Scala Hosting Review

Hosting Scala znalazł się na szczycie listy ze względu na ich wyjątkową wydajność (tylko 41 ms na połączenie i 0.2s czasu do pierwszego bajtu) i 99,99% czasu sprawności. Kompetentne i szybkie wsparcie zarówno na poziomie systemu, jak i CMS (WordPress) oraz ich proaktywne podejście do bezpieczeństwa.


Moim zdaniem najlepszy hosting to taki, który skonfigurowałeś i zapomniałeś. Takie było moje doświadczenie z hostingiem Scala w ubiegłym roku. Dlatego mogę polecić je jako jedną z najlepszych firm hostingowych dla użytkowników w Wielkiej Brytanii.

Scala Hosting Logo
UPTIME
999
PRĘDKOŚĆ
999
WSPARCIE
997
CENA £
972
FUNKCJE
995
ZIELONY
970
INNOWACYJNE
1000

Scala hosting to renomowana firma działająca od 2007 roku z dwóch centrów danych – w Europie i Stanach Zjednoczonych. Obsługują ponad 50 000 klientów i 700 000 stron internetowych.

Zapewniają swoim klientom wysokiej jakości usługę hostingową. Koncentruje się na zarządzanym hostingu VPS i Cloud, gdzie mają one własny wewnętrzny panel zarządzania o nazwie SPanel. Dzielone plany hostingu są na serwerach CPanel, ale są obsługiwane przez ten sam zespół, więc równie dobrze.

Jak zwykle w naszych recenzjach, koncentrujemy się na wydajności, wsparciu, bezpieczeństwie, funkcjach i cenach.

Wydajność

Wydajność jest naprawdę imponująca. Jak widać z testu z narzędziem wydajności keycdn, TTFB (czas do pierwszego bajtu) wynosi tylko 198 ms, a prędkość połączenia z Londynu wynosi 41 ms.
Czas połączenia: czas połączenia z serwerem internetowym. Zalecane jest poniżej 200 ms.

perfroramnce scala

TTFB: czas, jaki zajmuje od momentu wysłania przez klienta żądania HTTP do jego pierwszego bajtu danych z serwera WWW. Zalecane jest poniżej 400 ms.

Są to dwa ważne wskaźniki związane z prędkością sieci i serwera WWW.

Mają 99,99% gwarancji nieprzerwanej dostępności zarówno usługi dzielonej, jak i usługi VPS. Jeśli czas pracy w danym miesiącu spadnie poniżej 99%, otrzymasz pełny zwrot środków.

Kolejną dobrą cechą Scali jest to, że bardzo dobrze radzą sobie z kolcami w ruchu ulicznym. W przeciwieństwie do wielu innych firm hostingowych, jeśli twoje witryny stają się wirusowe przez jeden dzień, nie zatrzymają Twojej usługi, dopóki nie zepsuje serwera.

System jest zautomatyzowany, więc jeśli zdarzy się to tylko raz lub dwa razy w tygodniu, nie będą ci przeszkadzać wyższymi planami (co widzieliśmy w innych firmach).

Jeśli Twoja witryna się powiększy, zaleci abonament VPS, który ma świetną cenę, prawie taką samą jak wspólne plany hostingowe.

Bezpieczeństwo

Hosting Scala koncentruje się na bezpieczeństwie. Zintegrowali w swoim SPanel funkcję blokowania plików instalacyjnych, więc nawet jeśli wtyczka lub moduł ma problem z bezpieczeństwem, hakerzy nie mogą przesyłać złośliwego oprogramowania, które edytuje oryginalne pliki z instalacji. Jest to obecnie dostępne tylko dla WordPress, ale zespół ich programistów pracuje nad innymi głównymi CMS, takimi jak Joomla, Drupal, Magento i PrestaShop i OpenCart.

SShield (tylko dla zarządzanego VPS) – bezpieczeństwo cybernetyczne jest palącym tematem w świecie technologii, a hakerzy stają się coraz bardziej pomysłowi w swoich atakach. W związku z tym hosting Scala oferuje SShield – rozwiązanie nowej generacji do ochrony stron internetowych.

Narzędzie zapewnia całodobowe monitorowanie w czasie rzeczywistym i zapobieganie zagrożeniom. SShield rozpoznaje i blokuje aż 99,998% wszystkich znanych złośliwych programów i złośliwych ataków. Ponadto rozwiązanie wykorzystuje algorytm uczenia maszynowego w celu dalszej poprawy strategii obronnych. Za każdym razem, gdy system wykrywa nowy rodzaj zagrożenia, dodaje go do stale rosnącej bazy potencjalnych luk, reagując jeszcze bardziej skutecznie w przyszłości.

Najlepszą rzeczą jest to, że po aktywacji nie ma już wiele do czynienia z SShield – narzędzie jest w pełni zautomatyzowane i nie wymaga wcześniejszej wiedzy na temat bezpieczeństwa w sieci.

Niedawno hosting Scala nawiązał współpracę z Rack911, liderem w branży rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa cybernetycznego. Kalifornijski dostawca pomoże w proaktywnym monitorowaniu serwerów i regularnych testach penetracyjnych.

Wsparcie

Mają wsparcie czatu 24 godziny na dobę i wsparcie przez wykwalifikowany personel, który jest w domu. Wszyscy sysadmini i obsługa CMS są w tym samym biurze, więc na wszystkie pytania, od podstawowego wsparcia po skomplikowane problemy wymagające sysadmina, odpowiemy szybko.

Całe wsparcie odbywa się w Europie.

 • Wsparcie sprzedaży biletów 24/7
 • Wsparcie czatu 24/7
 • Wsparcie jest na miejscu
 • Z siedzibą w Europie
 • Żaden

Recenzje klientów

Kiedy sprawdzamy recenzje klientów, zwykle przechodzimy do niezależnych źródeł, takich jak TrustPilot i mediów społecznościowych, takich jak Reddit, Twitter i Facebook. Patrzymy również na fora branżowe i inne strony z opiniami na temat hostingu, ale bierzemy pod uwagę te ziarenka soli, ponieważ w branży może występować stronniczość i jesteśmy bardziej zainteresowani tym, co mówią prawdziwi klienci.

scalahosting trustpilot

Na TrustPilot Hosting Scala ma 98% doskonałych i 2% świetnych recenzji, co stawia go w czołówce branży pod względem zadowolenia klientów.

Nie znaleźliśmy zbyt wielu recenzji w mediach społecznościowych, ale to, co znaleźliśmy, było pozytywne i nie znaleźliśmy żadnych poważnych skarg.

Na forach branżowych i witrynach z recenzjami są wysoko oceniane. Robi również dobre wrażenie, że w przypadku negatywnej recenzji host Scala jest aktywny i odpowiada na wszystkich klientów.

Szczegóły techniczne

Domyślnie współużytkowani klienci hostingowi są na CPanel z serwerem WWW Apache i najnowszymi wersjami wszystkich funkcji CPanel.

Klienci VPS z SPanel mogą wybierać między Apache, Nginx jako odwrotnym proxy, Litespeed Enterprise lub Open Litespeed (który jest bezpłatny i nieograniczony).

Wszystkie plany obsługują główne języki programowania WWW, takie jak PHP i Python.

Wsparcie Git jest włączone i możesz uzyskać dostęp do serwera za pośrednictwem SFTP, SSH (włączone na żądanie), WP-CLI.

Wszystkie plany oprócz Mini mogą obsługiwać nieograniczoną liczbę nazw domen, nieograniczoną przepustowość i nieograniczoną liczbę baz danych.

Konta e-mail są również nieograniczone (liczba otrzymywanych wiadomości e-mail jest ograniczona przez i-węzły planu) i obsługiwane są wszystkie główne protokoły – SMTP / POP3 / IMAP.

HTTP2 jest również włączony we wszystkich planach.

 • Gwarancja dostępności 99,99%
 • Świetne połączenie i prędkość TTFB
 • Zgodność z ustawą o ochronie danych
 • 7-dniowa kopia zapasowa
 • Dostęp SSH i WP-CLI
 • Surowe dzienniki dostępu
 • Wszystkie funkcje CPanel
 • Zespół rozwoju wewnętrznego
 • Brak centrum danych w Wielkiej Brytanii

Skalowalność

Skalowanie w ramach hostingu Scala jest szybkie i łatwe (jak sugeruje nazwa firmy). Jeśli Twoja witryna przerośnie swój obecny plan, możesz łatwo migrować ją do zarządzanego VPS z dużo większą ilością zasobów i mocą za prawie tę samą cenę. Scala opracowała własny panel wewnętrzny – SPanel, który pozwala utrzymać ceny zarządzanych usług VPS w bardzo przystępnej cenie.

Ograniczenia

 • 150 tys. I-węzłów na planie Mini i 3% wykorzystania procesora / pamięci.
 • 300 tys. I-węzłów w planie Start i 5% wykorzystania procesora / pamięci.
 • 500 000 i-węzłów w planie zaawansowanym i 9% wykorzystania procesora / pamięci.

1 i-węzeł = 1 plik.

Kopie zapasowe

W przypadku hostingu współdzielonego hosting Scala domyślnie przechowuje kopie zapasowe dla każdego dnia ostatnich 7 dni. Dla VPS jest tylko 1. Te kopie zapasowe są dostępne tylko do przywracania z systemu.

Zalecam wykonanie pełnej kopii zapasowej, pobranie jej i przechowywanie jej co miesiąc w bezpiecznym miejscu na wypadek konieczności przywrócenia starszej kopii zapasowej (na wypadek złośliwego oprogramowania, włamania itp.).

Do czego służy hosting Scala?

Scala to najlepszy stosunek ceny do hosta pieniędzy, jaki znaleźliśmy w zarządzanym polu VPS. Ich wspólny hosting to również świetny stosunek jakości do ceny. Użyj hostingu Scala, jeśli planujesz:

 • załóż blog osobisty lub biznesowy
 • założyć stronę e-commerce
 • wszystko oparte na WordPress, Joomla, Drupal, Magento lub OpenCart
 • małe i średnie aplikacje

Kiedy nie korzystać z hostingu Scala?

 • Jeśli potrzebujesz tylko hostingu poczty e-mail, a nie strony internetowej, istnieją lepsze rozwiązania, takie jak Zoho Mail lub Gsuite.
 • Jeśli Twój projekt wymaga dedykowanego serwera.

Czy hosting Scala jest dobry dla WordPress Hosting?

Scala Hosting oferuje trzy pakiety WordPress oparte na wspólnej platformie. Oferty mają te same zalety, co niektóre korzyści związane z WP:

 • zoptymalizowane środowisko serwera
 • aktualizacje rdzenia i wtyczek
 • bezpłatne skanowanie złośliwego oprogramowania
 • obszar przejściowy jednym kliknięciem
 • profesjonalna migracja danych

Podobnie jak w przypadku hostingu dzielonego, ceny zaczynają się od 3,95 USD / mc w przypadku Mini i do 9,95 USD / mc w przypadku planu zaawansowanego.

Możesz zainstalować WordPress na serwerze Scala w czasie krótszym niż 2 minuty od zalogowania się na ich stronie internetowej, skonfigurowanie domeny lub subdomeny i zainstalowanie aktualizacji. Cały proces można zobaczyć na tym filmie.

Przy zarządzanych planach VPS Scala ma własnego SWordPress Managera – ten jest dla wszystkich fanów WordPressa.

SWordPress Manager ma przejrzysty interfejs, zawierający wszystkie podstawowe informacje dla początkujących użytkowników:

 • Instalacja / usunięcie WP jednym kliknięciem
 • Włączanie / wyłączanie automatycznych aktualizacji
 • Konfigurowanie blokady bezpieczeństwa
 • Resetowanie hasła administratora

Użytkownicy mają również do dyspozycji obszar przejściowy, umożliwiający wszelkiego rodzaju modyfikacje i testy bez wpływu na opublikowaną stronę internetową. Dlatego zalecamy je również jako jeden z najlepszych hostów WordPress dla brytyjskich firm.

cennik

Ogólnie Scala hosting oferuje świetny stosunek jakości do ceny we wszystkich planach. Zwłaszcza na zarządzanym VPS.

Mają miesięczne płatności i 30-dniową polisę gwarancji zwrotu pieniędzy, dzięki czemu możesz przetestować usługę.

Jeśli jednak chcesz zablokować najniższą cenę, musisz kupić 3-letni kontrakt.

Należy również pamiętać, że ceny są w USD, a nie GBP.

Wniosek

Scala hosting chce zmienić status quo w branży hostingowej. Firma stale obserwuje rynek i analizuje, co można zmienić, co można poprawić. W tym aspekcie Scala opracowała unikalny zestaw narzędzi, które mają na celu poprawę wydajności i bezpieczeństwa serwerów przy jednoczesnym obniżeniu kosztów hostingu.

SPanel to wszechstronna platforma, której celem jest zapewnienie skutecznej alternatywy dla cPanel i jego rosnących stawek. SShield to najlepsza ochrona przed cyberprzestępcami. SWordPressManager to łatwe wprowadzenie do najpopularniejszego rozwiązania CMS do tworzenia stron internetowych.

Razem tworzą one potężne połączenie wszechstronnych usług, które gwarantują, że Twoja witryna będzie zawsze szybka i bezpieczna online.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map