Przegląd hostingu w chmurze DigitalOcean

DigitalOcean to dostawca infrastruktury w chmurze koncentrujący się na upraszczaniu infrastruktury internetowej dla twórców oprogramowania. Zostało założone w 2011 roku przez Bena i Moiseya Uretsky’ego. Dopiero po 3 latach, w październiku 2014 r., DigitalOcean wyprzedził Rackspace jako czwarty co do wielkości dostawca hostingu na świecie. Firma wynajmuje pojemność od istniejących centrów danych, w tym lokalizacji w Nowym Jorku, Amsterdamie, San Francisco, Londynie, Singapurze i Frankfurcie.


Logo hostingu DigitalOcean Cloud
UPTIME
996
PRĘDKOŚĆ
990
WSPARCIE
947
CENA £
992
CENTRA DANYCH
994
ZIELONY
980
INNOWACYJNE
995

DigitalOcean stworzył najszybszą i jedną z najwygodniejszych technologii chmurowych, aby pomóc ci łatwo i wydajniej zarządzać infrastrukturą, abyś mógł wrócić do kodowania. Zapewniają wszystkim użytkownikom wysokowydajne dyski twarde SSD, elastyczny interfejs API oraz możliwość wyboru najbliższej lokalizacji centrum danych.

Szybkość i niezawodność – Na naszą stronę wybraliśmy lokalizację w Londynie, ale z przyjemnością wybierzesz to, co chcesz, i zwykle sprowadza się do Twojej najbliższej lokalizacji, wszystkie lokalizacje zapewniają duże prędkości na całym świecie. Pingowaliśmy naszą stronę internetową (WordPress Droplet) z Amsterdamu, Holandii i Londynu w Wielkiej Brytanii, a wyniki były bardzo imponujące – 8,2 ms z Amsterdamu (strona jest szybsza niż 99% wszystkich testowanych stron) i 2,4 ms z Londynu. Aby zwiększyć obciążenie witryny z całego świata, możesz po prostu przenieść kopię migawki Droplet do wszystkich regionów (Londyn, Amsterdam, San Francisco, Nowy Jork, Londyn i Singapur). DigitalOcean zapewnia 99,99% dostępności SLA w zakresie dostępności sieci, zasilania i serwerów wirtualnych. Jeśli nie dostarczą, zasilą Cię na podstawie czasu, przez jaki usługa była niedostępna.

Bezpieczeństwo – Hosting w chmurze zapewnia bezpieczeństwo Twoich treści. Dzięki dystrybucji danych serwera na serwerach nadmiarowych informacje przechowywane w chmurze są chronione przed awarią sprzętu. Automatyczne kopie zapasowe i migawki zapewniają, że zawartość serwera pozostaje bezpieczna i aktualna. W rezultacie żaden z pracowników pomocy technicznej DigitalOcean nie ma dostępu do wewnętrznych hiperwizorów, w których znajdują się serwery wirtualne, ani bezpośredniego dostępu do systemów pamięci masowej NAS / SAN, w których znajdują się migawki i obrazy kopii zapasowych, tylko zespół inżynierów ma bezpośredni dostęp do serwery zaplecza. Każde centrum danych jest obsługiwane 24/7/365 z zabezpieczeniami na miejscu i do ochrony przed nieautoryzowanym wejściem, z kamerami bezpieczeństwa, czytnikami biometrycznymi w celu uzyskania dostępu i co najmniej dwuskładnikowego uwierzytelnienia w celu uzyskania dostępu do obiektów.

Migawki i kopie zapasowe (obrazy) są przechowywane w wewnętrznej, niepublicznie widocznej sieci na serwerach NAS / SAN. Klienci mogą bezpośrednio zarządzać w ilu regionach istnieją ich migawki, co pozwala klientom zwiększyć nadmiarowość plików przechowywanych w wewnętrznej bazie danych.

Dystrybucje i instalowanie aplikacji jednym kliknięciem – Wybierz swoją ulubioną dystrybucję Linuksa (Ubuntu, CentOS, Debian, Fedora, CoreOS, FreeBSD) lub zainstaluj swoją ulubioną aplikację (Django, Docker, Dokku, Drone, Drupal, ELK, FreeBSD, AMP, Ghost, GitLab, Joomla, LAMP, LEMP, Magento, MEAN, MediaWiki, MongoDB, Node.js, ownCloud, Redmine, Ruby on Rails, WordPress i więcej) za pomocą jednego kliknięcia przycisku. Podczas tworzenia Dropletu kliknij kartę Aplikacje i znajdź się na serwerze w chmurze w mniej niż minutę.

Wsparcie – Najsłabszy punkt w naszej opinii. DigitalOcean zapewnia tylko jeden rodzaj wsparcia – za pośrednictwem Systemu wsparcia DigitalOcean, co w żadnym wypadku nie jest właściwe. Nie mają obsługi czatu na żywo ani pomocy telefonicznej.

ODWIEDZIĆ Logo DIGITAL OCEAN I TESTUJ ZA DARMO

Techniczny

 • Wysoko wydajne dyski SSD
 • Technologia wirtualizacji KVM, gwarantowane zasoby systemowe
 • Szybkość sieci serwera przy 1 Gb / s
 • Dedykowane adresy IPv4 i IPv6
 • Dostępne prywatne sieci
 • Łatwy w obsłudze panel sterowania, prawie niezawodny
 • Migawki serwera i opcje automatycznej kopii zapasowej
 • Instalacje WordPress, Joomla, LAMP i RoR za jednym kliknięciem
 • Digital Ocean zapewnia 99,99% SLA Uptime. Utracony czas jest zwracany na konto według naliczonej stawki godzinowej.
 • 10 centrów danych – Londyn, 3 w Amsterdamie, Frankfurcie, 3 w Nowym Jorku, San Francisco i Singapurze
 • Dostępne zarządzanie DNS
 • Nie znaleźliśmy żadnych

Wsparcie

 • Wsparcie techniczne 24/7 za pośrednictwem systemu biletów
 • Wsparcie emailowe
 • Zapytaj społeczność DigitalOcean
 • Nie obsługuj czatu na żywo
 • Nie masz wsparcia telefonicznego

cennik

 • Płać tylko za to, czego używasz
 • Bardzo tanie, w porównaniu do innych rozwiązań hostingowych w chmurze, zaczyna się od 5 $ / mc.
 • 30 dniowy bezpłatny okres próbny
 • Ceny są w dolarach

Od samego początku

Oprócz doskonałych usług w rozsądnych cenach, DigitalOcean sprawia, że ​​wszystko jest łatwe i proste. Rejestracja zajmuje około 6 minut, dodaje środki do naszego konta, tworzy kroplę i uruchamia witrynę WordPress. Upewnij się, że kliknij zdjęcia, aby wyświetlić bardziej szczegółowy widok.

Jak zarejestrować się w DigitalOcean

Rejestracja w DigitalOcean

Otwarcie konta w DigitalOcean jest niezwykle proste, wystarczy wpisać adres e-mail i hasło, którego chcesz użyć, pozostałe szczegóły zostaną wysłane do Ciebie e-mailem.

Możesz połączyć swoje konta Twitter i Github z DigitalOcean, będą one wykorzystywać te informacje tylko do weryfikacji twojego konta.

Metody płatności DigitalOcean

Płatność DigitalOcean

Możesz użyć karty kredytowej, konta bankowego w USA lub przedpłaty za pośrednictwem PayPal. Nigdy nie płacisz przez cały miesiąc, tylko za ilość zużytych zasobów, dzięki czemu bardzo łatwo jest tworzyć nowe kropelki do celów testowych.

Dodaliśmy 5 USD do naszego konta i jesteśmy gotowi do stworzenia naszej pierwszej Dropletu. Po prostu kliknij duży zielony przycisk w prawym górnym rogu strony.

Tworzenie naszej pierwszej Dropletu

Krok 1 – wybierz nazwę hosta kropli i wybierz rozmiar kropli, którą chcesz mieć.

Krok 2 – wybierz region, w którym ma się pojawiać serwer. Wybraliśmy Londyn na Twoją stronę testową.

Krok 3 – wybierz obraz serwera. Wybierz swoją ulubioną dystrybucję Linuksa (Ubuntu, CentOS, Debian, Fedora, CoreOS, FreeBSD) lub zainstaluj swoją ulubioną aplikację (Django, Docker, Dokku, Drone, Drupal, ELK, FreeBSD, AMP, Ghost, GitLab, Joomla, LAMP, LEMP, Magento, MEAN, MediaWiki, MongoDB, Node.js, ownCloud, Redmine, Ruby on Rails, WordPress i inne) za pomocą jednego kliknięcia przycisku. W dniu 14.04 kliknęliśmy jedną z aplikacji DigitalOcean (obrazy wbudowane) WordPress.

DigitalOcean tworzy kroplę

Otrzymasz hasło roota na swój adres e-mail, dosłownie kilka sekund po kliknięciu dużego, zielonego przycisku „Utwórz kroplę”. Na obrazie zobaczysz „Dostępne ustawienia”:

Prywatne sieci: Włącza prywatny interfejs sieciowy, oprócz domyślnego interfejsu publicznego. IPv6: Włącza IPv6. Umożliwia tworzenie kopii zapasowych: Umożliwia tworzenie kopii zapasowych kropli. Włącz dane użytkownika: Umożliwia przekazywanie dowolnych danych do klucza danych użytkownika usługi metadanych DigitalOcean.

Pulpit nawigacyjny konta DigitalOcean

Pulpit nawigacyjny DigitalOcean

Jak widać, mamy tylko jedną kroplę z adresem IP 46.101.43.227, pamięcią 1 GB, dyskiem SSD Ram30GB, region Londynu, działającym na 1Ubuntu WordPress w dniu 14.04.

Zielone światło wskazuje, że kropla jest aktywna.

DigitalOcean Image

W tej sekcji możesz łatwo zarządzać migawkami, kopiami zapasowymi lub już zniszczonymi kropelkami. Możesz także utworzyć obraz z dowolnej wyłączonej kropli.

DigitalOcean DNS

W sekcji DNS kliknij Dodaj domenę i wypełnij pole nazwy domeny i adres IP serwera, z którym chcesz się połączyć na kolejnej stronie.

Uwaga: nazwa domeny nie ma na początku strony WWW.

Jeśli konfigurujesz swoje serwery nazw przy rejestracji domeny – serwery nazw DigitalOcean to:

ns1.digitalocean.com | ns2.digitalocean.com | ns3.digitalocean.com

Interfejs API DigitalOcean

Interfejs API DigitalOcean umożliwia zarządzanie kropelkami i zasobami w chmurze DigitalOcean w prosty, programowy sposób przy użyciu konwencjonalnych żądań HTTP. Punkty końcowe są intuicyjne i wydajne, umożliwiając łatwe wykonywanie połączeń w celu uzyskania informacji lub wykonania działań.

Cała funkcjonalność, którą znasz z panelu sterowania DigitalOcean, jest również dostępna za pośrednictwem interfejsu API, co pozwala ci na tworzenie skryptów skomplikowanych działań wymaganych w twojej sytuacji.

Wsparcie DigitalOcean

Bardzo łatwo jest otworzyć zgłoszenie do pomocy technicznej, przekazać zespołowi DigitalOcean wszystkie szczegóły, a pomogą ci rozwiązać problem tak szybko, jak to możliwe.

Lub po prostu zapytaj społeczność DigitalOcean. To aktywna grupa inteligentnych programistów, którzy mogą pomóc Ci w pełni wykorzystać możliwości DigitalOcean.

Pulpit nawigacyjny kropli DigitalOcean

Z poziomu pulpitu nawigacyjnego kropelek DigitalOcean możesz zarządzać swoimi kroplami:

 • Wyłącz kroplę – Uwaga: po wyłączeniu kropelki nadal będziesz za nią naliczany
 • Power Cycle lub twardy reset serwera
 • Zmiana wielkości kropli – stała lub elastyczna
 • Wykonaj migawki lub przywróć z migawek – Migawki (ręczne tworzenie kopii zapasowych) mogą zapewnić łatwy sposób skalowania systemu: możesz zrobić migawkę bieżącego serwera i wykręcić nową kroplę z migawki. Będzie to kosztować 20% kosztu serwera wirtualnego
 • Z menu Ustawienia można włączyć opcję „Sieć prywatna”, „Sieć publiczna IPv6”; zaktualizuj konfigurację; uruchom jądro w trybie awaryjnym odzyskiwania, abyś mógł wykonywać takie czynności, jak fsck dysk twardy, jeśli jest w brudnym stanie, lub po prostu zmień nazwę swojego hosta
 • Menu wykresów – możesz wyświetlić szczegółowe statystyki wykorzystanej przepustowości, dysku lub procesora
 • Wyświetl historię kropli
 • Możesz odbudować lub zniszczyć swoją kroplę

Wyniki testów

Wyniki testu DigitalOcean

Pierwszym i prawdopodobnie najważniejszym narzędziem jest Test ping:

Ping pozwala przetestować osiągalność hosta i zmierzyć czas podróży w obie strony dla wiadomości wysyłanych z hosta inicjującego na komputer docelowy.

Wyniki hosta kontrolnego pokazują super szybki ping z Wielkiej Brytanii – 2,3 ms

Wyniki testu DigitalOcean

Pingdom przetestuj wydajność prędkości z serwera Sweeden.

Jak widać, witryna WordPress ładowała się o 99% szybciej niż inne testowane witryny z oceną wydajności 99/100.

Czas ładowania strony wyniósł 347 ms. Ponownie przetestujemy to później w pełni działającej stronie internetowej.

Wyniki testu DigitalOcean

Test warunków skrajnych z LoadImpact pomaga określić zdolność do obsługi określonej liczby użytkowników (obciążenia) w Twojej witrynie. Celem jest sprawdzenie, jak będzie wyglądać Twoja witryna, jeśli zostanie obciążona zarówno oczekiwaną, jak i stresującą ilością obciążenia.

Nawet gdy 25 użytkowników przegląda naszą stronę internetową, czas ładowania jest równy (1,3 s) dla nich wszystkich.

To są bardzo dobre wskazówki.

Wniosek

DigitalOcean to zdecydowanie świetny i tani sposób na uruchomienie witryny w świecie przetwarzania w chmurze. Zapewniają KVM, wysokowydajny dysk SSD, przepustowość poziomu 1, prosty, ale potężny panel sterowania, który umożliwia rozbudowę w przypadku wzrostu witryny.

Serwery DigitalOcean są wdrażane w mniej niż minutę, możesz wybrać jedną z kilku lokalizacji na całym świecie, a wszystko jest łatwe i proste dzięki systemowi instalacji 1 kliknięciem.

Na razie nie korzystamy z DigitalOcean w naszych projektach internetowych, ale na pewno w najbliższej przyszłości.

Możesz również sprawdzić inne firmy hostingowe z Wielkiej Brytanii, recenzje i porównania tutaj.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map