WebHostingHub Prywatny przewodnik WHOIS

Duża liczba odwiedzających może chcieć sprawdzić właściciela witryny, którą odwiedzają. Głównym tego powodem jest to, że potencjalni kupujący chcą wiedzieć, czy będą mogli otrzymać przedmiot, czy dwa, które planują zakupić. Wynika to z faktu, że istnieje wiele fałszywych witryn biznesowych, które obiecują szybką i niezawodną wysyłkę, ale czasami niektórzy kupujący nie mają nic tydzień lub dwa później. To dodatkowo się pogarsza, gdy nie ma odpowiedzi na reklamacje wysyłane przez kupujących. Problemy te utrudniają prawidłowe działanie legalnych witryn biznesowych.


Rejestracja domen internetowych 

Większość potencjalnych kupujących i odwiedzających witrynę nie wie, że domeny firmowe są ściśle wymagane do rejestracji. Rząd wymagał od właściciela internetowej firmy zarejestrowania swoich stron internetowych, jakby były to zwykłe firmy. Powodem tego jest to
Podczas rejestracji właściciel witryny musi podać podstawowe dane osobowe, takie jak:

 •  Imię
 •  Informacje kontaktowe
 •  Adres domowy 

Niestety niektóre dane osobowe wymagane od nowego właściciela witryny mogą być wyświetlane publicznie. Jest to postrzegane jako potencjalnie niebezpieczne dla właściciela strony ze względu na dużą częstość kradzieży tożsamości. Kradzież tożsamości jest jednym z najtrudniejszych problemów dla właściciela witryny, ponieważ złośliwe osoby mogą wykorzystać te informacje do stworzenia innej witryny firmowej w celu oszukiwania potencjalnych nabywców informacji o karcie kredytowej. W tym miejscu wkraczają regulatorzy witryn biznesowych, ponieważ ujawniają strony internetowe należycie zarejestrowane w swoim stanie oraz te, które nie są.

Regulatory witryn biznesowych 

Regulatorzy witryn internetowych, tacy jak Międzynarodowa Korporacja ds. Przypisanych Nazw i Numerów (ICANN), wymagają od właścicieli witryn zarejestrowania ich domen w celu włączenia ich do bazy danych Whois. Ma to na celu umożliwienie potencjalnym kupującym określenie czytelności strony internetowej, ponieważ mogą oni teraz łatwo komunikować się z właścicielem strony internetowej w przypadku potencjalnych problemów. 

Właściciele witryn internetowych mogą zarejestrować swoje witryny firmowe w swojej dzielnicy mieszkalnej, jeśli są w domu, w wirtualnym obszarze operacyjnym lub w obszarze, w którym prowadzą rzeczywisty sklep z cegłami. Icann wymaga od właściciela witryny podania czterech najważniejszych pól informacyjnych, takich jak:

 •  Nazwisko rejestrującego
 •  Adres pocztowy
 •  Adres e-mail
 • Numer telefonu

Co to jest WhoIs? 

Protokół zapytań Whois służy do uzyskania podstawowych informacji o witrynie i jej zarejestrowanym właścicielu. Można to łatwo zrobić za pomocą bezpłatnych wyszukiwarek Whois Lookup, takich jak www.domaintools.com. Ze względu na łatwość korzystania z tej aplikacji można łatwo zebrać dane osobowe właściciela witryny. To jest powód, dla którego większość właścicieli firm woli korzystać z usługi opcji prywatności oferowanej przez ich dostawcę usług internetowych.

Opcje prywatności WebHostingHub 

Korzystanie z Whois we własnym zakresie jest korzystne dla potencjalnych nabywców witryn biznesowych, ale niestety można go wykorzystać do uzyskania danych osobowych ustalonych właścicieli witryn. Większość nowych właścicieli witryn nie lubi, aby ich dane osobowe były łatwo widoczne, ponieważ są narażone na złośliwe działania nieznanych osób. Informacje te mogą być wykorzystywane przez sprzedawców stron internetowych i sprzedawców internetowych do wysyłania im ofert produktów oprócz spamu.
Aby zminimalizować te obawy związane z bezpieczeństwem, niektórzy dostawcy usług internetowych oferują funkcję Prywatności domeny, dzięki czemu dane osobowe właściciela witryny pozostają prywatne. Usługa nie jest zawarta w podstawowych pakietach oferowanych obecnym i nowym właścicielom stron internetowych i można z niej korzystać za dodatkową opłatą. Nazwy domen zazwyczaj nie mają domyślnej opcji prywatności domeny.

Korzyści z funkcji opcji prywatności 

Zaletą korzystania z opcji Prywatności dla WebHostingHub jest to, że dostawca usług hostingowych będzie tym, który początkowo odbierze wszystkie wiadomości e-mail wysłane do właściciela witryny. Oznacza to, że

 •  adres e-mail
 •  Informacje kontaktowe
 •  adres pocztowy
 • Numer telefonu

Z usługodawcy hostingowego umieszczane są jako dane osobowe zarejestrowanego właściciela strony internetowej firmy. Jedynie nazwisko zarejestrowanego właściciela będzie faktycznie prawdziwymi informacjami podawanymi publicznie przez dostawcę usług hostingowych.

Dodatkową usługą oferowaną przez dostawcę usług hostingowych jest odfiltrowywanie wiadomości e-mail wysyłanych do właściciela witryny. Wszystkie wiadomości e-mail lub filtrowane wiadomości e-mail są następnie wysyłane na prywatny adres e-mail ustawiony przez WebHostingHub dla właściciela witryny. W zależności od pakietu WebHostingHub może odfiltrowywać połączenia sprzedażowe, niepożądane zaproszenia, spam, a nawet śmieciowe wiadomości związane z domeną. Jest to korzystne dla właściciela firmy w perspektywie długoterminowej, ponieważ czas spędzony na usuwaniu niechcianej poczty ze skrzynki odbiorczej zostanie zminimalizowany. Dodatkową zaletą płatności za opcję prywatności jest to, że właściciel witryny ma mniejsze ryzyko oszustwa, nękania i kradzieży tożsamości.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map