25 lat Internetu

25 lat Internetu

Dziś przypada 25. rocznica urodzin stworzenia, które na zawsze zmieniło ludzkość i rozwinęło unikalny cyfrowy świat w ciągu jednego pokolenia. Wczoraj nie było urodzinowego deseru, ale można było wybaczyć, że celebrytka właśnie znalazła się w Muzeum Nauki.


Zamiast tego fotografowie i ekipy filmowe skupiły się wokół czarnego, zdecydowanie staromodnego systemu komputerowego i klawiatury. Starając się, aby spektakl był nieco bardziej interesujący, pracodawcy muzealni ubierali pracownika w obowiązkowy strój technologiczny – białą warstwę i białe rękawiczki.

Baronessa Martha Lane Fox była obecna. Rówieśnik, który ostatnio zakończył karierę, ponieważ elektroniczny zwycięzca rządu, znalazł się w centrum uwagi, ponieważ wiadomości poddały się, starając się, aby komputer wyglądał interesująco. Tłumy dzieci w wieku szkolnym minęły ledwie na jedno spojrzenie – łatwe do zrozumienia pod nieinspirującym widokiem starego komputera.

Niemniej jednak nie mogły być jeszcze bardziej niepoprawne. Dla poniższej kostki jest urządzenie, na którym Internet został opracowany przez brytyjskiego naukowca zajmującego się systemami komputerowymi, Sir Tima Bernersa-Lee.Tim-Berners-Lee-008 Naprawdę jedyna wskazówka o znaczeniu poszarpanej białej naklejki z powodu ostrzeżenia: „To urządzenie jest hostem: WYPRÓBUJ, ABY NIE WYŁĄCZYĆ !!” Być może dzisiaj trudno w to uwierzyć, jednak światowy internet nie pojawił się 25 lat temu – dopóki Sir Tim nie opracował sposobu korzystania ze stron systemów komputerowych do wzajemnej komunikacji.

Jednak wyraźnie nie było wstępnych wielkich ambicji emancypacji świata poprzez wolność danych dla wszystkich. Początki były o wiele bardziej przyziemne: próba zwiększenia interakcji między ogromną liczbą naukowców włączonych do Cern, europejskiej organizacji zajmującej się analizą jądrową w Szwajcarii.

Sir Tim był 34-letnim absolwentem fizyki działającym jako specjalista ds. Oprogramowania w Cern w 1989 roku, ilekroć publikował artykuł zatytułowany „Kontrola sugestii: propozycja”. Stwierdzono: „nadzieją jest umożliwienie rozwoju puli informacji, która może rosnąć i ewoluować, wspomagana przez organizację i określone przez nią zawody”. Jak na ironię cel został przewidziany jako „uniwersalny połączony system informacyjny”, w którym „ ogólność i przenośność są o wiele ważniejsze niż fantazyjne ilustracje i złożone usługi dodatkowe ”.

Technologia informacyjna była na początku cholernie słaba, jego przełożony Mike Sendall napisał na okładce „niejasne, ale ekscytujące”.

Niezrażony Sir Tim napisał protokół HyperText Transfer Protocol (HTTP), HyperText Markup Language (HTML), a także pierwszą faktycznie przeglądarkę internetową WorldWideWeb. Internet na początku nazywał się „Mesh” – Sir Tim Tim stworzył „Around The Globe Web” w 1990 roku. Do 1993 roku Cern zezwolił wszystkim na swobodne korzystanie z tej technologii. W ciągu kilku lat niesamowita liczba osób na całym świecie uzależniła się od ruchu szczegółów dostarczanych przez sieć.

Przez dziesięciolecia widziałem, jak losy dotcomów powstawały i przegrywały, dlatego też gwałtowny wzrost liczby serwisów społecznościowych. Obecnie istnieje ponad 600 milionów stron internetowych na całym świecie, a funkcje sieciowe zmieniły rzeczy na zawsze dla osób, które są w stanie uzyskać dostęp do informacji i udostępniać rzeczy w sposób, który może nie być możliwy dla poprzedniego pokolenia.

Zapewnia unikalny wymiar komunikacji. Skala jest ogromna, miliardy online, a setki milionów e-maili i 20 milionów zdjęć wymienianych co minutę – nie wspominając o miliardach wydanych.

Podczas gdy wielu bezwstydnie wykorzystałoby to wyróżnienie jako osoba, która samodzielnie wynalazła Internet, Sir Tim przede wszystkim unikał światła dziennego i kontynuował pracę nad reklamowaniem zasad związanych z siecią za pośrednictwem Fundacji internetowej, którą założył wraz z z ich udziałem jako dyrektora w sprawie dużego światowego konsorcjum internetowego.

A oto niektóre z usług hostingowych, które sprawdziliśmy i zalecamy:

1.Siteground 2.Godaddy 3.TSOHost.co.uk

i tutaj możesz przeczytać najlepsze recenzje hostingu w Wielkiej Brytanii i nasz najlepszy hosting WordPress w Wielkiej Brytanii

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map