WebHostingHub i jego zaangażowanie w ratowanie Matki Ziemi

Co to jest Green Hosting?

Jednym z największych odbiorców energii jest dziś przemysł hostingowy. Wystarczy wyobrazić sobie energię potrzebną do zasilania dużych serwerów, które są potrzebne do codziennego działania i działania stron internetowych. W tym względzie nie wzięto nawet pod uwagę energii potrzebnej do zasilania komputerów używanych przez użytkowników końcowych. Biorąc to pod uwagę na skalę światową, można sobie wyobrazić ilość paliwa potrzebną do zapewnienia energii potrzebnej wyłącznie branży hostingowej. Wraz ze wzrostem dziennego zużycia paliwa ilość gazów i innych form produktów ubocznych i zanieczyszczeń również rośnie proporcjonalnie. Rodzi to pytanie, jak szkodliwy może być wpływ branży hostingowej na środowisko.


Biorąc pod uwagę ogólnoświatową troskę o ochronę środowiska, a także o zachowanie malejącej podaży naszych paliw kopalnych i innych źródeł energii, myśliciele są zmuszeni do znalezienia możliwych rozwiązań problemu. Wśród rozwiązań, które zmniejszają wpływ, jest Green Hosting. Zielony hosting jest zasadniczo definiowany jako hosting za pomocą sposobów uważanych za przyjazne dla środowiska. Ogólnie istnieją dwa sposoby Green Hosting. Jednym z nich jest wykorzystanie przez firmy hostingowe odnawialnych źródeł energii do zasilania serwerów. Wśród powszechnie stosowanych technologii jest wykorzystanie paneli słonecznych, które wykorzystują moc Słońca do wytworzenia energii, zastosowanie turbin wiatrowych, które zależą od mocy wiatru do wytworzenia energii, oraz wykorzystanie energii geotermalnej do wytworzenia potrzebnej mocy w celu zapewnienia ciągłości działania serwerów oraz zaspokojenia innych potrzeb dodatkowych firmy. Innym sposobem ekologicznego hostingu jest zakup przez firmę hostingową certyfikatów energii odnawialnej. Zakup jednego oznacza, że ​​firma inwestuje pieniądze w wytwarzanie ekologicznej energii za pomocą energii słonecznej lub wiatrowej. Mimo że same nie wyprodukowały energii odnawialnej, w rzeczywistości pomagają wytwarzać zieloną energię odnawialną poprzez zakup certyfikatu.

Czy WebHostingHub to zielona firma?

Nie musi to wcale oznaczać, że kiedy firma już kupiła certyfikat energii odnawialnej, to naprawdę jest firmą Green Hosting. Green Hosting to nie certyfikaty, ale podstawowe wartości firmy. WebHostingHub jest jednym z tych, którzy otrzymali Certyfikat Green Hosting za swoje wysiłki na rzecz zmniejszenia śladu węglowego ich firmy. Mimo że firma sama nie wyprodukowała energii odnawialnej, firma dokłada wszelkich starań, aby zmniejszyć ślad węglowy swoich centrów danych. Jednym z głównych kroków, jakie podjęli, jest współpraca z organizacją Trees For the Future, w ramach której firma sadzi drzewa, aby zrekompensować moc wykorzystywaną do uruchamiania serwerów. Wdrożyli także politykę ograniczania ilości odpadów, promując jednocześnie recykling zużytych produktów. Firma wdrożyła także zasadę niestosowania produktów papierowych, gdy tylko jest to możliwe, i recyklingu, gdy tylko jest to możliwe.

Dzięki tym działaniom firma hostingowa WebHostingHub otrzymuje certyfikat Green Hosting.

Dlaczego powinienem wybrać Green Hosting?

Biorąc pod uwagę dzisiejsze zaniepokojenie wpływem globalnego ocieplenia, który może być spowodowany wykorzystaniem przez człowieka zanieczyszczeń i innych form gazów, bardzo ważne jest, aby strony internetowe wybrały firmy Green Hosting. Wybór firmy Green Hosting daje szansę na:

 •  Pomóż zmniejszyć ślad węglowy wytwarzany przez przemysł hostingowy.
 •  Udowodnij, że jesteś odpowiedzialną firmą i chcesz pomóc w ochronie środowiska.
 •  Służ jako przykład dla osób, które prowadzą działalność gospodarczą lub przemysłową nie tylko o pieniądze i zysk; i to
 •  Pomaga budować lojalność klientów w odniesieniu do działań podjętych dla środowiska.

Jakie są zalety wyboru firmy Green Hosting?

Wybór firmy Green Hosting przynosi szereg korzyści. Są to między innymi:

 •  Będziesz przyczyniał się do ratowania środowiska przed dalszą degradacją oraz do zapobiegania lub obniżania globalnego ocieplenia. Wynika to z faktu, że pomagasz zmniejszyć emisję szkodliwych gazów i innych form zanieczyszczeń do środowiska.
 •  Publiczność jest świadoma Twoich wysiłków na rzecz ochrony środowiska, dlatego przyciągniesz znacznie więcej klientów, którzy są świadomi także ochrony środowiska. Wynika to z tego, że oferujecie im nie tylko usługi wysokiej jakości, ale jednocześnie dbacie o ochronę środowiska i ochronę środowiska. Pomaga to budować reputację firmy jako firmy, która bardziej dba o środowisko, niż tylko po pewnym zysku.
 •   Będziesz mógł zaoszczędzić pieniądze na kosztach operacyjnych dzięki oszczędnościom, które uzyskasz, płacąc mniej za pobór mocy.Może to ostatecznie przełożyć się na niższy miesięczny koszt od dostawcy hostingu ze względu na moc, którą sami wytwarzają. Chociaż początkowa kwota może być nieco wysoka, oszczędności, które uzyskasz na dłuższą metę, mogą znacznie przewyższyć wysoki koszt rachunku z góry.
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map