Jak zainstalować WordPress na GoDaddy (krok po kroku z obrazami)

Zainstaluj WordPress na serwerze GoDaddy
Zainstaluj WordPress na serwerze GoDaddy

W tym samouczku pokażę, jak zainstalować i odinstalować WordPress na GoDaddy oraz wyjaśnię wszystkie ustawienia i co one oznaczają.


Dzięki instalacji za pomocą jednego kliknięcia GoDaddy pozwala zainstalować WordPress dosłownie w kilka sekund.

Więc zacznijmy.

Po pierwsze, musisz mieć plan hostingowy GoDaddy i potrzebujesz domeny wskazującej na ten hosting. Dobrą wiadomością jest to, że możesz kupić plan GoDaddy za jedyne 1 £ / m za pomocą tego łącza rabatowego.

Jeśli twoja domena jest prawidłowo skierowana do twojego konta hostingowego, powinieneś zobaczyć ten ekran podczas odwiedzania swojej domeny:

Zainstaluj WordPress na GoDaddy 1

W tym samouczku użyję domeny ahosting.co (jak widać w przeglądarce)

Następnie przejdź do ekranu głównego GoDaddy i zaloguj się na swoje konto.

Zainstaluj WordPress na GoDaddy 2

Po kliknięciu nazwy użytkownika (prawy górny róg) otworzy się mega menu. Kliknij na Zarządzaj hostingiem link, aby przejść do ustawień konta hostingowego.

Zainstaluj WordPress na GoDaddy 3

Gdy już tam będziesz, kliknij konto hostingowe, na którym chcesz zainstalować WordPress. W naszym przypadku ahosting.co

Zainstaluj WordPress na GoDaddy 4

Spowoduje to otwarcie panelu sterowania konta hostingowego, w którym możesz dostosować ustawienia swojego projektu. Aby zainstalować WordPress, kliknij otwarty link obok aplikacji Installatron w sekcji Narzędzia.

Zainstaluj WordPress na GoDaddy 5

Spowoduje to otwarcie aplikacji GoDaddy Installatron, która jest instalatorem różnych aplikacji obsługiwanych przez GoDaddy jednym kliknięciem. Jest bardzo podobny do aplikacji Softaculous na cPanel.

Przewiń w dół, a zobaczysz ikonę WordPress (gdzie jest czerwona strzałka). Kliknij tę ikonę, która doprowadzi Cię do ekranu aplikacji WordPress.

Zainstaluj WordPress na GoDaddy 6

Tutaj możesz przejść bezpośrednio do przycisku po prawej stronie – Zainstaluj tę aplikację

Zainstaluj WordPress na GoDaddy 7

Otworzy się kreator instalacji WordPress, w którym musisz dokonać kilku wyborów przed instalacją.

Pozwól, że wyjaśnię każdą opcję numerem obok:

1. Domena – wybierz nazwę domeny, na której chcesz zainstalować WordPress.

2. Katalog – jest to ścieżka, na której zostanie zainstalowany WordPress. W tym przypadku wybrałem ahosting.co/blog który zainstaluje aplikację ahosting.co/blog. Jeśli chcesz zainstalować go w domenie głównej, np ahosting.co musisz pozostawić pole katalogu puste.

3. Wybierz najnowszą dostępną wersję WordPress.

4. Wybierz język instalacji, domyślnie angielski.

5. Wybierz Akceptuję (w przeciwnym razie nie możesz go zainstalować)

Zainstaluj WordPress na GoDaddy 8

Po przewinięciu w dół dostępnych jest więcej opcji. Wytłumaczę każdemu z numerem obok

1. Sugeruję wybranie automatycznych aktualizacji. Spowoduje to automatyczną aktualizację WordPress i jest najbezpieczniejszym sposobem, ponieważ witryna nie będzie otwarta na luki wykryte w najstarszej wersji i zawsze będzie aktualna. Jest to szczególnie ważne, jeśli nie logujesz się codziennie na swojej stronie. Z drugiej strony może to uszkodzić witrynę, jeśli niektóre używane wtyczki nie są zgodne z najnowszą wersją. Dlatego zawsze sugeruję wykonanie kopii zapasowej.

2. Taki sam jak 1, ale dla wtyczek. Podoba mi się opcja automatycznej aktualizacji.

3. Jak 1 i 2, ale dla tematów – także włączone.

4. Wybierz pierwszą opcję – aby utworzyć kopię zapasową i automatycznie przywrócić ją, jeśli aktualizacja się nie powiedzie. Jest to dobra opcja, aby zapewnić bezpieczeństwo witryny.

5. Wybierz i administruj nazwą. GoDaddy ma już dla Ciebie losowy uchwyt, ale zawsze możesz go zmienić na coś, co lubisz. Nigdy nie używaj admin jako domyślnej nazwy użytkownika. Jest to środek bezpieczeństwa.

6. Wybierz silne hasło lub wygeneruj je za pomocą przycisku po prawej stronie. Pamiętaj, aby go zapamiętać lub wpisać, ponieważ będzie potrzebny później podczas logowania do panelu administracyjnego WordPress.

7. Wpisz adres e-mail, na który chcesz otrzymać powiadomienie dotyczące nowej witryny WordPress.

8. Wpisz tutaj tytuł swojej witryny. Zawsze możesz to zmienić później.

9. To jest slogan witryny, który pojawi się pod tytułem. Możesz zostawić to puste lub wpisać hasło do swojego bloga.

Zainstaluj WordPress na GoDaddy 9

Pozostało jeszcze kilka ustawień, zanim uruchomimy instalację

1. Wybierz opcję nie włączaj uwierzytelniania dwuskładnikowego (możesz to zrobić później, ale nie jest to konieczne, jeśli wybrałeś inną nazwę użytkownika niż administrator i silne hasło).

2. Wybierz opcję tak, ogranicz liczbę nieudanych prób logowania. Jest to funkcja bezpieczeństwa, która uniemożliwia botom odgadnięcie hasła administratora i brutalne wkraczanie na twoją stronę.

3. To powinno być ustawione na Nie. Możesz włączyć multisite później, gdy instalacja zostanie zakończona, jeśli potrzebujesz tej opcji.

4. Możesz to pozostawić Automatycznie. GoDaddy skonfiguruje wszystkie pozostałe ustawienia domyślnie i nie musisz się tym martwić

Teraz, gdy będziesz gotowy, możesz w końcu kliknąć zainstalować przycisk w prawym dolnym rogu. To powinno rozpocząć proces instalacji WordPress.

Zainstaluj WordPress na GoDaddy 10

Ten ekran to pasek postępu instalacji. Zwykle robi się to krócej niż minutę.

Po zakończeniu przejdź do swojej domeny i ścieżki, na której zainstalowałeś WordPress, a powinieneś zobaczyć domyślny ekran motywów WordPress.

Aby zalogować się do nowej witryny, wpisz ścieżkę i / wp-admin na końcu. W naszym przypadku ahosting.co/blog/wp-admin będzie adresem URL, pod którym znajduje się pulpit nawigacyjny WordPress.

Zainstaluj WordPress na GoDaddy 11

Jak odinstalować WordPress na GoDaddy?

Zainstaluj WordPress na GoDaddy 12

Teraz, gdy zainstalowaliśmy WordPress, jeśli z jakiegoś powodu chcesz go odinstalować, GoDaddy ma bardzo szybką i czystą opcję bezpośrednio z panelu sterowania hostingu.

Przejdź ponownie do Installatron i pod moje aplikacje, zobaczysz swoją aplikację WordPress z powiązanymi informacjami. W prawym górnym rogu zobaczysz ikonę X, a po najechaniu myszą wyświetli się komunikat Odinstaluj. Kliknij na niego, a to spowoduje usunięcie instalacji WordPress, plików i bazy danych za pomocą jednego kliknięcia.

Zainstaluj WordPress na GoDaddy 13

W ten sposób możesz zainstalować i odinstalować WordPress na GoDaddy za pomocą zaledwie kilku kliknięć i mniej niż 5 minut.

GoDaddy to świetna opcja, jeśli masz ograniczony budżet lub dopiero zaczynasz. Jeśli jednak potrzebujesz rozbudowanego hostingu WordPress, gdy Twoja witryna się rozwija, zapoznaj się z naszym artykułem na temat najlepszych firm hostingowych WordPress w Wielkiej Brytanii. A jeśli chcesz hostować coś innego niż WordPress, sprawdź nasze sugestie dotyczące hostingu na stronie głównej Top5hosting.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map