Shopify vs. WordPress (WooCommerce) dla handlu elektronicznego?


Shopify vs WordPress


„Chcę zbudować sklep e-commerce… ale czy powinienem używać Shopify lub WordPress?”

To właściwie dość częste pytanie, które otrzymujemy tutaj na stronie internetowejsetup.org. W rzeczywistości dostajemy je więcej niż 2-3 razy dziennie.

Powód? Każdego dnia coraz więcej osób decyduje się na otwarcie własnych sklepów e-commerce, ale niemal natychmiast napotyka ich więcej pytań niż odpowiedzi:

Z jakiej platformy mam korzystać??

Czy będę musiał uiścić wszelkie opłaty?

Czy mogę sprzedawać ebooki i pliki do pobrania lub tylko produkty fizyczne?

Czy mogę „dropship”?

Jakie są zalety i wady Shopify vs. WordPress?

itp…

Podobnie jak w przypadku większości rzeczy w życiu, krótka odpowiedź na pytanie, czy powinieneś wybrać Shopify, czy WordPress, brzmi: Zależy…

Wiemy, że nienawidzisz tej odpowiedzi tak samo jak my, ale trzymaj się – z krótką odpowiedzią na bok możemy teraz skupić się na użytecznej. Zanurzmy się w temacie i zobaczmy kiedy lepiej jest korzystać z Shopify nad WordPress, dla kogo będzie to lepsze rozwiązanie, i dlaczego w ogóle bierzesz pod uwagę Shopify (lub WordPress).

Jest WordPress na wszystko, w tym na stronę e-commerce?

Zawsze byliśmy zagorzałym fanem WordPressa i naszymi poradami, gdy tylko ktoś potrzebował witryny w dowolnym celu – w dowolnym celu! – brzmiał: „Hej, dlaczego nie WordPress?”

Analizując, co jest możliwe dzięki Shopify i jak łatwo to wszystko, nawet my zaczęliśmy się zastanawiać.

Mamy na myśli, że WordPress jest z pewnością niesamowity jako platforma internetowa. Może łatwo poradzić sobie z wszystkim, co rzucisz na nią, i sprawi, że Twoja strona będzie dostępna i dostępna dla całego świata.

Jednocześnie sklep internetowy jest bardzo specyficznym rodzajem zwierzęcia i tak jest bardzo bardzo różni się od standardowego bloga lub witryny z wiadomościami.

WordPress opiera się na treści – treści, które mają być konsumowane za darmo, mniej więcej. Możesz publikować posty na blogu, filmy, zdjęcia itp., Ale podstawową zasadą jest to, że są one dostępne dla każdego, kto trafi na adres URL.

Rzeczywistość sklepów e-commerce jest inna.

To, co oferują, znajduje się za zaporą. Cała witryna musi być ostrożna przy przetwarzaniu kluczowych danych klienta (takich jak karty kredytowe, dane osobowe). To musi być bezpieczne. Podsumowując, musi także być w stanie obsłużyć przychodzące zamówienia, przetwarzać je i upewnić się, że nic nie wpadnie przez pęknięcia po drodze.

Innymi słowy, w sklepach e-commerce jest wiele rzeczy różniących się od standardowych platform wydawniczych.

W tym momencie nawet musimy być gotowi zaakceptować fakt, że WordPress nie jest idealny do wszystkiego. Czasami potrzebujesz tylko platformy, która została zbudowana do obsługi sklepu e-commerce.

Główna różnica między Shopify a WordPress

W zdaniu główna różnica między Shopify a WordPress jest taka Shopify to narzędzie / usługa online, podczas gdy WordPress to samodzielne oprogramowanie że musisz sam zainstalować.

Aby korzystać z Shopify, wystarczy przejść do Shopify.com i zarejestrować się, aby utworzyć konto. Po zakończeniu wystarczy tylko przeprowadzić szybką konfigurację, a sklep e-commerce jest gotowy do działania.

Z drugiej strony, aby użyć WordPress jako platformy e-commerce, trzeba wykonać o wiele więcej kroków:

 1. Najpierw musisz kupić domenę i konto hostingowe, na którym możesz zainstalować domyślną wersję WordPress.
 2. Musisz wybrać motyw (projekt) swojej witryny oraz garść wtyczek, które zajmą się SEO, integracją z mediami społecznościowymi itp..
 3. Następnie potrzebujesz wtyczki takiej jak WooCommerce, aby zapewnić Ci wszystkie funkcje e-commerce (te nie są wbudowane w WordPress).
 4. Na koniec musisz przejść proces konfiguracji sklepu e-commerce (dane sklepu, integracje bramek płatniczych, produkty itp.). Te też mogą trochę potrwać.

Wreszcie, dzięki Shopify, otrzymujesz również wsparcie, co oznacza, że ​​jeśli kiedykolwiek napotkasz jakiekolwiek problemy z platformą, możesz po prostu skontaktować się z zespołem wsparcia, a on (prawdopodobnie) go rozwiąże.

Dzięki WordPress per se nie ma wsparcia.

Pomyśl o tym w ten sposób, Shopify jest jak pójście do IKEA, kupienie stołu z półki, a następnie po prostu złożenie go w domu. WordPress jest jak chodzenie do sklepu z narzędziami, kupowanie desek, gwoździ, kleju, narzędzi, a następnie powrót do domu i samodzielne budowanie stołu.

Pełne ujawnienie informacji: WebsiteSetup zarabia prowizję, jeśli ostatecznie kupisz shopify lub bluehost + woocommerce poprzez linki polecające w tym porównaniu. Dziękuję za wsparcie!

Shopify – co to jest?shopify

Oto fakty:

 • Kompleksowy e-commerce rozwiązanie / narzędzie. Pozwala zbudować od podstaw funkcjonalny sklep e-commerce, bez pomocy projektanta lub programisty.
 • Do korzystania z Shopify nie są wymagane umiejętności kodowania.
 • To narzędzie płatne – od 29 do 299 USD miesięcznie.
 • Pozwala sprzedawać cokolwiek chcesz (towary, usługi, produkty, zarówno cyfrowe, jak i fizyczne, a także dropship).
 • Używaj go offline i online (możesz go używać jako sklepu internetowego, ale także użyć czegoś o nazwie Punkt sprzedaży z Shopify, który jest ich systemem dla sklepów detalicznych, który pozwala zintegrować sklep lokalny z konfiguracją w Shopify).
 • Ponad 100 wzorów sklepów internetowych do wyboru (niektóre z nich są płatne).
 • Każda nowa witryna otrzymuje niestandardową subdomenę za darmo – na przykład YOURSTORE.shopify.com.
 • Wsparcie 24/7.

WordPress (WooCommerce) – Co to jest?WordPress

Po pierwsze, WordPress to wiele rzeczy, ale na potrzeby tego zasobu koncentrujemy się głównie na stronie e-commerce i pomijamy dużą część funkcji i możliwości WordPressa.

 • Strona internetowa typu „wszystko w jednym” oprogramowanie. Pozwala na zbudowanie dowolnego rodzaju strony internetowej, pod warunkiem, że poradzisz sobie z nieco techniczną konfiguracją – obejmującą instalację samego oprogramowania, instalację wtyczek, instalację motywu, a następnie instalację wtyczki e-commerce do obsługi operacji w sklepie.
 • Wymagane są pewne umiejętności tworzenia stron internetowych. W zależności od dostosowań, które chcesz wykonać, możesz potrzebować również umiejętności kodowania lub projektowania.
 • Oprogramowanie WordPress jest bezpłatne. Aby z niego skorzystać, musisz zarejestrować się w usłudze hostingowej i kupić nazwę domeny. Po zebraniu wszystkiego możesz zacząć korzystać z WordPress za około 5 USD / miesiąc.
 • Świetne funkcje zarządzania treścią.
 • Tysiące motywów / wzorów do wyboru, zarówno bezpłatnych, jak i płatnych.
 • Wyjątkowe możliwości rozszerzenia dzięki wtyczkom.
 • Brak bezpośredniego wsparcia, ale bardzo pomocna społeczność wsparcia.

Kiedy należy używać Shopify przez WordPress?

Shopify wyróżnia się jako indywidualnie dostosowane rozwiązanie e-commerce dla każdego. W wyniku czego wszyscy, mamy na myśli osoby, które mogą nie mieć umiejętności tworzenia stron internetowych lub pisania kodu, a mimo to chcą samodzielnie stworzyć niesamowity sklep internetowy.

Główną zaletą współpracy z Shopify jest to, że możesz zacząć w ciągu kilku minut i niemal natychmiast zacząć obsługiwać pierwszych klientów.

Nawet odkładając na bok umiejętności kodowania i budowania stron internetowych – których nie potrzebujesz – nie musisz też całkowicie znać różnych realiów branży e-commerce. Shopify pomaga ustawić takie rzeczy, jak zapasy, podatki, ustawienia wysyłki i tak dalej. Innymi słowy – rozwiązuje każdy nudny aspekt działalności.

Po drugie, Shopify to również naprawdę niedrogie rozwiązanie. Aby rozpocząć, potrzebujesz tylko 9 USD miesięcznie. W tej cenie masz dostęp do ponad wystarczającej liczby projektów witryn i opcji dostosowywania.

jan-a-pigułka odpowiedź na „kiedy używać Shopify?”:

 • Opcja a): Skorzystaj z niego, jeśli nie masz żadnej witryny i chcesz szybko uruchomić wysokiej jakości sklep e-commerce.
 • Opcja b): Użyj go, jeśli nie masz żadnych umiejętności projektowania, kodowania lub tworzenia stron internetowych i nie chcesz zatrudniać nikogo, kto założyłby dla ciebie sklep e-commerce.
 • Opcja c): Użyj go, jeśli chcesz zintegrować swój sklep internetowy ze swoim sklepem offline.
 • Opcja d): Użyj go, jeśli potrzebujesz świetnej platformy e-commerce z dostępem do obsługi klienta… na wszelki wypadek.

Jeśli którakolwiek z powyższych sytuacji opisuje Ciebie, przejdź do Shopify.

Nie ma również znaczenia, czy chcesz sprzedawać fizyczne produkty, cyfrowe pliki do pobrania, usługi, czy nawet dropship. Shopify poradzi sobie ze wszystkim. Liczba produktów, które oferujesz, również nie jest czynnikiem (czy to 1, czy 1000).

Kiedy korzystać z WordPressa nad Shopify?

WordPress to potęga. To prawie idealna platforma internetowa, która może obsługiwać wszystkie rodzaje stron internetowych.

Ale jest haczyk. Lub raczej kilka połowów.

 • WordPress to oprogramowanie = możesz go zdobyć za darmo, ale potem musisz sam zainstalować go na hoście, skonfigurować i ostatecznie uruchomić za jego pomocą stronę internetową.
 • Po wyjęciu z pudełka WordPress jest głównie platformą blogową. Nie zapewnia żadnych funkcji e-commerce. Te można uzyskać za pomocą wtyczek. Takich jak popularny WooCommerce.
 • Oprócz wtyczki e-commerce potrzebujesz kilku innych wtyczek do obsługi niektórych standardowych opcji, takich jak SEO i media społecznościowe. Potrzebujesz również przystojnego i brandable motyw (projekt) – aby Twój sklep e-commerce wyglądał wyjątkowo i oryginalnie.

Oznacza to, że WordPress jest być może rozwiązaniem dla nieco bardziej doświadczonego użytkownika. Musisz czuć się komfortowo, edytując ręcznie pliki PHP, łącząc się z serwerem przez FTP i spędzając popołudnie w niektórych panelach ustawień.

Biorąc to pod uwagę, wyżej wymienione WooCommerce to świetna wtyczka e-commerce. Zapewnia wszystkie funkcje, o które możesz poprosić, np. koszyki, katalogi produktów, płatności online, kupony i tak dalej. Co najważniejsze, wtyczka jest darmowa!

Możesz znaleźć alternatywne koszyki WordPress tutaj.

woocommerce

jan-a-nutshell odpowiedź na „kiedy używać WordPress do e-commerce?”:

 • Opcja a): Użyj go, jeśli masz już witrynę WordPress i znasz interfejs. Na przykład WooCommerce korzysta z tej samej organizacji panelu administracyjnego dla Twoich produktów i zamówień, więc nie ma dodatkowej krzywej uczenia się.
 • Opcja b): Skorzystaj z niego, jeśli masz już witrynę WordPress i chcesz zminimalizować koszty, nie inwestując więcej środków w nową platformę handlu elektronicznego.
 • Opcja c): Użyj go, jeśli od czasu do czasu wygodnie eksperymentujesz z kodem źródłowym.
 • Opcja d): Skorzystaj z niego, jeśli poradzisz sobie bez szybko reagującej obsługi klienta.

O ostatniej części: w tej chwili możesz mieć wrażenie, że obsługa klienta nie jest aż tak wielkim problemem. Pamiętaj jednak, że tutaj mówimy o Twojej firmie. Na przykład, jeśli zdarzy się coś, co spowoduje awarię witryny, brak dostępu do Internetu przez cały dzień może i będzie oznaczać poważne uderzenie w przychody z działalności. Również dużo stresu, gdy jesteśmy przy tym.

W tych czasach cenimy sobie obsługę klienta działającą całą dobę!

WordPress czy Shopify? Jeszcze krótsza odpowiedź.

Jeśli powyższe opcje nie spełniają Twoich oczekiwań, mamy jeszcze krótszą odpowiedź.

Pamiętaj tylko, że jest to olbrzymi nadmierne uproszczenie. W wielu scenariuszach lepiej jest skorzystać z jednej z powyższych opcji. Ale jeśli chcesz uzyskać krótką odpowiedź, oto ona:

 • Jeśli masz już witrynę WordPress, po prostu zainstaluj WooCommerce i uruchom sklep internetowy jako element istniejącej witryny.
 • Jeśli nie masz jeszcze strony internetowej, uruchom swój sklep e-commerce za pomocą Shopify.

Moje motywy w tej sprawie są dwojakie: oszczędność czasu i pieniędzy.

Po prostu – jeśli masz już działającą witrynę WordPress, zawsze będzie szybsze i tańsze po prostu dodanie komponentu e-commerce do tej witryny zamiast budowania czegoś nowego. Z drugiej strony, jeśli nie masz jeszcze strony internetowej, to szybciej i łatwiej jest przejść inną drogę i uruchomić sklep e-commerce ze specjalistyczną platformą, taką jak Shopify. To wszystko!

Dalsza lektura:

 1. Jak zainstalować i korzystać z Shopify
 2. Jak zainstalować i używać WordPress / WooCommerce
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map