Domeny najwyższego poziomu Big 3 lub Country Code

Domeny najwyższego poziomu Big 3 lub Country Code

Wielka Trójka – .COM, .NET, .ORG

.com jest obecnie najpopularniejszą TLD na rynku. Według stanu na lipiec 2013 r. Net Corporation dla przydzielonych nazw i numerów (ICANN) twierdzi, że zarejestrowano na całym świecie 112.071.447 domen .com. większość tych domen .com powraca z Ameryki Północnej, z prawie siedemdziesięcioma milionami zarejestrowanymi na jednym kontynencie!


.Com TLD pierwotnie miał być używany do funkcji przemysłowych (stąd skrót „com”), ale obecnie jest dostępny na rynku dla prawie wszystkich. Jego jakość powoduje, że opinia publiczna zakłada, że ​​witryna, którą sprawdzają, korzysta z tej TLD. Nic dziwnego, że prawie wszyscy ludzie najpierw mechanicznie szukają zapasów swojej nazwy w .com.

.Net i .org są również zwykle używane do rozprzestrzeniania stron internetowych. w przeszłości domeny .net były zarezerwowane dla korporacji internetowych, a domeny .org były przeznaczone dla organizacji i organizacji non-profit. W dzisiejszych czasach każdy zarejestruje swoją stronę internetową z tymi TLD, ponieważ nie ma żadnych regulacji.

Statystyki ICANN pokazują, że kwadrat mierzy około piętnaście,5 miliona zarejestrowanych domen .net i w niewielkim stopniu ponad dziesięć milionów zarejestrowanych domen .org według stanu na lipiec 2013 r. Podobnie jak .com, większość zarejestrowanych stron .net i .org jest zarejestrowanych w Północnej Ameryce.

Inna opcja – TLD z kodem kraju

TLD z kodem kraju lub ccTLD, rozszerzenia domeny jednostki obszaru (lepiej nazywane literami, które wydają się kiedyś najbardziej lubianą nazwą domeny), to jednostki obszaru specyficzne dla określonej przestrzeni lub kraju. Niektóre przykłady obejmują .co.uk (Wielka Brytania), .ca (Kanada) i .com.au (Australia). sieć wyznaczona przez Urząd ds. Liczb (IANA) – czyli administracja, która utrzymuje standardy techniczne ułatwiające uruchamianie sieci – publikuje wykaz ccTLD na rynku.

Teraz rzućmy okiem na szereg zalet oferowanych przez ccTLD.

Korzyść nr 1: ccTLD zapewniają natywne zyski z targetowania i SEO

ccTLD umożliwiają skupienie się na ruchu z określonych obszarów planety. Powiedzmy, że chcesz | chcesz | chcesz} skupić się na gościach z Wielkiej Brytanii na stronie internetowej piekarni w Wielkiej Brytanii; zastanów się nad wyborem .co.uk jako rozszerzenia domeny. Zapewnia to ujawnienie w wynikach wyszukiwania osób mieszkających w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, zamiast Australii lub Ameryki Północnej lub innego regionu.

To wiąże się również z optymalizacją Twojego programu (SEO). zatrudnienie ccTLD zapewnia lepszą wartość SEO wyników wyszukiwania w poszczególnych krajach. może to wynikać z tego, że wyszukiwarki wracają zupełnie inne wyniki, a także kilka natywnych, licząc na adres przetwarzania informacji osoby wykonującej wyszukiwanie. oznacza to, że jeśli ktoś w Wielkiej Brytanii będzie szukał tortów urodzinowych w Wielkiej Brytanii i Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, witryna Twojej piekarni z siedzibą w Wielkiej Brytanii prawdopodobnie wydawałaby się wyżej w rankingach wyszukiwania niż gdybyś nie miał .co.uk ccTLD.

Korzyść nr 2: ccTLD wzbudzają zaufanie kupującego

Jednostka powierzchniowa ccTLD jest inteligentna pod względem jakości i zapewnia gościom dodatkową witrynę. Ponieważ uważają witrynę za natywną, goście mogą poczuć, że łatwiej jest dokonywać zakupów, zwłaszcza jeśli zauważą, że adres znajduje się w miejscu, które potwierdzają, a nie w odległym adresie. Ponadto wielu ludzi lubi lepiej przeprowadzać transakcje i odwiedzać witryny we własnej komunikacji językowej, walucie i regionie.

Korzyść nr 3: ccTLD umożliwiają wydobycie umiejętności

Zgrabną sztuczką polegającą na tym, że niektóre firmy znęcają się nad potężnym uzupełnieniem ich nazwy, jest znęcanie się, tak zwane włamanie do witryny. może to być przypadek, gdy słowo lub nazwa zostaną utworzone przez złe traktowanie każdego z nich wraz z ccTLD. na przykład beach.es używa hiszpańskiego ccTLD, food.ie używa eire ccTLD, a subscri.be używa belgijskiego ccTLD. Będzie to nawet fraza lub decyzja o działaniu, np. Check.in lub help.us. Nie ma żadnych ograniczeń w zakresie kombinacji, z którymi będziesz mógł wrócić! miej na uwadze, że HostPapa oferuje wszystkie funkcje ccTLD, dzięki czemu możesz w prosty sposób powrócić do gry wraz ze swoim strasznie artystycznym włamaniem do domeny.

1,29 £ / miesiąc hosting przez 12 miesięcy odlogo GoDaddy

Zasady i prawa

Nie zapominaj, że wiele ccTLD ma ograniczenia dotyczące takich rzeczy, jak kupowanie, odnawianie i przenoszenie domeny z kodem kraju. Oto lista powszechnych ccTLD, o których powinieneś pomyśleć. Pamiętaj, że wiele z nich ma ograniczenia:

.CA – aby uzyskać ten ccTLD, chcesz zaspokoić potrzeby CIRA. Potrzeby te nie są jednak ograniczone do jednego z następujących podmiotów: podmiotu kanadyjskiego lub stałego rezydenta, kanadyjskiej korporacji, stowarzyszenia, instytucji lub znaku towarowego.

.COM.AU – Ten ccTLD jest regulowany przez AUDA, który stwierdza, że ​​nazw domen nie można wstępnie zarejestrować ani zarezerwować; innymi słowy, są one dostępne wyłącznie na rynku w ramach pierwotnego zamówienia początkowego. Ponadto, licencja na nazwę jest ważna przez 2 lata i może zostać przywrócona tylko wtedy, gdy nadal spełniasz wymagania.
.DE – Wskaźniki domeny Diamond StateNIC powinny być spełnione, aby uzyskać ten ccTLD. kluczowym żądaniem jest kontakt ciała w granicach Niemiec.
.IE – zakup ccTLD wszystkich potrzeb, które po prostu zaspokajają potrzeby ISDR, które ucieleśniają się w obrębie 32 hrabstw lub dostarczają dowód przynależności do kraju, np. Handlu i / lub przedsiębiorstwa.
Wreszcie, ważne jest, aby nie przeoczyć możliwości znęcania się nad każdym z TLD, takich jak .com i ccTLD, aby oczarować klientów międzynarodowych i rodzimych. Nie tylko możesz spodobać się rodzimym gościom na wyjątkowo określonym obszarze geograficznym, ale ponadto możesz potencjalnie uzyskiwać gigantyczne zwroty i przekazywać dodatkowych klientów.

Więcej trendów i najlepsze brytyjskie plany hostingowe na naszej stronie głównej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map