Co to jest Google App Engine i co możesz z tym zrobić

Co to jest Google App Engine i co możesz z tym zrobić

logo silnika aplikacjiSilnik Aplikacji Google (możesz wypróbuj za darmo tutaj) to otwarta platforma chmurowa, która umożliwia tworzenie aplikacji mobilnych i internetowych. To jednak nie wszystko; możesz przynieść swoje frameworki, środowiska uruchomieniowe języka, a nawet biblioteki stron trzecich. Google App Engine to dobrze zarządzana platforma, która całkowicie rozłącza infrastrukturę, dzięki czemu możesz skupić się na kodzie. Ponadto możesz przejść od zera do skali planety i zrozumieć, dlaczego firmy odnoszące największe sukcesy używają Google App Engine do zasilania swoich aplikacji.


Niektóre firmy korzystające z Google Cloud Platform to Coca-Cola, Spotify i Motorola. Możesz znajdź więcej aplikacji korzystających z silnika aplikacji tutaj.

funkcje

Google App Engine nie tylko pomaga budować skalowalne urządzenia mobilne i zaplecze w każdym języku w infrastrukturze firmy, ale także oferuje mnóstwo świetnych funkcji.

Każdy popularny język

Możesz utworzyć aplikację w Javie, C #, Node.js, Python, Ruby, PHP lub Go; możesz nawet zabrać ze sobą język uruchomieniowy.

Dokumentacja Google App Engine Dokumentacja App Engine Google Cloud Platform

Zarówno elastyczny, jak i otwarty

App Engine oferuje niestandardowe środowiska wykonawcze, które pozwalają przenieść dowolną platformę i bibliotekę do App Engine, zapewniając kontener Docker.

Dobrze zarządzany

Google App Engine zarządza wszelkimi obawami dotyczącymi infrastruktury, dzięki czemu możesz skupić się tylko na kodzie.

Diagnostyka, monitorowanie i rejestrowanie

Google oferuje Stackdriver (możesz także wypróbować za darmo), który daje potężną diagnostykę aplikacji do monitorowania i debugowania wydajności i kondycji Twojej aplikacji.

Wersjonowanie aplikacji

Możesz łatwo dostosować różne wersje aplikacji i bez wysiłku tworzyć środowiska produkcyjne, testy, przemieszczanie i programowanie.

Podział ruchu

Możesz kierować przychodzące żądania do różnych wersji aplikacji, wykonywać przyrostowe wdrażanie funkcji i test A / B.

Ekosystem usług

Możesz wykorzystać rosnący ekosystem usług GCP z aplikacji, w tym doskonały zestaw narzędzi dla programistów w chmurze.

Korzyści

Dla każdej społeczności językowej

Jak wspomniano wcześniej, App Engine obsługuje Java, C #, Node.js, Python, Ruby, PHP. Będziesz bardzo zadowolony, jeśli będziesz programistą współpracującym z którąkolwiek z tych społeczności językowych, ponieważ od razu będziesz produktywny w środowisku, które już znasz. Wszystko, co musisz zrobić, to dodać kod. Nie wspominając o tym, że bardzo łatwo jest zainstalować i uruchomić, tutaj można znaleźć szczegółowy przewodnik.

Otwórz chmurę

Większość z nas nie zaakceptuje narzędzi kontrolnych, które blokują dostęp do technologii i platform z nierealnymi ograniczeniami.

Jeśli to brzmi jak ty, prawdopodobnie szukasz czegoś nieszablonowego. Dzięki App Engine możesz dostarczyć obraz Dockera i przenieść stos oprogramowania z frameworków do środowisk wykonawczych języka do bibliotek innych firm. Jeśli chcesz przenieść aplikację na inną platformę, możesz to zrobić, zabierając ze sobą aplikację i wdrażając ją w systemie kontenerowym, takim jak Kubernetes premia lub chmura publiczna lub prywatna.

Po prostu dodaj kod

Jeśli korzystasz z App Engine, nic nie stanie między tobą a tworzeniem kodu wysokiej jakości. Problemy z infrastrukturą, takie jak skalowanie aplikacji w górę lub w dół w celu obsługi ruchu, leczenie instancji, sprawdzanie kondycji i równoważenie obciążenia, a także stosowanie aktualizacji podstawowego systemu operacyjnego, są w całości zarządzane przez Google.

Infrastruktura, kiedy jej potrzebujesz

Nie tylko możesz cieszyć się dobrze zarządzanym doświadczeniem programistycznym, ale możesz także zejść do infrastruktury, aby w razie potrzeby uzyskać wyższy poziom kontroli. Jeśli musisz wdrożyć niestandardowy kod, zintegruj silnik z procesem DevOps, który możesz SSH bezpośrednio w swoich instancjach. Możesz określić pamięć aplikacji oraz wymagania dotyczące procesora, a silnik automatycznie zorganizuje infrastrukturę w Twoim imieniu.

Kompleksowe obliczenia dla każdego obciążenia

Większe firmy posiadające starsze aplikacje działają w środowiskach hybrydowych, a czasem nawet w wielu chmurach, w których aplikacje mogą być rozpowszechniane na platformach VM, w pełni zarządzanych platformach lub kontenerach. GCP jest lepszy, jeśli chodzi o to zróżnicowane środowisko i pozwala aplikacjom komunikować się z naprawdę niskim opóźnieniem w infrastrukturze sieciowej Google w celu obsługi dowolnego obciążenia.

Rosnący ekosystem usług

GAE jest zaprojektowany tak, abyś mógł korzystać z kwitnącego ekosystemu zarządzanych usług za pomocą połączenia API. Możesz wybrać bazy danych SQL lub NoSQL, usługi takie jak Cloud Pub / Sub, narzędzia monitorowania i diagnostyczne oraz fantastyczną gamę narzędzi programistycznych na GCP.

Google App Engine vs. Heroku

silnik aplikacji vs heroku

Przetwarzanie w chmurze nie jest już kolejną wielką rzeczą. Dowody są jasne we wszystkich centrach infrastruktury danych, które są tworzone przez graczy, którzy już istnieją, takich jak AWS Amazon i Google App Engine. Jest więc oczywiste, że jest to obecnie ważna sprawa. Oczywiście są też mniejsi pionierzy, tacy jak Heroku, która rozpoczęła działalność w 2007 roku, czyli późnym okresie jurajskim w przetwarzaniu w chmurze.

Więc w tej sekcji porównamy Heroku i Google App Engine, które są ofertami PaaS, aby zobaczyć, który z nich powoduje, że zaznaczają.

App Engine i Heroku są podobne, ponieważ oba są rozwiązaniami PaaS. Oba zapewniają bezpośrednie środowisko, w którym możesz wdrożyć swoje aplikacje i kod. Jednak środowisko to nie obsługuje nieograniczonej liczby baz danych, systemów operacyjnych, języków i innych platform bazowych.

W ten sposób możesz zacząć działać dość szybko, ale jeśli twoja aplikacja nie działa, nie jest hostowana ani rozwijana na wstępnie zatwierdzonej liście, pozostaniesz wysoki i suchy. Jest to wyraźnie sprzeczne z platformami IaaS, takimi jak AWS Amazon, które zapewniają maszynę wirtualną, w której można dostosowywać i instalować środowisko oprogramowania w dowolny sposób..

Czym oni są

Google App Engine przedstawia abstrakcyjny widok instancji maszyny, która uruchamia kod i obsługuje Javę oraz podobne języki JVM, takie jak Clojure, PHP i JRuby, a nawet języki takie jak Python i Google Go. Niestety obsługiwany jest tylko czysty Python, więc nie będzie można na przykład uruchamiać modułów zawierających kod C..

Ponieważ istnieją takie ograniczenia językowe, jasne jest, że Google wprowadza programistów do środowiska obsługującego język, w którym mogą uruchamiać swój kod. Wiele osób skarży się, że zastrzeżony charakter App Engine tylko do odczytu powoduje niepotrzebne i żmudne refaktoryzowanie kodu.

Oznacza to, że aplikacje muszą być napisane z myślą o App Engine. Na przykład nawet standardowy kod Java musi zostać dość mocno zmieniony, aby pasował do środowiska App Engine. Kolejną wadą jest to, że Google nalega, aby ich klienci korzystali tylko z nieracjonalnej bazy danych BigTable firmy, mimo że niedawno dodali obsługę CloudSQL. Doprowadziło to wielu konsumentów do przekonania, że ​​Google próbuje zablokować ich w swoich ramach.

Heroku jest obecnie własnością Salesforce i obsługiwał tylko Ruby. Jednak teraz zawiera także obsługę Scala, Java, Clojure, PHP, Python i Node.js. Nadal jest uznawany za doskonały host dla platform i platform Ruby, takich jak Ruby on Rails. Jeśli chodzi o bazy danych, masz zarówno nierelacyjne, jak i relacyjne wybory w Redis, PostgreSQL, Cloudant i MongoDB.

Jest to znacząca zaleta w stosunku do App Engine, ponieważ opcje bazy danych Heroku oferują kolekcję, która jest już szeroko stosowana na całym świecie. Przeniesienie bazy danych z Oracle do PostgreSQL jest stosunkowo łatwe, ponieważ oba są relacyjne, ale przeniesienie relacyjnej bazy danych do nierelacyjnej BigTable będzie dość trudne. Nie twierdzimy, że nie da się tego zrobić, ale zajmie ci to sporo czasu i może być bardzo denerwujące.

cennik

Porównanie cen produktów PaaS może być dość frustrujące. Prawdopodobnie myślisz, że podobne produkty na tym samym rynku oferują identyczne funkcje, co ułatwia ich porównywanie. Jest to jednak trudne w przypadku produktów PaaS. Na przykład możesz uzyskać darmową warstwę z obydwoma, ale mają one różnorodne możliwości. Jednostka Heroku jest określana jako hamownia i oferuje 512 MB z 100 MB miejsca wymiany, a także nieznaną moc procesora za darmo.

Jeśli potrzebujesz więcej dynos, kosztuje to 0,05 USD za godzinę. Odpowiednik hamowni w App Engine nazywa się FrontEnd i kosztuje 0,08 USD za godzinę. Baza danych App Engine kosztuje 0,24 USD za gigabajt miesięcznie i jest warstwowym planem od 9 do 100 USD za terabajt na Heroku.

Jednak App Engine pobiera również 0,07 USD za każde 100 000 odczytów i 0,10 USD za każde 100 000 zapisów w magazynie danych. Uważamy, że jest to oburzenie – platformy chmurowe nie mają powodu, aby obciążać użytkowników za czytanie lub zapisywanie danych. Heroku nie pobiera za to opłaty.

Heroku jest znacznie tańszy niż Google App Engine.

Plusy i minusy

Heroku

+ Standardowy SQL.
+ Prostszy model cenowy.
+ Stosunkowo bezbolesne wdrożenie.

– Mniejszy niż Google.
– Jest hostowany w AWS Amazon, który doświadcza ogromnych awarii.

App Engine

+ Daje dostęp do pozostałych usług firmy.
+ Łatwiejsze uruchamianie zadań asynchronicznych niż Heroku.
+ Google ma infrastrukturę chmurową.

– Brak elastyczności platformy.
– Nie ma standardowej bazy danych SQL.

Google App Engine vs. AWS

silnik aplikacji vs Amazon aws

Deweloperzy spierają się na temat GAE vs. AWS od dłuższego czasu. Wiele osób uważa, że ​​Google Cloud Platform jest najsilniejszym i największym konkurentem dla supremacji AWS. W tej części krótko wyjaśnimy najważniejsze czynniki, które pomogą ci podjąć świadomą decyzję.

Czym oni są

Jedną z największych różnic między platformami są niektóre usługi, które oferują. Z tego punktu widzenia AWS jest lepszy. Jakość i ilość dostępnych usług w AWS jest bardzo szeroka i szeroka, co stwarza ogromny zestaw możliwości dla wielu różnych potrzeb.

Z drugiej strony lista produktów GCE jest znacznie mniejsza i koncentruje się głównie na klasycznych usługach PaaS i IaaS. Pierwszy to obszar, w którym Google skupił większość swoich wysiłków, biorąc pod uwagę, że App Engine to pierwsza usługa, która kiedykolwiek została uruchomiona w GCP.

Jednak nadal znajdziesz zwykłe obiekty do przechowywania, przetwarzania, nierelacyjne i relacyjne bazy danych IaaS oraz kilka innych usług dla punktów końcowych i DNS. Istnieje jednak ogromna różnica między tymi konkurentami. Wpływ na twoją architekturę zależy głównie od twoich potrzeb. Usługi świadczone przez GCP najprawdopodobniej zaspokoją Twoje potrzeby, ponieważ ich silnik obliczeniowy ma wiele zalet, których obecnie brakuje AWS.

Szczególnym obszarem, w którym Google jest lepszy, jest Big Data. Nic dziwnego, że firma taka jak Google wyznaje całą swoją wiedzę specjalistyczną w tej dziedzinie, aby tworzyć doskonałe produkty. BigQuery pozwala analizować ogromne ilości danych w bardzo krótkim czasie, a nawet zapewnia wgląd w czasie rzeczywistym w twoje zbiory danych. Zaskakujące dla tak wyrafinowanej usługi jest to, że bardzo łatwo jest z niej zacząć.

cennik

Google jest znacznie lepszy niż AWS pod względem ceny i prędkości. Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź ten papier.

Plusy i minusy

AWS

+ Niesamowita liczba usług z nowymi dodawanymi codziennie.
+ Wiele stref dostępności na całym świecie
+ Wiele zasobów do pomocy, takich jak eksperci i książki

– Drogie dla dalszego użytkowania
– Instancje EC2 są ustalonymi konfiguracjami i nie można dodawać rdzeni procesora i zachowywać takiej samej ilości pamięci RAM
– Tajemniczy model wyceny

App Engine

+ Jest tańszy, jeśli używasz przez ciągły okres
+ Możesz wybrać konfigurację instancji
+ Równoważenie obciążenia jest lepsze niż AWS

– Mniej usług zarządzanych i niezarządzanych
– Trudniej jest znaleźć wykwalifikowaną pomoc
– Wsparcie Google jest obecnie nieznaną ilością

Uwagi końcowe

Silnik Google App to świetna platforma do uruchamiania aplikacji, jeśli masz budżet. Google jest znane z wysokiej jakości obsługi infrastruktury, a App Engine może być idealnym miejscem do hostowania nowej aplikacji. Na top5hosting staramy się dostarczać ci najnowsze informacje i testy najlepszych platform hostingowych i usług. Pamiętaj, aby często sprawdzać.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector