WordPress.com do WordPress.org

Łatwy WordPress.com do WordPress.org Migration GuideWordPress.com to dobra opcja, jeśli dopiero zaczynasz.


Jednak wkrótce zdasz sobie sprawę, że nie możesz dokładnie spersonalizować swojej witryny, szczególnie jeśli korzystasz z bezpłatnego abonamentu.

WordPress.org, z drugiej strony, oferuje znacznie więcej opcji dostosowywania. Powód tego jest dość prosty: WordPress.org jest platformą typu open source, co oznacza, że ​​dzięki odpowiedniej wiedzy programistycznej możesz łatwo stworzyć dowolną stronę internetową. Ponadto istnieje wiele innych motywów i wtyczek dostępnych dla WordPress.org, a te motywy zwykle zawierały więcej opcji projektowania i stylizacji, które ułatwiają dostosowanie witryny tak, jak chcesz.

Ponieważ WordPress.org jest platformą typu open source, możesz dowolnie modyfikować kod, który sprawia, że ​​WordPress odpowiada potrzebom Twojej witryny. Możesz również swobodnie korzystać z dowolnej firmy hostingowej i przenosić się do innej firmy hostingowej, kiedy tylko chcesz.

3 narzędzia potrzebne do udanej migracji

Teraz, gdy wyjaśniliśmy, dlaczego warto przeprowadzić migrację z WordPress.com, omówimy to, czego potrzebujesz, zanim przeprowadzisz migrację witryny.

1. Nazwa domeny

Jeśli korzystasz z bezpłatnego abonamentu na WordPress.com, prawdopodobnie potrzebujesz nazwy domeny dla swojej witryny. Chociaż znalezienie doskonałej nazwy domeny z rozszerzeniem .com jest coraz trudniejsze, nie jest to niemożliwe.

Jeśli nie masz jeszcze nazwy domeny, wykonaj te czynności, aby zarejestrować nazwę domeny.

2. Konto hostingowe

Internetowych firm hostingowych WordPress nie brakuje. Znalezienie właściwego może być trudne, więc oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać:

  • Zawsze sprawdzaj recenzje innych firm, aby upewnić się, że klienci są zadowoleni z usługi
  • Pamiętaj, że tańsze nie zawsze oznaczają lepsze. Jeśli wybierzesz tani plan hostingowy, ryzykujesz powolnym ładowaniem strony lub narażeniem się na różne zagrożenia bezpieczeństwa. Warto zapłacić więcej za konto hostingowe i upewnić się, że firma hostingowa oferuje podstawowe środki bezpieczeństwa
  • Sprawdź obsługę klienta, inicjując czat lub kontaktując się z nimi za pośrednictwem poczty elektronicznej. Upewnij się, że wybrana firma reaguje w odpowiednim czasie, ponieważ ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, to długi czas oczekiwania, kiedy pilnie potrzebujesz wsparcia

Dobrym miejscem na rozpoczęcie od znalezienia firmy hostingowej jest WordPress.org strona hostingowa.

3. Nowa instalacja WordPress

Na koniec będziesz potrzebować świeżej instalacji WordPress.org. Po zakupie konta hostingowego dostawca usług hostingowych prześle Ci dane logowania do obszaru konta.

Instalacja WordPress

Używając nazwy i hasła, które ci podali, możesz się zalogować i poszukać ikony WordPress. Stamtąd możesz zainicjować proces instalacji i postępować zgodnie z instrukcjami, aby zainstalować WordPress. Obejmuje to ustawienie tytułu witryny oraz utworzenie nazwy użytkownika i hasła do pulpitu nawigacyjnego WordPress.

Po wprowadzeniu tych informacji WordPress dokończy proces instalacji, w którym możesz przejść do procesu migracji.

Przeniesienie WordPress.com do WordPress.org

Krok 1: Wyeksportuj treść ze swojej witryny WordPress.com

Po pierwsze, musisz wyeksportować treść ze starej witryny WordPress.com. Zacznij od zalogowania się do WordPress.com, a następnie przejdź do Moja strona kartę i kliknij Administrator WP.

Po przejściu do pulpitu nawigacyjnego przejdź do Narzędzia> Eksportuj. Jak widać na zrzucie ekranu, możesz wybrać jedną z dwóch opcji: Przelew z przewodnikiem, który przywróci ci 129 USD lub darmową opcję eksportu. Wybierz Eksport opcję klikając Początek przycisk.

Wybór opcji eksportu

Upewnij się, że na następnej stronie Cała zawartość jest zaznaczone, a następnie naciśnij Pobierz plik eksportu. Dzięki temu wszystkie Twoje posty, komentarze, kategorie i multimedia zostaną wyeksportowane do końcowego pliku XML.

Ustawienia eksportu

Warto wspomnieć, że jeśli masz witrynę WordPress.com od kilku lat, końcowy plik XML może być większy niż 32 MB. W takim przypadku napotkasz problemy przy próbie zaimportowania go do nowej witryny WordPress.org. Będziesz musiał zainstalować Rozdzielacz plików WXR podzielić plik XML na kilka mniejszych plików. Ewentualnie możesz skontaktować się z firmą hostingową i zapytać ją, czy mogą tymczasowo zwiększyć limit przesyłania.

Krok 2: Zainstaluj wtyczkę importera WordPress na swojej stronie WordPress.org

Następnym krokiem jest instalacja wtyczki WordPress Importer na swojej stronie WordPress.org. Upewnij się, że jesteś zalogowany na pulpicie nawigacyjnym WordPress.org i przejdź do Narzędzia> Importuj.

Wybierz ostatnią opcję, WordPress, a następnie kliknij zainstalować połączyć. Wtyczka zostanie zainstalowana i możesz przejść do następnego kroku.

Instalowanie wtyczki importera

Krok 3: Zaimportuj treść

Wyeksportowałeś zawartość ze swojej starej witryny i przygotowałeś nową własną witrynę WordPress.org. Czas zaimportować Twoje treści.

Zacznij od kliknięcia Uruchom narzędzie Importer połączyć. Kliknij Wybierz plik XML i przejdź do tego na swoim komputerze. Następnie naciśnij niebieski przycisk z napisem Przesyłanie pliku i importuj.

Witryna importująca

Na następnej stronie zostaniesz zapytany, czy chcesz przypisać zaimportowane posty do istniejącego użytkownika, czy też chcesz utworzyć nowego użytkownika. Jeśli Twój blog ma wielu autorów, musisz to zrobić dla każdego autora. Jedyną rzeczą, która powinna wpłynąć na twój wybór, jest to, czy chcesz zachować tę samą markę i nazwę użytkownika, co na WordPress.com, lub jeśli masz zamiar dokonać całkowitej rebrandingu.

Po podjęciu decyzji upewnij się, że pole obok wiersza brzmi Pobierz i importuj załączniki sprawdzone. Zapewni to przeniesienie zdjęć ze starej witryny. Następnie naciśnij przycisk Prześlij i poczekaj na zakończenie procesu importowania.

Po zakończeniu zobaczysz powiadomienie w obszarze deski rozdzielczej, co oznacza, że ​​nadszedł czas na kolejny krok w procesie migracji.

Krok 4: Sprawdź swoją zawartość i obrazy

Po zaimportowaniu treści z witryny WordPress.com nadszedł czas, aby sprawdzić i upewnić się, że wszystko zostało przesłane płynnie. W niektórych przypadkach, zwłaszcza jeśli Twoja stara witryna zawierała wiele obrazów, okaże się, że nie wszystkie zostały zaimportowane.

Możesz jednak użyć takiej wtyczki Automatyczne przesyłanie zdjęć. Ta wtyczka przeskanuje twoje posty w poszukiwaniu zewnętrznych linków graficznych, a następnie zrobi trzy rzeczy:

  • automatycznie przesyłaj i importuj obrazy zewnętrzne do katalogu przesyłania WordPress
  • dodaj obrazy do biblioteki multimediów
  • zamień nowe adresy URL obrazów na stare adresy URL

Wszystko, co musisz zrobić, to zainstalować i aktywować wtyczkę oraz skonfigurować ustawienia według własnych upodobań, chociaż ustawienia domyślne powinny być prawidłowe.

Krok 5: Przekieruj swoją witrynę WordPress.com do nowej witryny WordPress.org

Ostatnim krokiem w procesie migracji jest przekierowanie witryny WordPress.com do nowej witryny WordPress.org. Głównym powodem tego jest ryzyko utraty pozycji w wyszukiwarkach, jeśli po prostu przeniesiesz swoją witrynę do nowej domeny.

Po drugie, ryzykujesz utratą użytkowników, jeśli po prostu przeniesiesz witrynę bez powiadamiania ich o zmianie.

Niestety ta część procesu będzie wymagała dodatkowej opłaty, ponieważ WordPress.com nie pozwala na modyfikację podstawowych plików witryny. Na szczęście opłata nie jest wygórowana i kosztuje 13 USD rocznie. Oto, co musisz zrobić.

Wróć do swojej starej witryny WordPress.com i przejdź do Moja strona patka. Tam kliknij Ustawienia. Znaleźć Adres miejsca , a następnie kliknij link przekierowujący pod polem URL.

Przekierowanie strony

Na następnej stronie wprowadź nową nazwę domeny, a następnie naciśnij Udać się przycisk. Będziesz mógł przesłać płatność na następnej stronie i gotowe.

Twoja stara witryna WordPress.com przekieruje teraz do nowej witryny WordPress.org z trwałym przekierowaniem 301. Dobrze jest utrzymywać przekierowanie przez co najmniej rok, jeśli nie dwa, aby upewnić się, że każda nowa nazwa domeny została zapamiętana lub dodana do zakładek.

Ewentualnie, jeśli nie chcesz płacić za przekierowanie, rozważ wysłanie subskrybentom wiadomości e-mail i powiadomienie ich o nowej witrynie, ustawiając starą witrynę WordPress.com jako prywatną. Możesz to zrobić, przechodząc do Moja witryna> Administrator WP. Po przejściu do pulpitu nawigacyjnego przejdź do Ustawienia> Czytanie i zaznacz pole z napisem Chciałbym, aby moja strona była prywatna, widoczna tylko dla mnie i wybranych przeze mnie użytkowników. 

Możesz także zaktualizować swoje profile w mediach społecznościowych, dodając link do nowej strony, aby obserwujący mogli łatwo uzyskać dostęp do nowej witryny.

Pozostało mi tylko pogratulować! Jeśli wykonałeś wszystkie czynności opisane w tym samouczku, Twoja witryna powinna być teraz dostępna na WordPress.org.

Końcowe przemyślenia

Migracja witryny z WordPress.com zajmuje trochę pracy, ale korzyści obejmują więcej opcji dostosowywania witryny, a także pełne prawo własności do witryny i treści.

Biorąc to pod uwagę, warto poświęcić popołudnie na migrację swojej witryny, więc zanurz się i migruj swoją witrynę WordPress.com do WordPress.org.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector