Wix do WordPress

Przewodnik migracji do Wix to WordPressWix to łatwy w użyciu program do tworzenia stron, który pozwala szybko uruchomić podstawową stronę internetową dzięki interfejsowi przeciągania i upuszczania oraz szablonom. Wielu właścicieli firm z ograniczonym budżetem lub lubiących łatwość użytkowania wybiera Wix, jeśli chodzi o budowę swojej witryny.


Chociaż Wix może być realnym rozwiązaniem dla podstawowej witryny, nie może się skalować z Twoją firmą, gdy zaczyna się rozwijać. Jako taki, w pewnym momencie nieuchronnie będziesz musiał przeprowadzić migrację na silniejszą platformę.

Jeśli chcesz odejść od Wix, nie ma lepszej platformy niż WordPress. Zasila ponad 50% Internetu i pozwala zbudować stronę internetową, która może wspierać rozwój Twojej firmy.

W tym poście pokażemy krok po kroku, jak przekonwertować witrynę Wix na WordPress, mimo że Wix nie pozwala na łatwe eksportowanie danych. Przy odrobinie pracy możesz przenieść swoją stronę z Wix do WordPress bez konieczności rozpoczynania od nowa.

Zacznijmy.

Co musisz wiedzieć i robić przed konwersją strony Wix na WordPress

Przed przystąpieniem do procesu migracji musisz wiedzieć o kilku rzeczach. Jak wspomniano wcześniej, Wix nie jest platformą wyposażoną do obsługi rozwoju Twojej witryny. Poza tym jest to rozwiązanie hostowane, co oznacza, że ​​wszystko, od domeny do hostingu, zostało przez nich obsłużone.

Po podjęciu decyzji o przejściu na platformę samoobsługową staniesz się odpowiedzialny za znalezienie własnego hostingu i upewnienie się, że nazwa Twojej domeny nie wygasa.

Ostatnią rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że szablonu Wix nie można odtworzyć w WordPressie piksel po pikselu. W związku z tym Twoja witryna prawdopodobnie będzie wyglądać inaczej niż na Wix.

Istnieje jednak wiele pięknych motywów do wyboru, zarówno darmowych, jak i płatnych, więc są szanse, że znajdziesz motyw, w którym się zakochasz..

Mając to na uwadze, oto co musisz zrobić przed rozpoczęciem procesu migracji.

Krok 1: Kup hosting

Bluehost

Pierwszym krokiem jest zakup planu hostingowego dla swojej witryny. Istnieje wielu dostawców hostingu; od tanich planów hostingu współdzielonego po droższy zarządzany hosting WordPress.

Współużytkowany hosting WordPress to świetny wybór, jeśli masz w zespole programistę, który zarządza witryną i zajmuje się zadaniami konserwacji związanymi z posiadaniem witryny.

Obejmuje to upewnienie się, że WordPress ze swoimi wtyczkami i motywami, których używasz na swojej stronie internetowej, jest aktualny. Obejmuje to również optymalizację witryny w celu szybkiego ładowania i wdrożenie odpowiednich praktyk bezpieczeństwa. Innymi słowy, wspólne plany hostingowe ponoszą dużą odpowiedzialność z twojej strony, jeśli chodzi o utrzymanie strony internetowej.

Ale jeśli nie chcesz się martwić zadaniami konserwacyjnymi, zarządzany hosting WordPress jest najlepszym wyborem dla Ciebie. Dzięki zarządzanemu planowi hostingowemu firma hostingowa zajmie się aspektami technicznymi związanymi z Twoją witryną. Obejmuje to optymalizację witryny pod kątem szybkiego ładowania, zabezpieczanie i monitorowanie witryny w celu zapobiegania próbom włamania.

Niektóre zarządzane plany hostingowe będą nawet stosować dla Ciebie aktualizacje WordPress i wtyczek, więc musisz się tylko martwić o aktualizację witryny o nowe treści i prowadzenie firmy.

Co z moją nazwą domeny?

Pamiętaj, że jeśli korzystałeś z bezpłatnego abonamentu Wix lub chcesz zmienić nazwę swojej witryny lub domeny, musisz także kupić nową nazwę domeny.

Chociaż większość dostawców hostingu współdzielonego oferuje bezpłatną nazwę domeny podczas rejestracji w hostingu, lepiej jest zarejestrować swoją nazwę domeny u dostawcy takiego jak Namecheap lub Google Domains.

Jeśli nazwa domeny została już zakupiona za pomocą Wix, możesz ją zachować i przenieść po przeniesieniu wszystkich treści ze swojej witryny Wix.

Przenieś swoją nazwę domeny

Po otrzymaniu nowego hostingu nadszedł czas na przeniesienie nazwy domeny do nowego rejestratora lub firmy hostingowej, jeśli chcesz zachować wszystko w jednym miejscu.

Oto, co musisz zrobić:

 1. Jeśli nazwa domeny została zakupiona od Wix, zacznij od zalogowania się na swoje konto Wix.
 2. Znajdź link Moje Domeny i wybierz nazwę swojej domeny.
 3. Na karcie Zaawansowane kliknij opcję Przeniesienie z Wix.
 4. Kliknij Wyślij kod.
 5. Gdy kod dotrze do skrzynki odbiorczej, skontaktuj się z firmą hostingową i przekaż mu kod. Następnie zakończą proces transferu domeny i upewnią się, że prowadzi on do Twojej witryny WordPress.
 6. W przeciwnym razie, jeśli przeniosłeś nazwę domeny do osobnego rejestratora, musisz wskazać nazwę swojej domeny, aby korzystać z serwera nazw hosta, zmieniając ustawienia DNS.

Krok 2: Zainstaluj WordPress

Większość planów hostingowych WordPress, takich jak te oferowane przez BlueHost lub Siteground, będzie wstępnie zainstalowana WordPress. Zarządzane plany hostingowe WordPress obejmują również domyślnie wstępnie zainstalowany WordPress.

Ale jeśli WordPress nie został skonfigurowany domyślnie, musisz go zainstalować. Na szczęście jest to łatwe, ponieważ większość hostów ma funkcję instalacji WordPress jednym kliknięciem, którą zwykle można znaleźć po zalogowaniu się do pulpitu nawigacyjnego konta hostingowego.

Aby zainstalować WordPress, wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, które będą pytać o tytuł witryny, domenę, na której chcesz zainstalować WordPress, oraz żądaną nazwę użytkownika i hasło, których użyjesz do zalogowania się na pulpicie nawigacyjnym WordPress.

Po wypełnieniu wszystkich tych informacji kliknij przycisk Zainstaluj teraz i poczekaj na zakończenie procesu. Po zakończeniu możesz zalogować się do pulpitu WordPress.

Dobrym pomysłem jest ustawienie permalinków WordPress. To określi adres URL każdego posta na blogu i strony w Twojej witrynie. Domyślnie WordPress umieści datę w łączu bezpośrednim, ale możesz zmienić ją na coś prostego, na przykład www.yourwebsite.com/blog-post-title.

Aby to zrobić, idź Ustawienia> Permalinki i wybierz odpowiednią strukturę permalink. Następnie kliknij przycisk Zapisz zmiany.

Krok 3: Zainstaluj i dostosuj motyw WordPress

Domyślnie WordPress ma fabrycznie zainstalowany motyw. Jednak domyślny motyw TwentyTwenty jest całkiem prosty. Na szczęście możesz znaleźć tysiące darmowych motywów w oficjalnym repozytorium motywów WordPress.

Motywy WordPress

Jeśli szukasz motywu podobnego do narzędzia Wix typu przeciągnij i upuść, najlepszym rozwiązaniem jest zainstalowanie wtyczki narzędzia do tworzenia stron, takiej jak Elementor, Beaver Builder lub Divi. Zapewni to interfejs przeciągania i upuszczania oraz elastyczność projektowania, do której jesteś przyzwyczajony. Jednak na górze programu budującego strony potrzebujesz również motywu zgodnego z wtyczką programu budującego strony. Kilka motywów współpracujących z powyższymi programami do tworzenia stron to Astra, OceanWP i GeneratePress.

Aby zainstalować jeden z tych motywów, przejdź do Wygląd> Tematy a następnie wyszukaj. Następnie kliknij Zainstaluj i aktywuj.

Następnie możesz przejść do Wygląd> Dostosuj aby dostosować wygląd witryny WordPress, zmieniając kolory, czcionki i inne style wizualne.

Po dostosowaniu motywu do własnych upodobań, możesz teraz rozpocząć proces konwersji strony Wix na WordPress.

Konwersja witryny Wix na WordPress

Po zakończeniu prac nadszedł czas, aby przekonwertować witrynę Wix na WordPress. Istnieją trzy opcje: możesz ręcznie przeprowadzić migrację witryny Wix, możesz zautomatyzować ten proces za pomocą wtyczki lub skorzystać z usługi innej firmy. Przejrzyjmy każdą z tych opcji, krok po kroku.

1. Jak ręcznie przekonwertować witrynę Wix na WordPress

Pierwszym rozwiązaniem, które omówimy, jest ręczna migracja witryny Wix do WordPress. Ta opcja obejmuje kopiowanie i wklejanie zawartości stron i postów na blogu z Wix do WordPress.

Jeśli nie masz dużo treści (mniej niż dwa tuziny stron i postów łącznie), może to być najlepsze rozwiązanie, ponieważ upewnisz się, że każdy post i strona w Twojej witrynie zostanie przeniesiony wraz ze wszystkimi zdjęciami.

Wszystko, co musisz zrobić, to wykonać następujące czynności:

 1. Po zalogowaniu się do pulpitu WordPress otwórz nową kartę przeglądarki i przejdź do strony Wix.
 2. Zaczynając od strony głównej, zaznacz cały tekst i kliknij kopiuj.
 3. Przejdź do karty z pulpitem nawigacyjnym WordPress i przejdź do Pages. Kliknij Dodaj nowy.
 4. Po załadowaniu edytora stron, nazwij stronę przy użyciu nazwy strony, z której kopiujesz i wklej zawartość. Możesz także użyć edytora Gutenberga, aby układać stronę podobnie do układu strony głównej Wix lub dowolnej innej strony.
 5. Aby zobaczyć, jak wygląda strona główna i upewnić się, że całe formatowanie jest prawidłowe, zapisz jako wersję roboczą, a następnie wyświetl stronę.
 6. Na koniec opublikuj stronę.

Po prostu powtórz ten proces dla każdej strony i posta na swojej stronie Wix. Możesz nawet przyspieszyć ten proces, instalując podobną wtyczkę Twórca stron masowych / postów i uprzednio utwórz wszystkie swoje strony i posty, a następnie po prostu edytuj te posty i strony, aby wkleić zawartość.

Mass Pages Post Creator

Jeśli jednak witryna zawiera dużo treści, proces ten może być dość żmudny i czasochłonny. Jako taki, możesz rozważyć jedną z dwóch następnych opcji opisanych poniżej.

2. Jak częściowo zautomatyzować proces migracji Wix do WordPress

Jeśli chcesz zaoszczędzić czas, lepszym rozwiązaniem może być użycie półautomatycznej metody migracji witryny Wix. Ponieważ Wix jest zamkniętą platformą, nie ma łatwego sposobu na eksport zawartości z tego miejsca.

Są jednak dobre wieści. Jedną z wielkich zalet WordPress jest to, że obsługuje importowanie treści z innych platform jako postów. Na szczęście posty na blogu Wix można zapisać jako kanał RSS, a tym samym zaimportować do WordPress.

Pamiętaj, że nadal będziesz musiał użyć metody ręcznej, aby przenieść zawartość swoich stron na stronę WordPress. Konieczne będzie także ręczne dodawanie obrazów ze swoich postów i stron na blogu, ponieważ kanał RSS nie zapisuje obrazów.

Dodanie przycisku RSS do Wix

 1. Aby rozpocząć ten proces, musisz najpierw zapisać kanał RSS Wix na swoim komputerze. Jeśli masz stary blog Wix, po prostu przejdź do www.twojadomena.com/feed.xml. Kliknij stronę prawym przyciskiem myszy i wybierz Zapisz jako… następnie zapisz plik na swoim komputerze.
 2. Jeśli masz nowszego bloga Wix, musisz dodać przycisk RSS do swojego bloga, klikając przycisk + podpisać i wybrać przycisk RSS. Upewnij się, że używasz Edytora witryny Wix, aby zobaczyć tę opcję. Zapisz zmiany, a następnie przejdź do swojej witryny na żywo.
 3. Kliknij stronę blogu, a następnie kliknij Przycisk RSS.
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy dowolne miejsce na stronie i wybierz Zapisz jako… i zapisz plik XML.
 5. Wróć do strony WordPress i przejdź do Narzędzia> Importuj.
 6. Zainstaluj WordPress RSS Importer i aktywuj go.
 7. Po zainstalowaniu importera RSS kliknij Uruchom narzędzie Importer.
 8. Kliknij przycisk Przeglądaj i zlokalizuj plik XML zapisany z witryny Wix.
 9. Kliknij Import.
 10.  Czasami cały kanał nie jest importowany przy pierwszej próbie. Sprawdź, ile postów zostało zaimportowanych, przechodząc do Posty> Wszystkie posty. Jeśli brakuje niektórych postów, edytuj plik XML za pomocą edytora tekstów, takiego jak Notatnik, i usuń zaimportowane posty. Następnie ponownie zaimportuj plik XML.
 11.  Aby zaimportować strony, postępuj zgodnie z metodą ręczną opisaną w pierwszej opcji.
 12. Ostatnim krokiem jest zaimportowanie obrazów. Najłatwiej to zrobić, używając wtyczki podobnej do wtyczki Automatyczne przesyłanie zdjęć. Ta wtyczka będzie wyszukiwać adresy URL obrazów w postach oraz automatycznie przesyłać i importować obrazy zewnętrzne do katalogu przesyłania WordPress. Doda również obrazy do biblioteki multimediów i zastąpi nowe adresy URL obrazów starymi adresami URL.

Automatyczne przesyłanie zdjęć

Ten proces jest doskonałym rozwiązaniem, jeśli chcesz przenieść więcej niż kilkadziesiąt postów na blogu. Jest to jednak kłopotliwy proces, jeśli masz dość dużą witrynę internetową z dużą liczbą stron, a także postów na blogu. W takim przypadku możesz rozważyć trzecią opcję poniżej.

3. Korzystanie z usługi innej firmy w celu przeprowadzenia migracji witryny Wix do WordPress

Ostatnią opcją jest skorzystanie z usługi innej firmy, takiej jak CMS2CMS przeprowadzić migrację witryny Wix. Warto wspomnieć, że jest to usługa płatna, a cena będzie zależeć od liczby postów i stron, które masz w istniejącej witrynie.

CMS2CMS

Na ich stronie z cenami podano, że pełne migracje rozpoczynają się od 9 USD i możesz skorzystać z bezpłatnej migracji wersji demonstracyjnej, aby zobaczyć, jak działa ten proces.

Wybór bezpłatnej migracji wersji demo

Aby rozpocząć ten proces, wykonaj poniższe czynności.

 1. Najpierw musisz zainstalować wtyczkę CMS2CMS Connector. Iść do Wtyczki> Dodaj nowe i wyszukaj go, a następnie zainstaluj i aktywuj wtyczkę.
 2. Po zainstalowaniu i aktywowaniu wtyczki kliknij Wtyczki> Złącze CMS2CMS.
 3. Utwórz konto za pomocą CMS2CMS Connector.
 4. Po nawiązaniu połączenia ze stroną CMS2CMS kliknij Kontynuować.
 5. Wybierz Darmowa migracja wersji demo.
 6. Wpisz adres URL swojej witryny Wix i sprawdź połączenie.
 7. Wpisz adres URL swojej witryny WordPress i sprawdź połączenie.
 8. Na następnej stronie potwierdź typy CMS i zamapuj taksonomie
 9. Wybierz pożądane dodatkowe opcje migracji, w tym migrację obrazów, dostosuj adresy URL do SEO, uzyskaj sugestie dotyczące projektu i przekierowania adresów URL.
 10.  Kliknij Rozpocznij migrację. Migracja wersji demonstracyjnej spowoduje migrację do dziesięciu stron zawartości z obrazami znalezionymi na tych stronach.
 11. Jeśli jesteś zadowolony z wyników migracji, możesz teraz kontynuować proces migracji.

Potwierdzanie taksonomii

Warto wspomnieć, że ten pakiet nie będzie wspierany przez zespół CMS2CMS, ale możesz ponownie uruchomić proces migracji później, jeśli okaże się, że faktyczna migracja nie przebiegła zgodnie z oczekiwaniami.

Migracja wersji demonstracyjnej zakończona

Jeśli chcesz mieć pełne, praktyczne doświadczenie, możesz wybrać jeden z ich pakietów premium, który zaczyna się od 299 USD i obejmuje migrację dużej liczby stron, migrację niestandardową i migrację projektu witryny Wix.

Co zrobić po migracji witryny

Po zakończeniu procesu migracji musisz zrobić jeszcze kilka rzeczy, aby anulować swój plan Wix.

Skonfiguruj brakujące funkcje

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić po zakończeniu procesu migracji, jest skonfigurowanie wszelkich wbudowanych funkcji, które posiadałeś na swojej stronie Wix. Może to obejmować wszelkie formularze rezerwacji spotkań lub formularze kontaktowe, formularze subskrypcji e-mail, przyciski udostępniania społecznościowego i tym podobne.

Innymi słowy, musisz znaleźć wtyczki, które mają tę funkcję. Na przykład możesz użyć wtyczki Formularz kontaktowy 7 na swojej stronie kontaktowej lub wtyczki takiej jak Amelia do rezerwacji wizyt.

Aby zainstalować nową wtyczkę, przejdź do Wtyczki> Dodaj nowe a następnie wyszukaj odpowiednią funkcję lub funkcje.

Wyszukiwanie wtyczek

Możesz kliknąć Więcej szczegółów aby sprawdzić, czy wtyczka robi to, co chcesz, i zobacz recenzje wtyczek. Następnie po prostu zainstaluj i aktywuj wtyczkę.

Utwórz menu nawigacyjne

Następnym krokiem jest upewnienie się, że odwiedzający mogą łatwo przejść z jednej strony na drugą. Musisz skonfigurować menu nawigacyjne, przechodząc do Wygląd> Menu. Wpisz nazwę swojego menu głównego i kliknij Utwórz menu przycisk.

Tworzenie menu

Następnie możesz wybrać strony, które chcesz dodać do tego menu, i kliknij przycisk Dodaj do menu. Pamiętaj, aby wybrać pozycję menu z menu rozwijanego, a następnie kliknij przycisk Zapisz menu przycisk.

Sprawdź swoją witrynę

Już prawie skończyłeś proces migracji, więc jest to idealny czas na przetestowanie witryny i upewnienie się, że wszystko działa zgodnie z przeznaczeniem. Pamiętaj, aby sprawdzić każdy post i stronę i przetestować każdy link, aby upewnić się, że trafia do właściwej lokalizacji.

Możesz przyspieszyć ten proces za pomocą wtyczki podobnej do Broken Link Checker aby sprawdzić, czy jakieś linki w Twojej witrynie wymagają aktualizacji.

Anuluj swój plan Wix

Ostatnim krokiem jest anulowanie abonamentu Wix po zakończeniu witryny i przeniesieniu domeny. Musisz zalogować się na swojej stronie Wix i przejść do subskrypcji. Następnie anuluj płatną subskrypcję, a następnie zamknij swoje konto Wix.

Końcowe przemyślenia

Migracja strony Wix do WordPress nie jest łatwym zadaniem, ale jeśli odpowiednio się przygotujesz i wiesz, jakie kroki są zaangażowane w proces, przekonasz się, że jest to znacznie łatwiejsze.

Jeśli chcesz przeprowadzić migrację z Wix, poświęć trochę czasu i wykonaj kroki opisane w tym artykule, aby pomyślnie przekonwertować witrynę Wix na WordPress. Po zakończeniu procesu będziesz mieć pełną kontrolę nad swoją witryną, a Twoja witryna będzie w stanie skalować i wspierać rozwój Twojej firmy.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector