niedrogą witrynę, której nie możesz wydać kilka funtów miesięcznie, zdecydowanie lepiej jest skorzystać z jednej z bezpłatnych publicznych platform blogowych, takich jak wordpress, bloger lub tumblr

Jak założyć firmę hostingową?

W dzisiejszych czasach stosunkowo łatwo jest założyć własną firmę hostingową. Wszystko czego potrzebujesz to strona internetowa i kupić konto hostingowe sprzedawcy od jednych z najlepszych brytyjskich firm hostingowych. W ten sposób wystarczy obsłużyć sprzedaż. Wszelkie wsparcie techniczne, sprzęt, oprogramowanie itp. Są obsługiwane przez firmę hostingową, z którą współpracujesz. Jest to najłatwiejsze rozwiązanie o najniższych inwestycjach pod względem pieniędzy i wiedzy i jest odpowiednie dla każdej agencji projektowej lub usługi konsultingowej marketingu internetowego, która już ma klientów.

Jeśli chcesz przejść na wyższy poziom, możesz wynająć dedykowany serwer lub przenieść swój sprzęt do centrum danych i samodzielnie obsłużyć całą pracę sysadmin. Jest to jednak poziom bardziej zaawansowany, więc jeśli do niego dojdziesz, będziesz wiedział, jak sobie z tym poradzić.

Mamy nadzieję, że artykuł Ci się podobał. Jeśli nie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania, zostaw je w komentarzach, a my skontaktujemy się z Tobą!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map