Co to jest przepustowość i ile potrzebuje Twoja strona internetowa?

Co to jest przepustowość i ile potrzebuje Twoja strona internetowa?

Ilekroć szukasz najlepszych usług hostingowych, zawsze napotykasz pojęcie przepustowości. Czy warto wybrać najdroższy plan, który ma największą przepustowość (zwykle nieograniczoną)? A może lepiej najpierw przetestować wody za pomocą taniego planu o mniejszej przepustowości? Ile przepustowości naprawdę potrzebuje Twoja strona? Co to jest przepustowość?


Co to jest przepustowość [w pigułce]

Można śmiało powiedzieć, że przepustowość Twojej witryny to prędkość jej przesyłania. Szybkość pobierania powinna być uwzględniona. Jeśli jednak nie zezwolisz użytkownikom na przesyłanie znacznych rozmiarów danych na Twój serwer, można je zignorować, co ma miejsce w przypadku większości stron internetowych.

Szybkość przesyłania witryny jest używana za każdym razem, gdy użytkownik uzyskuje dostęp do witryny. Ponownie, gdy wielu użytkowników uzyskuje dostęp do Twojej witryny w tym samym czasie, prędkość wysyłania witryny zostanie udostępniona.

W zależności od liczby użytkowników i przepustowości zmieni się czas potrzebny użytkownikom na pobranie pliku lub stron internetowych, do których mają dostęp. Mówiąc prościej, jeśli przepustowość jest zbyt niska i masz wielu odwiedzających, czas ładowania strony lub pobierania plików znacznie się wydłuży.

Przepustowość a transfer danych

Większość ludzi pomylić przepustowość z limitem transferu danych (zwykle miesięczny limit). W przeciwieństwie do przepustowości, transfer danych przypomina ograniczenie danych w mobilnym połączeniu internetowym. Jeśli w Twoim planie hostingowym obowiązuje miesięczny limit transferu danych, za każdym razem, gdy witryna przesyła określoną ilość danych lub użytkownicy pobierają określoną ilość danych, usługa może zostać zawieszona.

Mówiąc w skrócie, transfer danych odnosi się do ilości danych, które witryna może dostarczyć odwiedzającym w określonym czasie (zwykle mierzonym co miesiąc), podczas gdy przepustowość odnosi się do szybkości dostarczania danych przez witrynę za jednym razem (zwykle mierzonej w sekundach ).

Jak poznać idealny limit przepustowości dla swojej witryny

Teraz rozumiesz, co to jest przepustowość i limit transferu danych. Niestety większość ludzi wymienia się nawzajem, nawet nie wiedząc, że są inni. A najgorsze jest to, że niektórzy gospodarze wykorzystali tę ignorancję.

Przechodząc do przeszłości, pytanie o to, ile przepustowości potrzebuje Twoja strona internetowa, pozostaje całkowicie bez odpowiedzi. Z pewnością do tej pory wiesz, że wybór niskiej przepustowości może mieć katastrofalny wpływ na wygodę użytkownika.

Oba czynniki mogą łatwo obniżyć liczbę odwiedzających.

Niestety nie można dokładnie wskazać dokładnej przepustowości, która jest idealna dla Twojej witryny. Liczba odwiedzających witrynę zmienia się, strony, do których mają dostęp, mogą się bardzo różnić, a aktualizacje, które mają miejsce w Twojej witrynie, mogą zmieniać rozmiar pliku każdej strony. Czynniki te mogą łatwo zmienić Twoje potrzeby w zakresie przepustowości.

Obliczanie przybliżonej oceny

Pomimo niemożności obliczenia dokładnej przepustowości dla Twojej witryny, możesz obliczyć przybliżoną wartość szacunkową. Możesz to zrobić, uzyskując najwyższą całkowitą liczbę odwiedzających w miesiącu, najwyższą całkowitą liczbę wyświetleń strony w miesiącu i rozmiar pliku strony głównej.

Możesz wybrać średni rozmiar swoich stron internetowych, ale byłoby to uciążliwe. O wiele łatwiej i dokładniej jest obliczyć rozmiar strony głównej, ponieważ zwykle jest to największy „plik”, do którego dostęp użytkownik i większość użytkowników prawie zawsze uzyskuje najpierw stronę główną.

Ponadto, jeśli chcesz wykonać proste obliczenia, możesz po prostu zignorować liczbę odwiedzających. Liczy się liczba wyświetleń strony w ciągu miesiąca.

Możesz wykonać wiele metod, aby poznać liczbę odwiedzających i wyświetleń strony miesięcznie. Jeśli używasz WordPress jako głównego CMS witryny (System zarządzania treścią), możesz uzyskać potrzebne statystyki na pulpicie nawigacyjnym. Z drugiej strony możesz korzystać z usług stron trzecich lub wtyczek, aby uzyskać te statystyki.

Aby określić rozmiar pliku strony głównej, możesz po prostu zapisać stronę główną na komputerze. Większość przeglądarek umożliwia zapisywanie stron internetowych jako kompletnych plików stron internetowych. Po zapisaniu plik zostanie podzielony na plik i folder.

Plik będzie plikiem HTML twojej strony głównej. Folder będzie zawierał wszystkie zasoby, takie jak skrypty, style, obrazy, audio, flash, wideo (w niektórych przypadkach) i inne treści internetowe na stronie głównej.

Jeśli komputer działa w systemie Windows, możesz po prostu wybrać plik i folder. Następnie kliknij je prawym przyciskiem myszy. Kliknij Właściwości. Pojawi się okno dialogowe, w którym zobaczysz całkowity rozmiar strony głównej.

Po uzyskaniu wszystkich potrzebnych danych pomnóż je wszystkie w następujący sposób:

Łączna liczba wyświetleń strony * Rozmiar strony głównej = szacunkowy transfer danych / miesiąc

Oto kilka liczb, jeśli Twoja witryna jest popularna i duża:

Przykład

15 000 wyświetleń strony * 1,5 MB = 22 500 MB lub 22,5 GB

W tym przykładzie Twoja witryna przesłała 22,5 GB danych w ciągu jednego miesiąca. To jest twój rozmiar transferu danych na miesiąc. Jeśli chcesz uzyskać szacunkowe wykorzystanie przepustowości, podziel je przez 30. Tak więc 22,5 Gbajtów podzielonych przez 30 jest równe 0,75 Gbajtów lub 750 MB. W bitach wartość ta odpowiada 6 Gbits lub 6 000 Mbits. Można śmiało powiedzieć, że ta przykładowa witryna potrzebuje stałej przepustowości 6 Gbitów dziennie, aby pomieścić wszystkich swoich użytkowników i zapobiec skróceniu czasu ładowania strony.

Oczywiście jest to optymalna ocena. Jeśli chcesz upewnić się, że przepustowość jest wystarczająca, dodanie przepustowości od 25% do 100% zabezpieczy Twoją witrynę.

Tylko przypis

Jeśli uważasz, że strona główna o rozmiarze 1,5 MB jest nierealistyczna, ponieważ większość artykułów na temat pomiaru przepustowości podaje w swoich przykładach średni rozmiar strony wynoszący 40 KB, pomyśl jeszcze raz. O ile nie udostępniasz strony głównej lub strony internetowej, która zawiera tylko HTML, CSS i niektóre pliki JavaScript, Twój średni rozmiar strony wyniesie około 25 do 50 kilobajtów.

Jeśli jednak twoja strona ma wysokiej jakości obrazy i miniatury, może z łatwością zwiększyć do 1 do 2 MB. Tylko jeden obraz karuzeli lub bannera w wysokiej rozdzielczości (nieskompresowany) na samej stronie internetowej może wynosić od 100 do 250 KB. Posiadanie dwóch lub trzech z nich sprawi, że średni rozmiar Twojej strony internetowej będzie jeszcze większy.

Wprowadzenie do podstawowego stosunku serwera do użytkownika

Zanim dowiesz się o przepustowości, musisz wiedzieć, że hosting to „komputer”, Który udostępnia pliki lub strony internetowe w sieci. Host jest również podłączony do Internetu za pośrednictwem połączenia internetowego, podobnie jak komputer.

Za każdym razem, gdy użytkownik odwiedza twoją stronę, jego komputer faktycznie pobiera pliki z hosta internetowego. Użytkownik zużywa swoją prędkość pobierania. Z drugiej strony, ponieważ host zapewnia użytkownikom pliki potrzebne do wyświetlenia strony, host technicznie przesyła pliki do użytkownika.

Czy to jest mylące? To może być. Spróbuj jeszcze raz przeczytać i przeczytać poprzedni akapit.

Dostawcy usług internetowych i Twoje połączenie internetowe

Powinieneś teraz zrozumieć ten pomysł. Podobnie jak ty i inni użytkownicy Internetu, twoi dostawcy usług internetowych (dostawcy usług internetowych) podają ci konkretne informacje pasmo (lub prędkość Internetu). Na przykład, możesz otrzymać przepustowość (prędkość pobierania) 3 Mb / s od swojego dostawcy usług internetowych (Uwaga: Wartości są obniżone, aby ułatwić późniejsze obliczenie).

Bity i bajty

Oblicz przepustowość

Informacje

Należy pamiętać, że 3 Mb / s różni się od 3 Mb / s. Po przekonwertowaniu 3 Mb / s na Mb / s otrzymasz 0,375 MB / s, czyli około 375 KB / s. Tak więc, gdy pobierzesz plik i wykorzystasz całą swoją przepustowość, Twoja prędkość pobierania wyniesie 375 Kb / s lub 3 Mb / s – nie 3 Mb / s lub 3000 Kb / s. Zauważ, że każdy bajt zawiera 8 bitów – 1 Kbyte = 8 Kbits i 1 Mbyte = 8 Mbits.

W każdym razie, jeśli pobierzesz dwa pliki jednocześnie, a Twój komputer będzie nadawał priorytet tym plikom i wyczerpuje przepustowość do swoich limitów, prędkość pobierania każdego pliku wynosi 187,5 Kb / s. Tak działa połączenie internetowe (na poziomie podstawowym).

Czy mylisz się z terminami używanymi do określania prędkości Internetu? Dlaczego to jest zbyt mylące? Taktyki marketingowe. Łatwiej jest sprzedawać 3 Mb / s niż 0,375 Mb / s. A to prowadzi do zdezorientowanych konsumentów.

Host WWW i Twój serwer

Dostawcy usług hostingowych robią to samo, co dostawcy usług internetowych. Oprócz przechowywania plików internetowych, zapewniają one również przepustowość (w tym przypadku prędkość wysyłania) na twój serwer.

Na przykład, jeśli wybrałeś dla swojej witryny tylko plan przepustowości 3 Mbity, a jeden użytkownik spróbuje pobrać od Ciebie jeden plik, co się stanie? Ten użytkownik będzie mógł pobrać ten plik z prędkością 375 Kb / s.

Z drugiej strony, jeśli wybrałeś dla swojej witryny tylko plan przepustowości 3 Mbity, a 10 użytkowników spróbuje pobrać od Ciebie jeden plik, co się stanie? Wszyscy użytkownicy będą mieli prędkość pobierania 0,3 Mb lub 37,5 KB. To dość powolne, prawda? Dzieje się tak, ponieważ Twój serwer będzie próbował zaspokoić potrzeby wszystkich użytkowników pobierających z Twojej witryny.

Ponieważ masz tylko niską przepustowość 3 Mbity, prędkość zostanie zmniejszona dla każdego użytkownika, ponieważ będzie on współdzielił twoją przepustowość. Jednak prędkość 37,5 Kb jest nadal przyzwoita.

Co się jednak stanie, jeśli 100 użytkowników spróbuje pobrać z Twojej witryny? Wszystkie zostaną pobrane od Ciebie z prędkością 3,75 KB. Jest to zbyt wolne, szczególnie w dzisiejszych standardach prędkości pobierania.

Sprawdź naszą listę najlepszych dostawców usług hostingowych w Wielkiej Brytanii.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map