The Ultimate Guide na hosting strony internetowej


Jak działa hosting??

Początkowo, gdy tworzysz witrynę internetową lub robi to programista, jest ona przechowywana tylko na twoim komputerze. Świat nie będzie wiedział o Twojej witrynie, ponieważ nie ma ona dostępu do Twojego komputera. Tak więc Internet jest rozwiązaniem. Jeśli twoja strona internetowa musi zostać udostępniona przez Internet, musisz ją umieścić na specjalnym komputerze zwanym serwerem. Twoja witryna będzie hostowana na określonym serwerze oferowanym przez firmy hostingowe.

Serwer i centrum danych

Centrum danych

Serwer to specjalne urządzenie lub komputer, który przechowuje strony internetowe, które przeglądasz w Internecie w celu uzyskania dostępu. Serwer jest zasadniczo powiązany z firmami hostingowymi, które wynajmują je na twoją stronę.

Możemy powiązać serwer z mieszkaniem; Jest to mieszkanie, w którym znajdują się pliki stron internetowych.

Centrum danych może być pokojem lub dedykowanym budynkiem, w którym znajduje się kilka serwerów, routerów, przełączników i zapór ogniowych z odpowiednim zapasowym źródłem zasilania i redundantnymi połączeniami do transmisji danych.

Ponadto centrum danych może być prywatne lub udostępniane. Ponieważ centrum danych cały dzień pracuje, musi mieć klimatyzację i tłumienie ognia.

Jakie są rodzaje hostingu??

Wspólny hosting

Wspólne podstawy hostingu

Współużytkowany hosting to podstawowy rodzaj hostingu, w którym wielu właścicieli witryn współdzieli zasoby serwera. Każda witryna na współużytkowanym serwerze hostingowym będzie współdzielić jeden wspólny adres IP serwera.

Najczęściej ten rodzaj hostingu jest używany przez początkujących, którzy są nowi w środowisku hostingowym, Blogerów i właścicieli małych witryn. Jest to tańsze niż inne rodzaje hostingu. Wspólne podstawy hostingu dla początkujących

Hosting VPS (Virtual Private Server)

Hosting VPS

Hosting VPS, w tego typu hostingu serwer jest podzielony na partycje, a każda partycja działa jako serwer dedykowany dla przechowywanej na nich strony internetowej. To jest praktycznie wyłącznie prywatne; w rzeczywistości cały serwer jest współdzielony przez użytkowników. Możesz mieć dostęp root do swojego miejsca na serwerze, ale działania niektórych innych witryn mogą nieznacznie wpłynąć na wydajność Twojej witryny.

Ten hosting ma możliwość obsługi dużego ruchu i skoków ruchu. VPS jest zalecany dla tych, którzy potrzebują większej kontroli po stronie serwera i nie mogą sobie pozwolić na inwestowanie w serwer dedykowany.

Jest to trochę droższe niż współdzielony hosting, ale tańsze niż dedykowany hosting.

Dedykowany hosting

Hosting dedykowanego serwera

Dedykowany hosting to rodzaj wynajmu jednego serwera użytkownikowi. Użytkownik będzie miał dostęp root do serwera. Jeśli jesteś użytkownikiem serwera dedykowanego, tylko Ty możesz przechowywać swoje witryny na serwerze. Wydajność witryny zależy od tego, jak dobrze poradzisz sobie ze środowiskiem hostingowym. Dedykowany hosting oferuje maksymalną kontrolę i lepszą wydajność serwera. Im większa moc, tym wyższa cena; stąd jest dość drogi.

Hosting w chmurze

Hosting serwerów w chmurze

Zestaw serwerów jest zestawiany i nazywany chmurą; będą hostować grupę stron internetowych. Tak więc wiele komputerów współpracuje w celu obsługi dużego ruchu i skoków w witrynach. Strony wykorzystają wirtualne zasoby kilku serwerów.

Hosting w chmurze jest dość drogi, ale zazwyczaj dostępny za opłatą za korzystanie.

Rodzaje hostingu – jak wybrać plan hostingu?

Klasyfikacja hostingu na podstawie systemu operacyjnego.

W zależności od systemu operacyjnego serwera istnieją dwa główne typy hostingu; Hosting Windows i Linux. Oba mają swoje unikalne cechy i ograniczenia.

Hosting Linux

Linux jest systemem typu open source i nie musi ponosić opłat licencyjnych za używanie Linuksa jako systemu operacyjnego serwerów, dlatego oferuje usługi hostingu Linux za niższą cenę. Hosting Linux jest preferowany, gdy twoja aplikacja internetowa korzysta z frameworków takich jak WordPress lub Joomla itp. Ten typ hostingu jest używany w przypadku witryn zbudowanych przy użyciu PHP, MySQL i Apache. Ponadto zapewnia większą kontrolę i elastyczność w zakresie kontrolowania serwera. Ma znacznie łatwiejszy i lepszy panel sterowania, taki jak cPanel, który służy do zarządzania stronami internetowymi i e-mailami.

Hosting Windows

Jest to hosting, na którym serwer używa Windows jako systemu operacyjnego. Jeśli znasz system operacyjny Windows, na pewno będziesz się dobrze bawić na serwerze z systemem Windows. Ten rodzaj hostingu jest preferowany w aplikacjach lub witrynach internetowych opartych na systemie Windows. Załóżmy, że jeśli używasz platformy .NET do tworzenia aplikacji sieci web, hosting Windows jest jedyną opcją, aby ją hostować. Microsoft udostępnia wiele aktualizacji oprogramowania serwera Windows. Dlatego nie ma miejsca na błędy i zostaną szybko naprawione, jeśli takie istnieją.

Jaka jest platforma Twojej witryny lub język skryptowy? – Znajdź odpowiedni plan hostingowy

Rzeczy, które mają znaczenie przy wyborze dobrej usługi hostingowej

Zawsze lepiej poznać swoje wymagania przed wybraniem planu hostingowego.

Jeśli chodzi o dostawcę usług hostingowych, lepiej jest zbadać go i sprawdzić wszystkie rodzaje recenzji, a także kilka czynników, takich jak wydajność serwera, cena, funkcje, obsługa klienta, lokalizacje serwerów i wiele więcej.

Powinieneś sprawdzić nasze porównanie hostingu lub sprawdzić nasze 10 najlepszych ofert hostingu, aby dowiedzieć się więcej.

Jaka jest różnica między hostingiem a nazwą domeny?

Co to jest hosting?

Hosting to w zasadzie usługa służąca do przechowywania twoich stron internetowych na urządzeniu lub specjalnym komputerze zwanym serwerem, dzięki czemu jest dostępna dla osób przeglądających internet.

Jaka jest nazwa domeny?

Przechowywanie witryny na serwerze nie wystarczy. Musi istnieć unikalna nazwa umożliwiająca identyfikację. Ta unikalna nazwa Twojej witryny jest znana jako Nazwa domeny. Zwykle dostawcy usług hostingowych zapewnią tę usługę o nazwie domeny.

Nazwa domeny i hosting idą w parze z witryną. Oba są integralną częścią strony internetowej, jeśli jest dostępna przez Internet. Krótko mówiąc, możemy powiedzieć, że hosting to miejsce, w którym znajduje się strona internetowa, a nazwa domeny to adres / nazwa tego miejsca. Najlepsi 10 dostawców rejestracji domen w 2018 roku

Jak działa nazwa domeny?

Weźmy prawdziwy przykład, aby zrozumieć, jak działa nazwa domeny. Każdy napotkany obiekt będzie miał nazwę umożliwiającą identyfikację. Nagle rozpoznasz ludzi, którzy podchodzą do ciebie po imieniu.

Podobnie witryna musi mieć nazwę umożliwiającą identyfikację w Internecie. Jednak strony internetowe mają własny adres IP, za pomocą którego możemy uzyskać dostęp do odpowiedniej strony internetowej.

Nazwa domeny służy ludzkiemu zrozumieniu, ale nie pomaga przeglądarce. Internet ma serwer DNS (Domain Name System), który działa jak książka telefoniczna. Ten serwer ma bazę danych, która przechowuje nazwy stron internetowych i odpowiadające im adresy IP.

Gdy poprosisz o stronę internetową, używając nazwy domeny w przeglądarce, DNS konwertuje nazwę na równoważny adres IP.

Rodzaje nazw domen

TLD- Domena najwyższego poziomu

Te nazwy domen są na najwyższym poziomie w hierarchii DNS. .com, .co itp. to rozszerzenia domen najwyższego poziomu.

ccTLD – kod kraju Domena najwyższego poziomu

Te nazwy domen mają zwykle dwuliterowe rozszerzenie i są przeznaczone dla określonych lokalizacji geograficznych, takich jak kraj. Na przykład: .us, .uk, .in itp.

gTLD – ogólna domena najwyższego poziomu

Mogą być zarejestrowane przez każdego i z dowolnego miejsca. Typowe rozszerzenia tego typu to .net, .org, .biz itp.

Jak zarejestrować nazwę domeny?

 1. Pomyśl o dobrej nazwie, która pasuje do Twojej witryny
 2. Istnieje szansa, że ​​nazwa witryny będzie niedostępna. Lepiej więc mieć nazwy kopii zapasowych.
 3. Zaplanuj dobrego i niedrogiego rejestratora nazw domen, aby zarezerwować nazwę domeny.
 4. Jeśli nazwa domeny jest dostępna, musisz ją kupić.
 5. Po rejestracji zmień rekord DNS, aby nazwa domeny była skierowana do Twojego hostingu.

Podsumowując

To wszystko, co mamy na ostateczne wytyczne dotyczące hostingu witryny. Mam nadzieję, że musisz nauczyć się czegoś nowego!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map